PDA

View Full Version : Една много дълга връзка...



mkio
06-07-2014, 10:55
С един човек съм 5-та година. Разбираме се, обичаме се, но между нас отдавна няма тръпка. И аз направих голяма грешка, влюбих се в друг. (само влюбване, без секс и съотв. изневяра) :) Той не знае, че имам връзка.Говорих с приятеля си, признах му за това и поисках да се разделим, но той не ме пуска.. казва, че не може да живее без мен, склонен е на самоубийство дори и ми постави ултиматум- да прекратя всякакви отношения с момчето или отива лично при него. А аз съм безумно влюбена.. не мога да спра дори за миг да мисля за него. Може да не е правилният, може приятелят ми да е любовта на живота ми и това, че искам да го напусна да е най-голямата ми грешка. Но заслужава ли си да остана във връзка, която не ме прави щастлива? дава ми сигурност, да, хармония и стабилност. Но животът ми е едно непрекъснато дежа ву, както беше писало едно момиче в тема по-горе. Без емоция, без трепет. Дори не съм имала друга дълга връзка, освен с него. Правилно ли е да остана или трябва да си тръгна? Имам нужда от съвет :)

BanKai
06-07-2014, 11:28
Щом няма тръпка какво чакаш? И няма да се самоубие, ако беше сериозен вече щеше да го виждаш само на некролог.

testosteronNinja
06-07-2014, 11:35
Не трябва да ти пука за другите. Прави така, че на тебе да ти е добре. Ако иска да се самоубива, ако иска да говори, не го приемай твърде лично. И все пак, ако искаш да не нараняваш момчето много, трябва да му подскажеш, че не ти е интересен. Срещайте се по-рядко, не му се усмихвай, избягвай очен контакт, не му вдигай телефона, много важно - не се извинявай и не съжалявай, не приемай предложенията му, ако иска да се видите ще се съобразява с плановете ти и така нататък. Старай се да си все по-недостъпна и се дръж студено. Всеки компромис, извинение или да му позвъниш да питаш "Как си?" ще те връща на първото квадратче. Когато му казваш, че го напускаш, го прави ясно, без страх и съжаление - кратко и точно. Не започвайте - Ти направи това-Аз направих това дискусия, ако реагира емоционално и те обвинява - тръгни си без да казваш нищо, ако те изслушва спокойно, казваш нещо от рода на: "Беше ми приятно да сме заедно, но ние се стремим към различни неща и е невъзможно да сме заедно." Той бързо ще се досети, за какво става въпрос и ако се справиш добре, не само, че раздялата ще е по-лека и за двамата, но може и да си останете приятели, да си споделяте и така нататък. Разбирам, че е трудно, но всичко останало само усложнява нещата.

anonymous708973
06-07-2014, 12:11
И като отиде лично при момчето, кво ще направи? Ще го бие ли? Голям мъж ли е?
Какво значи "не ме пуска"? И да живеете заедно, ще ти отнеме 3-4 часа да си стегнеш куфарите и да се изнесеш.
Ай сиктир.

mkio
06-07-2014, 12:15
И като отиде лично при момчето, кво ще направи? Ще го бие ли? Голям мъж ли е?
Какво значи "не ме пуска"? И да живеете заедно, ще ти отнеме 3-4 часа да си стегнеш куфарите и да се изнесеш.
Ай сиктир.

Ще му разкаже, че съм имала връзка и другото момче ще се отдръпне от мен. А аз не искам това да се случва :) не, не живеем заедно.

baby_baby
06-07-2014, 12:23
Ти най-добре знаеш какво чувстваш щом не си щастлива в тази връзка го скъсай просто го игнорирай и все някога ще се откаже

MarkKnight
06-07-2014, 12:48
аз лично ако разбера,че приятелка ми няма тръпка към мен..едва ли ще остана с нея повече,като гледам не сте много малки,така че нека да не изпада в истерични състояния,какви са тези изблици на слабост,той мъж ли е или е мекотело?За мен трябва да прекратиш нещата възможно най-скоро,щом си срещнала друго момче...пък и "твоя" не те притежава,че да ти казва какво да правиш..

