PDA

View Full Version : Оценките ми от матурата



KumchoValcho
06-06-2014, 13:22
са великолепни

Priceless
06-06-2014, 13:27
На гъзО ми излезнаха теа матури дейба

Moneyweather
06-06-2014, 13:47
Язък за гьзъ

Priceless
06-06-2014, 13:52
Нали, така хубаво си го бях отгледала с теа банички...

Moneyweather
06-06-2014, 13:54
Да :( развали ха го

OoVasKoO
06-06-2014, 13:58
са великолепни
7-ци ?

sifon4o
06-06-2014, 14:29
и моите ама не ме оправят много тея матури :д изпита е важен

Ivaaaaa
06-06-2014, 15:58
нищо под 6,00 не е великолепно
толкова ли имаш?

socareless
06-06-2014, 16:12
kolko trqa si promit i zabluden da mislish,che teq ocenki otrazqvat znaniqta i sposobnostite ti - dosta.......

golemiq_korab_minava
06-06-2014, 16:17
kolko trqa si promit i zabluden da mislish,che teq ocenki otrazqvat znaniqta i sposobnostite ti - dosta.......

отразяват труда който си положил и знанията ти по предмета

Ivaaaaa
06-06-2014, 16:21
отразяват труда който си положил и знанията ти по предмета

ataka

socareless
06-06-2014, 16:23
отразяват труда който си положил и знанията ти по предмета
ne e taka,ima tvyrde mnogo izklucheniq za da e taka...hora koito bez nikuv trud iskarvat 6,hora koito se skusvat ot uchene nemogat da hvanat 3,hora sas znaniqta na ecniklopedia ama oceneni niski ocenki,hora koito na random iskarvat 6ci i taka

ByK
06-06-2014, 16:26
ne e taka,ima tvyrde mnogo izklucheniq za da e taka...hora koito bez nikuv trud iskarvat 6,hora koito se skusvat ot uchene nemogat da hvanat 3,hora sas znaniqta na ecniklopedia ama oceneni niski ocenki,hora koito na random iskarvat 6ci i taka

*като изключим отвратителната латиница
никУв
иСкарват
НЕмогат
еЦниклопедия
6ци
Сериозно, заболяха ме очите :/

socareless
06-06-2014, 16:29
davam vsichko ot sebe si za da zadovolq pravopisnite vi iziskvaniq, da znae6 !!!

socareless
06-06-2014, 16:30
samo fakta che pisha na latinica ne ti li podskazva che ne me ebe osobeno kak horata vuzpriemat pisaniqta mi ? ili e tvyrde slojno da napravish logicheskata asociaciq:)

OoVasKoO
06-06-2014, 16:31
hora koito se skusvat ot uchene nemogat da hvanat 3
тва въобще не важи за мадурите

golemiq_korab_minava
06-06-2014, 16:35
ne e taka,ima tvyrde mnogo izklucheniq za da e taka...hora koito bez nikuv trud iskarvat 6,hora koito se skusvat ot uchene nemogat da hvanat 3,hora sas znaniqta na ecniklopedia ama oceneni niski ocenki,hora koito na random iskarvat 6ci i taka

Е тук вече опира до различни видове интелигентност.
Някои се учат по-бавно и трудно, защото нямат изградена правилна система на работа.
Хората със знания на инциклопедия пък не са отваряли учебника по-география, тоест - не са учили необходимото. Те са си виновни, че не са положили достатъчно труд за определеното изискване към тях.
Хора, които изкарват 6-тици без капка труд - няма. Дали те ще са се образовали по друг, различен начин, или ще имат голяма обща култура и знания придобити от обществената им среда на живот, но все са учили и запаметявали необходимото.

Разбирасе някави 20-30 стотини от оценката няма абсолютно никаква стойност. Дали 5.50. или 5.80 е все едно и също. Дали 4.99, и 5.00 няма разлика, освен в думите (добър, мн добър) които на практирка не се оценяват - примерно.

socareless
06-06-2014, 16:36
тва въобще не важи за мадурите

az pa she ti kaja,che za madurite vaji v nai-golqma stepen,poznavam hora deto ne znaqt kak se pi6e Bulgaria i imaha 5ci i 6ci masovo na madurite,nz... pone taka be6e kato az gi karah predi 2-3 godini,a se symnqvam sega da e mnogo razlichno..

