PDA

View Full Version : Как да реагирам



georgimilkov
06-08-2014, 23:47
Здравейте!
Ситуацията - имам приятелка от доста време 4+ години.
разбраме се , сигурен съм в нея и тя в мен.
обичаме се ,тя мен и аз нея .

Обааааче от 2 седмици се запозна с някакво момче по соц. мрежа и д/г по цял ден си пишат .
Отначало при мен - ревност ... и естествено.Но после мина .Да ама тва продължи ,че и се задълбочи.Още от 5тия ден станало на въпрос да я разходи с колата тука там а/у.Тя отказала и ме уверява ,че всичко е приятелски . ОК .Вярвам И...ама на нея ..На него не ..ВСИЧКО ДЕ' ИМА ПИШКА ЗА ТИЯ НЕЩА МУ ВЯРА НЯМАМ.Така.Нататък.Минава още седмица.Тя ще идва при мен в Плевен и тук няма да има нет ..сещате се .. НЯМА ДА МОГАТ ДА СИ ПИШАТ .. и ми казва 'ние се разбрахме да се чуваме по тела.' . ХМ. //Отново да кажа ВЯРВАМ И ,ЧЕ ОТ НЕЙНА СТРАНА НЯМА НИЩО//.Тук става интересно ..отново в началото си бяха направили един дълъг разговор по тела, и като цяло не ми стана мн яко,но не съм реагирал остро и тн.

Дилемата е следната .
Моралната гледна точка...Редно ли е според вас да обръща такова внимание на друго момче докато е във връзка?Чаткане по доста време на ден,че и сега да се чуват като дойдела при мен...Не толкова от ревност,просто ми е супер тъпо ,че момичето ми не се осъзнава ,че не ми е приятно да обръща такова голямо внимание на друго момче...А аз и го обясних ... Тя си мисли ,че ревнувам и не може да разбере ,че аз никога не бих имал нуждата да се чувам с моите приятелки чак по телефона та да ги питам как са и какво правят...
Просто не знам как да реагирам , нз дали съм прав в реакцията си и като и казвам ,че не се чуствам добре по този начин и тн.....

BanKai
06-09-2014, 05:15
Направи същото и виж нейната реакция.

Hilary_
06-09-2014, 06:13
Не осъзнава или не иска да го осъзнае? Хубаво е, когато седиш на два стола, но в случая не е правилно.
Щом не го разбира с думи й го покажи с действия. С нейните камъни по нейната глава.
Не се оставяй да те правят на глупак. Доверието е хубаво нещо, но не винаги е оправдано!

Oldschool
06-09-2014, 06:19
Изхода е ясен, въпроса е кога ти ще го разбереш. :)

anonymous708973
06-09-2014, 06:28
Изхода е ясен, въпроса е кога ти ще го разбереш. :)

Не е така.
Понякога.. кривваш малко, намираш човек, който те разбира по-добре от половинката за някои неща, това не значи, че изневеряваш или че трябва да си прекратиш връзката. Най-вероятно от нейна страна има някакво увлечение, разбира се, но далеч не е ясно дали това ще сложи край на връзката им :)

4 години са много време - този чат й предлага нещо ново, интересно, различно, да не говорим, че й подклажда самочувствието на жена. Това дори би могло да спаси нейната връзка от рутината.

Авторе, защо не поискаш да видиш чата? Ако се дръпне, както и най-вероятно ще направи, значи има неща, които не би трябвало да са там. Тогава вече можеш да решиш какво да правиш - например да говорите, за да установите какво не е наред; да поставиш ултиматум или каквото друго прецениш за добре :)

sometimes_
06-09-2014, 06:39
Ъ! Естестествено, че не е редно! Аз мисля, че се е увлякла по тоя тип, ама явно иска и да те накара да ревнуваш, щом ти обяснява с подробности как си пишат, чуват и т.н. И аз си пиша с приятели и се чувам с тях, но не обяснявам в детайли на гаджето ми, щото знам, че ще му стане неприятно. Може би няма да е зле да и обясниш, че не е много ОК тая ситуация и, че не ти е особено приятно да отделя толкова време и внимание на друг.

