PDA

View Full Version : Въпроси относно кандидатстването след 7 клас



ivetageorgieva00
06-10-2014, 17:46
Здравейте.Аз съм момиче от Пловдив и изкарах на матурите 5.438 по БЕЛ и 5.025 по МАТ. Годишната ми по математика и бел са 6-ци. ЗА езикова гимназия бала ми е 32.926. Да обаче тази година приемат много по-малко ученици. Имам ли шанс за английската с английски или руската с английски? Чудя се на първо място английската с английски ли да пиша или руската с английски. След това на трето място мисля да е английската с немски, а на по-следващите три - специалности от търговската с английски език. Как да си ги подредя? А откъде да разбера колко са минималните балове за различните езици? Не съм сигурна, а няма кой да ми обясни. Ако сте запознати пишете. :)

OoVasKoO
06-10-2014, 18:40
Оценките ти са добри. Ето ги минималните балове за миналата година:
http://krasi.chekanova.org/wp-content/uploads/2012/01/statistika-7-klas-plovdiv-I-klasirane-2013.pdf
Най-вероятно балът няма да се вдигне, така че виж таблицата и решавай къде ще кандидатстваш.
Нещо не мога да намеря минималните балове след 2 класиране за Пловдив, ти можеш да потърсиш. ;)

ivetageorgieva00
06-16-2014, 19:46
А в английската като се влезне с немски на какъв език преподават останалите предмети? На английски или немски?

Madness.
06-17-2014, 07:08
Не съм много сигурна, но мисля, че предметите по-нататък се преподават на езика, който се изучава засилено.
Аз ти препоръчвам да кандидатстваш по първо желание Английската с немски, а на второ - с английски. Причината е, че немският си е бая работа, и най-добре да ти е профилиран. Английският е учен седем години - къде, къде по-лесно ще можеш да го преговаряш и да надграждаш знанията си. Една приятелка миналата година завърши Английската с английски, не беше никак доволна от избора си. Знаеше основни неща по езика, но те не можеха да се сравнят със знанията на завършващите с немски. Разбира се - твой е изборът. Просто този подготвителен клас ще ти е много полезен - от личен опит го казвам.
И още нещо - с немски балът, както сигурно вече знаеш, е по-висок. Пробвай се и на второ класиране, пък ако не стане - винаги можеш с труд и постоянство да го усвоиш по-нагоре.