Ivaaaaa
06-06-2014, 16:38
az pa she ti kaja,che za madurite vaji v nai-golqma stepen,poznavam hora deto ne znaqt kak se pi6e Bulgaria i imaha 5ci i 6ci masovo na madurite,nz... pone taka be6e kato az gi karah predi 2-3 godini,a se symnqvam sega da e mnogo razlichno..

така е, да, но няма такива, които да си късат задника от учене и да имат слаби оценки

socareless
06-06-2014, 16:43
ima razlika mejdu tova da si kysash zadnika i da imash znaniq i sposobnosti ;O
vqrno che kysaiki si zadnika po nqkuv na4in gi trupash ama dokolko traini i relevantni sa e drug vypros

Ivaaaaa
06-06-2014, 16:45
тренинг, майна. колкото повече трупаш, толкова по-способен за 'трупане' ставаш

golemiq_korab_minava
06-06-2014, 16:45
ima razlika mejdu tova da si kysash zadnika i da imash znaniq i sposobnosti ;O
vqrno che kysaiki si zadnika po nqkuv na4in gi trupash ama dokolko traini i relevantni sa e drug vypros

матурата е за да прецени възможностите на един човек, а не да го обучи за специалист.

OoVasKoO
06-06-2014, 16:48
az pa she ti kaja,che za madurite vaji v nai-golqma stepen,poznavam hora deto ne znaqt kak se pi6e Bulgaria i imaha 5ci i 6ci masovo na madurite,nz... pone taka be6e kato az gi karah predi 2-3 godini,a se symnqvam sega da e mnogo razlichno..
редактирах си мнението, имах предвид този цитат:

hora koito se skusvat ot uchene nemogat da hvanat 3
ако зубриш ден-два преди изпита, без проблем даже 4-ка ще изкараш

socareless
06-06-2014, 16:50
матурата е за да прецени възможностите на един човек, а не да го обучи за специалист.

i po kakyv nachin nqkva hartiika,koqto trqa da zadraskash s krug4e 30tina vyprosa(koito za obuchenieto ti ot 2ri do 12 klas sa v obshti linii edni i syshti) i da napishesh nqkolko stranici svoi "misli" otrazqva vyzmojnostite koito si prodobil za 12te godini obuchenie v uchilishte?

socareless
06-06-2014, 16:52
редактирах си мнението, имах предвид този цитат:

ако зубриш ден-два преди изпита, без проблем даже 4-ка ще изкараш

imenno

golemiq_korab_minava
06-06-2014, 16:54
i po kakyv nachin nqkva hartiika,koqto trqa da zadraskash s krug4e 30tina vyprosa(koito za obuchenieto ti ot 2ri do 12 klas sa v obshti linii edni i syshti) i da napishesh nqkolko stranici svoi "misli" otrazqva vyzmojnostite koito si prodobil za 12te godini obuchenie v uchilishte?

в това, че ако не си отварял учебник или не си от особено кадърна и нормална среда - ще имаш не повече от 3.
а двойките не са малко

socareless
06-06-2014, 16:56
в това, че ако не си отварял учебник или не си от особено кадърна и нормална среда - ще имаш не повече от 3.
а двойките не са малко

emi praktikata pokazva drugo,kvo poveche da ti kaja...

golemiq_korab_minava
06-06-2014, 16:57
emi praktikata pokazva drugo,kvo poveche da ti kaja...

практиката показва, че ако завишат малко сложността на матурите половината български деца никога няма да влязат в университет

socareless
06-06-2014, 16:58
ne kazvam che ne trqbva da ima maturi,a che cqlata forma pod koqto sa napraveni e greshna,kakto i cqlata sistema za ocenqvane v srednoto obrazovanie...

golemiq_korab_minava
06-06-2014, 16:58
както е било
през
ко му ни зма

socareless
06-06-2014, 16:58
ne stava vypros za slojnost,ama primerno testa i on4e-bon4e da go igrae6 mojesh da hvane6 4.50,4atka6 li

KumchoValcho
06-06-2014, 16:58
Хора, които яростно защитават твърдението, че "оценките не показват колко си умен" обикновено са тройкари, които нямат никаква амбиция за развитие, и си мислят, че като говорят философски неща докато са надрусани са страшни гении.
Хора, които пишат "не знам" и "не мога" заедно, не заслужават вниманието ми 8-)

socareless
06-06-2014, 16:59
както е било
през
ко му ни зма

ot togava ne se e promenila mn,daje po-zle e stanala

golemiq_korab_minava
06-06-2014, 17:00
ne kazvam che ne trqbva da ima maturi,a che cqlata forma pod koqto sa napraveni e greshna,kakto i cqlata sistema za ocenqvane v srednoto obrazovanie...

