PDA

View Full Version : Реализация в горското?



LastMove
06-03-2014, 11:52
Здравейте, чудех да кандидаствам ли в горското, тъй като ми се работеше някоя работа не на бюро, та се чудех някой бил ли е там, знае ли какво трябва за да станеш горски? Вярно ли е, че ги сменят като есенни листа със партиите? Трябват ли връзки за да те вкарат(не в горското:Д) на работа? Колко горе-долу си работят по специалността, има ли шанс да те наемат ако не си завършил това? Ще съм благодарен на всеки, който знае отнякъде, чувал е(?) за някой горски.

anonymous908491
06-03-2014, 12:14
Държиш ли на бой, защото тия горски често ги бият индианците, особено през есента, тогава събират дърва за зимата.

an7raks
06-03-2014, 12:16
Здравейте, чудех да кандидаствам ли в горското, тъй като ми се работеше някоя работа не на бюро, та се чудех някой бил ли е там, знае ли какво трябва за да станеш горски? Вярно ли е, че ги сменят като есенни листа със партиите? Трябват ли връзки за да те вкарат(не в горското:Д) на работа? Колко горе-долу си работят по специалността, има ли шанс да те наемат ако не си завършил това? Ще съм благодарен на всеки, който знае отнякъде, чувал е(?) за някой горски.
Знам само, че трябва да си много продажен и да не ти пука за природата... Иначе много ядове ще си навлечеш... Там си играят сериозни парици, а ти си най-ниско в йерархията и отнасяш всички възможни последици...

golemiq_korab_minava
06-03-2014, 14:08
Това, което е сега в горското - е голяма дървена мафия. Почти навсякъде. Уж нещата се променят към по-добре, не е баш толкова зле. Като за България - е нормално, само че проблемът е, че тази специалност е твърде тясна. Говорим за горско и ловно стопанство, нали? В Лесотехническия София я има само. Учи се много. Не си мисли, че е лесно. Приема се трудно. Искат по-висок бал. Кара се изпит или матура по биология или математика. Може и с география и др предмети вече, но.. коефицентът е по-малък. Иска се и много математика. В големите градове - трудно се намират места в горскоките стопанства. Доста е ограничено. Някъде е почти не възможно. Все пак няма да те оставят без нищо. Заплатите не знам колко са точно - между 500 - 800 лв. По нагоре вече са на директорите и на по-висшестоящите. Там трябва да си тарикат, иначе няма да те допуснат (не се знае.) Като наистина е вярно, че местата много зависят от политическата обстановка и често се сменят. Като казах, че е замесена голямата мафия и пари, така е, но не си представяй най-лошото. Има си правила както във всяка една система. Значи като цяло работата на повечето горски служители е над бирото. Не си представяй да бродиш с геоложка кирка из между горите постоянно. Горските го правят това (завършили средно образование от техникум) Ако имаш голяма душа на еколог - трудно ще тие . Спред мен. Важното е обаче да следваш каквото ти искаш от сърце. Значи реализация е по-вероятно да си намериш в някоя фирма за дърводобив, дървообратока и тнт. Там и заплатите биват, но не е това, което аз например си идеализирах като по-малък за живот из природата. кАкто и да е -трябват сериозни хора в този сектор, иначе няма кой да задейства промяната....

LastMove
06-04-2014, 06:16
Това, което е сега в горското - е голяма дървена мафия. Почти навсякъде. Уж нещата се променят към по-добре, не е баш толкова зле. Като за България - е нормално, само че проблемът е, че тази специалност е твърде тясна. Говорим за горско и ловно стопанство, нали? В Лесотехническия София я има само. Учи се много. Не си мисли, че е лесно. Приема се трудно. Искат по-висок бал. Кара се изпит или матура по биология или математика. Може и с география и др предмети вече, но.. коефицентът е по-малък. Иска се и много математика. В големите градове - трудно се намират места в горскоките стопанства. Доста е ограничено. Някъде е почти не възможно. Все пак няма да те оставят без нищо. Заплатите не знам колко са точно - между 500 - 800 лв. По нагоре вече са на директорите и на по-висшестоящите. Там трябва да си тарикат, иначе няма да те допуснат (не се знае.) Като наистина е вярно, че местата много зависят от политическата обстановка и често се сменят. Като казах, че е замесена голямата мафия и пари, така е, но не си представяй най-лошото. Има си правила както във всяка една система. Значи като цяло работата на повечето горски служители е над бирото. Не си представяй да бродиш с геоложка кирка из между горите постоянно. Горските го правят това (завършили средно образование от техникум) Ако имаш голяма душа на еколог - трудно ще тие . Спред мен. Важното е обаче да следваш каквото ти искаш от сърце. Значи реализация е по-вероятно да си намериш в някоя фирма за дърводобив, дървообратока и тнт. Там и заплатите биват, но не е това, което аз например си идеализирах като по-малък за живот из природата. кАкто и да е -трябват сериозни хора в този сектор, иначе няма кой да задейства промяната.... А някоя по-спокойна работа като цяло?

golemiq_korab_minava
06-04-2014, 15:47
няма