PDA

View Full Version : Френски, Испански или Немски ?



AnarchyBoy
06-11-2014, 13:57
Чудя се кое да избера...

Немския ми е гаден, но го усвоявам бързо и ми е най-перспективен...
Испанския ми харесва, но не ми се струва нещо кой знае какво...
Френския ми е фаворит, но си мисля, че ще ми се отели вола с него...

Дайте по някое ваше лично и обективно мнение..
Най-вече за перспективите в съответните държави..
Искам да уча един от трите за да гo комбинирам с английския, руския, арабския и фарси.. :D

102
06-11-2014, 14:02
а персиискиа

AnarchyBoy
06-11-2014, 14:03
Това е "фарси". :D

102
06-11-2014, 14:03
без персиискиат си за никаде

SHPAIdURmeN
06-11-2014, 14:04
Ще учиш или ще работиш ( вече завършил уни) ?

102
06-11-2014, 14:04
ама аре НО СПАМ
аз съм за италианскиат
мразя италианци
тъпи са ми
значи ще се чувствач добре там

AnarchyBoy
06-11-2014, 14:09
Ся приключвам 1ви курс, още 3 години имам за поне няк'во ниво.. като цяло мисля и магистър да завърша в БГ та може и да имам повечко време..

С арабския и фарси най-перспективни са ми Френски и Немски, единия не ми харесва, но ми е лесен... другия много ми харесва, но ми е много труден...
Испанския ми е като трети вариант.. но се чудя гадния лесен немски или сложния забавен френски.. :(

420
06-11-2014, 15:02
бях пред същата дилема , избрах немски и не съжелявам, въпреки че понякога се чудя какво ли щеше да е ако учих френски :D но според мен немския е по-добър, защото при френския ако нямаш добро произношение се получава много комична ситуация, а за испанския няма да коментирам, беше просто временен интерес . Просто не ми харесва толкова бързото темпо на говорене

та за държавите..
за Испания не знам, но съм се интересувала за Франция и Германия и лично мое мнение е, че Германия е по-добрия избор .

anonymous895156
06-11-2014, 15:02
Искам да уча един от трите за да гo комбинирам с английския, руския, арабския и фарси.. :D

zabravqsh latinskiq, bez nego naistina si za nikade

AnarchyBoy
06-11-2014, 15:13
zabravqsh latinskiq, bez nego naistina si za nikade

Той е доста ограничен и го знам щото учех тъпи 4 години в гимназията... ;/ даже съм го позабравил.. :D

Getyourfreakon
06-11-2014, 15:14
Е, щом ти харесва френският, учи него. Пък и е труден колкото немския.

bloodyF
06-13-2014, 21:10
ХАХХАХАХХАХАХА

ЛЕСЕН НЕМСКИ
ХАХАХХАХА

нямам думи
тъпотията надделява :3

AnarchyBoy
06-13-2014, 21:45
ХАХХАХАХХАХАХА

ЛЕСЕН НЕМСКИ
ХАХАХХАХА

нямам думи
тъпотията надделява :3




Немския ми е гаден, но го усвоявам бързо и ми е най-перспективен...


Явно имам афинитет към него... под лесен не съм имал предвид ''ще го науча за 2 месеца''
много добре осъзнавам, че ще уча бая време, но сравнен с френския.. немския ми е доста по-лесен..
Ти пак ли се чудиш с кой да се заядеш? В дневника те насраха вече, викаш и тук да дойдеш..
Тъпа си на квадрат.. всеки усвоява различна материя по различен начин. хахахха.

bloodyF
06-13-2014, 22:09
насраха ме, ходих да се преобуя и да си избърша сълзичките, че ми стана мъчно
добре се беше покрил от срам, скоро Лиланда не ти е сипвала да се скриеш малко пак 8-)
не ни липсваше , ама грам

102
06-13-2014, 22:13
не ни липсваше , ама грам

говори за себе си
анархибот <3

AnarchyBoy
06-13-2014, 22:33
Не съм се крил, пък най-малко от срам, просто нямах нет на лаптопа известно време. ;)
А тя не ми е сипвала. 'просто се разделихме и тя почна да обяснява как съм на 25 и подобни небивалици, които слабо ме интересуват, лел голямо сипване.
Виждам обаче ти каква смешна интригантка си. hate не тук, темата не е за мен и нея, нито за дебелия ти задник, говориш за езиците или напускаш, не съм те викал..
Ае черта, утайка.

tireheb
06-14-2014, 00:36
никой не го ебе за немския, освен ако няма да ходиш в германия или австрия

Wednesday666
06-14-2014, 12:06
Аз съм за испанския.
Латинска Америка е бая голяма все пак :))).