има много желателни норми да се правят в образователната ни система, но това не изкючва важността на матурите днес.

golemiq_korab_minava
06-06-2014, 17:01
ne stava vypros za slojnost,ama primerno testa i on4e-bon4e da go igrae6 mojesh da hvane6 4.50,4atka6 li

онче бонче ако можеше щеше всички да печелим от тотото.

golemiq_korab_minava
06-06-2014, 17:01
ot togava ne se e promenila mn,daje po-zle e stanala

да, нищо общо няма от тогава до сега.

socareless
06-06-2014, 17:01
Хора, които яростно защитават твърдението, че "оценките не показват колко си умен" обикновено са тройкари, които нямат никаква амбиция за развитие, и си мислят, че като говорят философски неща докато са надрусани са страшни гении.
Хора, които пишат "не знам" и "не мога" заедно, не заслужават вниманието ми 8-)

abe priqtel,neshtata,koito sym postignal do momenta veroqtno nqma da gi postignesh za cql jivot za tva ne se naduhvai ami si traikai,mene ima koi da me ocenqva a ti si se kefi na 6-chkite po trud i tehnika v daskalo i se misli za gotin

socareless
06-06-2014, 17:04
vsyshnost mi e prez kura koi v kvo she ubedq,radvaite se na tva koeto e,zashtoto i po-zle moje da e...
zaradi tva sme na tva dereje

KumchoValcho
06-06-2014, 17:05
abe priqtel,neshtata,koito sym postignal do momenta veroqtno nqma da gi postignesh za cql jivot za tva ne se naduhvai ami si traikai,mene ima koi da me ocenqva a ti si se kefi na 6-chkite po trud i tehnika v daskalo i se misli za gotin
абе ей, неграмотник 8-)
не знам какво си постигнал, но ми лъхаш на посредственост 8-)

socareless
06-06-2014, 17:06
horata,koito sa se stremqli kym tova da imat samo 6ci,na vsqka cena(s malki isklucheniq) sa nai-bezharakternite,koito poznavam

golemiq_korab_minava
06-06-2014, 17:08
Хора, които яростно защитават твърдението, че "оценките не показват колко си умен" обикновено са тройкари, които нямат никаква амбиция за развитие, и си мислят, че като говорят философски неща докато са надрусани са страшни гении.
Хора, които пишат "не знам" и "не мога" заедно, не заслужават вниманието ми 8-)

а хора, които мислят, че тройкаджиите в средното задължително човеци без амбиции и желания за развитие, без мозъчни клетки потенциал - са още по-голям ташак.
Не случайно много фирми предпочитат да наемат хора със слаб успех, но хъс за работа, отколкото горди безжизнени отличници без желание за развитие. Има ги и двата варианта. Не защитавам нито едното, нито другото. Но е факт, че неучещите и незнаещите преубладават от първтие. Докато не се покаже някаква изява - на никой се няма доверия.
Много университети вече приемат всеки с нагласата на втората година да разкарат негодните и непроявили умения и адаптация. За жалост на практика не работи и всички идиоти остават.

socareless
06-06-2014, 17:09
абе ей, неграмотник 8-)
не знам какво си постигнал, но ми лъхаш на посредственост 8-)

obqsnqvash nadrusani u-a,ama si slojil na avatara kak mona liza se bongira
ili si licemer ili si pozior i v 2ta sluchaq si jalyk

socareless
06-06-2014, 17:12
абе ей, неграмотник 8-)
не знам какво си постигнал, но ми лъхаш на посредственост 8-)

i kat ne znaesh kvo sym postignal sedish tih i si cokash biberona,jdrolio

tireheb
06-06-2014, 17:14
abe priqtel,neshtata,koito sym postignal do momenta veroqtno nqma da gi postignesh za cql jivot


кекеке

socareless
06-06-2014, 17:19
tuka vseki,koito znae azbukata i koga se pishe pylen i kratyk chlen se izjivqva kato profesor po bylgarska filologiq maina

Lilanda
06-06-2014, 17:19
Хора, които яростно защитават твърдението, че "оценките не показват колко си умен" обикновено са тройкари, които нямат никаква амбиция за развитие, и си мислят, че като говорят философски неща докато са надрусани са страшни гении.
Хора, които пишат "не знам" и "не мога" заедно, не заслужават вниманието ми 8-)
Бележкар ли си или ми се струва?

