PDA

View Full Version : Лош човек ли съм?



babatigosho
06-09-2014, 21:17
Какво правите, когато трябва да прекъснете старите и проточили се интереси с другия пол, когато усетите, че може би сте открили истинската любов? Винаги ли е грозно?

При мен се развиват така нещата - общувах страшно дълго време с едно момиче, към което някога имах интерес, след това останахме просто приятели, благодарение на това, че тя не спираше да ме търси, дори когато беше ясно, че не ми пука особено вече за нея. Държах се наистина добре, знам, защото се е налагало да се справям с ревностни изпълнения, въпреки, че не сме били никога истински гаджета.

А наскоро ме намери момичето, с което искам да прекарам възможно най-много вечерни, сутрешни и обедни моменти, усмивки, и чието лице искам да виждам пред себе си всяка сутрин доживот.

А тази, за която говорих в началото, въпреки че отдавна не съм й писал, естествено реши да не се държи класно и ми държа сметка за това. И не си дава сметка, че старите й чувства (моите бяха незначителни) ще са проблем, каквито и приятели да останем. Реших просто да прекъсна връзка с нея без обяснение, защото няма добро обяснение за такива неща. В крайна сметка й казах, истината - не ми пука за нейното мнение, понеже тя не прояви разбиране.

Принципно обаче ми пука за всеки човек, който не е изначално лош. Надявам се да не й се отрази твърде зле. Аз знам, че няма да остана с лошо мнение за нея. Просто трябва да порастне...

xoxi
06-09-2014, 22:10
Просто си бил попаднал на наивно момиче или "лепка", както се казва на такива.
Такива случаи почти винаги завършват по-грозно, отколкото трябва, но това не те прави лош човек.

anonymous708973
06-10-2014, 05:33
В точно същата ситуация не съм била, но идеално знам какво имаш предвид с "Принципно обаче ми пука за всеки човек, който не е изначално лош."

Смятам, че след като си бил достатъчно коректен и си й казал истината, всичко е наред.

Хората използват твърде свободно значението на думата "приятел". Момиче, с което отношенията ви се базират на някакви скрити надежди от нейна страна, не ти е приятелка поради простата причина, че трябва да слагаш филтър на всичко, което й разказваш, за да не би случайно да ти направи сцена на ревност. Това лично за мен не е приятелство. :)

RapExotic
06-10-2014, 10:22
Обясни положението на новата си приятелка за да не стават недоразумения между вас заради нея.