PDA

View Full Version : За вегетарианството



Страници : [1] 2 3

ShtrudeL
06-06-2014, 20:43
Не, няма да спорим кой е 'за', кой 'против', а за това до колко правилни или не, или.. реални са аргументите, които всеки дава. До сега не се е намерил някой (освен този, заради който правя темата), който да ме убеди и да ми даде сериозни аргументи защо аз трябва да ям месо. Кучешките зъби, 'човека е хищник', 'на мене не ми достига тоя и оня витамин', 'не можеш да живееш без мръвка' и т.н. други шитни, за мен не са аргументи, а оправдания, но както и да е.
Въпросния човек, с който спорех ми излезе със следните аргументи: "Кокошките (както и останалите животни, които ядете) съществуват само защото ние съществуваме и ако не ги ядем, няма и да ги произвеждаме, следователно ще станат изчезващ вид и в един момент съвсем няма да ги има, така че ако обичаш животните, трябва да ги ядеш!" или някаква такава тъмня, върху която се замислих и на която не можех да отговоря и се почувствах тъпа. И все пак мисля, че не е прав. Та?

Aeternal
06-06-2014, 20:47
Ако за теб хиляди години развитие на човека базирано върху храненето с месо не са аргумент, това че ще спрат да се отглеждат пилета ти е най-малкия проблем.

ShtrudeL
06-06-2014, 20:49
Ако за теб хиляди години развитие на човека базирано върху храненето с месо не са аргумент

йъп *отбелязва си го като неаргумент в пещерата, в която живее, защото живее все още в каменната ера и трябва да се съобразява с неща, които са се случили преди хиляди години*

socareless
06-06-2014, 21:01
fakta che e zalojeno v choveshkata priroda i e 1 vid protivoestestveno trqbva da e dostauchen...
za mene e po-nepravilno da vyrvim sreshtu prirodata si ot kolkoto nemoralno e da ubivash jivotni s cel ocelqvaneto si...
pa i e vkysno;D

anonymous895156
06-06-2014, 21:03
"Кокошките (както и останалите животни, които ядете) съществуват само защото ние съществуваме и ако не ги ядем, няма и да ги произвеждаме, следователно ще станат изчезващ вид и в един момент съвсем няма да ги има, така че ако обичаш животните, трябва да ги ядеш!" или някаква такава тъмня, върху която се замислих и на която не можех да отговоря и се почувствах тъпа. И все пак мисля, че не е прав. Та?

Това са глупости, диви кокошки живеят и оцеляват от хиляди години в Индия и Индонезия, както и в други части на Азия.
Не е задължително да държиш в завод за кълцане едно застрашено от изчезване животно, за да го запазиш като вид, това е заблуждение, граничещо с малоумщината, което кара месоядните да се чувстват по-добре и да се самозалъгват.

anonymous895156
06-06-2014, 21:05
za mene e po-nepravilno da vyrvim sreshtu prirodata si ot kolkoto nemoralno e da ubivash jivotni s cel ocelqvaneto si...

Сам си отговори на въпроса какво означава да вървиш срещу природата.

Aeternal
06-06-2014, 21:06
йъп *отбелязва си го като неаргумент в пещерата, в която живее, защото живее все още в каменната ера и трябва да се съобразява с неща, които са се случили преди хиляди години*

Абсолютно. Понеже твоя род рано се е очовечил и прародителите ти са спрели да консумират месо веднага след каменната ера.

И ако аргумента ти срещу яденето на месо е смъртта на животни, то не трябва ли да спреш да хапваш и растения, щото нали и те умират?

an7raks
06-06-2014, 21:10
Чухте ли новата мода? Вече няма да пием вода, защото това е нещо, случвало се преди хиляди години и вече е демоде!

anonymous895156
06-06-2014, 21:10
И ако аргумента ти срещу яденето на месо е смъртта на животни, то не трябва ли да спреш да хапваш и растения, щото нали и те умират?

Ако бях хищно животно, нямаше да имам нищо против да похапвам месо, защото това щеше да е заложено в организма ми.
В случая обаче не е, човекът е плодоядно, тръгнало срещу природата си през последния ледников период.
Растенията не могат да оцеляват без някой да ги яде и да разнася семената им.
Иначе бих минал на слънчева енергия, ако можех :с

golemiq_korab_minava
06-06-2014, 21:11
животновъдството ще изчезне - от там освен месо, няма да има вълна, мляко, кожи, синтетика, килими и квото се ситиш - а от там няма да има земеделие -тоест няма а се произвеждат органични торове - няма да се тори , ще фалира зеленчуковия сектор - няма да ядеш зеле- ще се самоизядем.


може да има и алтернативи нз
колко яко е да отгледаш от малко едно зайче
и да се привържеш към него
да си играеш
с него
и накрая
да се се наядеш


ПС щрудел... ах какво намирам като напиша щрудел в гоогал изображения на латинициа! :Д

ShtrudeL
06-06-2014, 21:11
Това са глупости, диви кокошки живеят и оцеляват от хиляди години в Индия и Индонезия, както и в други части на Азия.
Не е задължително да държиш в завод за кълцане едно застрашено от изчезване животно, за да го запазиш като вид, това е заблуждение, граничещо с малоумщината, което кара месоядните да се чувстват по-добре и да се самозалъгват.

Мерси. ^^

anonymous895156
06-06-2014, 21:12
тоест няма а се произвеждат органични торове - няма да се тори , ще фалира зеленчуковия сектор - няма да ядеш зеле- ще се самоизядем.

защото такова животно като изкуствен тор не съществува

an7raks
06-06-2014, 21:13
защото такова животно като изкуствен тор не съществува
Искаш ли да ти взривя апартамента точно с изкуствена тор? :evil:

ShtrudeL
06-06-2014, 21:14
животновъдството ще изчезне - от там освен месо, няма да има вълна, мляко, кожи, синтетика, килими и квото се ситиш

то пък щото сега всичките ни дрехи, килими и т.н. се правят от естествени кожи/вълна..

Колкото до торовете.. Имам котка, която ака всеки ден. Сигурна съм, че това би било полезно за еволюцията.

anonymous895156
06-06-2014, 21:16
животновъдството ще изчезне - от там освен месо, няма да има вълна, мляко, кожи, синтетика, килими и квото се ситиш

а, и тва първото издиша напълно като теза
има ли търсене на мляко, ще има и крави, които да се доят, просто никой няма да купува телешко

golemiq_korab_minava
06-06-2014, 21:16
защото такова животно като изкуствен тор не съществува

хах, на растителна основа ли?
знаеш ли българското земеделие в кво състояние и недостиг на органика е днес заради липсващото ни животновъдство? и в колко неща се използва тва?
Като цяло от животновъдството се изхранват милиони хора. Изчезне ли консумацията на месо , не хляб ще има, европейци няма да съществуват.

golemiq_korab_minava
06-06-2014, 21:18
то пък щото сега всичките ни дрехи, килими и т.н. се правят от естествени кожи/вълна..

Колкото до торовете.. Имам котка, която ака всеки ден. Сигурна съм, че това би било полезно за еволюцията.

в почти всичко има животно, дори в спиралата ти за грим и парфюмът ти. всъщност и петрола е от умрели организми съставен.

an7raks
06-06-2014, 21:19
то пък щото сега всичките ни дрехи, килими и т.н. се правят от естествени кожи/вълна..

Колкото до торовете.. Имам котка, която ака всеки ден. Сигурна съм, че това би било полезно за еволюцията.

Вече си представям как до контейнера за стъкло се мъдри един за котешко ако и как всеки изхвърля котешкото си ако само там... Идилия... Досещам се и колко доходоносно би било да се разкарва още един камион... :)

ShtrudeL
06-06-2014, 21:19
а знаеш ли колко развита трябва да е икономиката, за да изхранваш толко много животни, които после да убиеш?

golemiq_korab_minava
06-06-2014, 21:19
а, и тва първото издиша напълно като теза
има ли търсене на мляко, ще има и крави, които да се доят, просто никой няма да купува телешко

оок

an7raks
06-06-2014, 21:21
а знаеш ли колко развита трябва да е икономиката, за да изхранваш толко много животни, които после да убиеш?

Колко? :lol: До сега винаги така е било... Какво развитие се иска за да пускаш животните на паша и после да ги колиш?

ShtrudeL
06-06-2014, 21:21
в почти всичко има животно, дори в спиралата ти за грим и парфюмът ти. всъщност и петрола е от умрели организми съставен.

Сигурно и клавиатурата ми е направена от слонска кост и птичи човки.

anonymous895156
06-06-2014, 21:22
хах, на растителна основа ли?
знаеш ли българското земеделие в кво състояние и недостиг на органика е днес заради липсващото ни животновъдство? и в колко неща се използва тва?

ще се уточниш ли?


Като цяло от животновъдството се изхранват милиони хора. Изчезне ли консумацията на месо , не хляб ще има, европейци няма да съществуват.

О, санкто симплицито, ма.
http://www.dar-center.com/article/?article=1481

golemiq_korab_minava
06-06-2014, 21:24
а знаеш ли колко развита трябва да е икономиката, за да изхранваш толко много животни, които после да убиеш?

знам че двата сектора са взаимно свързани и че днес и двата по равно са в окаяно състояние.

an7raks
06-06-2014, 21:24
"Сайт за природолечение, духовно здраве и хармония"
http://img2.wikia.nocookie.net/__cb20140423215906/vampirediaries/images/b/b2/Mr.T-LOL.gif

ShtrudeL
06-06-2014, 21:24
Колко? :lol: До сега винаги така е било... Какво развитие се иска за да пускаш животните на паша и после да ги колиш?

не е само това
искат се площи, пари, средства и т.н.

А колко сладко.. животните освен трева, ядат и зърна и куп други неща, които и ние можем. Т.е.
Животните ядат храната ни, а ние ядем тази храна вече минала през телата им.

socareless
06-06-2014, 21:25
neznam zashto apriori se priema,che choveka trqbva da e nai-etichnoto syshtestvo
choveka e prez poslednite nqkolko hilqdi godini e racionalno syshtestvo,a racionalno e da pravish tova,koeto e v tvoq polza,koeto e celesyobrazno...
po kakyv nachin shte byde v polza na chovechestvoto da spre konsumaciqta na meso?
a zamislqli li ste se,che i bez tova chovechestvoto se izhranva dosta trudno i ima ogromen deficit na hrana(okolo 1 milqrd choveka gladuvat ejednevno),a e NEVUZMOJNO s rasteniq da se izhranva cqloto chovechestvo?
ili poneje imame razum dai da se jertvame za da jiveqt drugite vidove....samo deto celta na vseki 1 vid e sobstvenoto mu ocelqvane

anonymous895156
06-06-2014, 21:25
"Сайт за природолечение, духовно здраве и хармония"
http://img2.wikia.nocookie.net/__cb20140423215906/vampirediaries/images/b/b2/Mr.T-LOL.gif

http://roads.athost.net/temi/zdrhranene/vegetar_neobhodimost.htm
тук повече ли ти харесва?

golemiq_korab_minava
06-06-2014, 21:25
що като е сме можели само с пшеница са измислени агнетата? за да мълчат ;д

golemiq_korab_minava
06-06-2014, 21:27
Сигурно и клавиатурата ми е направена от слонска кост и птичи човки.

всъшнуус клавиатурата ни е направена от петрол.. значи от естествено умрели динозаври

anonymous895156
06-06-2014, 21:27
po kakyv nachin shte byde v polza na chovechestvoto da spre konsumaciqta na meso?
a zamislqli li ste se,che i bez tova chovechestvoto se izhranva dosta trudno i ima ogromen deficit na hrana(okolo 1 milqrd choveka gladuvat ejednevno),a e NEVUZMOJNO s rasteniq da se izhranva cqloto chovechestvo?

Точно тук грешиш най-много. Заради животновъдството в САЩ 90% от зърното, с което може да се нахранят хората, отива за храна на рогатия добитък. Накрая минимален процент от вложеното се връща при човека под формата на протеини.
Разгледай статиите, които съм постнал.

an7raks
06-06-2014, 21:29
не е само това
искат се площи, пари, средства и т.н.

А колко сладко.. животните освен трева, ядат и зърна и куп други неща, които и ние можем. Т.е.
Животните ядат храната ни, а ние ядем тази храна вече минала през телата им.

Да, бе, ама животното покрай един килограм зърно ще изяде 3кг трева, която ти може и да ядеш, но аз не я обичам. Отгоре на това, животните могат да се хранят с отпадъка от хранително-вкусовата промишленост, като го рециклират един вид. За животновъдството е необходима много по-малка земя от тази за земеделието...

anonymous895156
06-06-2014, 21:30
В книгата си "Диета за една малка планета" Франс Мур Лапе ни предлага да си представим, че сме седнали пред чиния, в която има дебел бифтек. "А сега си представете - продължава той, - че в същата стая стоят още 40 - 50 души, но пред всеки от тях има празна чиния. Зърното изразходвано за производството на вашия бифтек би било напълно достатъчно, за да напълни чиниите на тези гладни 50 души с полезна, калорична, вкусна зърнена каша.

an7raks
06-06-2014, 21:31
Точно тук грешиш най-много. Заради животновъдството в САЩ 90% от зърното, с което може да се нахранят хората, отива за храна на рогатия добитък. Накрая минимален процент от вложеното се връща при човека под формата на протеини.
Разгледай статиите, които съм постнал.
Искаш ли да ти драсна една статия колко е полезно и хуманно да се храним с улични кучета?

golemiq_korab_minava
06-06-2014, 21:31
ще се уточниш ли?



О, санкто симплицито, ма.
http://www.dar-center.com/article/?article=1481
всъщност животновъдството благоприятсва за окултуряването на природата... огромните пуснати стада облагодаряват изоставените райони, окусяват всичко, храсти мраси..

Кое му е за отучняване? Ако искам да си наторя разсадника, което е изключително - няма тор, щото няма ако.
А ако искам да си наторя нещо по-голямо. трябва да ви събирам всички

socareless
06-06-2014, 21:32
Точно тук грешиш най-много. Заради животновъдството в САЩ 90% от зърното, с което може да се нахранят хората, отива за храна на рогатия добитък. Накрая минимален процент от вложеното се връща при човека под формата на протеини.
Разгледай статиите, които съм постнал.
nemojesh da me ubedish che v svetoven mashtab proizvodstvoto na zyrno,prednazna4eno za jivotni,ima po-golqma energiina stoinost ot konsumaciqta na meso

ShtrudeL
06-06-2014, 21:33
Отгоре на това, животните могат да се хранят с отпадъка от хранително-вкусовата промишленост, като го рециклират един вид.

Как беше оная емотиконка дето се хили и върти и има сълзички от смях?

бтв черпя те с остатъка от валфата си.. която е на една седмица и дом на хлебарката от долния етаж. Рециклирай, бро! <3

ShtrudeL
06-06-2014, 21:34
nemojesh da me ubedish che v svetoven mashtab proizvodstvoto na zyrno,prednazna4eno za jivotni,ima po-golqma energiina stoinost ot konsumaciqta na meso

spoigjsfpogijspogjerspoutghergtupoergo;esfrtgo;s eouireporhjo ;/osdfhrupothjpeori пииииииич

Aeternal
06-06-2014, 21:34
полезна, калорична, вкусна зърнена каша.

Хич не звучи добре. Още повече до бифтек.

golemiq_korab_minava
06-06-2014, 21:35
не е само това
искат се площи, пари, средства и т.н.

А колко сладко.. животните освен трева, ядат и зърна и куп други неща, които и ние можем. Т.е.
Животните ядат храната ни, а ние ядем тази храна вече минала през телата им.
не знам, аз не съм тревопасно. :) Пък и най-малко от всичко ще ям слама и сено или концентриран фураж. щото това ядат животните след като плодовете свършат... щото като стане зиме. мен не ми се ядат фашулки.

skatew
06-06-2014, 21:35
Поредния безсмислен спор се заформя..
А това за кокошките е нелепо ! Те откъде са произлезли тея кокошки? От диви, и човека си е ''направил'' от тях яйценосни и за месо на същия принцип както има различни породи кучета.

socareless
06-06-2014, 21:35
a teq statii,stoinostta im kato nauchno dokazatelstvo e tochno nikakva,taka che nqma kvo da mi gi probutvash(:

an7raks
06-06-2014, 21:35
nemojesh da me ubedish che v svetoven mashtab proizvodstvoto na zyrno,prednazna4eno za jivotni,ima po-golqma energiina stoinost ot konsumaciqta na meso
Всъщност, простата логика показва, че ако животните се хранят само със зърно, накрая месото ще е с по-малка енергийна стойност от тази на зърното... Животните, обаче, ядат и трева, трици, всякакви боклуци, които ни остават от преработката на културите и иначе биха били хвърлени на вятъра...

an7raks
06-06-2014, 21:36
Как беше оная емотиконка дето се хили и върти и има сълзички от смях?

