PDA

View Full Version : В търсене на училище



kriska0709
06-05-2014, 14:05
Здравейте, сега съм 7-ми клас и ми предстои кандидатстване :)) Ще ви помоля за малко помощ.
Как да си подредя училищата? НФСГ, НТБГ, Джон Атанасов, 1-ва и 2-ра испанска, 18 соу, 23 соу, 31 соу ? :) И ако може мнения за тях :))

wertyuiop
06-05-2014, 16:37
Здравей,аз лично имам почти същите предпочитания но ти трябва да избереш какво те влече защото си записал почти различни училища, трябва да избереш дали да учил компютри, испански, търговия и т.н.
Аз лична искам да се занимавам с компютри и затова ще запиша Джон Атанасов, Национална професионална гимназия
по полиграфия и фотография, НТБГ , и задължително ||Английска гимназия
Пожелавам ти успех с кандидатстването !!!!

kriska0709
06-05-2014, 17:22
Здравей,аз лично имам почти същите предпочитания но ти трябва да избереш какво те влече защото си записал почти различни училища, трябва да избереш дали да учил компютри, испански, търговия и т.н.
Аз лична искам да се занимавам с компютри и затова ще запиша Джон Атанасов, Национална професионална гимназия
по полиграфия и фотография, НТБГ , и задължително ||Английска гимназия
Пожелавам ти успех с кандидатстването !!!!

Предпочитам компютрите но не знам дали ще успея да вляза :( Благодаря и на теб също :)

Hidayet
06-05-2014, 17:39
Както ти казаха над мен зависи какво искаш повече да изучаваш - информационни технологии, банково дело/търговия или език.

vladislavcheto
06-05-2014, 18:12
От всичките най-добра е 1ва испанска.

Light_Dreamer
06-06-2014, 20:12
И аз мисля, че е най-добра испанската. За 18 се носи слухове за дрога ама то зависи от човека. А някой да знае колко е минималния бал за НФСГ с френски език?

Cherry~♥
06-06-2014, 20:28
И аз мисля, че е най-добра испанската. За 18 се носи слухове за дрога ама то зависи от човека. А някой да знае колко е минималния бал за НФСГ с френски език?
ахахаха в испанските наркоманията е сто пъти повече от 18то , НТБГ е прилично хубаво по мои преценки ,даскало .

IcyHeart
06-07-2014, 08:23
Наркомани има и в най-елитните гимназии, споко. Където и да отидеш ще има, въобще да не ти пука.
Както казаха за желанията - подреди си ги според това, което те влече. Предимствата на професионалните гимназии - дават ти професия, а на езиковите - език, но това е просто средно образование, ако не решиш да учиш висше (аналогично е и в професионалните) - няма да си намериш кой знае каква работа. Но аз вече съм го казвала и ще се повторя, език можеш да научиш същото толкова добре докато учиш и професия.
И все пак кандидатстването на такава възраст е пълна простотия :д Единици са хората, които правят правилния избор (поне за професионалните гимназии).. Така че не го мисли много, влез в някое добро училище, което ще ти даде стимул да се развиваш и от там нататък нещата ще се подредят.
Можеш да се пробваш с компютри, пък ще видиш как е. Но с никой не може да ти гарантира, че ще ти е интересно, защото може нещата, които се изучават, да не ти допаднат.. отново но :д няма да направиш грешка ако го избереш, защото ще знаеш дали това е за теб или не, дали е това е твоето призвание или трябва да продължаваш да търсиш :)

vladislavcheto
06-07-2014, 19:41
ахахаха в испанските наркоманията е сто пъти повече от 18то , НТБГ е прилично хубаво по мои преценки ,даскало .

Дефинирай "наркоман".Иначе е на 100% е по-добре езикова,в която и професионална да отидеш просто няма да бъдеш в що-годе нормална среда.

IcyHeart
06-08-2014, 12:22
Дефинирай "наркоман".Иначе е на 100% е по-добре езикова,в която и професионална да отидеш просто няма да бъдеш в що-годе нормална среда.

:lol: :lol: :lol: