PDA

View Full Version : Бас и класическа китара



BloodyDreamer
06-02-2014, 19:37
Здравейте, хора!
Оня ден реших, че е време да си настроя баса иии понеже съм изключително интелигентна, изобщо не се замислих, че струните са настроени на много ниско и ако ги затегна от раз, може да стане някой гаф. Та така де, скъсах си втората струна. И сега трябва да ги сменям всичките. Само дето аз хал хабер си нямам от струни, направо е грехота. Класическата ми китара също реве за нови струни, щото ре-то е ръждясало като не знам и аз. И така, ако може някой да бъде така любезен да ми обясни горе-долу какви са различните видове струни, за какъв тип свирене и какъв стил музика са подходящи, ще го обичам до края на живота си и ще го черпя една бира. Или шоколад (по избор). Пък може и двете, ако се чувствам щедра.

ПП. На класическата свиря от три години, китарата ми като цяло е пълен боклук (Yamaha C40) и ще си купувам нова в близката година (демек като ми дадат стипендиите и почна да се валям в пари (ще ми се)), така че не ми трябват кой знае колко хубави струни. Но така де, аз искам да се образовам като цяло, а не само колкото да си сменя струните един път. Басът ми е Ibanez GSR-180 BK, купих си го преди около три години от Хасково иии общо взето почти не съм свирила на него (чувствам се много гузно за което). НО! Това ще се промени. Което ми напомня, приемам предложения за неща, които бих могла да свиря на баса (няма значение какво е нивото, само да не са някакви супер елементарни; дори и да са ми твърде трудни за момента, нямам намерение да спирам да свиря, така че евентуално все някога ще стигна до тях).

Благодаря за вниманието.