PDA

View Full Version : На къде да поема?



Desincet0
06-07-2014, 13:00
Ее от доста време не съм влизала, за да търся вашата помощ, но сега повече от всякога имам нужда от нечие мнение и помощ и най- вече от непознати, неутрални хора, които не са ми нито приятели нито родители. Та проблема е, че съм 7 клас резултатите излязоха и бала ми е добър, поне за критериите на града. Принципно трбява да взема решение за кандидатстване, но всеки човек, който познавам ми дава различни съвети и мнения. Единият ми вариант е да си остана в училището, което се нарежда на второ място даващо ми добро образование и да уча в мениджърска паралелка, но ми се иска да сменя средата, но сякаш не мога, другия ми избор е да вляза в природо-математическа гимназия, която се нарежда на първо място в града ни. Искам да се занимавам с психология, макар и да не знам всъщност какво искам, но проблема е че съм объркана не знам на къде да поема. Не знам дали ще се справя в новата среда, ще ми липсва старото училище, но има определени хора, които не искам да виждам и от които така да кажем бягам. Родителите ми искат да вляза в природо-математическата гимназия, а от друга среда приятелите ми от още настоящето мк училище гледат скиптично на ПМГ и искат да остана при тях. Аз дори не знам какво искам. Моля ви помогнете ми...

Desincet0
06-07-2014, 13:04
П. С. Съжалявам за правописните грешки, просто съм от телефона :/

Getyourfreakon
06-07-2014, 13:33
И кво, заради приятелите ти няма да учиш това, което искаш и ще си провалиш бъдещето ти ли?

dreamwalker
06-07-2014, 14:15
Отиди в ПМГ.

The Cheetah
06-07-2014, 14:26
Отивай си в ПМГ, не ги слушай твоите приятелки.

anonymous895156
06-07-2014, 14:29
ПМГ

dreamwalker
06-07-2014, 19:08
А защо са скептично настроени твоите приятели, аз все пак да попитам?

Desincet0
06-08-2014, 13:02
От училището, в което съм директорката иска да си запази учениците и затова кара учителите да ни 'промиват мозъците' и да ни обясняват колко по-добре е в нашето училище и колко задръстени са всички от ПМГ.Съучениците ми почти всички остават в училището и се опитват да ме убедят колко по-добре ще направя, заради всички приказки на учителите са се настроили изключително скиптично към ПМГ. Затова ме и убеждават да си продължа в нашето училище, знам, че ще ми липсва всичко, но вярвам, че в ПМГ ще съм по-добре. Всеки ме притиска и иска да си взема решението,но не ми се получава при целия натиск от учители, приятели и родители...

Ouroboros
06-08-2014, 13:18
ПМГ. Не си струва заради приятелите ти, с промити от учители мозъци, да си провалиш бъдещето. Пък и ще се виждате.

lisi4ety
06-08-2014, 13:22
ПМГ ;3

IcyHeart
06-08-2014, 13:28
ПМГ, няма смисъл да ги слушаш, недей да вървиш със стадото. Тия неща дето се опитват да ти пробутат са масова практика, не им се връзвай. Ще се приспособиш към новата среда, както всички :)

Desincet0
06-08-2014, 15:03
Точно от факта, че ще е нещо ново и непознато, а може би и отчасти трудно се страхувам...Понякога просто искам всичко да си е така както си е и сега - нещата да не се променят, но вече и аз мисля, че промяната ще е най-доброто решение, а и както казах има хора от сегашното ми училище от които просто искам да избягам.Изключително ви благодаря, че ми помогнахте да си взема решението.

dreamwalker
06-08-2014, 16:35
Успех ти желая! Разбий скептиците! :D

Desincet0
06-08-2014, 17:00
Факт е че ще се разделя с най-добрата ми приятелка, но така или иначе и до сега не бяхме в един клас така че няма как да стане по друг начин. Изключително много ти благодаря dreamwalker, а и също така на другите.

BanKai
06-08-2014, 20:29
Ако приятелите ти са истински ще те разберат.

alskdjfhg
06-08-2014, 21:16
Факт е че ще се разделя с най-добрата ми приятелка, но така или иначе и до сега не бяхме в един клас така че няма как да стане по друг начин. Изключително много ти благодаря dreamwalker, а и също така на другите.

Истинските ти приятели ще те разберат и ще продължат да поддържат връзка с теб, дори когато си в друго училище. А и в ПМГ едва ли няма да намериш нови. :)

yolanda
06-11-2014, 13:31
Виж, аз няма да ти кажа отиди "там", защото няма смисъл аз или някой друг да ти казва. Ти сама реши. Обаче аз те разбирам, защото и аз в 7 клас бях объркана и не знаех какво искам. И послушах родителите си. От една страна съжалявам, от друга не. Давам ти съвет: не слушай приятелите си. Понякога приятелите постъпват егоистично, гледат как на тях ще им бъде добре. Мен, от една страна, ме радва, когато най-добрата ми приятелка ми каже нещо егоистично, защото знам, че тя наистина държи на мен и не иска да ме загуби. Но от друга, не я слушам, защото мисля за себе си. Ако още решаваш, най-добре не се влияй от мнения, мисли за себе си. Ако вече си решила, успех :)

Desincet0
06-13-2014, 18:40
Днес всички ми паднаха в очите и приятели и хора, които съм смятала за близки, осъзнах, че няма смисъл да си провалям бъдещето заради тях. Сега е друг дилема - коя паралелка да пиша. Дали биология, технологии или математика. Вие за себе си коя бихте предпочели и защо?

IcyHeart
06-14-2014, 20:30
Аа нее .. Ти си избирай паралелката, няма после нас да ни биеш, защото не ти харесва :D Което ти е най-интересно/ти върви пиши :)

sexa_na_kompleksa
06-16-2014, 16:36
Ако си се насочила към психология, според мен няма особено значение в кое точно училище ще бъдеш, тъй като обикновено в гимназията не се учи нищо, което да ти е от полза по-късно, дори и предмета "Психология и логика". Евентуално, ако си в мениджърска паралелка, би могла да научиш някои неща за лидерство, управление на групи и т.н., които биха ти помогнали, ако искаш да се развиваш в сферата на социалната психология.
Според мен не трябва да избираш училището и паралелката на базата на мнението на другите, включително и на непознати във форум, или пък защото искаш нещо ново, някаква промяна, друга среда. Ако ти е за промяната, намери си ново хоби.