AnarchyBoy
06-14-2014, 14:30
Аз съм за испанския.
Латинска Америка е бая голяма все пак :))).

Знаеш, че испанския ми харесва.. но Латинска Америка.. мех .. не ме впечатлява.. от друга страна Франция и Канада ми харесват.. и хейтвам Германия мноо.. 8-) но пък като държава е стабилна.. офф имам време да реша до 1ви август.. ма като се знам ще го реша края на юли.. ;/
Има и гаден извратен вариант да уча френски и немски, но това означава да се заровя в нас и да изтрещя от учене..

AnarchyBoy
06-14-2014, 14:34
Искам да обиколя и двете Америки, но не и да живея/развивам се там.. (с изключение на Канада. ми лайки.)

shmatarok
06-14-2014, 14:38
Що не почнеш и двaтa паралелно? Аз т'ва бих направила, ако бях на твое място? 8-)

AnarchyBoy
06-14-2014, 14:45
Що не почнеш и двaтa паралелно? Аз т'ва бих направила, ако бях на твое място? 8-)

Щото е извратено.. ;/ Но сиг това ще е.. ще наблягам на немския щото искам да го знам на добро ниво, пък френския като хоби.. ддз ;д
нали знаеш, че в момента уча фарси и арабски.. още 2 езика ще ми дойдат в повече. 8-)

DarkTemplar
06-14-2014, 15:49
Нима би пренебрегнал златните спирки в Кувейт, заради Канада?

anonymous708973
06-14-2014, 16:39
гадния лесен немски

Наивният той 8-)
Какво ниво немски имаш? Щото има само една причина да правиш грешката да мислиш, че немският е лесен, а именно - не си се сблъскал с нищо сериозно до момента в езика.
Уча немски от... няма да казвам кога просто 8-) Френски учих един семестър, ще продължа следващия. (Испанския не го коментирам, защото аз лично не бих учила език, ако не се виждам в дадената държава, където той се говори.)
И двата са трудни, френският ми ебава майката, но вероятно се дължи на факта, че съм отвикнала да уча език от нулата, а само се усъвършенствам. Обаче предлозите, например, са доста по-лесни отколкото на немски.
Та, като човек, който учи едното и ежедневно усъвършенства другото, повярвай ми - БЕЗУМНО глупава идея е да почваш и двете паралелно. НИКАКЪВ шанс да се случи.

Пък аз и руски ще уча от лятото... паралелно с френския, да видим колко ще се получи 8-)

tireheb
06-14-2014, 16:44
аре, аре
немският не е по-труден от който и да било друг език, който хващаш от нулата

AnarchyBoy
06-14-2014, 17:42
Ине казвам, че на фона на другите два.. ми се струва по-лесен / забележка това не значи мега убер по-лесен, просто по-лесно усвоим/Сблъсках се с немския преди 45 дни , един колега ми преподава.. схващам изключително бързо.. 8-) а френски брат ми учеше преди време покрай него опитах... много ми харесва, но ми е труден /МНОГО/.. За испанския.. имал съм 3 приятелки говорещи испански..сега новата и тя говори, харесва ми, но не се виждам в някоя от страните в които се говори....

Илия.. не се отказвам от специалността си.. даже напротив.. просто искам да имам повече европейски езици възможно по-скоро.. руски и английски не ме задоволяват, а и не се знае къде ще записвам магистър след време..
Но съм си харесал няколко неща във Франция, Германия, Холандия и още няколко места, а и България..
осъзнавам, че има много време до тогава, но не вярвам това, че съм научил някакъв език да е какъвто и да е минус.

Lilanda
06-14-2014, 18:30
добре се беше покрил от срам, скоро Лиланда не ти е сипвала да се скриеш малко пак 8-)
Ще те помоля да не ме намесваш само, че малко ми писна от цялата драма. Тъкмо бях решила, че съм се поотървала от всичкото това.

ПТ: Не ни каза кой език за какво ще го използваш и колко ще ти е нужен изобщо. Ако се замислиш над това, ще си отговориш и сам на въпроса. Започни от това, което ти е най-нужно.

Като съвет ще ти дам да започнеш от немския, защото за момента ти трябва, като най-вече научи как да водиш диалог с клиентите относно стоката си и после го усъвършенствай.