BeTheOne
06-07-2014, 15:07
Склонен към самоубийство? Бягай на далеч!

Има нещо в тази връзка, което не е както трябва.
Когато нещата се изчерпят и няма повече с какво да сте си интересни, по-добре е всеки да поеме по своя път, защото рано или късно това ще се случи. Колкото по-рано толкова по-добре за всички.



Поздрави!



BeTheOne

anonymous708973
06-07-2014, 18:41
Ще му разкаже, че съм имала връзка и другото момче ще се отдръпне от мен. А аз не искам това да се случва :) не, не живеем заедно.

Е, искаш суха от водата да излезеш. Няма как да стане.

alskdjfhg
06-07-2014, 20:15
Повярвай ми, няма да се самоубие. Тези, които го правят не си казват, а направо действат. Не се съобразявай той какво иска, а направо това, което ти искаш.

RapExotic
06-07-2014, 20:31
Щом не си била щастлива защо си чакала цели 5 години? Можела си да скъсаш с него доста преди това и сега да си свободна за нови връзки. Ама ти май си чакала да се подсигуриш с някой и тогава да разкараш стария. При всички случаи новият ще разбере, че си го лъгала и си излизала с него докато си била с друг. Сама предцени какъв старт на връзката ви е това..

anonymous708973
06-07-2014, 20:38
При всички случаи новият ще разбере, че си го лъгала и си излизала с него докато си била с друг. Сама предцени какъв старт на връзката ви е това..

Мда, именно.
Няма ли да ти е гадно да започнеш нова връзка с лъжа? Не мислиш ли, че е нечестно?

silas2
06-08-2014, 12:58
Абе вие всички наред ли сте бе. Неможе само себе си да гледате, ами я помислете какво му е на момчето. Ако тя му е смисъла на живота му и я обича безкрайно много, тя ще направи тази саможертва да остане при него и да си създаде тръпка. Не можели един човек да не е такава долна курва и да гледа само себе си. Ами ако оня я изебе и я остави и после ще се върне на сигурното, ама може и да няма кой да я посрещне. Ей момиче стой си на задника до момчето което е готово да даде живота си за теб защото не се знае другия какъв е и дали ще намериш някога нещо като сегашния ти приятел.
Стегни се кви са тези курвенски номера, живота не е само забавление. Има истинска обич. И майкати и бащати надали имат тръпка ама се обичат нали ???
Само се излагате и показвате, че вече свястни хора почти няма...
;) айде и умната

anonymous708973
06-08-2014, 13:27
тя ще направи тази саможертва да остане при него и да си създаде тръпка.

Кво, кво?
Че тя да не е благотворително дружество, бе?

alskdjfhg
06-08-2014, 13:50
Абе вие всички наред ли сте бе. Неможе само себе си да гледате, ами я помислете какво му е на момчето. Ако тя му е смисъла на живота му и я обича безкрайно много, тя ще направи тази саможертва да остане при него и да си създаде тръпка. Не можели един човек да не е такава долна курва и да гледа само себе си. Ами ако оня я изебе и я остави и после ще се върне на сигурното, ама може и да няма кой да я посрещне. Ей момиче стой си на задника до момчето което е готово да даде живота си за теб защото не се знае другия какъв е и дали ще намериш някога нещо като сегашния ти приятел.
Стегни се кви са тези курвенски номера, живота не е само забавление. Има истинска обич. И майкати и бащати надали имат тръпка ама се обичат нали ???
Само се излагате и показвате, че вече свястни хора почти няма...
;) айде и умната

Кво му е на момчето? Той защо не помисли за нея, а я заплашва със самоубийство. Да не говорим колко я обича щом я кара да прави нещо, което тя не иска.. Пълен дрисльо. И на мен ми се е случвало подобно нещо - чак ме и следеше след като му казах, че не искам да имам нищо общо с него. Това са психически лабилни хора според мен..

anonymous708973
06-08-2014, 13:54
Кво му е на момчето? Той защо не помисли за нея, а я заплашва със самоубийство. Да не говорим колко я обича щом я кара да прави нещо, което тя не иска.. Пълен дрисльо. И на мен ми се е случвало подобно нещо - чак ме и следеше след като му казах, че не искам да имам нищо общо с него. Това са психически лабилни хора според мен..