бтв черпя те с остатъка от валфата си.. която е на една седмица и дом на хлебарката от долния етаж. Рециклирай, бро! <3
Само, дето на прасето много не му дреме колко годишна е вафлата... на него си му харесва и чак ушите му плющят...

golemiq_korab_minava
06-06-2014, 21:37
Точно тук грешиш най-много. Заради животновъдството в САЩ 90% от зърното, с което може да се нахранят хората, отива за храна на рогатия добитък. Накрая минимален процент от вложеното се връща при човека под формата на протеини.
Разгледай статиите, които съм постнал.
можеш ли след пшеница да садиш пшеница?

anonymous895156
06-06-2014, 21:39
Искаш ли да ти драсна една статия колко е полезно и хуманно да се храним с улични кучета?

Дай я насам.


всъщност животновъдството благоприятсва за окултуряването на природата... огромните пуснати стада облагодаряват изоставените райони, окусяват всичко, храсти мраси..

Кое му е за отучняване? Ако искам да си наторя разсадника, което е изключително - няма тор, щото няма ако.
А ако искам да си наторя нещо по-голямо. трябва да ви събирам всички

Огромните пуснати стада може да си съществуват и без стопанин, който да ги коли и разфасова. Не виждам как големите фабрики за месо, откъдето идва и почти всичкото такова, което консумираш, помагат за наторяване на храстчетата и окосяват тревичката.
Животновъдството не е свързано само с консумация на месо, откъдето и аргументът ти за животинския тор става невалиден.


nemojesh da me ubedish che v svetoven mashtab proizvodstvoto na zyrno,prednazna4eno za jivotni,ima po-golqma energiina stoinost ot konsumaciqta na meso

немога
наистина ли смяташ, че една пържола от 300 грама има по-голяма енергийна стойност от 40-50 чинии зърнена каша?

skatew
06-06-2014, 21:40
nemojesh da me ubedish che v svetoven mashtab proizvodstvoto na zyrno,prednazna4eno za jivotni,ima po-golqma energiina stoinost ot konsumaciqta na mesoхахаха :д те животните тази ''енергийна стойност'' както се изказа, чрез фотосинтеза я получават.

socareless
06-06-2014, 21:40
бтв черпя те с остатъка от валфата си.. която е на една седмица и дом на хлебарката от долния етаж. Рециклирай, бро! <3


nz kak priravnqvash jivotnite i horata,ama go pravi v edinstveno chislo(:

anonymous895156
06-06-2014, 21:40
можеш ли след пшеница да садиш пшеница?

общата ми култура по земеделие, която клони към нулата, ми казва, че трябва да редуваш различни сортове на една и съща почва, за да не я изтощиш

ShtrudeL
06-06-2014, 21:40
поредния безсмислен спор

не бе, мисля че за сега е горе долу добре

щеше да е безсмислен, ако се говореше за кучешки зъби, дължина на червата, дядото на някой, дето се тъпчел с месо и е жив и здрав, как хората живеят защото ядат месо и т.н. шитни..


Идеята ми е не да обсъждаме тези наистина ненужни глупости, а това, което е наистина важно. Изначалната точка на всичко. Не това какъв се е родил човека, ама какво е правил преди не знам си колко хиляди години и т.н., а да кажем.. нека проследим пътя на логиката.. Нека си говорим за това какво се печели и какво се губи от това да се убиват или не животни..
Хареса ми статията на dimitar.,. Нека си говорим в този дух, а не само с празни приказки. Ще се радвам и ако някой месояден ми представи подобна и убедителна статия.

an7raks
06-06-2014, 21:42
Огромните пуснати стада може да си съществуват и без стопанин, който да ги коли и разфасова.



наистина ли смяташ, че една пържола от 300 грама има по-голяма енергийна стойност от 40-50 чинии зърнена каша?

Ндаа... Вече си представих как овчиците си щъкат из дивата природа, отглеждат си фураж за през зимата и всички живеят дълго и щастливо...
наистина ли смяташ, че някой от белия свят се радва на 40-50 чинии зърнена каша?

skatew
06-06-2014, 21:43
сега ме мързи да пиша и си лягам, но ще следя темата ;д

socareless
06-06-2014, 21:44
хахаха :д те животните тази ''енергийна стойност'' както се изказа, чрез фотосинтеза я получават.

ne shvanah ironiqta,q razqsni

an7raks
06-06-2014, 21:44
не бе, мисля че за сега е горе долу добре

щеше да е безсмислен, ако се говореше за кучешки зъби, дължина на червата, дядото на някой, дето се тъпчел с месо и е жив и здрав, как хората живеят защото ядат месо и т.н. шитни..


Идеята ми е не да обсъждаме тези наистина ненужни глупости, а това, което е наистина важно. Изначалната точка на всичко. Не това какъв се е родил човека, ама какво е правил преди не знам си колко хиляди години и т.н., а да кажем.. нека проследим пътя на логиката.. Нека си говорим за това какво се печели и какво се губи от това да се убиват или не животни..
Хареса ми статията на dimitar.,. Нека си говорим в този дух, а не само с празни приказки. Ще се радвам и ако някой месояден ми представи подобна и убедителна статия.

статията на димитър не е нищо повече от празни приказки в друг сайт...
Не знам за теб, ама аз нищо не губя от убиването на едно прасе, а печеля бая мезе...

anonymous895156
06-06-2014, 21:47
Ндаа... Вече си представих как овчиците си щъкат из дивата природа, отглеждат си фураж за през зимата и всички живеят дълго и щастливо...
наистина ли смяташ, че някой от белия свят се радва на 40-50 чинии зърнена каша?

Всяко одомашено от хората животно има свой див *аналог*, който и в момента оцелява без човешка помощ.
Ще потретя, че животновъдството не е свързано единствено с консумацията на мео.
За белия свят свят не знам, знам само, че над милиард души ще си умрат от радост, ако им поднесеш такива.

ShtrudeL
06-06-2014, 21:47
статията на димитър не е нищо повече от празни приказки в друг сайт...
Не знам за теб, ама аз нищо не губя от убиването на едно прасе, а печеля бая мезе...

а можеш ли да си го заколиш докато е живо? Сам? И после да си го разфасоваш и сготвиш? Не, всъщност.. не го готви.. Нали животните ядат сурови другите животни. Та нали човека бил животно.. Е?

golemiq_korab_minava
06-06-2014, 21:48
Дай я насам.



Огромните пуснати стада може да си съществуват и без стопанин, който да ги коли и разфасова. Не виждам как големите фабрики за месо, откъдето идва и почти всичкото такова, което консумираш, помагат за наторяване на храстчетата и окосяват тревичката.
Животновъдството не е свързано само с консумация на месо, откъдето и аргументът ти за животинския тор става невалиден.



немога
наистина ли смяташ, че една пържола от 300 грама има по-голяма енергийна стойност от 40-50 чинии зърнена каша?
пържолата има доста по голяма енерджи стойност от всеки растителен продукт и е фкусна, изяжда се бързо.
Консумирам българско месо и тук няма никви големи ,,фабрики'' . Отново ще повторя. Нито искам да се храня със трева, нито с концентриран фураж, нито да сея пшеница след пшеница на всичкото отгоре - през зимата.

an7raks
06-06-2014, 21:49
Всяко одомашено от хората животно има свой див *аналог*, който и в момента оцелява без човешка помощ.
Ще потретя, че животновъдството не е свързано единствено с консумацията на мео.
За белия свят свят не знам, знам само, че над милиард души ще си умрат от радост, ако им поднесеш такива.
Има... и дивия аналаог на повечето животни е застрашен от изчезване....
Ти кога последно нахрани негърче?

anonymous895156
06-06-2014, 21:49
статията на димитър не е нищо повече от празни приказки в друг сайт...

Можеш ли да ги обориш, щом ги определяш с лека ръка за празни приказки?
http://www.slate.com/articles/health_and_science/feed_the_world/2014/05/meat_eating_and_climate_change_vegetarians_impact_ on_the_economy_antibiotics.html

an7raks
06-06-2014, 21:50
а можеш ли да си го заколиш докато е живо? Сам? И после да си го разфасоваш и сготвиш? Не, всъщност.. не го готви.. Нали животните ядат сурови другите животни. Та нали човека бил животно.. Е?

Мога, да. Ако съм достатъчно гладен, мога и да му прегризя гръкляна, но това не значи, че ми е приятно да гледам страданието му, че съм садист, етц... Значи само, че ми се яде пържола, а такава, която да расте на нивата, няма.

skatew
06-06-2014, 21:51
Идеята е, че количеството фураж (някой за това може да се хване, че няма как да ядем фураж, но ако площите, които се заемат за отглеждането му се използват за гледане на висококачествени сортове плодове/зеленчуци, има как) , което се използва за храненето на едно прасе например, гледано за месо, има много по-голяма ''енергийна стойност'' отколкото самото месо. То е близко до акъла

Aeternal
06-06-2014, 21:51
не бе, мисля че за сега е горе долу добре



Идеята ми е не да обсъждаме тези наистина ненужни глупости, а това, което е наистина важно. Изначалната точка на всичко. Не това какъв се е родил човека, ама какво е правил преди не знам си колко хиляди години и т.н., а да кажем.. нека проследим пътя на логиката.. Нека си говорим за това какво се печели и какво се губи от това да се убиват или не животни..


Печели се месо, което няма как да се вземе от другаде.
Дори да оставиш настрана факта, че сме оцелели като биологичен вид заради хищничеството ни, в България излиза твърде скъпо да не ядеш месо т.е да поддържаш балансирана диета без да ти липсват каквито и да е вещества.

an7raks
06-06-2014, 21:53
Можеш ли да ги обориш, щом ги определяш с лека ръка за празни приказки?
http://www.slate.com/articles/health_and_science/feed_the_world/2014/05/meat_eating_and_climate_change_vegetarians_impact_ on_the_economy_antibiotics.html
Ти можеш ли да ми докажеш, че няма извънземни? Аз ти казвам, че има! А обори ме!
Тезата се защитава с достоверни аргументи, а не с аргумента "не можеш да ме обориш".

socareless
06-06-2014, 21:53
Дай я насам.

наистина ли смяташ, че една пържола от 300 грама има по-голяма енергийна стойност от 40-50 чинии зърнена каша?

ne znam otkyde gi pravish teq smetki ama se symnqvam 300 grama koeto e kym 1/1000 ot srednoto teglo na 1na svinq 300-400kg da e = na 40-50 4inii,koito sa da kajem 20tina qdeneta na svinqta....a i ne mislq che chovechestvoto e ocelqvalo i e preodolqvala sqkwite problemi za da moje v zenita na razvitieto si da se vyrne v pyrvobitna forma....nqkak si nqma logika
ako choveka beshe ostanal trevopasno ili tam plodoqdno li kvo e dali shteshe da e stignalo do tozi etap ot razvitieto si

golemiq_korab_minava
06-06-2014, 21:54
общата ми култура по земеделие, която клони към нулата, ми казва, че трябва да редуваш различни сортове на една и съща почва, за да не я изтощиш

Близо си :) Не само различни сортове, ами видове. Правят се цели сеитбообръщения от много различни кулури. Това се прави правилно, за да не изтощаваш почвата и за да не се нападат от едни и същи болести. А грешките трудно се оправят.

Aeternal
06-06-2014, 21:54
а можеш ли да си го заколиш докато е живо? Сам? И после да си го разфасоваш и сготвиш? Не, всъщност.. не го готви.. Нали животните ядат сурови другите животни. Та нали човека бил животно.. Е?

Не само мога, навремето що гълъби изпуках с прашката и после сготвих и изядох. Само чистенето на перата им е проблем.
Като вляза в секцията с месата на била и ми потичат лигите. Буквално.
Отделно, че обичам сякви сурови меса - тартари, вълчи хапки, суши.

anonymous895156
06-06-2014, 21:54
пържолата има доста по голяма енерджи стойност от всеки растителен продукт и е фкусна, изяжда се бързо.
Консумирам българско месо и тук няма никви големи ,,фабрики'' . Отново ще повторя. Нито искам да се храня със трева, нито с концентриран фураж, нито да сея пшеница след пшеница на всичкото отгоре - през зимата.

Не е така.
Грубо казано, 85-90% от месото по родните пазари е вносно. Откъде си толкова сигурен, че месото, което купуваш, е българско и е било отгледано при весел фермер? Кюфтенца ядеш ли


Има... и дивия аналаог на повечето животни е застрашен от изчезване....
Ти кога последно нахрани негърче?

Тогава да ги опазим, не да ги ядем?
Преди малко.

ShtrudeL
06-06-2014, 21:56
Печели се месо, което няма как да се вземе от другаде.
Дори да оставиш настрана факта, че сме оцелели като биологичен вид заради хищничеството ни, в България излиза твърде скъпо да не ядеш месо т.е да поддържаш балансирана диета без да ти липсват каквито и да е вещества.

ъъ извинявай, ама няма пържола/бут/каквото и да е друго месо на килограм под 5лв. За 5лв мога да си направя чудни картофи на фурна, със салата, докато ти ще си на едното си парче месо без гарнитура и хляб. В кауфланд за да си вземеш 3-4-5 парчета каквото и да е месо, ще дадеш 15+лв, за които 15лв можеш да си вземеш куп други неща, с които можеш да преядеш.. два пъти.

an7raks
06-06-2014, 21:57
няма как да ядем фураж, но ако площите, които се заемат за отглеждането му
Абе, вие имате ли представа за какво говорите?! Фуража или поне един от видовете фураж, е обелката на зърнените култури и сламата, която иначе се изхвърля.

anonymous895156
06-06-2014, 21:58
Ти можеш ли да ми докажеш, че няма извънземни? Аз ти казвам, че има! А обори ме!
Тезата се защитава с достоверни аргументи, а не с аргумента "не можеш да ме обориш".

Епа, аз ти давам аргументи, ти си този, който ги отрича, без да се обосновава.


ne mislq che chovechestvoto e ocelqvalo i e preodolqvala sqkwite problemi za da moje v zenita na razvitieto si da se vyrne v pyrvobitna forma....nqkak si nqma logika
ako choveka beshe ostanal trevopasno ili tam plodoqdno li kvo e dali shteshe da e stignalo do tozi etap ot razvitieto si

Първобитна форма на съществуване ли е да даваш на организма си това, от което се нуждае? С какво ти помагат пържолите да се развиваш?

ShtrudeL
06-06-2014, 21:59
Не само мога, навремето що гълъби изпуках с прашката и после сготвих и изядох. Само чистенето на перата им е проблем.
Като вляза в секцията с месата на била и ми потичат лигите. Буквално.
Отделно, че обичам сякви сурови меса - тартари, вълчи хапки, суши.

Евала тогава. :)
http://media-cache-ec0.pinimg.com/236x/50/c0/f2/50c0f296bb41fc2bcf63eb1d9b5b9e8b.jpg

golemiq_korab_minava
06-06-2014, 21:59
Идеята е, че количеството фураж (някой за това може да се хване, че няма как да ядем фураж, но ако площите, които се заемат за отглеждането му се използват за гледане на висококачествени сортове плодове/зеленчуци, има как) , което се използва за храненето на едно прасе например, гледано за месо, има много по-голяма ''енергийна стойност'' отколкото самото месо. То е близко до акъла
аз през зимата не ям конценрирани семки

socareless
06-06-2014, 22:01
Идеята е, че количеството фураж (някой за това може да се хване, че няма как да ядем фураж, но ако площите, които се заемат за отглеждането му се използват за гледане на висококачествени сортове плодове/зеленчуци, има как) , което се използва за храненето на едно прасе например, гледано за месо, има много по-голяма ''енергийна стойност'' отколкото самото месо. То е близко до акъла

mhm,predpolagam ne ti vliza v smetkite,obache,che zasajdaneto i otglejdaneto na tezi plodove e choveshki trud,a choveshkiq trud e energiq,to ako stavashe tolkova lesno nali navsqkude shteshe da se otglejdat,nqmashe da ima gladuvashti po sveta,svetovanta ikonomika shteshe da cyfti i jivota shteshe da e rai,ama ne e tochno taka

an7raks
06-06-2014, 22:01
Тогава да ги опазим, не да ги ядем?
Преди малко.