Oldschool
06-09-2014, 07:00
Защото описаната ситуация е доста явно приоритетизиране на друго момче - чат по цял ден, чувания по телефона. Не ми изглежда като просто невинно чатене с някой, а като се има предвид, че е и ново запознанство - съвсем. Самия факт, че момичето търси подобна близост с някой също означава, че май не получава нещо в своята сегашна връзка и го търси на друго място.

LadyDi
06-09-2014, 07:28
На колко години сте?

mm28
06-09-2014, 07:35
Ти ако наистина и вярваш, че няма нищо от нейна страна, значи си много наивен, да не използвам друга дума. Ако ще да е само моментно увлечение, факта че е допуснала да се случи и демонстрацията пред теб за това, ти е достатъчна причина да палиш джапанките. Аз не бих си позволил такова унижение.

anonymous708973
06-09-2014, 08:58
Демонстрацията е чист признак, че иска да ревнуваш, което означава, че иска да види повече интерес от теб към нея. Мисли, че вече не те предизвиква като жена и търси начин да го направи :)
Бъди добро момче и изревнувай :д

baby_baby
06-09-2014, 09:34
Направи същото и виж нейната реакция.

+++

georgimilkov
06-09-2014, 10:32
ПО- скоро съм склонен да мисля ,че търси нещо което при мен няма ,отколкото това ,че иска да ревнувам.

Hilary_
06-09-2014, 10:49
ПО- скоро съм склонен да мисля ,че търси нещо което при мен няма ,отколкото това ,че иска да ревнувам.
Остави я тогава да си го намери!

georgimilkov
06-09-2014, 10:59
Въпроса ми беше и остава ,дали е нормално да обръща внимане на друго момче толкова много .Ако ревнувах щях да я карам тя да не го прави ,а в същото реме аз да го правя и да не ми пука.НО АЗ самият за себе си го смятам за неправилно и не бих го направил.И съм повече наранен отколкото да ревнувам.

georgimilkov
06-09-2014, 11:03
И то не наранен от ревност ,а от това ,че не ме разбира ,че нито искам да си прекъсва контакта и тн. ,нито да спре да си пише и тн.Искам просто да разбере ,че според мен не е редно докато си във връзка с някой да имаш толкова близки отношения с друго момче,че чак и по телефона да се чуват като не могат да си пишат .Нередно не само за нея ,нередно и за мен в аналогична ситуация.

Hilary_
06-09-2014, 11:18
Естествено, че не е нормално, както за теб, така и за всеки друг човек, който има малко уважение към себе си.
Нейното граничи с много повече от "приятелски отношения" с това момче,а това, че тя е решила да го нарича така, си е найн проблем.

an7raks
06-09-2014, 11:31
Авторе, защо не поискаш да видиш чата? Ако се дръпне, както и най-вероятно ще направи, значи има неща, които не би трябвало да са там. Тогава вече можеш да решиш какво да правиш - например да говорите, за да установите какво не е наред; да поставиш ултиматум или каквото друго прецениш за добре :)
Естествено, че ще се дръпне... Дори и да няма нищо за криене, пак е гадно да ти навлизат в личното пространство. А я си представи, че с момчето имат някаква закачка чисто на майтап, ама си разменят разни сърца и целувки и етц шитни? Да я зареже, щото е недоразбрал?

Oldschool
06-09-2014, 11:40
Ами тогава и да си поразменят малко слюнка, епидермис - на закачака, а той пак разбрал-недоразбрал да се сърди?

Подобно поведение не е нормално (да отделя толкова време на друг мъж/момче в чатове и разговори)

an7raks
06-09-2014, 11:56
Хахах... Ти нямал ли си познати момичета, с които се базикате без нищо сериозно?

yakuza_
06-09-2014, 12:06
Демонстрацията е чист признак, че иска да ревнуваш, което означава, че иска да види повече интерес от теб към нея. Мисли, че вече не те предизвиква като жена и търси начин да го направи :)
Бъди добро момче и изревнувай :д

Честно, като ги пишеш тия неща вадиш ли си поне иглата от ръката?