Именно.
Как можеш да изнудваш някого, за да е с теб, че и да имаш наглостта да твърдиш, че изобщо ти пука за тоя човек? Това е побъркана история!

RapExotic
06-08-2014, 14:09
Не можели един човек да не е такава долна курва и да гледа само себе си.

+

То в случая проблемът не е в това, че тя ще го зареже, защото няма тръпка към него. Проблемът е, че години наред го е лъгала, че го обича само и само да търчи подир гъза и, и да и гали егото. И сега изведнъж е срещанала някъв си друг и ей така с лека ръка иска да разкара предишния. Какво се очаква от него - да каже "еми добре, щом така искаш.." и да подвие опашка? Разбира се, че ще се почувства предаден и ще иска да разкаже на другия истината, която тя ще му спести. Като е нямало тръпка да са се разделили още преди. Тогава вече нямаше да има проблем да излиза с когото си пожелае.

Violenza
06-08-2014, 14:53
Кво, кво?
Че тя да не е благотворително дружество, бе?
Абсолютно.



То в случая проблемът не е в това, че тя ще го зареже, защото няма тръпка към него. Проблемът е, че години наред го е лъгала, че го обича само и само да търчи подир гъза и, и да и гали егото. И сега изведнъж е срещанала някъв си друг и ей така с лека ръка иска да разкара предишния. Какво се очаква от него - да каже "еми добре, щом така искаш.." и да подвие опашка?
Ти пък от кое мнение на авторката разбра, че тя го била лъгала с години, за да тича той след нея и тя да си гали егото?

z24
06-08-2014, 14:53
Още едно мнение в подкрепа на това, че номерът, който си извъртяла/продължаваш да въртиш е абсолютно курвенски. Едва ли е нямало тръпка между вас само в последните няколко месеца. И преди е нямало, щом толкова години сте заедно. Но ти си изчакала да се подсигуриш, да си намериш някого. А освен това си лъгала и втория човек, че си сама. И сигурно ти е и малко гузно, та сега гледаш и двамата да не разберат, ама не става така, моето момиче. Постъпваш адски егоистично. За мен това е изключително долно. Да го беше напуснала преди, щом искаш тръпки, а не да го заблуждаваш и той да се надява на някакво бъдеще с теб. Знаеш ли какво е цялото бъдеще, което си мислел, че имаш с някого изведнъж да се срине пред очите ти?? Да, действително са самоубийствени мислите тогава и не, той не е путка, нито е лабилен, просто те обича. Единствената, заслужаваща обидни квалификации в случая си ти, а не момчето, което е "виновно" само и единствено за това, че те обича! Не мога да разбера хората, които се изказват в твоя подкрепа.

RapExotic
06-08-2014, 15:06
Ти пък от кое мнение на авторката разбра, че тя го била лъгала с години, за да тича той след нея и тя да си гали егото?


Разбираме се, обичаме се, но между нас отдавна няма тръпка.

От това. Щом отдавна няма тръпка, а е все още с него значи го лъже, че има. Ако му го беше казала своевременно сега нямаше да е в тази ситуация.

yakuza_
06-08-2014, 15:38
Само едно не разбрах в цялата работа, как момиче което само си пише с друго момче е курва :lol:
Аз ако бях момиче, на твое място, бих го заебал. Супер много мразя драми, да не говорим, че най-силния му довод с който да те задържи е "самоубивам се".

silas2
06-08-2014, 15:40
Мисленето и е такова ;) Супер неправилно. Това са драмите харесвам тоя не не харесвам оня а плановете на момчето коио си е правило.