Аве, човек, ти тъп ли си?! Хората са опитомили животни, за да не им се налага да излизат и да ловят дивите им събратя... Колко хора се изхранват от лов на диви животни, че това да е проблемът? Ако, обаче, няма питомни животни, бая ще излязат да си ловят и никой няма да се грижи... Сещай се колко по-бързо ще се затрие видът!

ShtrudeL
06-06-2014, 22:02
ама сега кой какво яде ли ще обсъждаме? Вече година (и 7 дни ^^) не ям месо и бая разнообразни неща си хапвам. И една тайна.. мега вкусни са!

Aeternal
06-06-2014, 22:03
ъъ извинявай, ама няма пържола/бут/каквото и да е друго месо на килограм под 5лв. За 5лв мога да си направя чудни картофи на фурна, със салата, докато ти ще си на едното си парче месо без гарнитура и хляб. В кауфланд за да си вземеш 3-4-5 парчета каквото и да е месо, ще дадеш 15+лв, за които 15лв можеш да си вземеш куп други неща, с които можеш да преядеш.. два пъти.
Да, и това ще е докато не започнеш да страдаш от дефицит на B12, протеинов глад и не знам си още какъв дисбаланс.
На запад тея дето не ядът никакви животински продукти взимат суплементи или заместващи храни. Които в бг я ще ги има я не, а и да ги има ще са доста скъпи.

anonymous895156
06-06-2014, 22:03
Аве, човек, ти тъп ли си?! Хората са опитомили животни, за да не им се налага да излизат и да ловят дивите им събратя... Колко хора се изхранват от лов на диви животни, че това да е проблемът? Ако, обаче, няма питомни животни, бая ще излязат да си ловят и никой няма да се грижи... Сещай се колко по-бързо ще се затрие видът!

8-)

an7raks
06-06-2014, 22:04
Евала тогава. :)
http://media-cache-ec0.pinimg.com/236x/50/c0/f2/50c0f296bb41fc2bcf63eb1d9b5b9e8b.jpg

Ехее... И за войните си намерихме виновника...
Ицо, виждаш ли, бе?! Виждаш ли що хамериканците постоянно воюват!? Заради бургерите с месо, бе, братче!

socareless
06-06-2014, 22:05
Епа, аз ти давам аргументи, ти си този, който ги отрича, без да се обосновава.



Първобитна форма на съществуване ли е да даваш на организма си това, от което се нуждае? С какво ти помагат пържолите да се развиваш?

zasishta vkusovite mi predpo4itaniq,koeto udovoletvorqva psihikata mi

ShtrudeL
06-06-2014, 22:05
Да, и това ще е докато не започнеш да страдаш от дефицит на B12, протеинов глад и не знам си още какъв дисбаланс.
На запад тея дето не ядът никакви животински продукти взимат суплементи или заместващи храни. Които в бг я ще ги има я не, а и да ги има ще са доста скъпи.

Да ти кажа, за сега от нищо такова не страдам, този месец ще си правя изследвания (профилактични) и ако има нещо, ще те осведомя. ))

Иначе.. Спирулината е до 30лв макс (това са ти 2-3 вечери с месо на месец).

golemiq_korab_minava
06-06-2014, 22:06
Не е така.
Грубо казано, 85-90% от месото по родните пазари е вносно. Откъде си толкова сигурен, че месото, което купуваш, е българско и е било отгледано при весел фермер? Кюфтенца ядеш ли



Тогава да ги опазим, не да ги ядем?
Преди малко.

старая се да е българско. не идва от другия край на света
първо, защото става твърде скъпо и неиздържливо
на пролед достатъчно агнешко има
имаме си и пилешко
пък за свинското не знам
свинята може да стане дива ако я пуснеш в природата. единствено тя. ма тва ще е голяма глупост щото ще развалиш естествената ни дива природа с изкуствени свине мутанти

ShtrudeL
06-06-2014, 22:06
zasishta vkusovite mi predpo4itaniq,koeto udovoletvorqva psihikata mi

зЕми пИши на кирилица пък ти, ще не само че не те чета, ами ще почна и да те трия

an7raks
06-06-2014, 22:06
ъъ извинявай, ама няма пържола/бут/каквото и да е друго месо на килограм под 5лв. За 5лв мога да си направя чудни картофи на фурна, със салата, докато ти ще си на едното си парче месо без гарнитура и хляб. В кауфланд за да си вземеш 3-4-5 парчета каквото и да е месо, ще дадеш 15+лв, за които 15лв можеш да си вземеш куп други неща, с които можеш да преядеш.. два пъти.

Да, бе, мацка, ама далеч по-добре ми е да си изплющя една пържолка покрай тези картофки...
А за трениращите? Какво ще предложиш за хората, занимаващи се активно със силов спорт? Да ядат соя?

anonymous895156
06-06-2014, 22:07
Да, и това ще е докато не започнеш да страдаш от дефицит на B12, протеинов глад и не знам си още какъв дисбаланс.

Можеш да страдаш от дефицит на всякакви витамини и ако се храниш с месо. Най-важното е да балансираш диетата си и да включваш в нея разнообразни неща, независимо дали си веган, вегетарианец или всеяден.


На запад тея дето не ядът никакви животински продукти взимат суплементи или заместващи храни.

Това е така, защото е трудно да имитираш истинската среда на живот на пра-прародителите ни - по цял ден сред висококачествени натурални плодове и ядки.

ShtrudeL
06-06-2014, 22:07
старая се да е българско. не идва от другия край на света

ама че сладко, после аз съм била наивна : )))

socareless
06-06-2014, 22:09
зЕми пИши на кирилица пък ти, ще не само че не те чета, ами ще почна и да те трия

myrzi me,a i ne sluchaino pisha v kofata,sori ako ti zagrozqvam temata,ama ako she me triesh she trqa me istriesh celiq!!!!!

ShtrudeL
06-06-2014, 22:09
Да, бе, мацка, ама далеч по-добре ми е да си изплющя една пържолка покрай тези картофки...
А за трениращите? Какво ще предложиш за хората, занимаващи се активно със силов спорт? Да ядат соя?

Ако бях от тях, щях да се поинтересувам и щях да ти отговоря.
Иначе относно това, как ти е по-добре.. тук вече навлизаме в съвсем друга тема.. : )

ShtrudeL
06-06-2014, 22:10
myrzi me,a i ne sluchaino pisha v kofata,sori ako ti zagrozqvam temata,ama ako she me triesh she trqa me istriesh celiq!!!!!

Това, че пишеш в кофата не ти дава правото да пишеш на латиница. Пробвай да се поправиш, инаК мен няма да ме домързи.

Aeternal
06-06-2014, 22:10
Да ти кажа, за сега от нищо такова не страдам, този месец ще си правя изследвания (профилактични) и ако има нещо, ще те осведомя. ))

Иначе.. Спирулината е до 30лв макс (това са ти 2-3 вечери с месо на месец).
Брат ми не яде месо. Не поради някакви 'възвишени' морални съображения, май просто не обича. От дете никога не е ял месо, навремето майка му пробутваше някое тънко нарязано парче салам под лютеницата на филия. Та си спомням нашите какви притеснения имаха за диетата му тогава.
Иначе и той не страда от някакви такива, но яде промишлени количества картофи, боб и лук. Отделно от специалните боклуци които майка му готви.

an7raks
06-06-2014, 22:11
Ако бях от тях, щях да се поинтересувам и щях да ти отговоря.
Иначе относно това, как ти е по-добре.. тук вече навлизаме в съвсем друга тема.. : )

Не, не, темата е същата... Нали "Какво губим и какво печелим при храненето с месо"... Аз печеля мезе за бирата през лятото и мезе за виното през зимата... Не губя нищо.
Ти какво печелиш от НЕяденето на месо?

ShtrudeL
06-06-2014, 22:12
Брат ми не яде месо. Не поради някакви 'възвишени' морални съображения, май просто не обича. От дете никога не е ял месо, навремето майка му пробутваше някое тънко нарязано парче салам под лютеницата на филия. Та си спомням нашите какви притеснения имаха за диетата му тогава.
Иначе и той не страда от някакви такива, но яде промишлени количества картофи, боб и лук. Отделно от специалните боклуци които майка му готви.

Сладко. Аз преди да го спра окончателно, също не му бях голяма фенка или от тези, които 'без мръвка не сядам на масата!'..
Затова и не ми беше трудно да го изключа като цяло от менюто си. За което се радвам.

Aeternal
06-06-2014, 22:13
Можеш да страдаш от дефицит на всякакви витамини и ако се храниш с месо. Най-важното е да балансираш диетата си и да включваш в нея разнообразни неща, независимо дали си веган, вегетарианец или всеяден.



Това е така, защото е трудно да имитираш истинската среда на живот на пра-прародителите ни - по цял ден сред висококачествени натурални плодове и ядки.
1.вото е вярно но B12 пак е със животински произход т.е трябва ти заместител.
А те щото тея пра-прародителите ни не са се хранили със месо въобще.

golemiq_korab_minava
06-06-2014, 22:13
ама че сладко, после аз съм била наивна : )))

и ко смяташ че американците ни обстрелват с кюфтета?
аз кюфтета истински съм ял много рядко (от сърна)
всичко друго по магазините е изкуствена кайма

socareless
06-06-2014, 22:14
Това, че пишеш в кофата не ти дава правото да пишеш на латиница. Пробвай да се поправиш, инаК мен няма да ме домързи.

emi banvai me,ama lichno az she go priema kato na priznak na bezsilie pred argumentite na mesoqdnite!

an7raks
06-06-2014, 22:14
Сладко. Аз преди да го спра окончателно, също не му бях голяма фенка или от тези, които 'без мръвка не сядам на масата!'..
Затова и не ми беше трудно да го изключа като цяло от менюто си. За което се радвам.
Ми, с това да беше започнала...
Аз не обичам броколи, ама не съм започнал да правя кампания срещу яденето на броколи...

girlwithblueeyes
06-06-2014, 22:14
Охх пак ли ?? Като искаш яж месо като не искаш не яж.Каквото и да ти се каже ти ще намериш с какво да го обориш.Просто няма смисъл .Досадно е вече като показност ми идва . Досега не съм видяла някой от месоядните да пуска подобна тема
Не ям месо защото ми се гади от него ползите от него при мен ги няма за друг е обратното.

an7raks
06-06-2014, 22:16
Досега не съм видяла някой от месоядните да пуска подобна тема


http://trimmagazine.files.wordpress.com/2014/05/tumblr_mc8zglxmw21r4gilto1_500.gif?w=610

ShtrudeL
06-06-2014, 22:17
Не, не, темата е същата... Нали "Какво губим и какво печелим при храненето с месо"... Аз печеля мезе за бирата през лятото и мезе за виното през зимата... Не губя нищо.
Ти какво печелиш от НЕяденето на месо?

Не, не е същата. Ти говориш за собствения си вкус. ВКУС. Тук не говорим за вкусове. А и ти, аз, или който и да е по отделно не е фактор.
Аз какво печеля? Аз не печеля толкова за себе си. Аз не искам да печеля за себе си. Аз искам да няма насилие и убити животни. Аз гледам котката си и виждам в нея пиле, прасе, агънце и т.н. и не бих искала да преживее същото, каквото преживяват те. Това печеля. И не го правя заради собствената си съвест, а защото наистина не искам да има толкова много насилие. Не знам дали си гледал реални.. реални клипчета за това как се отнасят с животните в кланиците, но аз съм плакала на такива. И съжалявам, че съм изпитвала ужасно лоши чувства към хората, които се отнасят така с тях. Съжалявам, че съм пожелавала да изпитат поне мъничко това, което изпитва една крава, докато й блъскат главата в някоя стена, докато не колабира или умре, съжалявам. Но какво да правя? Да изям след това вратната й пържола ли? На същата тая крава? Не, мерси.

golemiq_korab_minava
06-06-2014, 22:18
Охх пак ли ?? Като искаш яж месо като не искаш не яж.Каквото и да ти се каже ти ще намериш с какво да го обориш.Просто няма смисъл .Досадно е вече като показност ми идва . Досега не съм видяла някой от месоядните да пуска подобна тема
Не ям месо защото ми се гади от него ползите от него при мен ги няма

Идеята е в защита на животните. Всички знаем, че нищо няма да стане с нашите приказким споко. Утре Русия и Америка ще правят трета световна война - това е по-вероятно ;0

Но аз мисля, че никой не си дава сметка, че зимата хората не можем да се храним с концентриран фураж? :(

Aeternal
06-06-2014, 22:20
Не, не е същата. Ти говориш за собствения си вкус. ВКУС. Тук не говорим за вкусове. А и ти, аз, или който и да е по отделно не е фактор.
Аз какво печеля? Аз не печеля толкова за себе си. Аз не искам да печеля за себе си. Аз искам да няма насилие и убити животни. Аз гледам котката си и виждам в нея пиле, прасе, агънце и т.н. и не бих искала да преживее същото, каквото преживяват те. Това печеля. И не го правя заради собствената си съвест, а защото наистина не искам да има толкова много насилие. Не знам дали си гледал реални.. реални клипчета за това как се отнасят с животните в кланиците, но аз съм плакала на такива. И съжалявам, че съм изпитвала ужасно лоши чувства към хората, които се отнасят така с тях. Съжалявам, че съм пожелавала да изпитат поне мъничко това, което изпитва една крава, докато й блъскат главата в някоя стена, докато не колабира или умре, съжалявам. Но какво да правя? Да изям след това вратната й пържола ли? На същата тая крава? Не, мерси.

А котката ти с какво се храни? Виждаш ли в нейната храна "пиле, прасе, агънце "?

ShtrudeL
06-06-2014, 22:21
Охх пак ли ?? Като искаш яж месо като не искаш не яж.Каквото и да ти се каже ти ще намериш с какво да го обориш.Просто няма смисъл .Досадно е вече като показност ми идва . Досега не съм видяла някой от месоядните да пуска подобна тема
Не ям месо защото ми се гади от него ползите от него при мен ги няма за друг е обратното.

О, аз не искам да развявам флагове "НЕ яжте месо!" чрез тая тема. Просто казах, че за пръв път спорих с човек, който ми излезе с аргумент, на който ми беше трудно да отговоря и Димитър всъщност ми помогна, за което благодаря. ^^

an7raks
06-06-2014, 22:22
Не, не е същата. Ти говориш за собствения си вкус. ВКУС. Тук не говорим за вкусове. А и ти, аз, или който и да е по отделно не е фактор.
Аз какво печеля? Аз не печеля толкова за себе си. Аз не искам да печеля за себе си. Аз искам да няма насилие и убити животни. Аз гледам котката си и виждам в нея пиле, прасе, агънце и т.н. и не бих искала да преживее същото, каквото преживяват те. Това печеля. И не го правя заради собствената си съвест, а защото наистина не искам да има толкова много насилие. Не знам дали си гледал реални.. реални клипчета за това как се отнасят с животните в кланиците, но аз съм плакала на такива. И съжалявам, че съм изпитвала ужасно лоши чувства към хората, които се отнасят така с тях. Съжалявам, че съм пожелавала да изпитат поне мъничко това, което изпитва една крава, докато й блъскат главата в някоя стена, докато не колабира или умре, съжалявам. Но какво да правя? Да изям след това вратната й пържола ли? На същата тая крава? Не, мерси.
Е, как да не е за твоя вкус, като каза, че и преди да станеш официално вегетарианка, пак не си обичала месо?
Подобни клипчета и аз съм гледал, но не смятам, че това е масово... Щото, пък, съм живял на село, имали сме животни, човека до нас беше овчар с 200 и кусур овце, за които се грижеше с цялото си сърце. Естествено, пак си колеше от тях за храна. Не съм видял подобен род извращения. Това, че в 5 кланници имало по 2-3 садиста, не значи, че навсякъде е така...

an7raks
06-06-2014, 22:24
за пръв път спорих с човек, който ми излезе с аргумент, на който ми беше трудно да отговоря и

явно някой не чете мненията в темите си... Преди бая време пак беше пускала подобна тема и там /не си спомням/ аз или някой друг ти го беше изтъкнал този аргумент...

