PDA

View Full Version : Срамни устни



Sunny_5857
06-04-2014, 20:29
Здравейте! На 13 години съм. Едната ми срамна устна е сравнимо по-голяма от другата и ми е наистина гадно. Всъщност лявата половина от външните ми полови органи е доста голяма и с тъмен цвят. Другата ми срамна устна е съвсем нормална с малък размер и със светъл розов цвят. Чувствам дискомфорт когато нося превръзки и получавам комплекси от това. Говорих с майка си за това и тя ми отговори, че много жени били така. Търсих в нета и разбрах, че правят операции за смаляване и връщане на срамни устни в нормален вид, но цените са над 1000 лв... Ще се радвам, ако ми дадете съвет и моля без обидни коментари! :)

TiTy95
06-04-2014, 20:50
Може естетически да не е красиво, но да прибягваш до операция е пълна лудост. Наистина много момичета са така и това не е никакъв проблем, според мен. Както при мъжете има размери и видове, така и при жените. Не сме перфектни.

anonymous908491
06-04-2014, 21:25
Съвет не мога да ти дам, но ако сложиш телефон, ще пратя смс.

Minwu
06-04-2014, 21:58
още ще растеш, спокойно :D

Ivaaaaa
06-05-2014, 12:42
тая па на 13, а се суети по срамните си устни
баси, кви деца

Elisa*DaY
06-05-2014, 19:57
Наистина при много жени е така, но е възможно след пубертета това да се оправи. Още си малка, тялото ти не се е развило достатъчно, за да мислиш за операция. Ако на 25-30 години това продължава да те тормози - тогава си е твоя работа дали ще се подлагаш на операция или не. Освен това при мъжете също единия тестис е по-голям от другия.

sevda08
06-05-2014, 20:35
Има време :)

Adorable Sunshine
06-05-2014, 20:56
Не се притеснявай, напълно нормално е. Малки,големи, средни, лилави,розови.. всяка една е уникална сама по себе си. Няма защо да се тревожиш. На твоите години също имах притеснения. :) Карай по-спокойно и се тревожи за уроците. ^^

baby_baby
06-06-2014, 10:24
Боже само на 13 си още растеш всичко по теб ще се променя нормално е

fineyti
07-02-2014, 10:05
Напълно те разбирам!Аз бях точно като теб.но и двете ми бяха с еднакъв цвят!Сега съм на 15.Много се притеснявах и ми беше неудобно,закачаше се на превръзка,но леля ми е акушерка и намерихме решение.Оперираха ме на 13.Под операция не разбирайте нещо много страшно.Всъщност това се води козметична процедура и след това повечето жени си тръгват веднага.Аз бях по малка и стоях 1 седмица под наблюдение.Най-страшно всъщност ми беше че пластичния ми хирург бе мъж и ме беше малко срам.Това че се интересуваме от тези неща не значи ,че сме курви.След тази процедура съм си много добре ,ходих преди по гинеколози и те казваха че един ден ще го махна.В самата болница преди операцията най-възрастния лекар малко се озадачи ,защото от това не се умира...но все пак един ден как ще си чувстваш привлекателна и спокойно ще си легнеш с мъж.А сега има толкова нахални момчета ,че се способни да ти оставят травма за цял живот с обида.Така че не казвам да избързваш,но го наблюдавай!Няма непоправими неща:)

marilyn
07-02-2014, 13:44
Не разбирам как може да се подложиш на такава операция на 13. Не стига, че тогава и без това си малък, а и това не е кой знае какъв дефект. Ако човек те харесва и иска да е с теб няма да му е проблем какви са ти срамните устни...

kokoska98
07-04-2014, 11:21
Oh...ima da se razvivash oshte,no razberi,che v prirodata nishto ne e perfektno..vinagi ednata gurda e po-golqma ot drygata,ediniq testis pri mujete-sushto..nqma ot kfo da se pritesnqvash...

SkiCatA
07-04-2014, 13:55
Развам се, че поне говориш свободно с майка си за това - повечето не биха говорили с оправданието, че ги е срам. Сега тепърва следва да се развива тялото ти през пубертета и няма място за притеснения. :)

Fisherman
07-04-2014, 16:20
триадата на Вирхоф

simonaraicheva96
10-09-2015, 20:24
Здравейте , аз се казвам Симона и имам подобен проблем ,появи се след груб секс с прятеля ми .Но вече от 4 дни , не мога да ходя подути са ми срамните устни и ме боли -ужасно е ,и друг път ми се е случвало ,но няколко часа и се оправям ,това са 4дни защо забога продължава да ме боли така ужасно . Супер съм ограничена в движенията , та дори и права не мога да стоя . Моля ако някой знае нещо по въпроса да пише . :(