PDA

View Full Version : Помощ! Кандидатстване в университет...



3x0tik
06-06-2014, 05:09
Нищо не мога да разбера от интернет страницата на Великотърновския университет...Мисля да кандидатсвам Връзки с общесвеността (ПР) ... Моля някой ме светне дали ще трябва да държа изпит по чужд език или трябва да съм бил на матура по чужд език, защото в таблицата за балообразуването пише нещо такова...давам линк за тази прословута таблица, а и за информация Връзките с обществеността са на края на 9 сраница :) Моля сериозно някой компетентен да ме информира :)
http://www.uni-vt.bg/pages/8428/uplft/baloobrazovane2014_6.pdf

evilgirl95
06-06-2014, 09:09
Избираш си или кандидатстваш с оценка от ДЗИ или държиш конкурсен изпит! Успех! :)

3x0tik
06-06-2014, 11:26
Въпроса е дали трябва да държа изпит по чужд език ... защото явно матурата ми не е по чужд език :) ???

Devilsplaymate
06-06-2014, 12:01
Е елементарно е.
В зависимост от какво ти е второто ДЗИ, ако НЕ ти е по чужд език, трябва да държиш изпит. Ако ти е по чужд език ДЗИ-то, ти се взима оценката от там. Това е по първа колона.
Тъй като първото ДЗИ е по Български език и литература (задължително), можеш да избереш
а) оценката от ДЗИ по Български език
б) да се явиш на тест по Български език и литература
в) да се явиш на изпит (тема) по Български език и литература
г)да се явиш на тема/тест по История на България
Ако второто ти ДЗИ е било по История, то ти се взима тази оценка. Това е по втора колона.
Би трябвало да е така, ако не си сигурен, питай или провери във форума на университета. От който университет се интересуваш, винаги проверявай във неговия форум - имат изчерпателни теми.