ShtrudeL
06-06-2014, 22:24
А котката ти с какво се храни? Виждаш ли в нейната храна "пиле, прасе, агънце "?

Котката ми се храни с гранули, в които процента месо най-вероятно е колкото процента еди какво си 'натурално' масло в еди какъв си шампоан бъкан с химия.
Също така има котешки храни, които не съдържат в състава си месо.

Aeternal
06-06-2014, 22:25
явно някой не чете мненията в темите си... Преди бая време пак беше пускала подобна тема и там /не си спомням/ аз или някой друг ти го беше изтъкнал този аргумент...

И ако иска аргумент, най-близко до умът е, че това тяхното не е живот, т.е те се раждат за да бъдат заколени млади и крехки.

an7raks
06-06-2014, 22:26
Също така има котешки храни, които не съдържат в състава си месо.
А защо хубавите храни съдържат месо? Според теб, котката ти не иска ли месце, при положение, че е създадена да се храни само с такова? Или това не е важно, щото я възпитаваш във вегетарианство и хуманност?

Aeternal
06-06-2014, 22:27
Котката ми се храни с гранули, в които процента месо най-вероятно е колкото процента еди какво си 'натурално' масло в еди какъв си шампоан бъкан с химия.
Също така има котешки храни, които не съдържат в състава си месо.

Тоест, котката ти е вегетарианец? И това ти се вижда естествено? А ако в гранулите няма месо или месни продукти какво има - соя ли?

ShtrudeL
06-06-2014, 22:28
Е, как да не е за твоя вкус, като каза, че и преди да станеш официално вегетарианка, пак не си обичала месо?

Аз това не го излагам като аргумент. Просто констатирам.


Подобни клипчета и аз съм гледал, но не смятам, че това е масово... Щото, пък, съм живял на село, имали сме животни, човека до нас беше овчар с 200 и кусур овце, за които се грижеше с цялото си сърце. Естествено, пак си колеше от тях за храна. Не съм видял подобен род извращения. Това, че в 5 кланници имало по 2-3 садиста, не значи, че навсякъде е така...

И аз съм живяла на село и съм виждала как баба ми коли кокошките си. И тя се грижеше за тях. Но ги колеше и телата им все още мърдаха, след като им отсечеше главите. Това с какво се различава от онова в кланиците и садистите? Аз обичам баба, но не одобрявам постъпката.

golemiq_korab_minava
06-06-2014, 22:29
Щрудел, чакам отговор...

ShtrudeL
06-06-2014, 22:29
Тоест, котката ти е вегетарианец? И това ти се вижда естествено? А ако в гранулите няма месо или месни продукти какво има - соя ли?

Котката ми не е вегетарианец, но ако има начин да е и това да не окаже вредно влияние на здравето й - би била, да. Ще се поинтересувам и по тази тема, спокойно.

socareless
06-06-2014, 22:30
e wtf,tva e moje bi nai-humanniq nachin za umyrtvqvane,kvo iskash da hvane 1 patlak i da prusne kofata na kokoshkata

Aeternal
06-06-2014, 22:31
Котката ми не е вегетарианец, но ако има начин да е и това да не окаже вредно влияние на здравето й - би била, да. Ще се поинтересувам и по тази тема, спокойно.

А тези които са улични и живеят навън и се хранят с мишки и врабчета, тях трябва да ги избием ли, кво? :Д

golemiq_korab_minava
06-06-2014, 22:34
http://i.imgur.com/QZPkg.jpg ko qdesh be shtudel :D

an7raks
06-06-2014, 22:35
Но ги колеше и телата им все още мърдаха, след като им отсечеше главите. Това с какво се различава от онова в кланиците и садистите?
Това, че телата им скачат, не значи че ги боли... Как, според теб, мозъка ще изпитва болка, след като е на 1 метър от тялото?
Каква е разликата? Ти какво би предпочела, да те заколят за част от секундата или да те пребият и потрошат и чак тогава да те убият? И за да не кажеш "Не искам нито едно от двете", ще добавим и третия вариант... Изобщо да не си се родила.
е?

ShtrudeL
06-06-2014, 22:36
А тези които са улични и живеят навън и се хранят с мишки и врабчета, тях трябва да ги избием ли, кво? :Д

а защо не почнем да си говорим за всеки един отделен човек на земята? ^^

golemiq_korab_minava
06-06-2014, 22:36
Това, че телата им скачат, не значи че ги боли... Как, според теб, мозъка ще изпитва болка, след като е на 1 метър от тялото?
Каква е разликата? Ти какво би предпочела, да те заколят за част от секундата или да те пребият и потрошат и чак тогава да те убият? И за да не кажеш "Не искам нито едно от двете", ще добавим и третия вариант... Изобщо да не си се родила.
е?

стига вече, всеки си има свои разбирания ;)

ShtrudeL
06-06-2014, 22:37
Това, че телата им скачат, не значи че ги боли... Как, според теб, мозъка ще изпитва болка, след като е на 1 метър от тялото?
Каква е разликата? Ти какво би предпочела, да те заколят за част от секундата или да те пребият и потрошат и чак тогава да те убият? И за да не кажеш "Не искам нито едно от двете", ще добавим и третия вариант... Изобщо да не си се родила.
е?

Значи ми казваш 'все тая, трябва да умреш!'? ^^

an7raks
06-06-2014, 22:38
стига вече, всеки си има свои разбирания ;)

Размекна се като видя снимката!
Дезертьор!

socareless
06-06-2014, 22:38
a koe e pyrvo,kokoshkata ili qiceto ;?

Aeternal
06-06-2014, 22:39
а защо не почнем да си говорим за всеки един отделен човек на земята? ^^

Така и така сме почнали с глупостите, защо не? :D
Тревопасна котка. I rest my case. :D

ShtrudeL
06-06-2014, 22:39
не знам каква е тая снимка, ама това май е ewok

an7raks
06-06-2014, 22:40
Значи ми казваш 'все тая, трябва да умреш!'? ^^
Не. Ти ме попита каква е разликата между това, което баба ти прави и садизма. А, ако кокошката няма да умира, то тя няма защо да бъде отгледана от баба ти, следователно няма да се е излюпила изобщо.

Aeternal
06-06-2014, 22:40
Размекна се като видя снимката!
Дезертьор!
Тва ли е щтрудела, много смугла, чак леко циганее :Д
За човек толкова нависоко в идеалите си очаквах повече :Д

golemiq_korab_minava
06-06-2014, 22:40
Размекна се като видя снимката!
Дезертьор!


само с добро към дамите ;)

Те носят красивото и неждното в тоя свят :д

А иначе няма нищо лошо да не искаш да убиваш животни мачително като имаш и друга алтернатива и разум за да оцелееш

golemiq_korab_minava
06-06-2014, 22:41
не знам каква е тая снимка, ама това май е ewok

знам, че не си ти, теб не искам да те пускам, че ще ме убиеш :Д

an7raks
06-06-2014, 22:43

само с добро към дамите ;)

Те носят красивото и неждното в тоя свят :д

А иначе няма нищо лошо да не искаш да убиваш животни мачително като имаш и друга алтернатива и разум за да оцелееш
Млъквай! Предател! През третата световна, дето се задава, ще те убия лично!
Аетернал, Щруделката е яка... :cool:

golemiq_korab_minava
06-06-2014, 22:44
Тва ли е щтрудела, много смугла, чак леко циганее :Д
За човек толкова нависоко в идеалите си очаквах повече :Д

бе ти по физиката ли определяш хората?
без обиди
щтрудел между другото е много красива .

ShtrudeL
06-06-2014, 22:46
много сте зле 8-)

socareless
06-06-2014, 22:46
kolko da e qka,shtom ne qde meso nachi edva li go i smuche so.... :cool:

golemiq_korab_minava
06-06-2014, 22:47
Млъквай! Предател! През третата световна, дето се задава, ще те убия лично!
Аетернал, Щруделката е яка... :cool:

аз ще пусна стадото диви свине в атака ! :Д

Aeternal
06-06-2014, 22:47
golemiq_korab_minava, по размер на пениса ги определям, тея дето нямат пенис въобще не са хора :D.

Имах предвид, че наличието на такива идеали предполагат, че е глезена до безобразие, а момичето на снимката въобще не ми изглеждаше такова.
Колкото и да е яка една мацка, ако реши че кучето ми трябва да е вегетарианец вкъщи място няма да намери :Д
golemiq_korab_minava виждаш ли, че не съдя хората само по външен вид.

ShtrudeL
06-06-2014, 22:47
https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/t1.0-9/10418143_761416820546962_4918660308486549642_n.jpg

NaOH
06-06-2014, 22:47
До сега не се е намерил някой (освен този, заради който правя темата), който да ме убеди и да ми даде сериозни аргументи защо аз трябва да ям месо.

Досега е една дума.
Аз питам каква си ти, че трябва да те убеждаваме дали трябва да ядеш нещо или не? Яж квото си решиш, боли ме дедовеца дали пасеш трева, рупаш ярмичка или нагъваш мазна пържола с половин кило пържени картофи.
Кво създаваш безсмислени спорове, като е ясно, че никога няма да завърши със съгласие от която и да е страна. Всеки да си яде каквото си реши и всички са щастливи.
Аз си редувам месо и салати и ми е перфектно. Карам ли те ти да правиш същото? Не. Защо ти ме караш да правя това, което ти харесваш? Какво прави твоето мнение по-вярно/важно/точно от моето?

socareless
06-06-2014, 22:47
dobre de malko prostashko beshe za taq civilizovana tema taka che lqgam che izprostqh cifra hfhfhf

an7raks
06-06-2014, 22:47
много сте зле 8-)

Месоядна работа... ко да ти кажа...
И в тая връзка... Правиш ли изключения да слагаш месо в устата си?

ShtrudeL
06-06-2014, 22:48
[QUOTE=Aeternal;11102053]Имах предвид, че наличието на такива идеали предполагат, че е глезена до безобразие[QUOTE]


*обид*

golemiq_korab_minava
06-06-2014, 22:48
kolko da e qka,shtom ne qde meso nachi edva li go i smuche so.... :cool:

чекай че се засрами тя :Д
не, наистина щом с антракса ти го казваме, значи е така.

ShtrudeL
06-06-2014, 22:49
Досега е една дума.
Аз питам каква си ти, че трябва да те убеждаваме дали трябва да ядеш нещо или не? Яж квото си решиш, боли ме дедовеца дали пасеш трева, рупаш ярмичка или нагъваш мазна пържола с половин кило пържени картофи.
Кво създаваш безсмислени спорове, като е ясно, че никога няма да завърши със съгласие от която и да е страна. Всеки да си яде каквото си реши и всички са щастливи.
Аз си редувам месо и салати и ми е перфектно. Карам ли те ти да правиш същото? Не. Защо ти ме караш да правя това, което ти харесваш? Какво прави твоето мнение по-вярно/важно/точно от моето?

ей го и тоя дето не е разбрал (май единствения до тук)

ShtrudeL
06-06-2014, 22:50
Месоядна работа... ко да ти кажа...
И в тая връзка... Правиш ли изключения да слагаш месо в устата си?

На това месо, за което говориш, не му причинявам болка и не умира. 8)

an7raks
06-06-2014, 22:50
https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/t1.0-9/10418143_761416820546962_4918660308486549642_n.jpg
Нда... Виж кви яки ушаци има!

golemiq_korab_minava
06-06-2014, 22:50
https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/t1.0-9/10418143_761416820546962_4918660308486549642_n.jpg

:D dafuq

an7raks
06-06-2014, 22:51
На това месо, за което говориш, не му причинявам болка и не умира. 8)

Смятам, че това е един прекрасен завършек на темата.

socareless
06-06-2014, 22:52
https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/t1.0-9/10418143_761416820546962_4918660308486549642_n.jpg

ne isglejdash zle na taq snimka,ama ne mi mqzash mnogo na vegetarianka

Aeternal
06-06-2014, 22:52
На това месо, за което говориш, не му причинявам болка и не умира. 8)

Предполагам не си чувала, че на мъжкия оргазъм му викат 'малката смърт' :Д

ShtrudeL
06-06-2014, 22:53
Предполагам не си чувала, че на мъжкия оргазъм му викат 'малката смърт' :Д

la petite mort? О, чувала съм. ^^ 14 (ако не греша) страница от Боен клуб. <3

NaOH
06-06-2014, 22:54
ей го и тоя дето не е разбрал (май единствения до тук)

Искаш да те убеждаваме, че си в грешка. Защо трябва да го правим? Всеки си има мнението. Обясни ми защо ТИ искаш да създадеш спор като няма да си промениш мнението каквото и да кажем?

npp
06-06-2014, 22:54
въобще не е задължително да се яде месо, риба, и яйца, дори и млечни продукти, обаче поради факта, че животинските храни бяха по-евтини за последните десетилетия, много хора, особено по-бедните, нямаха богат избор и се спираха на тях, от друга страна немалко бяха приучени да ядат животински храни още от ранна възраст, и затова (си) останаха с такива хранителни навици и предпочитания, също и нуждата на организма от съответните хранителни вещества е фактор в това отношение, защото например един е съставът на месото, докато на растенията е друг, а когато човек дълги години се е хранел с месо, тогава организмът му може някак си да се окаже, че се е приспособил към месото така щото да не може изведнъж да спре месото или дори въобще, освен това имаше и хора, които живееха в региони/райони където животинската храна преобладаваше, докато растителната не (така) - например ескимосите, които живееха на северния полюс, където имаше предимно риба и тюлени за храна, обаче ако човек изпитва силен глад било то към месо, риба или яйца, би било по-добре да хапне малко, отколкото да ощети тялото си, което може да доведе до увреждане - срещал съм немалко религиозни фанатици от онези, които се насилват въобще да не вкусят месо, риба и яйца до края на живота си, спомням си как на някои от тях кожата им бе тънка като вестник, космите на косите им също бяха невероятно изтъняли, дори и ноктите им бяха окапали, ето защо Пол Брег (един от най-големите авторитети в областта на здравословното хранене) казва: "аз не мога да ви кажа какво да ядете, кога и в какво количество, но вие сами трябва да вземете правилно решение за това... когато става дума за хранене, аз никога не използвам думата никога, защото всеки човек може са окаже различен по отношение на необходимата храна, затова нито се боря против месоядството, нито против вегетарианството... не е препоръчително за човек, който дълги години се е хранел с месо, да спре да го приема от раз... самият аз по принцип съм вегетарианец, но ми се е случвало веднъж на около пет години да изпитвам силен глад към месото, и тогава хапвам поне едно парче риба... най-препоръчителният оптимум за месоядците е да приемат месо не повече от два пъти седмично...", а най-голям проблем по пътя на вегетариантството и веганството беше, че растителната храна досега бе от два пъти нагоре по-скъпа от животинската

socareless
06-06-2014, 22:55
intrigantka batko

an7raks
06-06-2014, 22:55
Обясни ми защо ТИ искаш да създадеш спор като няма да си промениш мнението каквото и да кажем?

100 тей ся?! Виж в каква хубава посока тръгна темата... подходяща и за часа...