Violenza
06-09-2014, 14:57
Демонстрацията е чист признак, че иска да ревнуваш, което означава, че иска да види повече интерес от теб към нея. Мисли, че вече не те предизвиква като жена и търси начин да го направи :)
Бъди добро момче и изревнувай :д
Склонна съм да се съглася, че в доста от случаите това е съвсем възможна предпоставка за подобно поведение(но в по-лека форма). Тук обаче, не мисля, че е така.
Щом девойката при невъзможност да си пишат с новия, ще се чуват по телефона, говорим вече за вид привързване. Не го лъже, защото той й позволява да си контактува с чужди мъже и на практика всичко изглежда прозрачно.
Но работата според мен е ясна и е въпрос на време тя да остави автора, заради новата тръпка.

anonymous708973
06-09-2014, 16:08
Склонна съм да се съглася, че в доста от случаите това е съвсем възможна предпоставка за подобно поведение(но в по-лека форма). Тук обаче, не мисля, че е така.
Щом девойката при невъзможност да си пишат с новия, ще се чуват по телефона, говорим вече за вид привързване. Не го лъже, защото той й позволява да си контактува с чужди мъже и на практика всичко изглежда прозрачно.
Но работата според мен е ясна и е въпрос на време тя да остави автора, заради новата тръпка.

Аз съм съгласна и с това. :)

А Якудза да не ми се прави на интересен - най-малкото заради пола си съм далеч по-близо до истината от теб.

yakuza_
06-09-2014, 18:55
ох, да като почнете - аз съм жена, аз ги усещам тия неща и тн. :lol: имаше преди една такава филмарка, а теб като те гледам колко си схватлива ...
оная се е привързала към оня, не става въпрос, че тя искала да го накара да ревнува, след 2 дни и тя ще направи тема тук и ще напише - имам приятел, но харесвам и друг, как да постъпя

bloodyF
06-09-2014, 19:38
И аз съм жена и не мисля, че го кара да ревнува.
Към автора:
Първо, споделя ти за тези 'закачки'-това е добре.
Но рано или късно тези неща ще прераснат в нещо повече и тогава ти ще си прецакания.
Моят съвет е просто да й кажеш за това, че ти е неприятно да е толкова близка с някой, че се опасяваш да не я загубиш, че искаш когато сте двамата да си обръщате внимание един на друг, а не да си говорите с други хора (въпреки че тук бих те попитала, когато тя беше при теб колко време си говореше с него и как? Пред теб или е ходила в другата стая?).
Подходи внимателно, не със скандал, покажи и че държиш на нея и че й е хубаво с теб, може би се чувства пренебрегвана и по-малко обичана и затова търси внимание от друг

RapExotic
06-10-2014, 10:07
Ти ако наистина и вярваш, че няма нищо от нейна страна, значи си много наивен, да не използвам друга дума. Ако ще да е само моментно увлечение, факта че е допуснала да се случи и демонстрацията пред теб за това, ти е достатъчна причина да палиш джапанките. Аз не бих си позволил такова унижение.

+

Говори с нея сериозно и нека знае, че ако това продължи ще скъсаш с нея. По-добре да го направиш своевременно, а не чак когато разбереш, че ти е изневерила.

dedodekster
06-10-2014, 13:11
Първо, споделя ти за тези 'закачки'-това е добре.
Но рано или късно тези неща ще прераснат в нещо повече и тогава ти ще си прецакания.
Моят съвет е просто да й кажеш за това, че ти е неприятно да е толкова близка с някой, че се опасяваш да не я загубиш, че искаш когато сте двамата да си обръщате внимание един на друг, а не да си говорите с други хора (въпреки че тук бих те попитала, когато тя беше при теб колко време си говореше с него и как? Пред теб или е ходила в другата стая?).
Подходи внимателно, не със скандал, покажи и че държиш на нея и че й е хубаво с теб, може би се чувства пренебрегвана и по-малко обичана и затова търси внимание от друг
Това!