PDA

View Full Version : Срокове на годност



meltemlqlq
06-04-2014, 15:38
Здравейте. Регистрирах се с целта да попитам за нещо. В града ми намерих 2 магазинчета за козметика, изненадващо намерих любимия си фон дьо тен(15 лв ако има значение). Да, но за единия, майка ми ми каза, че продавали козметика с изтекъл срок на годност и разбира се нищо да не си купувам от там. А продуктът, който искам го има във втория магазин(те са на един и същи собственик). Действително видях четки на еко туулс за по 40 лева, които съдейки по опаковката бяха бая стари. Сега се чудя, защото е много вероятно избраният от мен фон дьо тен да не е отворен, но да е с изтекъл срок на годност, а те да са сменили стикерчето отгоре(така правят много търговци). Пред дилема съм, защото няма опция да отивам в друг град заради този продукт..

mayaaa
06-04-2014, 15:49
Поръчай си го от интернет.

MaLkaTa_LaDy
06-06-2014, 19:35
Срокът на годност не трябва ли да е отпечатан върху самата опаковка, а не върху етикета. Кой фон дьо тен ползваш? Виж дали го няма някъде по опаковката.

Hayashi
06-07-2014, 19:13
Често срещана и много долна практика в България. На коя марка ти е фон дьо тена? За по-известните марки има сайтове, в които можеш да провериш направо кода, който е върху самата опаковка. Обикновено ти изписва партидата, датата на производство и срока на годност.
Самият код е букви и цифри и винаги е върху самата опаковка.

http://www.tinysavages.com/wp-content/uploads/2012/01/estee.jpg

Рандом снимка от интернет, но се вижда къде е кода.