ShtrudeL
06-06-2014, 22:55
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/t1.0-9/35045_134403266581657_681898_n.jpg

golemiq_korab_minava
06-06-2014, 22:56
Предполагам не си чувала, че на мъжкия оргазъм му викат 'малката смърт' :Д

то по тази логика всички, които се интересуваме от състоянието на държавата и ЕС сме глезени, а месото на смъртта постоянно се използва срещу нас от политиците ;)

an7raks
06-06-2014, 22:56
въобще не е задължително да се яде месо, риба, и яйца, дори и млечни продукти, обаче поради факта, че животинските храни бяха по-евтини за последните десетилетия, много хора, особено по-бедните, нямаха богат избор и се спираха на тях, от друга страна немалко бяха приучени да ядат животински храни още от ранна възраст, и затова (си) останаха с такива хранителни навици и предпочитания, също и нуждата на организма от съответните хранителни вещества е фактор в това отношение, защото например един е съставът на месото, докато на растенията е друг, а когато човек дълги години се е хранел с месо, тогава организмът му може някак си да се окаже, че се е приспособил към месото така щото да не може изведнъж да спре месото или дори въобще, освен това имаше и хора, които живееха в региони/райони където животинската храна преобладаваше, докато растителната не (така) - например ескимосите, които живееха на северния полюс, където имаше предимно риба и тюлени за храна, обаче ако човек изпитва силен глад било то към месо, риба или яйца, би било по-добре да хапне малко отколкото да ощети тялото си, което може да доведе до увреждане - срещал съм немалко религиозни фанатици от онези, които се насилват въобще да не вкусят месо, риба и яйца до края на живота си, спомням си как на някои от тях кожата им бе тънка като вестник, космите на косите им също бяха невероятно изтъняли, дори и ноктите им бяха окапали, ето защо Пол Брег (един от най-големите авторитети в областта на здравословното хранене) казва: "аз не мога да ви кажа какво да ядете, кога и в какво количество, но вие сами трябва да вземете правилно решение за това... когато става дума за хранене, аз никога не използвам думата никога, защото всеки човек може са окаже различен по отношение на необходимата храна, затова нито се боря против месоядството, нито против вегетарианството... не е препоръчително за човек, който дълги години се е хранел с месо, да спре да го приема от раз... самият аз по принцип съм вегетарианец, но ми се е случвало веднъж на около пет години да изпитвам силен глад към месото, и тогава хапвам поне едно парче риба... най-препоръчителният оптимум за месоядците е да приемат месо не повече от два пъти седмично..."
Те го па и тоа! Вс развалихте...
Лека ви ноШ!

Aeternal
06-06-2014, 22:56
la petite mort? О, чувала съм. ^^ 14 (ако не греша) страница от Боен клуб. <3

Това, че не ядеш месо, а четеш Чък Паланюк ми идва малко трудно да го смеля.
Затова лягам. Good nite.
PS. Чак сега ли схвана референцията ? :Д

ShtrudeL
06-06-2014, 22:58
Искаш да те убеждаваме, че си в грешка. Защо трябва да го правим? Всеки си има мнението. Обясни ми защо ТИ искаш да създадеш спор като няма да си промениш мнението каквото и да кажем?

Никакъв спор не искам да създавам, дори дискусията ми хареса до тук. И дори защото се почувствах не достатъчно подготвена по темата, пуснах.. темата. Отново - защото спорих с човек, с който не можех да.. споря и ми стана интересно. Аз не твърдя, че съм 10000% права за всичко. На мен ми е интересно и искам да научавам нови и нови неща. Но ти си кон с капаци и аватара ти ти подхожда.

ShtrudeL
06-06-2014, 23:01
Това, че не ядеш месо, а четеш Чък Паланюк ми идва малко трудно да го смеля.
Затова лягам. Good nite.
PS. Чак сега ли схвана референцията ? :Д

Чък Поланик (така му е всъщност името) е пич и това какво чета няма почти нищо общо с всичко останало.

golemiq_korab_minava
06-06-2014, 23:02
хайде лека нощ
за вегетарианците дда санувате тревички и подскачащи зайчета
за месоядните - да сънувате полянка с аганце на грил и скара.

skatew
06-07-2014, 10:42
Тук повечето хора въобще не са се интересували какво е вегетарианството, какво е веганството и какви са плюсовете или минусите. Като ви гледам доводите се отчайвам, че хора с толкова повърхностен поглед над нещата коментират и каквото и да каже някой, който защитава в случая вегетарианството, те го приемат с насмешка, защото си държат на техните хипотези и въобще не допускат, че е възможно нещо друго. За мен това е най-явния пример за ограниченост.

socareless
06-07-2014, 11:01
Като ви гледам доводите се отчайвам, че хора с толкова повърхностен поглед над нещата коментират и каквото и да каже някой, който защитава в случая вегетарианството, те го приемат с насмешка, защото си държат на техните хипотези и въобще не допускат, че е възможно нещо друго.

nz tva kato go kajesh kvo si mislish che she postignesh
sigurno si mislish,sled tozi izkluchitelno smislen dovod ni ubedi i se pokaza kato prevyzhojdasht ni po temata....bati tapiq chesno, po-dobre da si beshe zamyl4al

skatew
06-07-2014, 11:56
Аз нямам за цел да убеждавам никого за к'вото и да е. Пък и в други (не знам дали може да се каже други, като те са същите) теми съм се включвал по-активно и съм давал доводи. Тук чета само как хората, които ядат месо обясняват, че няма как без да се яде месо, как хората винаги са яли месо, едва ли не ще умреш ако не ядеш месо; защитниците на вегетарианството, щом са го избрали се предполага, че са по-информирани за вредите от месото и плюсовете от не-яденето му, но и те не изтъкват кой знае какви доводи и просто става една безкрайна каша от недоизмислени мисли и недоизпипани изказвания.
Реално е по-лесно да ядеш месо, защото то съдържа веществата, които на човек му трябват, и няма нужда да си балансираш толкова хранителния режим. Ядеш к'вото ти падне и ако има месо няма да страдаш от липса на АК, мазнини и въглехидрати. Но друг е въпроса, че месото е вредно за човешкия организъм. Хората ядат месо приблизително от 20 хиляди години, преди това са се хранели главно с плодове (както маймуните все още правят). 20 хиляди години не са достатъчни, за да станат някакви съществени промени в храносмилателната система и въпреки, че можем да смиламе месото и да извличаме полезни в-ва от него, в клетките ни се натрупват метаболити, които буквално ги задръстват. Учителката ми по микробиология е веган и ми обясняваше за вредите от яденето на месо. Тази жена е на 52 години, а изглежда като 30 годишна. Вегетарианството и веганството със сигурност са по-здравословния избор на начин живот, но при тях трябва да си балансираш хранителния режим, да следиш какво трябва да ядеш и какво не. Затова и много хора го оплюват.
Та аз за мен съм си щастлив, че не консумирам месо и съм сигурен, че това е правилния избор. Реално това, че ядете месо си е за вас и вие си решавате какво да ядете, затова не мисля да ви налагам мнението си. Единствения проблем е, че заради тази огромна грешка в системата страдат невинни животни.
Даже аз започнах да се интересувам какви са позитивите от вегетарианството чак след като вече бях спрял да ям месо. Главната причина за мен, че не трябва да се яде месо е, че милиони животни умират всеки ден по ужасен начин, а преди това живеят отвратителни животи, биват лишавани дори от най-главните им нужди като това да се движат и това да живеят под слънцето, само за да може хората да ядат месо, което го приемам като една прищявка на човека, породяваща нужда в необразования човек...

socareless
06-07-2014, 12:20
tova e malko po adekvatno mnennie,ne da se poqvish ot nishtoto i da izryrzish neshto ot sorta na "vie ste ebati typite,nishto ne znaete az znam poveche ot vsichki"
koi kolko znae ne e ot osobeno zna4enie,tyi kato nito ednoto nito drugoto e neobhodimost,a vypros na izbor,a ot tam i vsqko mnenie e razlichno,ne mojesh da go klasificirash kato "typo" ili "umno"

golemiq_korab_minava
06-07-2014, 13:34
аз не разбрах зимата замразени овесени ядки ли ще ядем?

socareless
06-07-2014, 13:52
зимата няма да се яде, по-добре е отколкото да избиваме невинните животинчета ;с

anonymous895156
06-07-2014, 13:57
аз не разбрах зимата замразени овесени ядки ли ще ядем?

непоклатим аргумент

golemiq_korab_minava
06-07-2014, 14:23
непоклатим аргумент

Хайде обясни ми? Или южното полукълбо ще изхранва северното ? :D

Вижте, много хубаво е, че сте против тези фабрики, муструдони отглеждащи нехуманно животни, но дори самото месо да се забрани, то необходимостта от другите жизнено важни продукти ще остане. Така че всичко ще продължи по старо му.

Най-доборото нещо, което можем да направим - е развиването на био-животновъдството, стриктния контрол и санкции, развиваме на еко-програми, помощ на малкия човек. Щото докато има власт имащи и управители на големи звена - винаги ще се подтискат и мачкат дребните и средните играчи.
Ако един вегетарианец иска да направи нещо ползено, първо трябва да се бори против системата на капитализма.

anonymous708973
06-07-2014, 14:28
Колко? :lol: До сега винаги така е било... Какво развитие се иска за да пускаш животните на паша и после да ги колиш?

Натъкнах се на тази невъобразима простотия и се отказах да пиша в темата.
Прочети как отглеждането на 1 кг месо се отразява на околната среда, после прочети как 1 кг зърно се отразява. Подсказвам ти - животновъдството е безумно времеемко и изяждащо ресурси.

Щруди, като цяло... наистина ли очакваше смислени аргументи? Не познавам много месоядни, които да могат да защитят избора си адекватно.
Те просто не се интересуват от аргументация. И това, което ме вбесява, е, че никой не казва "Ям месо, защото ми харесва", а всеки се опитва да си извади аргументи ЗА това от гъза. Еми, как ще извадиш нещо, дето го няма?

golemiq_korab_minava
06-07-2014, 14:31
прочете колко джунгла е е изсечена за овощни градини
прочетете колко гори е имало у нас и в Европа и как всички те за заменени с посеви.

socareless
06-07-2014, 14:54
Щруди, като цяло... наистина ли очакваше смислени аргументи? Не познавам много месоядни, които да могат да защитят избора си адекватно.
Те просто не се интересуват от аргументация. И това, което ме вбесява, е, че никой не казва "Ям месо, защото ми харесва", а всеки се опитва да си извади аргументи ЗА това от гъза. Еми, как ще извадиш нещо, дето го няма?

споко,за месоядните аргументите ви звучат също толкова логични и солидни,колкото и тяхните на вас

anonymous708973
06-07-2014, 15:56
Да, да.
Само дето мога да ти изкарам една камара аргументи, и то не на емоционална основа.
Мога да ти посоча комбинации на кои храни ти дават ПОВЕЧЕ протеин отколкото същото количество месо.
Как "полезните вещества", за които всички бълнувате, но никой не може да назове, се унищожават при приготвянето на месото... освен ако не си падаш по сурово месо, разбира се.
И така нататък, и така нататък.

Абе, виж си кътниците, виж колко време ще ти отнеме да откъснеш, сдъвчеш и преглътнеш една хапка сурово месо и пак ми говори, че човекът е създаден месоядно.

О, и ям месо, така че не се опитвай да играеш на база "ние/вие".

golemiq_korab_minava
06-07-2014, 16:09
ако човека беше маймуна, ок, ама ние можем да си опечем месото, както и да стъпим на луната, така че на никой не му пука. А вегетарянските храни и всичко, на растителна основа - са чиста вредна проба химия.

socareless
06-07-2014, 16:43
Да, да.
Само дето мога да ти изкарам една камара аргументи, и то не на емоционална основа.
Мога да ти посоча комбинации на кои храни ти дават ПОВЕЧЕ протеин отколкото същото количество месо.
Как "полезните вещества", за които всички бълнувате, но никой не може да назове, се унищожават при приготвянето на месото... освен ако не си падаш по сурово месо, разбира се.
И така нататък, и така нататък.

Абе, виж си кътниците, виж колко време ще ти отнеме да откъснеш, сдъвчеш и преглътнеш една хапка сурово месо и пак ми говори, че човекът е създаден месоядно.

О, и ям месо, така че не се опитвай да играеш на база "ние/вие".

mojesh da mi davash kolkoto si iskash argumenti,no zamislqiki se prosto ne vijdam polza(bez da sym pristrasten kym tva,che obicham meso)ot tova chovek da ne qde meso,samo bi mu uslojnilo jivota i bi mu syzdalo dopylnitelni griji s tva da sledva nqkwi tochno opredeleni hranitelni rejimi,da otglejda tochno opredeleni hrani v ogromni kolichestva i tn.,mesoto e reshenieto na tezi problemi i mislq che tochno tova e podtiknalo plodoqdniq chovek da se obyrne kym nego,nqkak si edva li e,shtoto mn e obichal meso bes da e opitval
a tva dali qdesh meso malko trydno bih razbral bes da si otbelqzala....

golemiq_korab_minava
06-07-2014, 16:58
http://ebox.nbu.bg/archeology11/Uchebnik_1_part_files/image097.jpg

anonymous908491
06-07-2014, 16:59
Да, да.
Само дето мога да ти изкарам една камара аргументи, и то не на емоционална основа.
Мога да ти посоча комбинации на кои храни ти дават ПОВЕЧЕ протеин отколкото същото количество месо.
Как "полезните вещества", за които всички бълнувате, но никой не може да назове, се унищожават при приготвянето на месото... освен ако не си падаш по сурово месо, разбира се.
И така нататък, и така нататък.

Абе, виж си кътниците, виж колко време ще ти отнеме да откъснеш, сдъвчеш и преглътнеш една хапка сурово месо и пак ми говори, че човекът е създаден месоядно.


Ти си трол

draid
06-07-2014, 17:06
Много простотия изчетох в тая тема. Направо се чудя как може да има толкова ограничени хора. От една страна хората които твърдят, че хората не трябвало да ядат месо (били плодоядни) Смях голям. Хората са всеядни, и това може много лесно да се разбере точно по зъбите, вземете прочетете малко по темата, ама не в някой сайт за вегани. Хората не са месоядни, месоядни са котките, крокодилите и т.н. (за справка - зъбите) Хората не са и тревопасни (За справка проверете пак зъбите на тревопасните) Аз уважавам всеки който не яде месо, защото не му харесва или пък му е жал за животните (лицемерно наистина) обаче, да седите и да ми обяснявате как хората трябвало да ядат зарзават и бе били за месо няма как да стане. Аз обичам месо и ще ям месо. Ям всякакво месо и хич не ме бърка какво се убива за да се изяде това нещо. Дали на гепарда му пука, че е убил животно за да го изяде ? И много са ми забавни хората които не ядат месо за да не убиват, а в същото време ядат зеленчуци. Ами драги ми хора, марулята не пораства като я отрежеш (убиваш я).

anonymous708973
06-07-2014, 17:50
Дали на гепарда му пука, че е убил животно за да го изяде ? И много са ми забавни хората които не ядат месо за да не убиват, а в същото време ядат зеленчуци. Ами драги ми хора, марулята не пораства като я отрежеш (убиваш я).

Ти гепард ли си бе, многознайко? Сам ли си убиваш храната? НЕ. Отиваш до супермаркета и купуваш готово месо. Не се сравнявай с гепард, щото не си месояден, както сам отбеляза.
Гепардът НЯМА избор. Хищник е по всички параграфи.

Второ, искам статия от достоверен източник, че марулята има нервни клетки, тоест изпитва болка.

Климатроник, научи се да четеш етикетите на храните и тогава ми говори за химия.

socareless
06-07-2014, 17:53
като й резнеш главата на кокошката мислиш ли,че въобще усеща нещо?

Ewok
06-07-2014, 18:26
http://i.imgur.com/QZPkg.jpg ko qdesh be shtudel :D

омг :д

draid
06-07-2014, 18:33
Ти гепард ли си бе, многознайко? Сам ли си убиваш храната? НЕ. Отиваш до супермаркета и купуваш готово месо. Не се сравнявай с гепард, щото не си месояден, както сам отбеляза.
Гепардът НЯМА избор. Хищник е по всички параграфи.

Второ, искам статия от достоверен източник, че марулята има нервни клетки, тоест изпитва болка.

Климатроник, научи се да четеш етикетите на храните и тогава ми говори за химия.

Изследванията върху растения все още продължават. Това, че не изпитват болка под това което ние не разбираме, не означава че не усещат нищо. Да не говорим, че може да убиеш и животно без да усети болка, така че не мисля да се впускам в подробности. Сравнението с гепарда беше, че след като му се яде - яде. Гепарда яде само месо, аз ям всичко и нямам скрупули да изям животно. Ходя в магазина просто защото има, ако нямаше щеше да си го убия, одера, изкормя и сготвя собственоръчно. Та идеята ми е, че не ми е жал за храната и възприемам овцата по същият начин като марулята -> храна.

skatew
06-07-2014, 19:00
такива хора като ^ не мога да ви разбера :)

draid
06-07-2014, 19:14
Кое не можеш да разбереш ? Че бих убил нещо за да го изям ли ?
Може и да ти прозвучи странно, но аз обичам животните.

anonymous708973
06-07-2014, 19:36
Може и да ти прозвучи странно, но аз обичам животните.

