PDA

View Full Version : Как да накарам нашите да ми вземат куче?



mimka31
06-03-2014, 14:22
Искам куче, но наште не са съгласни....мама е абсолютно против животно у дома....Преди седем години ми взеха морски свинчета, миналата година през декември умря едното, а тази година и другото....
Вчера помолих мама за куче, но тя категорично отказа. Попитах защо и тя ми каза, че първо, ще ми омръзне на 2рата седмица, второ- не искала да полага грижи за нещо,което ще умре...обясних и че няма безсмъртни животни, но тя си държи на своето...
Татко е същия. Какво да правя, как да ги обедя? :(

an7raks
06-03-2014, 15:13
Започни да чистиш след куче и ще разбереш що... И какво? Всяка вечер, вместо да излезеш с приятели, ти ще разхождаш куче? Да, ВСЯКА вечер, а не когато си на кеф... Това куче трябва освен да се храни и да се ваксинира редовно и да се възпитава... все неща, с които не можеш да се справиш сама, а съм Убеден, че ваще си имат достатъчно работа...

The Cheetah
06-03-2014, 16:16
Започни да чистиш след куче и ще разбереш що... И какво? Всяка вечер, вместо да излезеш с приятели, ти ще разхождаш куче? Да, ВСЯКА вечер, а не когато си на кеф... Това куче трябва освен да се храни и да се ваксинира редовно и да се възпитава... все неща, с които не можеш да се справиш сама, а съм Убеден, че ваще си имат достатъчно работа...

+

Изисква грижи, много грижи.

tamira2010
06-11-2014, 12:36
Аз също искам куче,ама имам котки и няма как.
Бързо омръзва.На животното му трябва внимание,има и доста разходи по отглеждането.Освен това накрая винаги родителите ти го гледат,а ти най-много да го разхождаш веднъж седмично.

galaxy29
06-13-2014, 00:15
ако сте от тези, които си взимат животно и го захвърлят, когато им омръзне е по-добре, че не ви дават
освен това кучетата имат по-дълъг живот от морските свинчета, но родителите ти явно се съмняват в грижите ти
докато не събереш малко инфо и не докажеш и на тях и на себе си, че си способна да гледаш животинче е по-добре да не взимате
преди години моя близка, също трябваше да се докаже, преди да й вземат куче, защото нито беше запозната, нито можеше да й се има доверие

igaydarov
06-13-2014, 16:24
ако си <18г се откажи по-добре. кучето е отговорност а с нея и грижи. трябва първо да се ваксинира и обезпаразити, при ветеринар. след това да му се избере подходяща според възрастта и породата храна. трябва щампоан, каишка, повод и т.н. все неща които са разход като пари и ще натоварят вашите. освен това иска много грижа особено първите месеци докато е малко (бебе). аз имам куче на 7 месеца и го гледам сам, наистина повярвай ми голяма грижа е. не е за несериозни хора. и трябва да обичаш много житовните и да си склонна да правиш саможертва.