PDA

View Full Version : Помощ ..!! по Математикаа



erritty
06-02-2014, 17:33
1. Основите на трапец са 20 см. и 10 см. Намерете средната отсечка на трапеца и частта от нея заключена между диагоналите му.

2. В триъгълник ABC т. М е медицентър. Ако СМ = 6 см., намерете дължината на медианата СD.

3. Около триъгълник АВС е описана окръжност к. Намерете ъглите на триъгълник АDC, където СD e диаметър (т. Д лежи на окръжността) и ъгъл АВС = 60°.

4. Четириъгълник АВСД е вписан в окръжност. Мерките на ъглите при върховете А, В,С,Д се отнасят както 3:5:7. Намерете ъглите на четириъгълника.

hristo99
06-03-2014, 12:39
Съветвам те да научиш теорията по-добре. Видях от мненията ти, че си 9 клас, а тези задачи са от 8-ми. След повече от една година е нормално да се забравят някои неща, но задачите, които даде изискват най-основни неща от 8 клас. Първите две задачи са елементарни. То даже на ум се смята втората. Третата също не е трудна, даже много лесна, няма нито допълнителни построения, нито нищо, но все пак има повече неща за преценяване от първите две и направих чертеж на решена вече задачата. Малко е зле, но се разбира. Мисля, че изводите от чертежа и самото решение можеш да си ги направиш сама.
http://oi57.tinypic.com/2hfj85f.jpg
На четвъртата задача мисля, че нещо и липсва в условието.