Малко са хората, които имат само шестици и знаят всичко, което са взели до момента, за сметка на това пък тройкаджиите са добри в точно една определена сфера и са доста по-добри специалисти след това. Така, че да, оценките не показват колко си умен. Особено с тази образователна система.

socareless
06-06-2014, 17:37
Бележкар ли си или ми се струва?


ot teq,koito kato nazubrqt 2 uroka i 5 izrecheniq,recitirat gi na drugiq den pred celiq klas podmazvaiki se na izkufqlata uchitelka(ve4e na prelomna vuzrast,koqto i e prez klitora poprincip koi,kolko,kvo znae)i tq go pohvali mu stava patkata i greiva kato flurescentna lampa

golemiq_korab_minava
06-06-2014, 17:44
Бележкар ли си или ми се струва?

Малко са хората, които имат само шестици и знаят всичко, което са взели до момента, за сметка на това пък тройкаджиите са добри в точно една определена сфера и са доста по-добри специалисти след това. Така, че да, оценките не показват колко си умен. Особено с тази образователна система.
не можеш да учиш само по един предмет, а останалите общообразователни да ги заебеш
повечето университети сумират оценките от само няколко предмети, които им трябват.
един доктор обаче трябва да му работи мозъка разширено и обширно.

golemiq_korab_minava
06-06-2014, 17:46
иначе, че писането на оценки от изпитвания - са нерални и калпави, така е.

socareless
06-06-2014, 17:52
не можеш да учиш само по един предмет, а останалите общообразователни да ги заебеш
повечето университети сумират оценките от само няколко предмети, които им трябват.
един доктор обаче трябва да му работи мозъка разширено и обширно.

mnogo hora sa kompetentni samo v dadena sfera i tva ne im prechi da sa uspeli
drug obache e vyprosa kakvo se razbira pod "uspql",za razlichnite hora e razlichno

Lilanda
06-06-2014, 18:09
не можеш да учиш само по един предмет, а останалите общообразователни да ги заебеш
повечето университети сумират оценките от само няколко предмети, които им трябват.
един доктор обаче трябва да му работи мозъка разширено и обширно.
Някъде да видя да казвам "Заеби всички останали предмети и учи само по това, което ти се отдава"?

Факт е, че такива хора има, факт е, че успяват.

http://www.beheadingboredom.com/wp-content/uploads/2013/10/staying-in-school-versus-dropout.png

golemiq_korab_minava
06-06-2014, 18:11
никой издигнал се няма познания само в определена тясна специалност.
той за да стигне до там, трябва да познава цялостността и съвкупността от детаили
общата култура не храни, но е срамно основни неща да не познаваш от живота
мозъкът за някои специалности трябва да се развива разностранно, защото един старанието върху само едно нещо, не замества всички други. както, ако ти се отдава един предмет, не означава, че не трябва да не си напрягаш и да не тренираш умът си с другия.
защото в крайна сметка много от нещата и тънкостите се обединяват под една или друга форма.

deitona22
06-06-2014, 18:13
Само БЕЛ ме радва -5.54 ;д

golemiq_korab_minava
06-06-2014, 18:17
Някъде да видя да казвам "Заеби всички останали предмети и учи само по това, което ти се отдава"?

Факт е, че такива хора има, факт е, че успяват.

http://www.beheadingboredom.com/wp-content/uploads/2013/10/staying-in-school-versus-dropout.png

оу, това са гений, измислили нещо иноваторско. Те са били най-добрите ученици. Бил гейтс е преместен да учи в частно училище заради таланта му, след това в харвард или оксворт.. Напуска, защото самото учлище не му предлага достъчно развитие за желанията му и намира друг заместител.

socareless
06-06-2014, 18:22
никой издигнал се няма познания само в определена тясна специалност.
той за да стигне до там, трябва да познава цялостността и съвкупността от детаили
общата култура не храни, но е срамно основни неща да не познаваш от живота
мозъкът за някои специалности трябва да се развива разностранно, защото един старанието върху само едно нещо, не замества всички други. както, ако ти се отдава един предмет, не означава, че не трябва да не си напрягаш и да не тренираш умът си с другия.
защото в крайна сметка много от нещата и тънкостите се обединяват под една или друга форма.

brat,razbiram che vijdaniqta ti za sveta sa takiva,malko sa naivni,no sa hubavi,idealist si,samo che se razminavat ot deistvitelnostta
tva kakvo "trqbva" i kakvoto E sa korenno razlichni neshta
chesto i v istoriqta se e poluchavala taka,che silno slaboumni hora sa se okazvali s ogromna vlast,ot koeto posle mnozina sa stradali,no takyv e jivota..

