PDA

View Full Version : Какво да правя? :Х



xnoname
06-09-2014, 12:58
Здравейте! Аз съм момиче на 16 години, приятелят ми е на 18 и тази година завърши. Заедно сме от около 3 месеца и половина, но се познаваме от близо две години и наистина страшно много го обичам. Това е първата ми сериозна връзка, той ми е пръв във всичко, абе с една дума съм много привързана към него и колкото и лапешки да звучи...не мога да живея без него. Преди няколко дена се бяхме скарали, сега си има доста проблеми и ми каза, че е решил да отиде да работи в Слънчев бряг за лятото, а след това заминава да учи (нямам идея къде), което значи край на нашата връзка. Изживях го много тежко и все още го изживявам, той също ми каза, че много съжалява, но просто няма как да остане. Днес си намери работа в Слънчев бряг и започва след около 3-4 дена. До тук всичко е просто катастрофа, но и на двамата ни хрумна една идея, която е последната ми надежда да съм с него. Реших да попитам родителите си дали може да отида за лятото при него в Слънчев бряг, като също работя, но нямам идея дали ще се съгласят. От една страна кой родител няма да се притесни да пусне детето си в друг град, да работи, с момче..., но имам минимална надежда, че ще ме разберат. Не знам защо пиша тук, надявам се да не отнеса много обиди, но просто тази вечер ще говоря с тях и умирам от притеснение. Приятелят ми каза, че би могъл да дойде да говори с тях, но не знам дали това ще помогне. В крайна сметка съм на 16 години, не на 10...мога да се оправям сега, плюс това ще съм с него, ще се чувам всеки ден по телефона с тях, ще работя (не съм отишла на почивка), а и ако нещо има, мога да се прибера не е кой знае колко далеч...Проблемът е, че съм адски емоционална и, ако не ми позволят наистина не знам какво ще правя. Мисълта, че повече няма да го видя или, чр съм имала възможността да прекарам лятото с него, а родителите ми не са ме пуснали ще ме съсипе... Та, просто искам някакво мнение от ваша страна или не знам просто ми се искаше да го напиша някъде, защото последните дни стреса ми идва в повечко и сега това... Според вас, дали биха ме пуснали родителите ми и дали има смисъл, след като така или иначе той ще замине да учи (макар, че за мен винаги има смисъл, дори и един ден да е пак бих го прекарала с него). Благодаря предварително! :)

yakuza_
06-09-2014, 13:24
Не мисля, че някой родител ще пусне 16 годишната си пъпчива щерка, да я помпят в Слънчев Бряг.

alskdjfhg
06-09-2014, 14:08
Пробвай щом имаш такова желание, но силно ме съмнява да се съгласят.
Доколкото разбрах той на есен ще е далече от теб със сигурност, което означава, че ако не сега, то на есен ще се разделите. Замисли се дали предпочиташ сега още повече да се привържеш към него и евентуално да прекараш лятото с него или още сега да се разделите.

The Cheetah
06-09-2014, 14:22
Не мисля, че някой родител ще пусне 16 годишната си пъпчива щерка, да я помпят в Слънчев Бряг.

Точно!

yolanda
06-09-2014, 20:25
Говори с тях! Ще ти дам различно мнение от останалите - ако имаш възможност да отидеш, отиди. Просто си го изживей :)

xoxi
06-09-2014, 20:34
Ако той няма против, нека и той да говори с тях. Бъдете заедно.
А нямаш ли и някоя приятелка/съученичка, която също си търси работа за лятото? Може да говориш с някое и друго момиче и да заминете заедно. Едва ли много родители ще си пуснат щерката да работи на морето и да бъде сама с момче, което те може би познават от 3 месеца, ако не и по-малко. По-склонни ще са да те пуснат, ако разберат, че и някоя приятелка ще е с теб.
Важно е и дали ти имат достатъчно доверие, че можеш да се оправяш сама. Това "вече съм голяма" не вАжи.

Зайче..
06-09-2014, 20:43
И в Слънчев Бряг като каква ще работиш, че не ми стана ясно ? :Д
Понеже съм от близко място на Слънчев Бряг мога със сигурност да ти кажа, че да нямаш години и да си намериш работа е почти невъзможно, защото доста често има проверки и самата аз нямам години, но съм при мои близки хора (работя в магазин за дрехи) и когато има проверки изчезвам от магазина. А ти какво ще правиш? Мислиш ли, че някой ще се навие да изчезваш по време на работа? Аз се съмнявам, а и толкова много хора си търсят работа, които са пълнолетни че просто не виждам с какъв акъл тръгваш да си замазваш очите, че можеш да си намериш работа при такива обстоятелства. Единствената работа, която можеш да си намериш е да си танцьорка в някой бар, за там със сигурност знам че взимат момичета на по 15-16-17, защото съм ги виждала и сигурно повечето са на моята възраст (или много малко по-големи), но това решение ли е? Не знам, според мен доста се заблуждаваш по отношение на това, че ще можеш да си намериш някоя хубава работа на 16 години и едва ли не да си оправиш живота. Друг е въпроса, че така или иначе ще се разделиш с приятеля ти, а колкото повече го отлагате, толкова по-тежко ще е после.
Но най-вече те съветвам да си отвориш очите и да погледнеш трезво над нещата за работата, защото в момента се излагаш.

Colouring
06-10-2014, 06:47
а след това заминава да учи (нямам идея къде)
Само мен ли ме озадачи. :Д Как така нямаш идея къде? Не знаеш какво иска да учи ли..

Oldschool
06-10-2014, 06:50
може още да не са излязли класиранията?

Colouring
06-10-2014, 06:52
Принципно да, съгласна съм. Мен ми прозчува просто като "Никога не сме говорили къде иска да учи".

yakuza_
06-10-2014, 07:16
Иска да избяга от нея, но тя не може да се усети ;/

RapExotic
06-10-2014, 10:27
Аз съм момиче на 16 години ... Заедно сме от около 3 месеца и половина ... наистина страшно много го обичам ... не мога да живея без него...

Филм ..