PDA

View Full Version : Как бихте реагирали в тази ситуация?



ForzaFelipe
06-10-2014, 10:21
Вчера, се засякох с едно много готино момиче на светофара. Естествено си се разминахме тя си продължи по пътя, аз също. Та това породи в мен размисли и реших да видя какво мислите вие за тази ситуация.

Момичета, как бихте реагирали ако на пътя ви спре напълно непознат и се опита да се запознае с вас?

Момчета, бихте ли се запознали с момиче което сте видели преди 10 секунди? Ако да, как бихте я заговорили?


Та много ми е интересно, защото аз един път се пробвах, момичето ме погледна с хладен поглед удари ме с чантата си и си продължи по пътя :lol: А аз я питах само може ли да се запознаем :lol:

dedodekster
06-10-2014, 10:36
Момчета, бихте ли се запознали с момиче което сте видели преди 10 секунди? Ако да, как бихте я заговорили?


Да, ако момичето е предизвикало интерес в мен с удоволствие ще разменя някоя дума. А как бих я заговорил - за това нямам формула, единственото, което считам за много важно е усмивката. Какво ще й кажеш няма никакво значение - въпроса е как ще го направиш. Ако си прекалено настоятелен тя ще се отдръпне, ако си прекалено срамежлив ще изглежда неловко, което ще те накара ти да се почувстваш неловко и следва логичното - тя отново ще се отдръпне.
Та, най-важното е излъчването в такъв момент, а за това няма шаблони и формули :)

paradosou
06-10-2014, 10:50
Ха, случвало се е така да ме заговарят. Ако бързам (а това се случва твърде често 8-)) се изпаряват всички шансове да стане нещо.
За да откликна, трябва момчето да ми е симпатично на външен вид, да усетя, че излъчва позитивизъм и че самочувствието му не зависи от реакцията ми. 'Може ли да се запознаем?' при мен няма да сработи. Прекалено стандартно е + праща първоначалната смела инициативност в небитието, понеже оставя всичко на мен. Леле, дотук написаното звучи сякаш ми допадат 120% уверени момчета, които съвсем не се съобразяват с (не)действията на другата страна... Реално просто ми е омръзнало от познати и непознати, които непрекъснато търсят/чакат някакво абсолютно сигурно одобрение, за да вземат каквото искат.
Как ще ме заговори няма чак определящо значение, стига да възприема старта като зареден с приятно чувство за хумор/провокиращ.

Ivaaaaa
06-10-2014, 10:59
понякога имам чувството, че съм магнит за откачалки :Д. ако ми изглежда нормален и симпатичен, а и ако не съм в лошо настроение, що не. случвало ми се е да ме заговарят, но не и да се опитат да се запознаят с мен малко пооо-така. зависи много, но като цяло съм отворена към тези неща. после цял ден ми е едно такова...усмихнато ( :

wildone07
06-10-2014, 11:13
Според мен малко трябва да влезеш в роля - направи се на леко изгубен - кажи и "Извинявай, къде се намира....." Като ти отговори се направи още малко на неразбрал и питай нещо друго, А по някое време "Между другото, аз съм ....." И готово! Мисля, че ще подейства.

paradosou
06-10-2014, 11:27
Според мен малко трябва да влезеш в роля - направи се на леко изгубен - кажи и "Извинявай, къде се намира....." Като ти отговори се направи още малко на неразбрал и питай нещо друго, А по някое време "Между другото, аз съм ....." И готово! Мисля, че ще подейства.
Не. Съшито с бели конци ще е, пък и има доста момичета, с които директния (и все пак ненатрапчив) подход би спечелил най-много точки. Това, разбира се, не значи, че 'Здрасти, хареса ми и реших да ти предложа кафе' е ок 8-). Супер директно, обаче се появяваш от нищото, не си провокирал интерес, няма нищо, което да подсказва, че излизането ще си струва и провалът е почти сигурен.
От моя гледна точка щом си решил, че искаш примерно номер в края на запознанството, следва да си позволиш да се държиш по-свободно и да вкараш някаква закачка/напрежение.
SpiritInBlack трябва да пише тук.

Borntobewild..
06-10-2014, 11:29
понякога имам чувството, че съм магнит за откачалки :Д. ако ми изглежда нормален и симпатичен, а и ако не съм в лошо настроение, що не. случвало ми се е да ме заговарят, но не и да се опитат да се запознаят с мен малко пооо-така. зависи много, но като цяло съм отворена към тези неща. после цял ден ми е едно такова...усмихнато ( :

+1

102
06-10-2014, 11:32
кви сте задръстеняци майна

102
06-10-2014, 11:41
SpiritInBlack трябва да пише тук.

