PDA

View Full Version : Как се спира врастването на ноктите на краката?



CountBiscuit
06-07-2014, 15:45
Здравейте!

И на мен в началото ми звучеше странно, но след като разбрах колко хора имат този проблем вече не ме е "срам" :D Та така, който е страдал от подобно нещо само той може да каже болката на какво се равнява. На мен ми се появи преди 2 години този проблем. И най-странното е, че нямам абсолютно никаква представа от какво е...
Та така, майка ми е медицинско лице и първият път когато ходих няколко дни с нечовешка болка при стъпване тя ми направи "операция" в домашни условия (да, без упойка, болката е потресаваща) и проблема може да се каже че отмина. За съжаление обаче с настъпването на лятото сега се върна и желанието ми да ритам навън. Проблема е, че врастването пак започна да се появява - вече не боли толкова, но имам голям дискомфорт при досег с топката с левия крак (добре, че поне съм десничар). Въпроса ми накратко е има ли някакъв начин да се спре това чудо веднъж завинаги без така обичаната от всички хирургична намеса?
Благодаря предварително :)

Sladorina123
06-24-2014, 15:27
Чувала съм че се слагат малки памучена с йод или йодасепт, за да се коригира когато нокътя расте на криво... опитай нещо подобно, може да помогне

KondioVarvarina
06-27-2014, 19:45
Аз имам временно решение...

http://picbg.net/img.php?file=42d30932d6591ec2.png отвратителен художник съм :D

georgi12
06-27-2014, 22:29
Което е много грешно. Нокътът се изрязва абсолютно право за да не се забива . Педикюристите оправят проблема .

mlf
06-29-2014, 21:17
Забъркай мед и брашно на каша и си го сложи острани по нокъта..само това мен ме спаси

marilyn
07-07-2014, 10:35
Да, ноктите се режат право, за да не се забиват. Отиди на педикюрист, ако не можеш сам. А каква е тая операция в домашни условия без упойка, не искам и да си помислям!