Lilanda
06-06-2014, 18:26
Горният пост с две думи: Ице, разбери, че светът е сбъркан.

KumchoValcho
06-06-2014, 18:29
Бележкар ли си или ми се струва?

Малко са хората, които имат само шестици и знаят всичко, което са взели до момента, за сметка на това пък тройкаджиите са добри в точно една определена сфера и са доста по-добри специалисти след това. Така, че да, оценките не показват колко си умен. Особено с тази образователна система.
Не, изобщо не съм бележкар. Никога не съм зубрил, нито съм се побърквал за оценки. Просто знам кое е важно за мен и си го гоня, за да получа желаните резултати в бъдеще. Много тройкаджии познавам и мога да кажа, че със сигурност няма да напреднат много в бъдеще 8-)
Оценките не показват колко си умен, но е тъпо да имаш двойки и да си като изтривалка в такава бъгната система като образователната. За умния човек би трябвало да е лесно да се справи. Друг е въпроса, че всеки се мисли за умен...
Една работа имаш докато си ученик и това е да поддържаш добри оценки и да се развиваш по добър начин.
Съжалявам, че ми завиждате за блестящата диплома, но не е в мен проблема, наистина. 8-) Просто сте скапани

KumchoValcho
06-06-2014, 18:36
Не бъдете като цигани, учете се...

Lilanda
06-06-2014, 18:37
Кек не завиждаме. Поне аз не завиждам. Така прозвуча, пич, нищо лично нямам към теб.

А каква ти е дипломата между другото?

socareless
06-06-2014, 18:38
blestqshtata diploma ne e garanciq za uspehi v jivota i shtastie
slaboharakterno e poradi lipsata na mnenie za sobstvenite ti vuzmojnosti da priemash za istina tva,koeto obrazovatelnata sistema ti natrapva i da se sresmish samo kym tva da i "ugodish"

socareless
06-06-2014, 18:41
tva,che ne udobrqvam obrozovatelnata ni sistema ne znachi,che ne se ucha i che nqmam celi...

KumchoValcho
06-06-2014, 18:41
не угаждам на никого и нищо, угаждам единствено на себе си, като се грижа за себе си. Още яко те тресе някакъв бунтарски период, за което съжалявам, но не съм виновен аз.
С двойки и тройки не се влиза там, където желаеш.
Нито пък съм си втълпил, че хубавата диплома ми е гаранция за бляскав живот, не съм малоумен :lol:
просто е стъпка в живота, защо да не бъде добра стъпка, с хубави оценки.

Просто истината е, че ви е супер трудно да изкарате шибана петица и от това идва целият проблем и целият бунт. Който иска да учи се учи без училище, само с интернет може. Но нищо не пречи да поддържате достойни и нормални оценки.
Дипломата не ми е 6.00, но е напълно прилична и няма да ме е срам някой ден, че съм завършил гимназия неграмотен. Стегнете се малко, писна ми от лигльовци

Lilanda
06-06-2014, 18:48
Абе душа, аз лично съм със сравнително добри оценки /да, не са само шестици, но е факт, че ще си взема и стипендия другата година/, ти казваш, че тройкаджиите твърдят, че оценките не те правят умен. Ами така е. Факт е, че са едно стъпало по-нагоре, факт е, че имат доза важност, но е факт и че някои не знаят за 3, а изкарват 6-тици чрез зубрене само и само да изкарат добра оценка, което пък не ги прави особено по-проспериращи от тези, които имат акъл в главата и нямат чак толкова добри оценки. Да не говорим, че в днешно време мързелът е фактор.

golemiq_korab_minava
06-06-2014, 18:48
Горният пост с две думи: Ице, разбери, че светът е сбъркан.

ако ставахме само със училище милионери - тогава щеше да е сбъркан.
напротив. всяко действие ние свързано в един огромен логаритъм ,в една матрица.
не училището ви е виновно, че вие не се развивате в това, което искате.
виновни сте вие, че сте влязали в това училище, ако то ви спира от развитие.
но до сега малко деца са тръгнали и успели без намеса на образователната система където и да е света.
малко хора действително могат да измислят нещо, от което да просперират без да участват в която и да е система, защото всички са зависими от материалното. От него се учите, а не обратното.
Ако всеки има наглостта или таланта да става политик (в прочем негоден такъв) - то има лесно.
Но училището е създадено именно с цел въспитание в науката машина, от която след това да си избираме пътищата. Да се уточни характерът и да се отроят знаещите. Не е идеално, но ако призовавате за нещо различно - създайте го, а не призовавайте хауса.

draid
06-06-2014, 18:50
отразяват труда който си положил и знанията ти по предмета

Разсмях се искрено.

KumchoValcho
06-06-2014, 18:51
ако ставахме само със училище милионери - тогава щеше да е сбъркан.
напротив. всяко действие ние свързано в един огромен логаритъм ,в една матрица.
не училището ви е виновно, че вие не се развивате в това, което искате.
виновни сте вие, че сте влязали в това училище, ако то ви спира от развитие.
но до сега малко деца са тръгнали и успели без намеса на образователната система където и да е света.
малко хора действително могат да измислят нещо, от което да просперират без да участват в която и да е система, защото всички са зависими от материалното. От него се учите, а не обратното.
Ако всеки има наглостта или таланта да става политик (в прочем негоден такъв) - то има лесно.
Но училището е създадено именно с цел въспитание в науката машина, от която след това да си избираме пътищата. Да се уточни характерът и да се отроят знаещите. Не е идеално, но ако призовавате за нещо различно - създайте го, а не призовавайте хауса.

+1 за този пич

socareless
06-06-2014, 18:58
не угаждам на никого и нищо, угаждам единствено на себе си, като се грижа за себе си. Още яко те тресе някакъв бунтарски период, за което съжалявам, но не съм виновен аз.
С двойки и тройки не се влиза там, където желаеш.
Нито пък съм си втълпил, че хубавата диплома ми е гаранция за бляскав живот, не съм малоумен :lol:
просто е стъпка в живота, защо да не бъде добра стъпка, с хубави оценки.

Просто истината е, че ви е супер трудно да изкарате шибана петица и от това идва целият проблем и целият бунт. Който иска да учи се учи без училище, само с интернет може. Но нищо не пречи да поддържате достойни и нормални оценки.
Дипломата не ми е 6.00, но е напълно прилична и няма да ме е срам някой ден, че съм завършил гимназия неграмотен. Стегнете се малко, писна ми от лигльовци

mi i tuka ne si prav i she ti kaja shto
da,v uchilishte kato cqlo ne sym imal nai-dobrite ocenki,nekyde mejdu 4 i 5 sym se dvijil vinagi(poveche kym 4),tva obache ne e shtoto ne sym imal celi i jelanie,vsyshnost imah gi do 1no vreme,no v 1 moment(ako si malko po osyznat est)gubish sqkakuv interes i osyznavash kolko e maloumna sistemata,kak neshtata,koito se uchat sa naistina bezumni i NErelevantni,kak nqma smisal ot tqh,tyi kato sa bez nikakva prakticheska stoinost,kak uchitelite ne gi ebe za obrazovanieto na uchencite,nqmat nikva motivaciq,a se vylnuvat edinstveno ot tva te da sa krotki i poslushni i da ne im se kachvat mnogo na glavata,ta da doizbutat poredniq vipusk,ot koito da se otyrvat,a pyk ako ne im igraesh po svirkata ti pravqt mrysno i gledat samo kak da te preebat...vyobshte vsichko e zbyrkano ,za tva poveche razchitam na sebe si i na sobstvenite si vijdaniq za razvitie...
i btw za da ti dam nqkuv primer she ti kaja che otkakto vleznah v universitet(3ta godina sym veche)uspeh pod 4.50 ne sym imal i e taka,zashtoto universiteta e provokiral nqkuv interes u mene,ucha neshtata,koito iskam i imam neobhodimata svoboda,koqto uchilishteto ne predostavq....

golemiq_korab_minava
06-06-2014, 19:31
mi i tuka ne si prav i she ti kaja shto
da,v uchilishte kato cqlo ne sym imal nai-dobrite ocenki,nekyde mejdu 4 i 5 sym se dvijil vinagi(poveche kym 4),tva obache ne e shtoto ne sym imal celi i jelanie,vsyshnost imah gi do 1no vreme,no v 1 moment(ako si malko po osyznat est)gubish sqkakuv interes i osyznavash kolko e maloumna sistemata,kak neshtata,koito se uchat sa naistina bezumni i NErelevantni,kak nqma smisal ot tqh,tyi kato sa bez nikakva prakticheska stoinost,kak uchitelite ne gi ebe za obrazovanieto na uchencite,nqmat nikva motivaciq,a se vylnuvat edinstveno ot tva te da sa krotki i poslushni i da ne im se kachvat mnogo na glavata,ta da doizbutat poredniq vipusk,ot koito da se otyrvat,a pyk ako ne im igraesh po svirkata ti pravqt mrysno i gledat samo kak da te preebat...vyobshte vsichko e zbyrkano ,za tva poveche razchitam na sebe si i na sobstvenite si vijdaniq za razvitie...
i btw za da ti dam nqkuv primer she ti kaja che otkakto vleznah v universitet(3ta godina sym veche)uspeh pod 4.50 ne sym imal i e taka,zashtoto universiteta e provokiral nqkuv interes u mene,ucha neshtata,koito iskam i imam neobhodimata svoboda,koqto uchilishteto ne predostavq....

Не случайно казах, че образователната ни система не само не е перфектна, но има много за поправяне.
Тенденцията е , че годните учители стават все по-малко. За 600 лв заплата какво искаш? Няма и психолози качествени, а директорите и корупцията в съвета са големи. Политиката не е качествена и трябва повече затягане, повече разбиране и контакт между ученици и преподаватели, по-нормални взаимоотношения. Има и далеч още грешки и незгоди, но в крайна сметка - никога няма да е съвсем добре устроено. Днес родителите си пращат децата в частни училища. Това е дивия капитализмъм. Това е когато институциите и държавата липсват. Нормално. Но не първоначалната идея и система на училището е виновна, за случващото се с нея сега.

Изрично подчертах, че не оценките са факторът за развитие на един човек. Не двойките определят умствените качества на един човек, но така е измислено, че те са доказателството ( документа) които да представиш, че си положил усилия акъл, както и изпита. Работата на учителя е да провокира интерес към знанието на детето. Учениците, които учат - да бъдат оценявани. Това е идеята, а всичко останало, за което ми сподели - са фаталните грешки.
Ако искаш да влезеш в хубав университет, би трябвало да учиш, защото знаеш, че по друг начин не става. И тогава искаш не искаш си принуден. За съжаление не винаги става така, както искаме.
Кои предмети не удобряваш?
История?
Български?
Английски?
ФВС?
Математика?
Биология?
Химия?
Кое е безмисленото?
Добре е да се съкратят, защото наистина става много. Да се учи само най-важното,но да се запомня. С това съм съгласен.

И сега. Аз също бях пълен тройкаджия. Едва 12-ти клас започнах повечко. Учих по това, което ми е интересно.
Влязох там където ми е интересно. На първите изпити имам шестици. Но сега забелязва, колко много пропуски имам . Защото всъщност - всичко, което сме учили в средното - ми е полезно сега. Много предмети, които някога не съм учил - сега съжалявам, че съм мързелувал някога, защото те просто са основа на почти всички направления в живота и тнт.
Тоест , полезно е да се разбират.
Против образователната система не съм. Против нейното разрушение съм. Тя не действа както трябва, защото разбита.

Като цяло сега в университета се отличават, кои са влязали само за висшето, и кои искат нещо повече. И да ти кажа льохмани с добри оценки - никога е нямало (освен от някви селски училища, където са им подарявали всичко)

socareless
06-06-2014, 19:48
.
Добре е да се съкратят, защото наистина става много. Да се учи само най-важното,но да се запомня. С това съм съгласен.

tva + tva,che ne sym protiv nikoi ot predmetite,naprotiv,no sled vlizane v gimnaziqta,po obshto obrazovatelnite predmeti v obshti linii nishto ne se nauchava ot celiq toq potok ot zavoelirana ako shtesh informaciq,s koqto za 1-2 chasa sedmichno ne mojesh da se zapoznaesh,kamo li da osmislish i nauchish...
ne iskam da zvuchi konspirativno,no vse pak imam 1 na um,che celiq toq upaduk v obrazovanieto ni e umishlen i celi "zarobvaneto" na naroda,tyi kato nai-lesno se upravlqva prost i neobrazovan narod,koito ne poznava alternativite i se zadovolqva sas statukvoto

golemiq_korab_minava
06-06-2014, 20:01
tva + tva,che ne sym protiv nikoi ot predmetite,naprotiv,no sled vlizane v gimnaziqta,po obshto obrazovatelnite predmeti v obshti linii nishto ne se nauchava ot celiq toq potok ot zavoelirana ako shtesh informaciq,s koqto za 1-2 chasa sedmichno ne mojesh da se zapoznaesh,kamo li da osmislish i nauchish...
ne iskam da zvuchi konspirativno,no vse pak imam 1 na um,che celiq toq upaduk v obrazovanieto ni e umishlen i celi "zarobvaneto" na naroda,tyi kato nai-lesno se upravlqva prost i neobrazovan narod,koito ne poznava alternativite i se zadovolqva sas statukvoto
е да
те си казаха на миналия митинг на БСП и дпс, където официално с автобуси събраха всички цигани на контрапротест срещу студентите В СОФИЯ
И целия този материал, не че не можеш да го запомниш, но например не всички деца се развиват с едни темпове. Веднъж пък изостанеш ли - става невъзможно да наваксаш. наистина е доста и накрая просто го назубряш, за да се отървеш. това е адски малоумно. повечето само зубрят, абсолютно наясно съм... а тийнейджъра иска свобода, той е бунтар и винаги ще се противопостави
в краяйна сметка обаче навсякъде изпита е решаващ и послендното вече, което някой гледа е дипломата ти.

socareless
06-06-2014, 20:13
abe te i studentite ne se okazaha ot nai-erudiranite,ama tva e druga tema
inache samata materiq e tvyrde "suha",a prepodavatelite ni sa nesposobni da q transformirat v nqkwa razbiraema forma(kvato syshnost trqbva da e i glavnata im rabota)nablqga se nad nazubrqneto na terminologiqta i nqkwi glupavi formuli,za koito po vsqka veroqtnost nikoga prez jivota ti nqma da stane na vypros,vmesto da se sysredotochi v/u vajnite pravila i principi na naukata,koito bi mogyl da otnesesh kym jivota si...
samata shema na prepoadavane e greshna,lipsva i posledovatelnost

Eagle 123
06-06-2014, 20:54
ot teq,koito kato nazubrqt 2 uroka i 5 izrecheniq,recitirat gi na drugiq den pred celiq klas podmazvaiki se na izkufqlata uchitelka(ve4e na prelomna vuzrast,koqto i e prez klitora poprincip koi,kolko,kvo znae)i tq go pohvali mu stava patkata i greiva kato flurescentna lampa хахах THAT MADE MY DAY LOL :grin: много истини тук в само едно изреченийце :smt026 ;-)

Mary_Jane_69
06-06-2014, 21:21
Видях напъни за размишляване и аргументация, но бяха посредствени. Постовете на шльокавица са добри.
/прочетох 5-6 изречения.

golemiq_korab_minava
06-06-2014, 21:25
abe te i studentite ne se okazaha ot nai-erudiranite,ama tva e druga tema
inache samata materiq e tvyrde "suha",a prepodavatelite ni sa nesposobni da q transformirat v nqkwa razbiraema forma(kvato syshnost trqbva da e i glavnata im rabota)nablqga se nad nazubrqneto na terminologiqta i nqkwi glupavi formuli,za koito po vsqka veroqtnost nikoga prez jivota ti nqma da stane na vypros,vmesto da se sysredotochi v/u vajnite pravila i principi na naukata,koito bi mogyl da otnesesh kym jivota si...
samata shema na prepoadavane e greshna,lipsva i posledovatelnost

зависи от преподавателя.. но и тук не е хич както трябва да бъде.

Fisherman
06-07-2014, 18:42
тренинг, майна. колкото повече трупаш, толкова по-способен за 'трупане' ставаш

ти не си в тва число споко,да не си помисли нещо

KumchoValcho
06-08-2014, 16:13
НЯМА да чета постове на латиница, изморява ме.