Избирателно. Което те прави лицемер.
Като повечето от нас, разбира се. :)

Както и да е, няма да пиша по темата, както обещах. Тук очевидно няма хора, които да имат желание за интелигентен спор, подкрепен с аргументи, а не махленска свада с обиди на лична основа.

Fisherman
06-07-2014, 19:47
що не подкрепиш твоите виждания за вегетарианството

а чакай забравих,че не можеш

golemiq_korab_minava
06-07-2014, 20:03
Климатроник, научи се да четеш етикетите на храните и тогава ми говори за химия.

това ми е любимото.
за това искам да си прозивеждам всичко сам

а не да ми предлагат масло и сирене на растителна основа

draid
06-07-2014, 20:06
Избирателно. Което те прави лицемер.
Като повечето от нас, разбира се. :)

Както и да е, няма да пиша по темата, както обещах. Тук очевидно няма хора, които да имат желание за интелигентен спор, подкрепен с аргументи, а не махленска свада с обиди на лична основа.

Напротив не е избирателно. Просто подкрепям тезата, че животните са в известен смисъл храна. Проста хранителна верига, а ние сме на върха и. Дали смятам, че трябва пиленцата да се тъпчат с разни хормони и да стават 4кг за 40 дни ? Не, не го приемам. Не приемам и да се отварят стомасите на крави за да може така директно да се "поставя" храна колкото отглеждащият смята за редно. Дали е редно да се гушат гъски за дроб ? Не е редно. Тези неща трябва да се променят разбира се, но е наивно да мислите, че ще спрат да се убиват животни. Те не дават само храна. Искаш аргументи, но не даваш ответни такива. Да месото е вредно ако е в големи количества. Вредно е ако се яде само това и т.н. Но както старите хора са казали - дозата прави отровата. Казах ти, защо смятам, че трябва да ядем месо. Хората не са тревопасни, нито плодоядни както се изразиха някой хора тук. Хората са всеядни и това е така от както свят светува. Маймуните също са всеядни, ако ги приемем за най-близки наши родственици. Не мога да кажа, че е полезно да ядеш само зеленчуци или да ядеш само месо, за мен най-доброто винаги е в баланса.

Казваш че искаш интелигентен спор, но аз не виждам да даваш аргументи към него. Знаеш ли колко изследвания има върху "чувствата" на растенията например. Може да звучи смешно, но са доста. А това, че сме наясно с природата на животните е продиктувано от яснотата ни за нашата собствена. Растенията не са като нас, така че не можем да ги разберем напълно за да заключаваме.

golemiq_korab_minava
06-07-2014, 20:13
Избирателно. Което те прави лицемер.
Като повечето от нас, разбира се. :)

Както и да е, няма да пиша по темата, както обещах. Тук очевидно няма хора, които да имат желание за интелигентен спор, подкрепен с аргументи, а не махленска свада с обиди на лична основа.

и вегетарянците са лицепери, че обичат повече едни растения, а други ги ядат.

anonymous708973
06-07-2014, 20:17
Напротив не е избирателно. Просто подкрепям тезата, че животните са в известен смисъл храна. Проста хранителна верига, а ние сме на върха и. Дали смятам, че трябва пиленцата да се тъпчат с разни хормони и да стават 4кг за 40 дни ? Не, не го приемам. Не приемам и да се отварят стомасите на крави за да може така директно да се "поставя" храна колкото отглеждащият смята за редно. Дали е редно да се гушат гъски за дроб ? Не е редно. Тези неща трябва да се променят разбира се, но е наивно да мислите, че ще спрат да се убиват животни. Те не дават само храна. Искаш аргументи, но не даваш ответни такива. Да месото е вредно ако е в големи количества. Вредно е ако се яде само това и т.н. Но както старите хора са казали - дозата прави отровата. Казах ти, защо смятам, че трябва да ядем месо. Хората не са тревопасни, нито плодоядни както се изразиха някой хора тук. Хората са всеядни и това е така от както свят светува. Маймуните също са всеядни, ако ги приемем за най-близки наши родственици. Не мога да кажа, че е полезно да ядеш само зеленчуци или да ядеш само месо, за мен най-доброто винаги е в баланса.

Казваш че искаш интелигентен спор, но аз не виждам да даваш аргументи към него. Знаеш ли колко изследвания има върху "чувствата" на растенията например. Може да звучи смешно, но са доста. А това, че сме наясно с природата на животните е продиктувано от яснотата ни за нашата собствена. Растенията не са като нас, така че не можем да ги разберем напълно за да заключаваме.

За пръв път виждам някой по-запознат, браво. Но пак си е избирателно, съжалявам. Котките си не ги виждаш като храна, нали? А защо не? Аз кучето си по никакъв начин не го виждам като храна, пък за един кореец, особено на възраст, ще представлява доста готина хапка. Е, избирателно е, разбира се :)
Ама в нормалния случай споря с такива кухавели като климатроника, в смисъл... сериозно ли трябва да си правя труда?
Гледай го, той вегетарианец не може да напише правилно, какво остава да ми даде добре построен аргумент. Преди да се усетиш, някак ще се появи и опозицията комунизъм-капитализъм тук някъде, която очевидно има връзка със секса, подозирам, че ще се намери такава и за вегетарианството.

socareless
06-07-2014, 20:27
mi moje bi shtoto jivotnite i horata ne sa ravni,kakto i razlichnite vidove jivotni ne sa...ima si ierarhiq v prirodata,koqto ne e da si q izmislqme sega
ti ednakvo li vyzpriemash edna hlebarka i kucheto ti?

golemiq_korab_minava
06-07-2014, 20:29
?
Гледай го, той вегетарианец не може да напише правилно, какво остава да ми даде добре построен аргумент. Преди да се усетиш, някак ще се появи и опозицията комунизъм-капитализъм тук някъде, която очевидно има връзка със секса, подозирам, че ще се намери такава и за вегетарианството.

:D ти сериозно ли не се усети за капитализма и секса или повярва?
естествено че им връзка и с вегетарианството, ако чуждите пазари се затворят за някои хайвери и квото се сетиш, но тва е друго ;)

в тая тема няма как да съм сериозен, чета, смея ви се и се чудя каква още простотия ще измислите.
самата тема в началото (ако не си чела) беше в друга посока.
обичам животните, но не изключвам тяхното място в хранителната верига. както че кучето и котката са хищници, а овцата - тревопасно и кат всяко такова е храна от милиарди години за месоядните .

golemiq_korab_minava
06-07-2014, 20:37
растението пък диша, транспирира, фотосинттезира, храни се, размножава се - полово и безполово с генеративните си органи, има оструктурени с различни функции тъкани - механични, защитни. расте, развива се, възтановява се, адаптира се, ДВИЖИ СЕ ;)

golemiq_korab_minava
06-07-2014, 20:45
http://vbox7.com/play:e3ba7487&start=2

draid
06-07-2014, 20:46
За пръв път виждам някой по-запознат, браво. Но пак си е избирателно, съжалявам. Котките си не ги виждаш като храна, нали? А защо не? Аз кучето си по никакъв начин не го виждам като храна, пък за един кореец, особено на възраст, ще представлява доста готина хапка. Е, избирателно е, разбира се :)
Ама в нормалния случай споря с такива кухавели като климатроника, в смисъл... сериозно ли трябва да си правя труда?
Гледай го, той вегетарианец не може да напише правилно, какво остава да ми даде добре построен аргумент. Преди да се усетиш, някак ще се появи и опозицията комунизъм-капитализъм тук някъде, която очевидно има връзка със секса, подозирам, че ще се намери такава и за вегетарианството.

Избирателно е доколкото се отнася до отделният човек. Аз избирам да ям едни животни, а съм ял доста различни видове. Корейците избират други, за което аз не ги съдя. Точно затова слагам под общ знаменател, че животните са в известен смисъл храна. Когато на върха на хранителната верига имаш всеядно и достатъчно интелигентно същество, то няма защитени видове. Всичко което може да използва или изяде ще бъде подложено на гонения. Аз не съм против вегетарианците, веганите ми идват малко отгоре, но пък ето един наскоро се качи на Еверест.

mayaaa
06-07-2014, 23:29
зЕми пИши на кирилица пък ти, ще не само че не те чета, ами ще почна и да те трия
Ти недей много лая!.. Като не ти отърва и тръгваш да се заяждаш. Виждала съм те и преди да го правиш и да триеш мнение в кофата. И да, това, че е в кофата му дава право да пише на латиница, защото мненията на латиница са спам, а спамът в кофата е позволен. Харесвам те по принцип, ама нещо много избирателно си използваш правата като модератор, но никога не съм те виждала да си изпълняваш задълженията като такъв, пък нека Лейди и Калпазанка да се мъчат, теб какво те грее....


Котката ми се храни с гранули, в които процента месо най-вероятно е колкото процента еди какво си 'натурално' масло в еди какъв си шампоан бъкан с химия.
Също така има котешки храни, които не съдържат в състава си месо.
Ако котката ти е мъжка сериозно се замисли дали да продължаваш да я храниш предимно с гранули. А за това с котешките храни без месо... Започвам да съжалявам котката ти повече, отколкото животното което съм изяла на вечеря.


Мога да ти посоча комбинации на кои храни ти дават ПОВЕЧЕ протеин отколкото същото количество месо.
Моля ти се, направи го! Ако са вегански още по-добре, при условие, че най-голямо количество протеин се съдържа в рибата, месото и яйцата.

Аз нямам намерение да философствам за това дали е по-полезно месото. А го ям, защото го обичам и нямам намерение да поставям друг животински вид пред моите нужди и/или желания! Начините на убиване вече са съвсем друга тема.
Втората причина е набавянето на протеин заради фитнеса. И определено ще е по-полезно от разните изкуствени протеинови шейкове.
А Митко не разбирам защо си мисли, че всички се чувстваме невероятно гузни докато ядем сочна свинска пържола.

skatew
06-08-2014, 09:22
Не приемам и да се отварят стомасите на крави за да може така директно да се "поставя" храна колкото отглеждащият смята за редно.
Тази фистула се слага, за да се наблюдават процесите в стомасите, не да се поставя храна хаха

anonymous708973
06-08-2014, 09:27
Начините на убиване вече са съвсем друга тема.
Втората причина е набавянето на протеин заради фитнеса. И определено ще е по-полезно от разните изкуствени протеинови шейкове.
А Митко не разбирам защо си мисли, че всички се чувстваме невероятно гузни докато ядем сочна свинска пържола.

Не са толкова по-различна тема, щото има един лаф "Ако стените на кланиците бяха от стъкло, всички щяхме да сме вегетарианци".

А щом нямаш намерение да филолософстваш дали месото е полезно или не, аз нямам намерение да давам аргументи в тая насока. Яж го, щом ти е вкусно, това е една от причините аз да го ям. Но не се заблуждавай, че е кой знае колко полезно, защото... ами, не е :)

golemiq_korab_minava
06-08-2014, 10:18
Не са толкова по-различна тема, щото има един лаф "Ако стените на кланиците бяха от стъкло, всички щяхме да сме вегетарианци. :)
Има нещо вярно, но отново по философски разгледано - човека е гадно същество, което се кефи от насилието и това го доказва цялата ни история. Дори днес - хората тайно се забавляват и наслаждават на всякакъв вид насилие. Голяма част от хората изпитват нужда от него.
И както един съфорумец казваше - Хората ще гледат прозрачните кладници и жестокостта, ще недоволстват, ще мрънкат, ще се правят на добродушни и съжалителни, но в същото време ще нагъват суджука.

И не познавам никоя хранителна диета за фитнес, в която да не отсъстват животински продукти. Не можеш да извадиш никакви аргументи в защитата си, че месото, в определени количества - е вредно за консумация.

anonymous708973
06-08-2014, 10:39
Не можеш да извадиш никакви аргументи в защитата си, че месото, в определени количества - е вредно за консумация.

Хаха, всичко в прекомерни дози е вредно, дори водата.

draid
06-08-2014, 10:50
Тази фистула се слага, за да се наблюдават процесите в стомасите, не да се поставя храна хаха

Не се притеснявай, аз съм ги гледал как "наблюдават" процесите в стомасите им. И много други неща съм мяркал от животновъдството.


Не са толкова по-различна тема, щото има един лаф "Ако стените на кланиците бяха от стъкло, всички щяхме да сме вегетарианци".

А щом нямаш намерение да филолософстваш дали месото е полезно или не, аз нямам намерение да давам аргументи в тая насока. Яж го, щом ти е вкусно, това е една от причините аз да го ям. Но не се заблуждавай, че е кой знае колко полезно, защото... ами, не е :)

Ама ти сериозно ли мислиш, че ако кланиците бяха от стъкло щях да спра да ям месо ? Аз мога и във кланицата да седна да си изям пържолата. Знаеш ли, че няма нищо по-вкусно от пържола отрязана от прасе заклано преди 1ч божествен аромат докато цвърчи в тигана. Явно не си била никога в компания когато се коли прасе, пък то си е цял ритуал.

golemiq_korab_minava
06-08-2014, 11:20
Хаха, всичко в прекомерни дози е вредно, дори водата.

Както и марулите.

anonymous708973
06-08-2014, 11:23
Еееех, тая балканска гордост да си заклал прасе...
Повдига ми се от вас.

golemiq_korab_minava
06-08-2014, 11:25
Не се притеснявай, аз съм ги гледал как "наблюдават" процесите в стомасите им. И много други неща съм мяркал от животновъдството.



Ама ти сериозно ли мислиш, че ако кланиците бяха от стъкло щях да спра да ям месо ? Аз мога и във кланицата да седна да си изям пържолата. Знаеш ли, че няма нищо по-вкусно от пържола отрязана от прасе заклано преди 1ч божествен аромат докато цвърчи в тигана. Явно не си била никога в компания когато се коли прасе, пък то си е цял ритуал.
а ако седнеш ти да го отгледаш това прасе? Не се ли привързваш? мен това ме мъчи. иначе. Прасетата са по-умни и от кучетата между другото.

golemiq_korab_minava
06-08-2014, 11:28
Еееех, тая балканска гордост да си заклал прасе...
Повдига ми се от вас.

ах, да не забравяме от къде идват всичките тези мега-заводи за месо.. и как в Германия отглеждат крави в центъра на мюнхен, без да са излизали един път през живота си на вънка. И се гордят как давла мляко пред туристите.
Ама иначе Балканските селяни са най-лошите.

draid
06-08-2014, 12:18
Еееех, тая балканска гордост да си заклал прасе...
Повдига ми се от вас.

Никъде не съм казал, че е гордост или че съм седнал да коля прасета, второто между другото е трудна и опасна работа и трябва чалъм, както за повечето неща. Иначе какво ти вече да не би да си извън балканите ? Тука ми стоваряш само някакви смешни коментари които нямат много връзка. От какво ти се повдига ??? И аз мога да кажа, че ми се повдига от теб, ама какво ? Повдига ти се от истината явно. Тук е пълно с псевдо защитници на животните, което е много жалко. Аз просто назовавам нещата с истинските им имена.


а ако седнеш ти да го отгледаш това прасе? Не се ли привързваш? мен това ме мъчи. иначе. Прасетата са по-умни и от кучетата между другото.

Не знам честно казано никога не сме гледали животни в нас, освен домашни. Не мисля, че бих се привързал. Просто приемам животното по друг начин.

mayaaa
06-08-2014, 12:43
Не са толкова по-различна тема, щото има един лаф "Ако стените на кланиците бяха от стъкло, всички щяхме да сме вегетарианци".
Да, не смятам за правилни начините на третиране над животните, но това няма да ме спре да ям месо.
П.П. 90% от месото което ям е от село, където съм виждала как се държат с животните (как ги убиват включително) и няма нищо общо с кланиците.


Мога да ти посоча комбинации на кои храни ти дават ПОВЕЧЕ протеин отколкото същото количество месо.

Моля ти се, направи го! Ако са вегански, още по-добре, при условие, че най-голямо количество протеин се съдържа в рибата, месото и яйцата.
Пантерке, чакам отговор...

anonymous908491
06-08-2014, 12:52
Хаха, всичко в прекомерни дози е вредно, дори водата.