AnarchyBoy
06-14-2014, 18:43
Ще те помоля да не ме намесваш само, че малко ми писна от цялата драма. Тъкмо бях решила, че съм се поотървала от всичкото това.

Остави мършата да се филмира. инаф драма.



Като съвет ще ти дам да започнеш от немския, защото за момента ти трябва, като най-вече научи как да водиш диалог с клиентите относно стоката си и после го усъвършенствай.
I can do that already..

BlackEyedPeas
06-14-2014, 18:55
Ами от тия всички испанският е най-най-лесният, но зависи колко интерес има.

AnarchyBoy
06-14-2014, 19:14
Ами от тия всички испанският е най-най-лесният, но зависи колко интерес има.

в него виждам минимална перспектива за себе си ;д

anonymous708973
06-15-2014, 10:04
Остави мършата да се филмира. инаф драма.


I can do that already..



Ако умееш да водиш диалога, който аз си представям, значи си доста напреднал. Продължавай с немския определено!

AnarchyBoy
06-15-2014, 11:02
Ако умееш да водиш диалога, който аз си представям, значи си доста напреднал. Продължавай с немския определено!

Ем поздравявам ги, предупреждавам, че не говоря много немски.. обяснявам им, че стъклото е италианско, ръчна изработка от Венеция.. кое животно какво значи.. и прочие.. те ме питат разни неща, повечето ги разбирам, това което не мога, ги моля да ми го обяснят с прости думи.. разпитвам ги, дали им харесва в България, за първи път ли са тук.. /опитвам се да водя разговор с общи неща../ после ги изпращам ;д
ако съм се сблъскал с нещо ново, моля колегата да ми го обясни на бързо и така до следващите клиенти.. 8-)
през свободното време, което имаме докато няма хора.. се упражняваме с него.. ;д а вечер вкъщи чета, разни неща, които ми е дал ;дд
Имайки предвид, че за пръв път се сблъсках с езика преди има-няма 40 дни.. смятам е добре.. но не ми харесва звученето на езика и това ме тормози.. ;/

tireheb
06-15-2014, 13:12
как е РЪЧНА ИЗРАБОТКА на немски ;д

не че нещо, просто не моа се сетя, а мноо се изнервям кат не моа се сета нещо

AnarchyBoy
06-15-2014, 14:31
как е РЪЧНА ИЗРАБОТКА на немски ;д

не че нещо, просто не моа се сетя, а мноо се изнервям кат не моа се сета нещо

Hand gemacht, само нз дали точно така се пише.. ;д /ханд гемахт е в произношение/

Lilanda
06-15-2014, 14:41
Машина!

tireheb
06-15-2014, 14:55
handausgearbeitet щех да кажа аз лел
както и да е
писах вече кво мислим по тоо въпрос

ch0c0late44
06-15-2014, 15:44
Взимай испански.Немският ми е перфектен (там от 3 години,уча и френски от 2 години,испански започвам другата година и да ти кажа френския не е по-малко труден от немския..а испанския е най-лесният от 3те езика,и се говори повече отколкото немския.

ch0c0late44
06-15-2014, 15:45
Hand gemacht, само нз дали точно така се пише.. ;д /ханд гемахт е в произношение/

пише се заедно,js

Wednesday666
06-15-2014, 15:49
Никой не е казал, че е задължително само заради Латинска Америка да учиш испански.
Никой не знае накъде ще го отвее вятърът, не забравяй, че в една доста добре развита част на САЩ вторият официален език е испански ;).
И да, знам, че ти харесва от край време, затова и него ти предлагам на първа инстанция.
Вече ако след него харесаш някой друг, това ще е добре за теб.

Wednesday666
06-15-2014, 15:52
Взимай испански.Немският ми е перфектен (там от 3 години,уча и френски от 2 години,испански започвам другата година и да ти кажа френския не е по-малко труден от немския..а испанския е най-лесният от 3те езика,и се говори повече отколкото немския.

