PDA

View Full Version : Как да отслабна?



Rumqna Nikolaeva
06-03-2014, 16:34
Здравейте,аз съм момиче на 15 години, въпроса ми е бихте ли ми дали съвет как да отслабна в краката всеки ден бягам от 3 до 5 километра опитвам се да не ям по много но не знам дали се получава имам голям апетит може би защото съм в пубертет някакви съвети? :)

Rabalka
06-03-2014, 18:07
Ами и аз сам така но напоследак ям доста малко и повече плодове и зеленчуци и карам колело и малко фитнес и взе да се полочава.намали яденето и даваи с плодове и зеленчуци

Rumqna Nikolaeva
06-03-2014, 19:14
Да попринцип ям плодове почти всеки ден не ям хляб,не пия газирано,но някой път си позволявам сладко :/

Rakshy
06-03-2014, 19:17
Като видях правописа, така ми се досра, че не знам кво да отговоря.

tochko
06-06-2014, 11:28
Кардиото е добре, ама пробвай с фитнес и си направи режим

Moneyweather
06-06-2014, 11:40
Гледай обаче да не правиш много дълго кардио. 2-3-40мин. е достатъчно. Скачане на въже примерно.

SurfSky
06-06-2014, 14:46
Както се казва,яж по 5-6 пъти на ден,но да си сита не да се наяждаш като ... Има едни семена от чиа,слагаш ги в кисело мляко примерно да постоят малко и ядеш ... Много насищат.... Ябълка на парчета с мед отгоре примерно също доста засища,ядки ...

Moneyweather
06-06-2014, 14:51
Важно е по какъв начин ще се храни, а не по колко пъти

Rakshy
06-06-2014, 22:42
Важно е по какъв начин ще се храни, а не по колко пъти

Важно е колко калории на ден приема, на никой не му пука как ще ги приема, най-малко на тялото ѝ.

marrcandy
06-11-2014, 07:12
Пии зелен чай,на мен много ми помага с апетита.
А за отслабването : изключи всички боклуци като за начало (рафинирана захар и панирани,пържени храни,чипсове и всякакви подобни) и си сметни колко калории трябва да ядеш. Потърси в нета формулата. Продължавай да си тичаш. И ще стане. :) успех

firstdiesel
06-12-2014, 10:52
отслабва се НЕ с малък енергоприем, а с голям енергоприем и още по-голям енергоразход ... тис ис хау метаболисм уоркс

като намалиш енергоприема, е много вероятно да губиш мускулатура, което на кантара изглежда супер, но не и на огледалото ... и като я изгубиш тая мускулатура, след това няма какво да ти гори калориите, за да си изгориш и сланинката
ааа със захари не се отслабва (плодове) ... ниЙ ядем (повече) плодове кога трябва да качваме
дай мазнини, животински предимно, и месо + неинтензивна тренировка (т.е пулс макс - 130, въздуха-достатъчен)

пп: плодове се консумират с цел задоволяване на витаминни (биоактив вещества) нужни, а не калорийни

Stellichka
06-13-2014, 12:02
отслабва се НЕ с малък енергоприем, а с голям енергоприем и още по-голям енергоразход ... тис ис хау метаболисм уоркс

като намалиш енергоприема, е много вероятно да губиш мускулатура, което на кантара изглежда супер, но не и на огледалото ... и като я изгубиш тая мускулатура, след това няма какво да ти гори калориите, за да си изгориш и сланинката
ааа със захари не се отслабва (плодове) ... ниЙ ядем (повече) плодове кога трябва да качваме
дай мазнини, животински предимно, и месо + неинтензивна тренировка (т.е пулс макс - 130, въздуха-достатъчен)

пп: плодове се консумират с цел задоволяване на витаминни (биоактив вещества) нужни, а не калорийни

Не би ли трябвало интензивната тренировка да й помогне повече от колкото неинтензивната ?

firstdiesel
06-13-2014, 19:37
ако целта е да се горят калории независимо от какъв източник, тогава - ДА, интензивната тренировка гори повече калории/енергия,
НО мазнини се горят аеробно ... при недостиг на кислород, делът на изгорената мускулатура и захари се увеличава ... извод: no oxygen, no fatloss

Rakshy
06-13-2014, 20:08
ако целта е да се горят калории независимо от какъв източник, тогава - ДА, интензивната тренировка гори повече калории/енергия,
НО мазнини се горят аеробно ... при недостиг на кислород, делът на изгорената мускулатура и захари се увеличава ... извод: no oxygen, no fatloss

https://www.youtube.com/watch?v=YIxdihNEwP4

Picha_s_moskvicha
06-20-2014, 20:23
Просто тренирай и не се тъпчи с боклуци! Яж по-малко и по-често, като естествено трябва да се ограничат някои неща, но най-добре от всичко по-малко да има...

kitten8
06-21-2014, 16:53
Как момиче на 15 ще яде само определени видове плодове и зеленчуци и няма да яде хляб, да пие газирано, да не яде сладко... вярно че има вредни неща ама това е прекалено.. яде се от всичко по малко ... когато се лишаваш от нещо организма търси как да си го набавя .. това е природа я не се излагайте :(

DownloadVirus
06-21-2014, 17:05
Да,навсякъде в природата виждам кока коли фанти и торти. Това е произведение на човека. И говориш глупости за лишения спрямо вид храни,а не спрямо макро и микронутриент.

Rakshy
06-21-2014, 18:33
Как момиче на 15 ще яде само определени видове плодове и зеленчуци и няма да яде хляб, да пие газирано, да не яде сладко... вярно че има вредни неща ама това е прекалено.. яде се от всичко по малко ... когато се лишаваш от нещо организма търси как да си го набавя .. това е природа я не се излагайте :(

Най-тъпия коментар.

nickeyy97
06-23-2014, 20:35
Как момиче на 15 ще яде само определени видове плодове и зеленчуци и няма да яде хляб, да пие газирано, да не яде сладко... вярно че има вредни неща ама това е прекалено.. яде се от всичко по малко ... когато се лишаваш от нещо организма търси как да си го набавя .. това е природа я не се излагайте :(
Fail. Ти сериозно ли ? :ДДДДДДДДддд винаги може да се замени гадното газирано с вода, а белия хляб с пълнозърнест например. Ако си свикнал да ядеш по 5 шоколада на ден -тогава 100 % организма ще си го търси, но не защото му ТРЯБВА, а защото е СВИКНАЛ. Прави разлика

Rakshy
06-24-2014, 00:07
Много са напрягащи "съветите" от едно време: "яж от всичко по малко, организма има нужда от всичко, ако не го получи, ще започне да го търси". Bullshit.

Организма ти има нужда от:
- вода
- въздух (не само кислорода)
- храна, ако искаш да правиш нещо, а не просто да съществуваш под формата на огромна купчина клетки.
Не, тялото ти няма нужда от шоколад. Не, тялото ти няма нужда от хляб, "за да се чувстваш сит". Далеч няма нужда от цигари, алкохол, фаст фууд. Поквареното ти съзнание има нужда от нещата, които фалшивото ни общество ти дава за редни и примерни, и неща, които са важни за развитието и живота ти.


Стига толкова чешане на егото ми и изразяване на празната ми душа.

За да отслабнеш ядеш колкото си изразходил или една идея по-малко.

tochko
06-27-2014, 13:26
Абе това "от всичко по малко" си е чисто извинение за мързеливци. Едно време бабите и дядовците ни не са знаели що е макдоналдс ама са били по-здрави от нас сега. Майката му е режим.