PDA

View Full Version : Плитки ?



lovefootball
06-09-2014, 10:28
От 1 месец искам да разбера как става това.. правят си плитките вечер и сутринта им е къдрево, но някак и по-прави стоят и не е бухнало .. как става това :@

Сигурно нищо не сте ми разбрали, но ако знаете за кое говоря моля ви споделете как става :)

kseniya.93
06-09-2014, 12:07
ми просто се къпеш и след това си сплиташ косата на малки плитки някъде към 20 30 плитки и ги връзваш с малки ластички и на сутринта си пускаш косата става прекрасно :)

lovefootball
06-09-2014, 14:42
ми просто се къпеш и след това си сплиташ косата на малки плитки някъде към 20 30 плитки и ги връзваш с малки ластички и на сутринта си пускаш косата става прекрасно :)

Е да, обаче много бухва ..

katalia3
06-09-2014, 15:46
Вече 2 ако не и 3 години правя това почти след всяко къпане, но не плета по 20 плитки, защото косата ми е адски дълга и ще е голяма играчка пък и не искам да е толкова ситно. Това което правя е след къпане, я оставям да изсъхне малко и след това на влажна коса, след като си сложа балсам без отмиване и малко олио във краищата (мои процедури),впръсквам спрей за къдрици, но съвсем леко и сплитам косата.Разделям я на части и сплитам на рибена кост двете части като започвам отгоре за да е къдрaва от корените. На сутринта е уникална.Аз харесвам ефекта който се придава, лек обем. Предпочитам да е бухнала от колкото сплескана. Но за да искаш оформени къдрици след разплитането, трябва да използваш нещо преди сплитането или след като я разплетеш..било то гел, пяна, спрей. Тези неща, в малки количества, задържат къдриците и им придават форма без да бухват толкова:)

lovefootball
06-09-2014, 16:48
Izvinqvam se che ne pisha na kirilica parvo, shte se popravq po-kasno, zashtoto sega nqmam vazmojnost, no vidqh temata. Veche 2 ako ne i 3 godini pravq tova pochti sled vsqko kapane, no ne pleta po 20 plitki zashtoto kosata mi e adski dalga i shte e golqma igrachka apak i ne iskam da e tokova sitno. Tova koeto pravq e sled kapane, q ostavqm da izsahne malko i sled tova na vlajna kosa, sled kato si sloja balsam bez otimivane i malko olio vav kraishtata (moi proceduri),vpraskvam sprei za kadrici no savsem leko i splitam kosata. Razdelqm q na chasti i splitam na ribena kost dvete chasti kato zapochvam otgore za da e kadreva ot korenite. Na sutrinta e unikalna. Az haresvam efekta koito se pridava, lek obem. Predpochitam da e buhnala ot kolkoto spleskana. No za da iskash oformeni kadrici sled razplitaneto, trqbva da izpolzvash neshto predi splitaneto ili sled kato q razpletesh..bilo do gel, pqna, sprei. Tezi neshta, v malko kolichestva, zadarjat kadricite I im pridavat forma bez da buhvat tolkova:)
Колкото и да е смешно немога да си правя рибена кост ..

Lilanda
06-09-2014, 17:10
Немога, незнам, неиЗкам, нетрябва. Естествено.

katalia3
06-09-2014, 17:35
Колкото и да е смешно немога да си правя рибена кост ..

По-принцип няма нищо сложно. Това е най-обикновената плитка. Гледай клипчета в итернет. Аз като казвам на приятелки че се плета сама и не вярват. И аз не можех, но пробвах и сега се сплитам за 5 минути

The Cheetah
06-09-2014, 17:48
Е да, обаче много бухва ..

Ами ако ти е по- къса косата нормално. Ама можеш да пробваш с пяна за коса, хубаво се получава.

Runaway11
06-09-2014, 18:18
Ами ако ти е къдрава и бухнала по принцип косата няма как да стане. И при мен винаги бухва каквото и да правя. Пяна съм слагала, балсам без отмиване, на мокра, на влажна, на суха - все ми бухва!