yakuza_
06-08-2014, 15:44
и Хитлер е правил планове да завладее света, но са се провалили
и България не е планирала валутен борд в началото, но е факт
и аз не планирах да имам космати ръце, но имам
мисля че схвана

anonymous708973
06-08-2014, 17:40
Мисля, че след Хитлер и валутният борд защитата на тезата ти беше пълна с аргумента за косматите ръце 8-)
Много свежо! :)

mkio
06-08-2014, 18:13
От поне година той прекрасно знае, че помежду ни няма тръпка. Но не ме пуска да си тръгна. Не го лъжа, обичам го, дори много. Но просто нещо не достига. Осъзнавам, че след години между двама трябва да има уважение и доверие, но аз дори нямам 20 години, не е настъпил моментът, в който ще създавам семейство. Не бих ви се разсърдила за каквитo и да е епитети по мой адрес, всеки има мнение. Просто съм тук, за да чуя вашето, дори да ме наранява :)

draid
06-08-2014, 20:50
Тва някоя ако ми каже, че ще се самоубива ще умра от смях сигурно. Ако не умра ще и препоръчам възел, че да не се налага да повтаря опитите.

anonymous708973
06-08-2014, 20:54
Тва някоя ако ми каже, че ще се самоубива ще умра от смях сигурно. Ако не умра ще и препоръчам възел, че да не се налага да повтаря опитите.

8-)

yakuza_
06-08-2014, 21:10
Какво да отговорим на -Ще се самоубия! for dummies:

-Секунда да си взема камерата!
-Не съм гладен.
-Един последен секс?
-Поздрави баба ми!
-Пиши ако има отвъден живот.
-С твоя късмет ще се преродиш в лайно... (ако вярва в прераждането)
-Майка ти знае ли?
-Да те бутна?
-В смисъл?
-Откога го чаках!
-Тоя сопол не ти ли прилича малко на Елвис?
-Добре, отивам да сера.

Едва ли хората осъзнават колко жалки стават, като споменат нещо такова.

strave
06-09-2014, 06:09
Моето мнение е,че трябва да се разделиш с досегашният ти приятел.Самият факт,че си намерила смелост да му споделиш,че изпитваш чувства към друг поне за мен значи,че ти вече вътрешно си решила,че на този етап дългогодишният ти приятел няма какво нова като емоции и чувства да ти даде.Това е решение винаги е трудно и е сигурно,че сегашното ти гадже ще страда,но това е малко по-безболезненият начин за приключването на връзката ви,преди ти и практически да си му изневерила.
В предните мнения някой се опитваше да обясни,че реакцията на сегашният ти приятел е адекватна.Не е,заплаха със самоубийство е елементарна и няма доведе до нищо освен това той да изглежда жалък в твоите очи.Поне на мен ми изглежда на действие на слабохарактерен човек.Това не означава,че той няма право да се бори да запази връзката ви,но досега действията му са панически.

Oldschool
06-09-2014, 06:23
В интернет е пълно с девствени мустаци, които веднага лепят етикета "курва" и си мислят, че всеки с тях трябва да се съобразява. Момичето е редно да напусне сегашния си приятел, защото тяхната връзка няма бъдеще, а раздялата след години ще е още по-болезнена и за двамата.

LadyDi
06-09-2014, 07:32
Абе вие всички наред ли сте бе. Неможе само себе си да гледате, ами я помислете какво му е на момчето. Ако тя му е смисъла на живота му и я обича безкрайно много, тя ще направи тази саможертва да остане при него и да си създаде тръпка. Не можели един човек да не е такава долна курва и да гледа само себе си. Ами ако оня я изебе и я остави и после ще се върне на сигурното, ама може и да няма кой да я посрещне. Ей момиче стой си на задника до момчето което е готово да даде живота си за теб защото не се знае другия какъв е и дали ще намериш някога нещо като сегашния ти приятел.
Стегни се кви са тези курвенски номера, живота не е само забавление. Има истинска обич. И майкати и бащати надали имат тръпка ама се обичат нали ???
Само се излагате и показвате, че вече свястни хора почти няма...
;) айде и умната

http://24.media.tumblr.com/dbf755eb85599dfcf9c17e917fed0904/tumblr_mquynbLM0m1sd3ykho2_250.gif