утф

baby_baby
06-10-2014, 12:22
Не виждам нищо лошо в това бих се запознала но зависи как подходи момчето

Един един път ме спря и ми иска запалка аз му казах че нямам и не пуша и той може ли да се запознаем запознахме се и сега сме много добри приятели :д ( повече от приятели не става )

yakuza_
06-10-2014, 12:26
Ще и кажа - падаш ли си по подводници?
Случай А: Какво?
Питам те харесваш ли подводници?
Тя: Защо?
Аз: Моля?
Тя "какво се случва", кавички = мислене (или поне опит за такова)
аз си тръгвам

Случай Б:
Аз: Падаш ли си по подводници?
Тя: Не, защо?
Аз: Извинете, не говоря с непознати!
аз си тръгвам

Случай В:
Аз: Падаш ли си по подводници?
Тя: Да, защо?
Аз: Искаш ли да ми полапаш перископа?
следва шамар, ако няма такъв, тя започва да бяга, да надува свирка и да крещи "изнасилване"
аз си тръгвам

Като цяло не заговарям непознати по улиците, бих им бил благодарен ако и те не го правят. Обикновено искат пари.

Momicheto:)
06-10-2014, 12:52
Момичета, как бихте реагирали ако на пътя ви спре напълно непознат и се опита да се запознае с вас?
Та много ми е интересно, защото аз един път се пробвах, момичето ме погледна с хладен поглед удари ме с чантата си и си продължи по пътя :lol: А аз я питах само може ли да се запознаем :lol:
Май не си случил. Чак пък да те удари... Като цяло има доста тънкости, цяло майсторство си е.
На първо място, ако искаш да имаш някакъв шанс, трябва да си мега уверен в себе си, без разни недоизказвания, сричания, мълчания. Забравяш за притесненията, независимо от реакцията и отговора на момичето и вкарваш най-симпатичната си усмивка, пък и дори и да те фрасне, к'во толкова! Надали на някой му се е получило от първия път. 8-) Важното е да не ти пука! Най-добрият вариант е започването на непринуден разговор, докато разбира се грееш от позитивизъм, и разменянето на няколко реплики помежду ви, за да видиш дали всъщност 'става' самото момиче. :D Ако вече харесаш момичето, можеш да вкараш някаква директна оферта, ти си знаеш каква. Честно казано, не мисля че има голямо значение как ще я заговориш. Колкото е по-неочаквано и спонтанно, толкова по-добре! Тук вече идва на ход съобразителността ти, в зависимост от обстоятелствата. Можеш да споменеш нещо за роклята/часовника/дори обувките, които носи или да подметнеш нещо от сорта на 'Я каква чаровна усмивка имаш', или пък 'Здравей, имаш прекрасно излъчване и си мислех...'. Като начало на разговора. Това 'Може ли да се запознаем?' не е най-добрия начин за започване на разговора. Прехвърляш топката в нейния двор, и е голям шансът тя да не ти отвърне както очакваш. Просто момичето увисва във въздуха по този начин. Преди това предполагам трябва да я предразположиш. Със сигурност ще имаш по-голям шанс. И разбира се, стискаме ти палци да не е в цикъл!

Тромбоцит
06-10-2014, 12:58
Пусни си мустак.

Momicheto:)
06-10-2014, 13:00
кви сте задръстеняци майна
момчето(: мейна

102
06-10-2014, 15:20
момчето(: мейна

може ли да се запознаем

Lilanda
06-10-2014, 15:28
момчето(: мейна
hermafrodita(: братленце.

galaxy29
06-10-2014, 19:09
Ще и кажа - падаш ли си по подводници?
Случай А: Какво?
Питам те харесваш ли подводници?
Тя: Защо?
Аз: Моля?
Тя "какво се случва", кавички = мислене (или поне опит за такова)
аз си тръгвам

Случай Б:
Аз: Падаш ли си по подводници?
Тя: Не, защо?
Аз: Извинете, не говоря с непознати!
аз си тръгвам

Случай В:
Аз: Падаш ли си по подводници?
Тя: Да, защо?
Аз: Искаш ли да ми полапаш перископа?
следва шамар, ако няма такъв, тя започва да бяга, да надува свирка и да крещи "изнасилване"
аз си тръгвам

Като цяло не заговарям непознати по улиците, бих им бил благодарен ако и те не го правят. Обикновено искат пари.
а ако те пита "а ти падаш ли си по праскови?", пак ли ще избягаш

ameli
06-10-2014, 19:13
Зависи от обстоятелствата - ако просто ме спре на улицата едва ли ще му обърна внимание, щото ще реша че се е хванал на бас "на колко момичета ще взема телефона" и просто ще го подмина :D иначе ако чакам някъде, в автобуса, нещо поооооо така - може и да завържем разговор.