AliceSw
06-09-2014, 18:59
[QUOTE=Runaway11;11104132]Ами ако ти е къдрава и бухнала по принцип косата няма как да стане. И при мен винаги бухва каквото и да правя. Пяна съм слагала, балсам без отмиване, на мокра, на влажна, на суха - все ми бухва![/QUOTЕ]

това е, защото не можете да се плетете като хората...задължително косата трябва да е влажна и намазана със стилизант /какъвто да е без лак/ и се плете стегнато, възможно най- много...трябва обаче да не е чисто мокра, за да изсъхне докато спите, сутринта само се разплита и в никакъв случай не се сресва, тогава идва бухването...т.е. миеш косата, сушиш или изчакваш известно време, нанасяш продукт по предпочитания /балсам, пяна, спрей, кристали, масло, стилизиращ крем - с нормална фиксация, не силна/ разресваш много добре и сплиташ стегнато...и никога не решеш сутрин, толкоз...

katalia3
06-09-2014, 19:52
^
++

Runaway11
06-10-2014, 18:22
[QUOTE=Runaway11;11104132]Ами ако ти е къдрава и бухнала по принцип косата няма как да стане. И при мен винаги бухва каквото и да правя. Пяна съм слагала, балсам без отмиване, на мокра, на влажна, на суха - все ми бухва![/QUOTЕ]

това е, защото не можете да се плетете като хората...задължително косата трябва да е влажна и намазана със стилизант /какъвто да е без лак/ и се плете стегнато, възможно най- много...трябва обаче да не е чисто мокра, за да изсъхне докато спите, сутринта само се разплита и в никакъв случай не се сресва, тогава идва бухването...т.е. миеш косата, сушиш или изчакваш известно време, нанасяш продукт по предпочитания /балсам, пяна, спрей, кристали, масло, стилизиращ крем - с нормална фиксация, не силна/ разресваш много добре и сплиташ стегнато...и никога не решеш сутрин, толкоз...

Аз принципно не си реша косата ;) и дори да я плетеш стегнато като имаш гъста и къдрава коса няма начин да не бухне ;) Не знам твоята коса каква е...ама при мен не се получава

marilyn
06-10-2014, 20:08
От известно време и аз спя на плитка, защото ако не си изправя косата, не може да застане никак. Не я плета на рибена кост, а на обикновена плитка и става добре, защото се укротява тоя обем, който имам и толкова ме дразни. Аз я правя като се къпя, суша я до някаква степен, не докрай. След това слагам някакво масло, каквото имам - арганово, макадамия, жожоба. Косата ми е суха и то попива, а аз слагам доста. Ако не искаш с масло, пробвай с някакъв стилизант. На сутринта я разплитам и се оформят едри къдрици. Стои добре, харесва ми. В никакъв случай недей да се решиш, защото ще бухне!

AliceSw
06-10-2014, 20:16
[QUOTE=AliceSw;11104166]

Аз принципно не си реша косата ;) и дори да я плетеш стегнато като имаш гъста и къдрава коса няма начин да не бухне ;) Не знам твоята коса каква е...ама при мен не се получава

имам гъста и чуплива коса, безкрайно противно ми е да не я реша и знам точно как бухва...

Runaway11
06-11-2014, 06:18
[QUOTE=Runaway11;11104906]

имам гъста и чуплива коса, безкрайно противно ми е да не я реша и знам точно как бухва...

Еми аз я реша сао преди да я измия или ако си правя кок, плитка или нещо такова..какво у е толкова противното да не я решиш ако искаш да я носиш пусната ;)

lovefootball
06-11-2014, 21:13
Тея коси много зор дават :D Сега друго ще питам .. Когато спиш на опашка вързана по - бързо ли са омъзнява, защото моята като е вързана през деня и така става .. И когато се развържеш има ли обем ( говоря ако ти е по-висока и да не е стегната )