PDA

View Full Version : Lenovo Y50 или нещо по-добро



MaGuSs
06-03-2014, 17:12
http://prikachi.com/images/308/7371308G.png

Процесор: Intel Core i7-4700HQ (4-ядрен, 2.40 - 3.40 GHz, 6MB кеш)
Памет: 2x 4096MB - DDR3, 1600MHz + 0 лв.
Видео карта: NVIDIA GeForce GTX 860M (4GB GDDR5)
Диск: 1008GB (8GB SSD + 1TB HDD (5400 оборотa/минута))
Екран: 15.6-инчов (39.62 см.) – 1920x1080 (Full HD), матов
Подсветка на клавиатурата: Да
Цена: около 1750лв.

Какво смятате за лаптопа? Главно ще се използва за работа нощем време, 3D rendering, видео обработка, сървърна машина за уеб разработване на проекти. Можете ли да ми предложете нещо по-добро според вас в горе долу този ценови диапазон?

Изискванията ми са: процесор 4> ядра, min 8GB памет, 1TB hdd, подсветка на клавишите и full hd екран.

Благодаря Ви :)

npp
06-05-2014, 08:52
има добри характеристики, и цената не е висока като се има предвид че lenovo са едни от най-евтините, разбира се освен ако няма някаква излишна екстра, която го оскъпява

draid
06-06-2014, 08:34
Това е един от най-добрите избори в съотношение цена-производителност. Потърси модела с две видеокарти или просто вземи по-новото Y510 http://laptop.bg/laptops-lenovo-IdeaPad_Y510p-lenovo_ideapad_y510p_59404683_SLI ще имаш възможност да му добавиш и още 8GB памет след време. Към него си вземаш и едно външно CD/DVD за 40 лв и си готов. Ако сега купувах лаптоп за тия пари щеше да е Y510.

Spunky
07-10-2014, 05:29
3D rendering, видео обработка, сървърна машина за уеб разработване на проекти.

Имай предвид, че дисплея, не е от най-добрите ( доста негативни мнения има за него). За това, което ще го ползваш ще ти трябва хубав дисплей(поне да е IPS).

В този ценови диапазон е само ASUS ROG G550JK-CN268D, но той е с малко по слабо видео (850m - maxwell)

Поздрави!

anonymous908491
07-10-2014, 05:50
3D rendering, видео обработка, сървърна машина за уеб разработване на проекти. Можете ли да ми предложете нещо по-добро според вас в горе долу този ценови диапазон?


Hahahaha, само Маковете стават за подобни неща, лаптопите са за нет, колкото и простотии да им наблъскат вътре.
Дори геймърски лаптоп от порядъка на 5К не върши работа.

JDeel
07-10-2014, 12:28
Аз като си търсих лаптоп преди половин година много се бях вгледал в едни ACER-чета, фен съм на матовия им FullHD IPS. Обаче исках тъчскрийн, а те нямаха. Но знам че можеше да се набутат два харда, повече от 8 гиги РАМ, имат 2 вентилатора, не много скъпи, вери куул.

И аз бих предложил някой FullHD IPS, с което вариантите за лаптоп оредяват. Идея нямам как успяват да продадат нещо което няма тия характеристики.
Матов или лъскав - вече доста клоня към матовите варианти, след като си взех буквално огледало
Подсветка на клавиатурата - сигурно е ок за черна клавиатура, за сива е по-скоро шит, да си кажа
CD/DVD - нека нескопосаната стара технология бъде оставена да изгние достойно в миналото

koko95
07-14-2014, 00:32
Вземи си лаптоп с нвидиа 870-880м, виж какво има в www.aliexpress.com . Понякога излизат добри оферти :D . Може да си вземеш и nvidia 755m sli lenovo(препоръchвам) , за сървър търси лаптоп с процесор intel xeon(не знам колко струва лаптоп с интел хеон).

Според мен си вземи nvidia 755m sli леново с 16гб рам памет и ако имаш 775 дъно си купи от www.aliexpress.com процесор intel xeon за 771 сокет с преходник за 775 и една мощна ОЕМ видеокарта за около 80 долара. Успех!

Все пак nvidia 755m sli изкарва резултат съвсем малко по слаб от nvidia 880m. NVIDIA GeForce GTX 860M е по слаба от nvidia 755m sli.

MaGuSs
07-18-2014, 01:09
Вземи си лаптоп с нвидиа 870-880м, виж какво има в www.aliexpress.com . Понякога излизат добри оферти :D . Може да си вземеш и nvidia 755m sli lenovo(препоръchвам) , за сървър търси лаптоп с процесор intel xeon(не знам колко струва лаптоп с интел хеон).

Според мен си вземи nvidia 755m sli леново с 16гб рам памет и ако имаш 775 дъно си купи от www.aliexpress.com процесор intel xeon за 771 сокет с преходник за 775 и една мощна ОЕМ видеокарта за около 80 долара. Успех!

Все пак nvidia 755m sli изкарва резултат съвсем малко по слаб от nvidia 880m. NVIDIA GeForce GTX 860M е по слаба от nvidia 755m sli.

Ох не се бях смял толквоа от предишния ти последен прочетен пост :D

От всичкото казано има няма 1/4 е вярно. Всичко друго е пълна фантастика.. и не знам къде ги държиш тези шеги ама явно имаш дълбоко място...

Аз едно си знам с теб не може да се говори норално и човешки, че да разбереш нещо и толкова... ще те помоля в мои теми да не пишеш ;)

Не съм прочел до сега нито един твой коментар, който да помогне на някого... Вземи се в ръце.

koko95
07-21-2014, 01:00
Ох не се бях смял толквоа от предишния ти последен прочетен пост :D

От всичкото казано има няма 1/4 е вярно. Всичко друго е пълна фантастика.. и не знам къде ги държиш тези шеги ама явно имаш дълбоко място...

Аз едно си знам с теб не може да се говори норално и човешки, че да разбереш нещо и толкова... ще те помоля в мои теми да не пишеш ;)

Не съм прочел до сега нито един твой коментар, който да помогне на някого... Вземи се в ръце.

... Просто е ако имаш ам2 дъно на компа го продаваш за 775 и слагаш хеон процесор от 771 с преходник , и си купуваш ОЕМ видеокарта от www.aliexpress.com някаква nvidia 780 примерно gtx + си взимаш леново с nvidia 755m sli ;). Също така си купи процесора от алиекспресс. Успех!

Utopia
07-26-2014, 07:22
Имам по стария модел на този шедьовър :) видеото е GTX 650
само че му смених харда с такъвна 7200 оборота

а по отношение на работата е перфектен :), при игри обаче много грее.

а като гледам си писал и сървър :? според мен мобилна станция не се вписва много за сървър :?

MaGuSs
07-26-2014, 23:07
Имам по стария модел на този шедьовър :) видеото е GTX 650
само че му смених харда с такъвна 7200 оборота

а по отношение на работата е перфектен :), при игри обаче много грее.

а като гледам си писал и сървър :? според мен мобилна станция не се вписва много за сървър :?

Сървър, за развиване на проекти и правенето на такива.





... Просто е ако имаш ам2 дъно на компа го продаваш за 775 и слагаш хеон процесор от 771 с преходник , и си купуваш ОЕМ видеокарта от www.aliexpress.com някаква nvidia 780 примерно gtx + си взимаш леново с nvidia 755m sli ;). Също така си купи процесора от алиекспресс. Успех!

Стига се излага и рекламира сайтове във всеки един от твоите постове...