yakuza_
06-10-2014, 19:18
а ако те пита "а ти падаш ли си по праскови?", пак ли ще избягаш

ще и предложа да отидем в мазето ми, цялото е мое, а родителите ми са на работа :oops:

102
06-10-2014, 19:20
да не забрайш после да пишеш в дневника/лексикона
секс на необичайни места: мазата

Lilanda
06-10-2014, 19:24
Зависи от обстоятелствата - ако просто ме спре на улицата едва ли ще му обърна внимание, щото ще реша че се е хванал на бас "на колко момичета ще взема телефона" и просто ще го подмина :D иначе ако чакам някъде, в автобуса, нещо поооооо така - може и да завържем разговор.
Каква ще е разликата дали е в автобуса или на улицата, ако се е хванал на бас на колко момичета ще вземе телефона? Нали все ще е с една камара номера в телефонния си указател?

yakuza_
06-10-2014, 19:33
да не забрайш после да пишеш в дневника/лексикона
секс на необичайни места: мазата

не и преди да ми роди 10 деца с който после също да правя секс
http://s352756099.websitehome.co.uk/blog/wp-content/uploads/2011/01/Josef_Fritzl_Worlds_Best_Dad_Mug.jpg

SuNsEt
06-10-2014, 20:42
Aз съм "зa" тaковa зaпознaнство.Стигa вече сaйтове,стигa фейсбук. Бих се зaпознaлa,aко ме зaговорят.Проблемът ми е,че много често гледaм нaмръщено и студено ,но ... имaм и добри дни,хaхa.
Инaче нa няколко пъти съм билa нa косъм дa зaговоря някое момче ,когaто е имaло зрителен контaкт и усмивки.В последнaтa секундa се спирaм,може би точно,зaщото си мисля,че ще ме вземaт зa откaченa,зaгорялa или някaкви подобни :D A всъщност просто съм открит и комуникaтивен човек.Не виждaм нищо лошо,aко някой ми хaресa дa се зaпознaя с него.Принципът той дa нaпрaви първaтa крaчкa отдaвнa го нямa при мен.
A кaк бих зaговорилa (aко някой ден се решa) - едно "Здрaсти" с широкa усмивкa е достaтъчно.Вече момчето,aко ме е хaресaло (и не съм си въобрaзилa зрителния контaкт и тн),ще ми отвърне и ще се зaговорим(стигa дa не е прекaлено срaмежлив,което е голям минус в тaкaвa ситуaция).

И поздрaв към aвторa :
" Нa светa имa кaкви ли не видове комуникaции,но нищо,aбсолютно нищо ,не може дa зaмени един поглед" - Пaоло Куелю

ForzaFelipe
06-10-2014, 22:08
А, на мен ми беше интересно какво мислите, при мен положението е отчайващо. Мога да сглобя смислен разговор в главата си, но обикновено от устата ми излизат някакви странни думи с непознат характер, подредени по още по несмислен начин :lol:

RiB
06-10-2014, 22:14
В една такава ситуация си представям нещата така... много се влюбваме... и двамата (леле любов от пръв поглед) и ето го първият вариант - оставаме посредата на улицата и ни блъска кола, оживяваме и след това върху нас минава тир (следователно не оживяваме) и умираме влюбени един до друг. Втори вариант - ще бъда романтичен... "хей, много си красива... ама като знам кви ги с..." и ще си тръгна. :)

Hayashi
06-10-2014, 23:02
Вече със сигурност не. Спират ме поне по двама на седмица да ми предлагат какво ли не и автоматично ги отрязвам. Вече дори им говоря на български, за да се откажат моментално и да не ме занимават.

heartlesandfreaky
06-11-2014, 06:42
бих се запознала, да, само дето в повечето случаи ми налитат разни откачалки, които вместо да се запознаят човешки пускат разни детински лафчета и очакват да изглеждат готино.. :D

npp
06-11-2014, 06:49
Та много ми е интересно, защото аз един път се пробвах, момичето ме погледна с хладен поглед удари ме с чантата си и си продължи по пътя :lol: А аз я питах само може ли да се запознаем :lol:

кой знае какво си е помислила?!, може би си е казала: "а после да забременея нали?", или: "секс ли ти се е приискало мръснико?" :-D

anonymous708973
06-11-2014, 06:52
SpiritInBlack трябва да пише тук.

Пхах, за какво? За да ти изкара до болка изтъркана pick up стратегия и да ти напълни главата с един куп глупости за взаимовръзката между оценката на момичето по десетобалната система и поведениено на момчето - щото, нали, ако е мн хубава, трябва да я нег-неш? Смях.