А най-много въздуха, който хабиш лично ти.

JDeel
06-08-2014, 12:55
Месцето безспорно си е вкусно, ама и аз не харесвам тия дето са на принципа "Аз без месо на маса не сядам". Хапвам нещо с месо от дъжд на вятър, примерно веднъж на две седмици, и не се оплаквам ;) Ако зависи от мен ще има поне 90% по-малко убити животни на планетата, ама...

StringTheoryPracticist
06-08-2014, 12:57
Това, че [растенията] не изпитват болка под това което ние не разбираме, не означава че не усещат нищо.

..... HAHAHAHAHAHAHAA
HAHAH
H
AHA
l


LOLOLOLOLOLOLOLO


Добре че не се включвам в темата.

golemiq_korab_minava
06-08-2014, 12:57
Не знам честно казано никога не сме гледали животни в нас, освен домашни. Не мисля, че бих се привързал. Просто приемам животното по друг начин.

ами същност няма голяма разлика. ако изключим кокошката де. дали ще си вземеш и сприателиш с домашно, или с някое друго - едно и също е. и двете ги храниш, и двете ти се радват като те видят, и двете свикват с теб, доверяват ти се и можеш дори да си играеш с тях. Тоест, няма наистина голяма разлика, с изключение, че някои са по-умни от други.
Щото то и конско продават, и кучешко се яде. Ти човешко би ли ял, ако е позволено И не умираш от глад?

golemiq_korab_minava
06-08-2014, 12:59
..... HAHAHAHAHAHAHAA
HAHAH
H
AHA
l


LOLOLOLOLOLOLOLO


Добре че не се включвам в темата.
седни малко се ограмоти
растенията също имат органи и сензори за възприятия към околната среда

skatew
06-08-2014, 13:06
стига се излагахте вече :д

golemiq_korab_minava
06-08-2014, 13:12
стига се излагахте вече :д

ето..
а после ние сме гледали с надсмешка на някои неща и не сме искали да седнем да прочетем нещо, нито да възприемем по-различното разбиране от нашето.
хайде бе

skatew
06-08-2014, 13:37
кво да не гледам с надсмешка като говорите за болежките на растенията

draid
06-08-2014, 13:58
кво да не гледам с надсмешка като говорите за болежките на растенията

Никой не е казал, че растенията ги боли. Обаче след като не сте запознати с тях като цяло, по-добре си мълчете да не се излагате вие. За мен живота на растението и прасето е еднакво.

yakuza_
06-08-2014, 14:02
Спрете с масовите убийства на доматите и краставиците през лятото! Свобода за марулята! Убий вегетарианец, спаси картоф!

mayaaa
06-08-2014, 14:07
Спрете с масовите убийства на доматите и краставиците през лятото! Свобода за марулята! Убий вегетарианец, спаси картоф!
:lol:
Това ми напомни за:
Нахрани вампир - спаси зайче!

anonymous708973
06-08-2014, 14:18
ами същност няма голяма разлика. ако изключим кокошката де. дали ще си вземеш и сприателиш с домашно, или с някое друго - едно и също е. и двете ги храниш, и двете ти се радват като те видят, и двете свикват с теб, доверяват ти се и можеш дори да си играеш с тях. Тоест, няма наистина голяма разлика, с изключение, че някои са по-умни от други.
Щото то и конско продават, и кучешко се яде. Ти човешко би ли ял, ако е позволено И не умираш от глад?

А, това всъщност е добра точка, изненадана съм приятно.

А тия, дето не виждате разлика между растение и животно... колко имате по биология, не че нещо?

И още един любопитен аспект от мен - значи... хората сме бозайници, нали. Голяма част от бозайниците са полигамни. В теми за изневярата всички скачате как именно разсъдъкът ни позволявал да ИЗБЕРЕМ да сме моногамни и да не нараняваме ЕМОЦИОНАЛНО друг човек с избора си, тоест... трябва да се бием срещу природата си.
Обаче... като стане въпрос за плюскане, изведнъж ставаме вълци, гепарди и не знам си какво, трябва да си следваме природата (нищо че тя не е напълно хищническа) и е напълно окей да нараним ФИЗИЧЕСКИ... пардон, да УБИЕМ друго същество, за да се наядем - дори когато имаме съзнателният избор да не го правим?

yakuza_
06-08-2014, 14:39
Аз не съм мъж само за една жена!
Сега разрешено ли ми е да тъпча месо?

anonymous708973
06-08-2014, 15:01
Аз не съм мъж само за една жена!
Сега разрешено ли ми е да тъпча месо?

:lol: :lol: :lol:

skatew
06-08-2014, 15:04
Никой не е казал, че растенията ги боли. Обаче след като не сте запознати с тях като цяло, по-добре си мълчете да не се излагате вие. За мен живота на растението и прасето е еднакво.що пък да не сме

draid
06-08-2014, 16:45
ами същност няма голяма разлика. ако изключим кокошката де. дали ще си вземеш и сприателиш с домашно, или с някое друго - едно и също е. и двете ги храниш, и двете ти се радват като те видят, и двете свикват с теб, доверяват ти се и можеш дори да си играеш с тях. Тоест, няма наистина голяма разлика, с изключение, че някои са по-умни от други.
Щото то и конско продават, и кучешко се яде. Ти човешко би ли ял, ако е позволено И не умираш от глад?

Между другото от конско стават доста добри суджуци.

tori
06-08-2014, 17:04
Аргумента, заради който НЕ съм спряла да ям месо до момента ми е, че набързо осъзнах що за животворно нещо ми се явява храната на мен и не искам да се отказвам от нищо. Била съм в период, който ме научи да уважавам всяка храна, без значение дали говорим за месо, мляко и млечни и яйца, или за зеленчуци и плодове. Вече мога да ям дори маслини в минимални количества, хаха. Защо да се лишавам от нещо? Защо да заменям една храна със съответните добавки под формата на хапчета?

anonymous895156
06-08-2014, 17:14
Моля ти се, направи го! Ако са вегански още по-добре, при условие, че най-голямо количество протеин се съдържа в рибата, месото и яйцата.

Разгледай тази таблица http://www.calorienbalans.com/FoodInfo.aspx на първо четене мога веднага да ти дам веганска хранителна комбинация, която съдържа повече протеини от всяко изброено месо и в допълнение не вреди на тялото ни като него - соя с леща/фасул.



А Митко не разбирам защо си мисли, че всички се чувстваме невероятно гузни докато ядем сочна свинска пържола.

Това си е до мир(?)оглед.


Най-доборото нещо, което можем да направим - е развиването на био-животновъдството, стриктния контрол и санкции, развиваме на еко-програми, помощ на малкия човек.

Кой ще се занимава с биоживотновъдство, когато мнозинството малоумници няма нищо против и си умира за месо от кланиците, при все че има в пъти по-здравословен и щадящ животните избор?


Ако един вегетарианец иска да направи нещо ползено, първо трябва да се бори против системата на капитализма.

Това е толкова дълбокомислено.

Изумително е, че тук има хора, които уеднаквяват растения и животни, но държат да разграничат силно човека от всички останали видове (били те и бозайници).

socareless
06-08-2014, 17:27
i po intelektualni sposobnosti sme ravni s rasteniqta i jivotnite predpolagam ? ili pone ti(:

golemiq_korab_minava
06-08-2014, 18:20
Между другото от конско стават доста добри суджуци.

Знам.

Сравнението между растения и животни е правилно.
Ако дойде някоя по-висша раса от нас, базирана на технологичен живот (роботи) - ще я интересува ли от нашата болка, която изпитваме?

Растенията, животните и микроорганизмите винаги са участвали в кръговрата на живота и обмяната на енергия.
Хората не могат да се борят срещу собствената си природа, колкото и да си вярват в себе си. Ние не сме нищо повече. Разумът не ни дава божествени права. Не бива да злоупотребяваме. Нито с възможностите ни, нито с физическите ни нужди. В последните години цивилизацията ни страшно много се откъсва от Земята. Ние растем и се обучаваме в напълно измислен свят ;)

Растението е живо същество и много малко от вас си давате сметка за неговата анатомия, морфология, физиология и същност.
Всяко живо същество, за да оцелее на този свят - е създадено да изпитва неблагоприятните условия на околната среда, с цел да се предпази по различен начин.
Колкото и да не ви се вярва - животните в дивата природа възпиремат болката по различен начин от хората.
Те не разсъждават с човешкия словоред за смисъла на изпитването на нечие дразнение.

StringTheoryPracticist
06-08-2014, 18:28
седни малко се ограмоти
растенията също имат органи и сензори за възприятия към околната среда
ъм спориш с мен?

no tnx.

skatew
06-08-2014, 18:31
животните в дивата природа възпиремат болката по различен начин от хората.
:D:D:d

golemiq_korab_minava
06-08-2014, 18:42
:D:D:d

да. за тях това е също е ,,ужасно дразнение'', за да ги научи, кое е правилно и кое -не. Но самата същност, която влагат в нея, мисля че е по-различна от нашата. Както и един монах или обучен човек - може да успее да превключие съзнанието си, за да не усеща болката. Има хора, които са оперирани по такъв начин (без упойка) и са споделили, че не е било никакъв проблем за тях относно болката, тоест не са я усетли по този начин.
Това за животните не искам да се разбира, че за тях не е проблем. Но именно, че ако за тях е ужас, той съществува и при всяка друга форма на живот .
Това, което хората правят в кладниците и мега заводите- е напълно грешно.
Но както Димитар каза - масата, тълпата и всички са толкова бавноразвиващи, а алчността ще ни погуби.

yakuza_
06-08-2014, 18:52
Вчера гледах по анимал планет, как един лъв искаше да изяде едно такова (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/37/Westafrikanisches_Stachelschwein.jpg/240px-Westafrikanisches_Stachelschwein.jpg), всеки момент очаквах отнякъде да изскочи greenpeace или нещо от сорта, да обяснят на лъва как прави нещо лошо, че вместо това може да пасе.

А ако всички хора започнем да се храним с трева, убием всички хищни животни (копелетата не искат да се учат да пасът), то в крайна сметка, кой ще яде тревопасните животни? Тревата няма ли да свърши в един момент? Кога последно видяхте дива крава? Аз мисля, че никога. Тъпо е, че повечето от вас дори не са виждали крава на разстояние по-малко от 2 метра (нямам идея дали има такива неща в зоопарковете), а всеки тръгнал да обяснява, как кравата имала чувства едва ли не, била влюбена, ама тя чакала бебе, бащата бил краваря. Като ви е толкова мило за кравите, телетата (вярвам, че повечето не правите и разликата между крава и теле, освен ако не ви кажат кое какво е), кокошките, прасетата, овцете, защо не ги вземете да си ги гледате вкъщи?

mayaaa
06-08-2014, 18:59
Разгледай тази таблица http://www.calorienbalans.com/FoodInfo.aspx на първо четене мога веднага да ти дам веганска хранителна комбинация, която съдържа повече протеини от всяко изброено месо и в допълнение не вреди на тялото ни като него - соя с леща/фасул.
Мите, спри се с тия така сигурни източници от интернет, защото няма две еднакви...
http://spidersport.com/calories.php
http://www.bb-team.org/hrani - един от малкото сайтове, на които наистина вярвам
Иначе да, соята е добър източник на протеин, но не мога да си живея на нея.
И все пак, исках Пантерата да ми го каже, защото много удобно ми избягва въпроса!!

golemiq_korab_minava
06-08-2014, 19:07
това само хората го правят. животните се оглеждат от малки в изкуствени и сурови с условия, а не както природата милиарди години им е сътворявала. http://www.youtube.com/watch?v=jqxENMKaeCU#t=1729

Животните на Земята са намалели многократно. Тук не говорим за изчезващи или изчезнали видове заради нас, ами за количеството на всички. Щото само в България не можете да си предтавите каква жива природа сме имали преди 30 години, и какво е сега. Как всичко е буквално избито, ареалите им са съкратени стотици пъти и всяко оцеляло се крие като невидяло в последния останал храсталАК.

anonymous708973
06-08-2014, 19:30
И все пак, исках Пантерата да ми го каже, защото много удобно ми избягва въпроса!!

Значи хем не искаш да спориш дали е полезно, хем искаш аз да губя времето си в това да те убеждавам. Е, чуваш ли се изобщо?
Димитър. е на прав път - комбинацията от житни и бобови е протеин - демек, като си изядеш боба с една филия хляб - ето ти протеин.
Гугъл нямаш ли си? Да си провериш как при Х температура от месото ти не остава нищо освен вероятно хормонът на растежа, който, разбира се, поглъщаш. После що 10-годишни момиченца имат застрашително голяма гръдна обиколка, нали.
Да напишеш "растителни източници на протеин", например?

Не го избягвам. Игнорирам те. Защото няма смисъл да си губя времето да те убеждавам в нещо, в което ти не искаш да бъдеш убедена. Аз, когато се съмнявам в мнението си, питам за доказателства в полза на противоположната теза и с радост променям становището си, когато човекът отсреща е добре осведомен. При теб това няма да се случи, така че аз да питам - ЗАЩО да си губя времето с теб?

golemiq_korab_minava
06-08-2014, 19:54
,,Не всички животински протеини са с високо съдържание на мазнини, но обикновено съдържат повече в сравнение с растителните. Трудно е да се направи списък с всички протеини и количеството мазнини в тях, но общото правило е, че крехкото месо и рибата са по-нискомаслените варианти сред животинските протеини, а растителните съдържат по-малко мазнини и от тях. //

mayaaa
06-08-2014, 20:22
Значи хем не искаш да спориш дали е полезно, хем искаш аз да губя времето си в това да те убеждавам. Е, чуваш ли се изобщо?
Това колко добър източник на протеин е и дали е полезно са две различни неща. Не, не искам да споря дали е полезно, дали се усвоява трудно, дали не можем да си набавяме всички необходими веществата и без него, защото нито знам, нито ме интересува толкова. Исках да ме убедиш, защото едната ми пречена да го ям беше именно това - протеина, а ти ми казваш, че може да се набавя даже и повече протеин от същото количество веган/вегетариански храни. Тогава защо в режимите на фитнес модели, бодибилдъри и тн. присъства такова количество месо, вместо да си набавят ПОВЕЧЕ протеин с по-малко количество храна?

Димитър. е на прав път - комбинацията от житни и бобови е протеин - демек, като си изядеш боба с една филия хляб - ето ти протеин.
Да, протеин е, но не е същото/повече, отколкото протеина в същото количество месо.
Не казвам, че не е добър източник, но понеже на мен ми е трудно да ям необходимото количество храна за набавяне на протеина, колкото по-концентриран е, толкова по-добре.

Гугъл нямаш ли си? Да си провериш как при Х температура от месото ти не остава нищо освен вероятно хормонът на растежа, който, разбира се, поглъщаш.
Оооок, но топлинната обработка влияе по същия начин и на боба/лещата.

Да напишеш "растителни източници на протеин", например?
НЕ казвам, че такива няма, казвам само, че в месото, РИБАТА, белтъците на яйцата са по-концентрирани.

Не го избягвам. Игнорирам те. Защото няма смисъл да си губя времето да те убеждавам в нещо, в което ти не искаш да бъдеш убедена. Аз, когато се съмнявам в мнението си, питам за доказателства в полза на противоположната теза и с радост променям становището си, когато човекът отсреща е добре осведомен. При теб това няма да се случи, така че аз да питам - ЗАЩО да си губя времето с теб?
Ако не искаш да си губиш времето да обясняваш тезите си, е ми, не ги пиши. Аз не се съмнявам в мнението си, но точно за доказателства питах и ако такива бъдат представени ще си променя мнението, дори и да не искам да бъда убедена. Като за последното вероятно си направи изводи от настойчивостта ми на питане, но такава реакция е нормална, когато кажеш, че можеш да дадеш примери за такава храна, а после да избягваш да го направиш.

an7raks
06-08-2014, 20:24
Пантерка,
Айде обясни ми как, по дяволите, тая кокошка изпитва болка, като за една частица от секундата и вече главата й е изхвърчала?
И, какво лицемерно има в това да обичаш животните и да ядеш месо? По селата знаеш ли как хората се държат с животните си? Това са всекидневни грижи и то не по 8 часа, а по 18... Щруделката може да не яде месо, но тя и не отглежда 200 животни и не се грижи за тях. Ако овчаря убива по 10 агънца на година и гледа 200 овце целогодишно, това прави +190 живи животни на тоя свят благодарение на него. Е, благодарение на кого живеят повече животни?

an7raks
06-08-2014, 20:35
веганска хранителна комбинация, която съдържа повече протеини от всяко изброено месо и в допълнение не вреди на тялото ни като него - соя с леща/фасул.

