PDA

View Full Version : Постоянна умора



IlovEmyPuffYToY
06-07-2014, 17:20
Здравейте, от известно време насам (по-скоро 2/3 години) имам някаква постоянна умора, дори когато съм се наспала,не съм извършвала тежки упражнение или съм мързелувала цял ден. Също така и имам и главоболие, което рядко минава и просто каквото и да правя, след това се чувствам психически и физически скапана. Лекарката ми каза, че мисли, че имам неврологичен проблем, кръвните ми изследвания не отчитат нищо и се чудех дали някой друг се оплаква от същото. Опитвам се да изкарвам прилични оценки, ходя всеки ден на училище, старая се да отделям време и на приятели и семейството, също така и почти всеки ден тренирам (пилатес, йога) не знам, може и това да ме уморява. Единственото е, че не се храня много здравословно (ям прекалено много сладко), също така и имам неспокоен сън - мятам се, будя се и т.н., също и проблеми с тревожността (затова лекарката ми мисли, че е невроза, но не е сигурна). Момиче съм, на 16 ако това е важно. Само исках да видя дали има някой с подобен проблем и ако има решение..

galaxy29
06-07-2014, 19:18
според мен е именно заради проблемите, които изтъкна, тъй че работи по тях

няколко препоръки, които може да са ти от полза...
пий повече вода, намали сладкото
проветрявай си и излизай на чист въздух
недей потъва и дълба в тревожни мисли и терзания, вместо това действай и оправяй нещата, които не харесваш
стреми се да не се храниш няколко часа преди сън, че да не ти тежи после
опитвай се да си лягаш по еднакво време и по-рано
също и час преди сън, гледай да не се натоварваш психически и физически
преди сън можеш да си запалиш ароматна свещ и да изпиеш едно топло чайче, чил музика и т.н.
ако имаш домашен любимец, можеш да си поиграеш с него, мен ме успокоява
и мастурбацията отпуска :Д
ако четеш, внимавай да не разсъмнеш с книгата
дръж настрана облъчващи работи
като си легнеш не си пресъздавай втората световна в главата
и тъй с:

IlovEmyPuffYToY
06-07-2014, 20:40
Много ти благодаря и някои от тези неща вече ги правя и наистина помагат :) Пожелавам ти всичко най-хубаво :)

galaxy29
06-07-2014, 20:56
за нищу и мерси :д
ще видиш, че ще подейства

draid
06-07-2014, 22:31
По колко време стоиш на компютъра на ден ? Носиш ли очила ? Постоянна болка в главата може да се дължи на много неща. Дълъг престой пред компютъра причинява често проблеми със съня.

stunkaa
06-24-2014, 18:03
По колко време спиш на ден, ниско или високо кръвно, дефицит на витамини , минерали, което може да дължи на проблеми с панкреаса илли черния дроб. Имаш ли други оплаквания болки в корема и тн. ГЛавоболие може да се дължи на много неща, както и умората