На улицата - никакъв шанс. Най-често бързам и не виждам как ще ми задържи вниманието за 2-3-4 минути, за да се почувствам комфортно да дам фейсбук или номер.
Ако пътуваме в рейса, говорим си 5-6-7 спирки, привлече ми интереса с интересно мнение по някакъв въпрос - да, най-вероятно бих дала контакт.

skatew
06-11-2014, 06:59
Мен веднъж така едно момиче ме заговори, ма не ми хареса особено и беше бая неловко, та добре, че слизах на другата спирка.
Иначе много пъти като се возя в градския и с някое приятно момиче си се гледаме ;д съм бил на крачка да я заговоря, ма явно съм по-срамежлив хах, винаги се спирам.

paradosou
06-11-2014, 08:14
Пхах, за какво? За да ти изкара до болка изтъркана pick up стратегия и да ти напълни главата с един куп глупости за взаимовръзката между оценката на момичето по десетобалната система и поведениено на момчето - щото, нали, ако е мн хубава, трябва да я нег-неш? Смях.
Ако се абстрахираш от някои не особено ефективни подходи, всъщност има коментари, които дават хубави идеи ; ).

NissaN
06-11-2014, 10:54
Запознайте се.Заговори я питай я за цигара,за огънче т.н.

102
06-11-2014, 14:16
и ако си нисан никога ама никога не и пиши писмо/смс

ForzaFelipe
06-11-2014, 17:17
То попринцип какъвто и да си, и пежо да си, малко прекалено ще е да дадеш писмо на напълно непозната, а още по шокиращо ще е ако и пишеш смс.

RapExotic
06-11-2014, 18:58
Само и единствено ако имам тема за разговор. Иначе просто "искаш ли да се запознаем" - не.

testosteronNinja
06-11-2014, 20:41
Вчера, се засякох с едно много готино момиче на светофара. Естествено си се разминахме тя си продължи по пътя, аз също. Та това породи в мен размисли и реших да видя какво мислите вие за тази ситуация.

Момичета, как бихте реагирали ако на пътя ви спре напълно непознат и се опита да се запознае с вас?

Момчета, бихте ли се запознали с момиче което сте видели преди 10 секунди? Ако да, как бихте я заговорили?


Та много ми е интересно, защото аз един път се пробвах, момичето ме погледна с хладен поглед удари ме с чантата си и си продължи по пътя :lol: А аз я питах само може ли да се запознаем :lol:

Няма значение социалната постановка - на опашка, на светофар, в магазин, на дансинга и така нататък. Винаги може да се запознаеш. Преди да я заговоря ще я погледна в очите и ще се усмихна, така ще разбера много неща от езика на тялото й и ще реша на момента дали да я заговоря. Направо казваш "Как се казваш?" или "Здрасти, аз съм Илко." дори не трябва да го измисляш. Ако си уверен, ще знаеш какво да кажеш и това е така, защото няма значение какво точно казваш, а как комуникираш невербално. Усмивка, очен контакт, без навлизане в личното пространство, спокойствие, честност, спонтанност и такива, остави се на течението, после ще анализираш и чистиш грешките. Просто не усложнявай нещата излишно. Кратко, точно и ясно. Задаваш въпроси с отворен край - "Какво спортуваш?, Какво мислиш за ...?, Какво е чувството да ...? - Как, Колко, Какво, Защо, Кога ... Просто го прави, така че ти да имаш интерес, вместо да играеш роля.

Що се отнася до момичетата, те обикновено не реагират с болни чувства. Те реагират по инстинкт и ако те отрежат, не е задължително проблема да е в теб. Може би е обвързана, да не е в настроение или е загубила нещо, просто не го приемай лично, защото вие не се познавате и е нормално да бъде предпазлива. Помни, че даже и на Брад Пит, на Казанова и плейбои са ги отрязвали, неизбежно е.

Hilary_
06-12-2014, 08:22
Зависи от изгледа, който ще ми се открие пред очите. :D Ако ми хареса и на пръв поглед не изглежда някакъв психопат, бих се запознала с него. (има някакъв чар в този тип запознанства)
.. НО идва и другия момент, в който се сещам, че единици биха го направили!

d-r.Zob
07-04-2014, 15:16
Аз се пробвах преди време. Не на светофар, ами пред една концертна зала, където минават много хора. Две-три ме отрязаха, не си спомням колко, но една се спря и се запознахме. После ходихме един месец. Страх ме е обаче да опитам в България, защото съм сигурен, че само ще си навлека неприятности.

anonymous908491
07-04-2014, 15:21
Много тъпи въпроси. Какво трябва да направиш, да чакаш няколко дни преди да се запознаеш с някой/я ?
Да не сме в ерата на пощенските гълъби, действаш и това е, никой не се запознава с някоя/й с презумцията, че ще я ебе, то си идва след това.