А пак си помисли!

anonymous708973
06-08-2014, 20:37
Мая, аз ям риба, че и допълнително пия рибено масло от години :)
За топлинната обработка - дали наистина? Или само налучкваш? ;)
Относно бодибилдинга - знам ли, явно разбираш повече от Франк Медрано - https://www.youtube.com/watch?v=RFPsvF3UOdo
Или от вегана, който изкачи Еверест без кислород?

http://www.dailyhiit.com/hiit-blog/hiit-diet/protein/8-great-sources-plant-protein/
- Примерно :)
С киноа-та аз лично съм запозната от... две години, бих казала. Повечето хора дори не са чували, че нещо такова съществува. А когато им заговориш за червена леща, те гледат все едно си паднал от Марс. Затова и не обичам да говоря за храна, въпреки че ми е изключително интересна тема. :)

Изключително против съм необмисленото хвърляне в посока вегетарианството. Смятам, че е решение, което трябва да се обмисли внимателно, защото не може току-така да отрежеш част от храненето си, особено ако доскоро е била основна, и да очакваш да се разминеш без последствия. Информираността е важна, независимо по каква тема говорим.

Антраксе, разгледай снимки как се режат човки на пилетата по фермите. Също така... можеш да се поинтересуваш дали случайно жестокото пришпорване на развитието на едно пиле не причинява някакви проблеми - не съм чела, но ми се вижда логично да се развият някакви вътрешни аномалии, когато някой решава, че вместо за 3 месеца пилето трябва да стигне уречените килограми за 1. Прочети за "гушенето на гъски", което спомена Дрейд, с цел да се отгледа огромен дроб. Повярвай ми, не си кривя душата - едно от любимите ми ястия ЕВЪР е гъши дроб със сладко от боровинки. Точно защото не съм го виждала това на живо, продължавам да го ям. Обмислям да спра обаче.
Но заешко например... опитвала съм няколко пъти, безумно вкусно е, обаче... как да ти кажа, под блока ми тичат зайчета (вместо бездомни кучета тук се отглеждат зайци), никога, никога повече няма да мога да вкуся заешко.

AnnieHahha
06-08-2014, 20:43
Ами лично мен адски ме е жал за горките животинки,затова се ограничавам,но не спирам да ям напълно месо.
Логика няма да спрем да ядем месо.. така или иначе друг ще го изяде това животно :(
Всеки има право да прави това,което иска,но все още съм на мнение ''против'' убиването и консумирането на тези създания.
За мен това не е редно.
Именно затова се ограничавам и ям повече салати и такива вегетариански работи.

golemiq_korab_minava
06-08-2014, 21:06
Мая, аз ям риба, че и допълнително пия рибено масло от години :)
За топлинната обработка - дали наистина? Или само налучкваш? ;)
Относно бодибилдинга - знам ли, явно разбираш повече от Франк Медрано - https://www.youtube.com/watch?v=RFPsvF3UOdo
Или от вегана, който изкачи Еверест без кислород?

http://www.dailyhiit.com/hiit-blog/hiit-diet/protein/8-great-sources-plant-protein/
- Примерно :)
С киноа-та аз лично съм запозната от... две години, бих казала. Повечето хора дори не са чували, че нещо такова съществува. А когато им заговориш за червена леща, те гледат все едно си паднал от Марс. Затова и не обичам да говоря за храна, въпреки че ми е изключително интересна тема. :)

Изключително против съм необмисленото хвърляне в посока вегетарианството. Смятам, че е решение, което трябва да се обмисли внимателно, защото не може току-така да отрежеш част от храненето си, особено ако доскоро е била основна, и да очакваш да се разминеш без последствия. Информираността е важна, независимо по каква тема говорим.

Антраксе, разгледай снимки как се режат човки на пилетата по фермите. Също така... можеш да се поинтересуваш дали случайно жестокото пришпорване на развитието на едно пиле не причинява някакви проблеми - не съм чела, но ми се вижда логично да се развият някакви вътрешни аномалии, когато някой решава, че вместо за 3 месеца пилето трябва да стигне уречените килограми за 1. Прочети за "гушенето на гъски", което спомена Дрейд, с цел да се отгледа огромен дроб. Повярвай ми, не си кривя душата - едно от любимите ми ястия ЕВЪР е гъши дроб със сладко от боровинки. Точно защото не съм го виждала това на живо, продължавам да го ям. Обмислям да спра обаче.
Но заешко например... опитвала съм няколко пъти, безумно вкусно е, обаче... как да ти кажа, под блока ми тичат зайчета (вместо бездомни кучета тук се отглеждат зайци), никога, никога повече няма да мога да вкуся заешко.

хахахаххахаха
:D :D :D :D
Тоя 60 килограмов лостаджия ли наричаш културист или бодибилдър? Аз тея номера до миналата година ги правих, някои и по-добре от него. А пък колко по-корави пишлемета познавам, които ще го бият и по-сила и по-издържливост (ако става въпрос за тоя на клипчето)

Пък за вредното месо и пиленцата, които ги тъпчели с химия... БОЖЕ. Ти една ябълка истинкса сигурно не си яла тази година, щото ги пръскат с такива препарати, за висока и бърза продуктувност и издръжливост, че става по-вредна и от най-буханото пиле.

an7raks
06-08-2014, 21:09
Антраксе, разгледай снимки как се режат човки на пилетата по фермите. Също така... можеш да се поинтересуваш дали случайно жестокото пришпорване на развитието на едно пиле не причинява някакви проблеми - не съм чела, но ми се вижда логично да се развият някакви вътрешни аномалии, когато някой решава, че вместо за 3 месеца пилето трябва да стигне уречените килограми за 1. Прочети за "гушенето на гъски", което спомена Дрейд, с цел да се отгледа огромен дроб. Повярвай ми, не си кривя душата - едно от любимите ми ястия ЕВЪР е гъши дроб със сладко от боровинки. Точно защото не съм го виждала това на живо, продължавам да го ям. Обмислям да спра обаче.
Но заешко например... опитвала съм няколко пъти, безумно вкусно е, обаче... как да ти кажа, под блока ми тичат зайчета (вместо бездомни кучета тук се отглеждат зайци), никога, никога повече няма да мога да вкуся заешко.
Е и? Какво като имали някакви евентуални аномалии? това не значи, че ги боли... Не ми казвай да ти докажа, че не ги боли, а се хвани ти да ми докажеш, че ги!
Рязането на клюна на пилето е като рязането на ноктите ти. И знаеш ли защо се прави? Защото започват да се кълват едни-други до смърт! Кое е по-добре? Да им направят една безболезнена интервенция, като рязането на клюна или да ги оставят да се кълват до смърт?
Ок, явно единственият ви довод е, че животните ги боли/което не е задължително/... Ако се създадат ГМО прасета, които не изпитват болка? Просто да нямат рецептори за болка... Бихте ли ги яли?

golemiq_korab_minava
06-08-2014, 21:13
Е и? Какво като имали някакви евентуални аномалии? това не значи, че ги боли... Не ми казвай да ти докажа, че не ги боли, а се хвани ти да ми докажеш, че ги!
Рязането на клюна на пилето е като рязането на ноктите ти. И знаеш ли защо се прави? Защото започват да се кълват едни-други до смърт! Кое е по-добре? Да им направят една безболезнена интервенция, като рязането на клюна или да ги оставят да се кълват до смърт?
Ок, явно единственият ви довод е, че животните ги боли/което не е задължително/... Ако се създадат ГМО прасета, които не изпитват болка? Просто да нямат рецептори за болка... Бихте ли ги яли?

антраксе, ти па погледни мегазовоидте (от линка дет пуснах) как гледат кравите в Испания и после давай..
В България не е така... развитието на пасищното животновъдство и малкия и среден бизнес само ще оправи нещата..

mayaaa
06-08-2014, 21:28
Мая, аз ям риба, че и допълнително пия рибено масло от години :)
За топлинната обработка - дали наистина? Или само налучкваш? ;) - Ами, всъщност не, не налучквам. Топлинната обработка влияе върху абсолютно всеки вид храна.
Относно бодибилдинга - знам ли, явно разбираш повече от Франк Медрано - https://www.youtube.com/watch?v=RFPsvF3UOdo
Или от вегана, който изкачи Еверест без кислород?

http://www.dailyhiit.com/hiit-blog/hiit-diet/protein/8-great-sources-plant-protein/
- Примерно :) За пореден път - НЕ казвам, че от веган храни не може да се набави необходимият протеин (било то и за тежко трениращите), казвам само, че не е толкова концентриран, следователно е нужно по-голямо количество, което МЕН не ме устройва. Не знам какво показваш с Франк Медрано, виждала съм ти включванията ти в "Спорт и здраве" и убедена, че си напълно наясно с режимите на масата бодибилдинг и други категории.
С последната статия не казваш абсолютно нищо ново. Самата аз по-горе представих таблици, в които се вижда съдържанието протеин и редом с твоя сайт показват това, което твърдя, а то, за пореден път, защото явно не ме разбирате, е САМО, че в месо, риба, млечни съдържанието протеин е по-концентрирано. Да, признавам, че в соята също е доста високо и да, признавам, че не знаех, че е чак толкова.
С киноа-та аз лично съм запозната от... две години, бих казала. Повечето хора дори не са чували, че нещо такова съществува. А когато им заговориш за червена леща, те гледат все едно си паднал от Марс. Затова и не обичам да говоря за храна, въпреки че ми е изключително интересна тема. :)

Изключително против съм необмисленото хвърляне в посока вегетарианството. Смятам, че е решение, което трябва да се обмисли внимателно, защото не може току-така да отрежеш част от храненето си, особено ако доскоро е била основна, и да очакваш да се разминеш без последствия. Информираността е важна, независимо по каква тема говорим. - Това е, може би, най доброто (според мен), което си написала в тази тема. А за тази, които мислят да отказват месото от раз, а не знаят с какво да го заменят, да се поинтересуват за случаи с дългогодишни пушачи, които по определена причина са спрели цигарите от раз...

Антраксе, разгледай снимки как се режат човки на пилетата по фермите. Също така... можеш да се поинтересуваш дали случайно жестокото пришпорване на развитието на едно пиле не причинява някакви проблеми - не съм чела, но ми се вижда логично да се развият някакви вътрешни аномалии, когато някой решава, че вместо за 3 месеца пилето трябва да стигне уречените килограми за 1. Прочети за "гушенето на гъски", което спомена Дрейд, с цел да се отгледа огромен дроб. Повярвай ми, не си кривя душата - едно от любимите ми ястия ЕВЪР е гъши дроб със сладко от боровинки. Точно защото не съм го виждала това на живо, продължавам да го ям. Обмислям да спра обаче.
Но заешко например... опитвала съм няколко пъти, безумно вкусно е, обаче... как да ти кажа, под блока ми тичат зайчета (вместо бездомни кучета тук се отглеждат зайци), никога, никога повече няма да мога да вкуся заешко.
.

draid
06-08-2014, 21:28
Абе тука всички говорите за протеини, ама май забравяте мазнините и енергията която дават те. Мазнините не са ужасни зли същества дето ви се лепят на задника, те са важни и дават най-голямо количество енергия за най-кратко време. За съжаление няма как моментното изяждане на една салата да ти даде енергията която ще ти донесе една пържола.

Заека е изключително вкусно както печен с картофи, така и на яхния. Няма никакъв шанс да спра да ям, щото си тичал в градинката. За мен най-добрият заек е сготвеният, това си и представям като го видя да подскача. Чак ми се прияде.

Продължавам да твърдя, че след като вегетарианците правят разлика между растение и животно са лицемери. Да вземат да ядат камъни. И вечното разграничаване между риба и месо. Ами и рибите са живи, плуват си пък ги ядете, а рибата е незаменимо ястие.

golemiq_korab_minava
06-08-2014, 21:47
ai malko pozdrav za lostadjiite :D
https://www.youtube.com/watch?v=uN061jJa45Q

https://www.youtube.com/watch?v=FtOO9SwzGcM

mayaaa
06-08-2014, 21:49
И вечното разграничаване между риба и месо.
Това! Никога не съм го разбирала.

yakuza_
06-08-2014, 21:52
Рибите не са хора!
СМЪРТ ЗА ПЛАВАЩИТЕ ИЗВЪНЗЕМНИ!
ВСЯКА РИБА НА СУШИ, ВСЕКИ ХАМСТЕР НА ДВЕ!

cunt
06-08-2014, 21:54
имаше един период ,в който две-три седмици не ядох месо.. след това ми правиха кръвни изследвания и хемоглобина ми беше под нормите.. от тогава съм спрял всякакви такива опити и проучвания ;D

yakuza_
06-08-2014, 21:56
любимия ми сандвич е 2 пържоли по средата с кюфте

draid
06-08-2014, 22:04
Това! Никога не съм го разбирала.

По въпроса много може да се разсъждава. Рибите са си риби и обикновено "защитниците" не ги ебе особено за рибите, само за някой кит или делфин, другите риби не са обект на интерес. Птиците и влечугите също са различни от бозайниците, ама то като се замисля има и бозайници дето снасят яйца, та не знам какво става тогава.

Девойки който ревностно защитават тезата, че не трябва да се яде мръвка защото се убиват животни започват яростно да крещят "Убий я/Убий го" ако в стаята влезе някое насекомо, пеперуда, паяк да не говорим за зелен скакалец или да не дава господ богомолка.

yakuza_
06-08-2014, 22:16
спрете да викате на делфините и китовете риби :lol:

fire_magic
06-08-2014, 22:24
има ли некви статистики, доказателства, че тези дето не ядат месо живеят повече примерно и с колко? :Д

anonymous708973
06-08-2014, 22:28
Абе тука всички говорите за протеини, ама май забравяте мазнините и енергията която дават те. Мазнините не са ужасни зли същества дето ви се лепят на задника, те са важни и дават най-голямо количество енергия за най-кратко време. За съжаление няма как моментното изяждане на една салата да ти даде енергията която ще ти донесе една пържола.

Заека е изключително вкусно както печен с картофи, така и на яхния. Няма никакъв шанс да спра да ям, щото си тичал в градинката. За мен най-добрият заек е сготвеният, това си и представям като го видя да подскача. Чак ми се прияде.

Продължавам да твърдя, че след като вегетарианците правят разлика между растение и животно са лицемери. Да вземат да ядат камъни. И вечното разграничаване между риба и месо. Ами и рибите са живи, плуват си пък ги ядете, а рибата е незаменимо ястие.

Личи си колко разбираш от хранителни вещества. Живея предимно на салати, особено в сесия. Само дето салата далеч не значи "маруля". В салатите ми винаги присъства един от следните елементи - нарязано пилешко, сварени яйца, сирене, риба - тон, херинга или пушена сьомга. ВИНАГИ. Гладна не съм останала. Достатъчно съм енергична, за да уча по 10 часа на ден.
И не ми говори за мазнини, да тъпча пържоли далеч не е единственият начин да си ги добавям, а по никакъв начин дори не се класифицира като близко до здравословен, Бога ми. Мазнините ми идват от зехтина, ядките и авокадото, без които не оставам.

А това, което дава най-много енергия за най-кратко време, са бързите въглехидрати, впрочем ;)

yakuza_
06-08-2014, 22:32
Личи си колко разбираш от хранителни вещества. Живея предимно на салати, особено в сесия. Само дето салата далеч не значи "маруля". В салатите ми винаги присъства един от следните елементи - нарязано пилешко, сварени яйца, сирене, риба - тон, херинга или пушена сьомга. ВИНАГИ. Гладна не съм останала.
И не ми говори за мазнини, да тъпча пържоли далеч не е единственият начин да си ги добавям, а по никакъв начин дори не се класифицира като близко до здравословен, Бога ми. Мазнините ми идват от зехтина, ядките и авокадото, без които не оставам.

значи не тъпчеш пържоли, но тъпчеш кокоши яйцеклетки