PDA

View Full Version : Избор на училище с профил "Системно програмиране"



Father.Of.The.Wolf
06-08-2014, 21:00
Привет на всички! Сега съм в края на седми клас и много ме влече програмирането. Искам да отида в училище, където да получа добра реализация в тази сфера след време. Най-много искам в ТУЕС. Ходих на изпит там, изкарах 5.286, но не знам дали ще ме приемат... Бала за там ми е 43,925 от максимален 48... Резервни варианти остават ПГ по Телекомуникации и СПГЕ "Джон Атанасов". Балът там ми е 33.562
Кое от тези двете според вас е по-добро, и ако се намери някой осмокласник ТУЕС-ар, да си даде мнението за училището и дали имам шансове да влезна там.

Благодаря предварително! :)

vladislavcheto
06-10-2014, 16:01
Познавам хора от ТУЕС и Джон Атанасов,третото дори не го знам какво е.Смея да твърдя,че от ТУЕС са далеч по-добри от вторите.И като знания,и като държание.Е,има си и изключения де.

hristo99
06-10-2014, 21:30
Здравей! Аз съм 8 клас в ТУЕС. С този бал почти съм убеден, че си вътре със системно програмиране още на първо класиране. Миналата година минималният бал за СП на първо класиране беше 43.568 а на четвърто падна до 42.100 Общо взето тук попадат ученолюбиви хора. Разбира се, всеки клас е различен и в някои мързеливите може да са повече, в други да са по-малко, но винаги ще ги има онези, които дърпат напред и са ти конкуренция, и те стимулират да учиш повече. Сега в осми клас ми преподават само 10 учители и имам съвсем бегла представа за учителския състав. От моите наблюдения има учители, които правят компромиси, но като цяло оценките, които се пишат са сравнително реални. Ако учиш, ще продължиш да изкарваш петици и шестици, а ако не - не очаквай да ти пишат тройки по милост. Още от 8 клас по информационни технологии ще започнете да учите HTML и разни други неща. Дисциплината по мое мнение е страхотна - не се вършат простотии, общо взето междучасията преминават в разговори. В някои часове се говори, но тихо, но има часове, в които е пълна тишина, и то не защото учителите са ни уплашили или нещо такова. Всички, с които съм разговарял, са се държали дружелюбно. Няма, или поне не съм срещал, надувки. Сградата в момента изглежда ужасно, но има много високи шансове това лято да направят един мащабен ремонт. Това е което мога да кажа, за нещо по-конкретно има вероятност да те излъжа.