Не е най-лесния от трите, повярвай ми. Немският с падежите си побеждава всички, но наклоненията в испанския са просто.. Да не ги коментирам. И във всичките 75947548393 времена не са хич лесни. И ти го казвам от опит, за 5 години в гимназията имам около 700 часа испански изучени и хич не ми е било лесно. Учила съм и немски, също не е лесен, но не подценявай испанския. :)

tireheb
06-15-2014, 16:48
ех, тез падежи.. : )
3 падежа, общо 5 окончания, голем зор
аз дори почвам да си мисля, че езици без падежи са по-трудни

ch0c0late44
06-15-2014, 16:53
Не е най-лесния от трите, повярвай ми. Немският с падежите си побеждава всички, но наклоненията в испанския са просто.. Да не ги коментирам. И във всичките 75947548393 времена не са хич лесни. И ти го казвам от опит, за 5 години в гимназията имам около 700 часа испански изучени и хич не ми е било лесно. Учила съм и немски, също не е лесен, но не подценявай испанския. :)

Ем щом казваш..макар че доста учители които го преподават и знаят един от другите 2 езика са ми казвали че е сравнително по-лесен

Wednesday666
06-15-2014, 16:59
ех, тез падежи.. : )
3 падежа, общо 5 окончания, голем зор
аз дори почвам да си мисля, че езици без падежи са по-трудни

Може би е до човек, за мен падежите са по-трудни, по-голяма трудност ми бяха за запомняне и използване.
:)

fUcKsMiLe
06-15-2014, 17:13
Френския, ако няма да ходиш във Франция не ти е от полза. Ама от никаква. Немския ще ти бъде в плюс, ако смяташ да излезеш извън България след време и да правиш бизнес (или на морето, както и руски). За испански нямам мнение, въпреки че съм искала да го науча и от части ми е все още интересен.
Бтв, сега като почнах да уча немски (може както Ина каза, да не съм се сблъскала още с най-трудните неща, но..), френския е 100 пъти по-труден. И произношение и писане, и всичко. Граматиката може да не е толкова трудна като на немския (още уча, don't judge me), но със сигурност ще ти ебе майката. Аз 4 години учих френски, грам не мога да говоря без помощ от някой друг за структура и т.н., а не е като да не съм се мъчила по нощите да запомня всичко, което даскалката ни преподава, че и да практикувам с разни рандъми говорене и писане. Ужас е просто и повече френски няма да уча.

Препоръчвам немски, останалите два, само ако ще ходиш в съответната страна или искаш да си преводач/ако следваш нещо с комуникации някога в бъдеще.

ch0c0late44
06-15-2014, 17:18
Френския, ако няма да ходиш във Франция не ти е от полза. Ама от никаква.
Глупости..Канада,Швейцария, Люксембург,Монако,и централна африка ако щеш..

tireheb
06-15-2014, 17:33
Френския, ако няма да ходиш във Франция не ти е от полза.

е немският щото пък е мноо голяма далавера
освен няква робска работа по морето, за друго не ти трябва

girlwithblueeyes
06-16-2014, 13:04
Зависи какво ще правиш с тоя език
Най-добрият вариант е немски и френски.Руският сьщо вече е мн търсен

Lilanda
06-16-2014, 13:08
Къде пък го намесваш френския като търсеност? Говори се само във Франция, буржоазните страни, които са малко и части от Канада. В Канада не е много почитан между другото.

Испанският е втори по говоримост в света след английския. Ако ще се гледа по това, той би му бил най-от полза. Но той си знае за себе си кое му е нужно.

DarkTemplar
06-16-2014, 13:25
Френския, ако няма да ходиш във Франция не ти е от полза. Ама от никаква.

Къде пък го намесваш френския като търсеност? Говори се само във Франция, буржоазните страни, които са малко и части от Канада. В Канада не е много почитан между другото.
Така е, и по-голямата част от официалните документите на ЕС изобщо не са френски, неее. 8-) В световната политика и дипломация този език също не се използва. ;)

И това за Канада изобщо не е вярно. В Квебек, най-голямата канадска провинция и втората по население и икономическо развитие, френският е официален език.

И накрая един съвет към Цветомир - започни с испанския, френският ще те озори доста и само ще си създадеш негативни емоции от и спрямо него.

LadyDi
06-16-2014, 13:43
учи китайски :) ще ни трябва...

Getyourfreakon
06-16-2014, 13:51
Къде пък го намесваш френския като търсеност? Говори се само във Франция, буржоазните страни, които са малко и части от Канада. В Канада не е много почитан между другото.

Хахахахаахахаха, другия път си замълчи :D След няколко години френският език ще е един от най-говорените по света и това не го казвам аз, не че сега не е търсен де..

AnarchyBoy
06-16-2014, 14:11
Къде пък го намесваш френския като търсеност? Говори се само във Франция, буржоазните страни, които са малко и части от Канада. В Канада не е много почитан между другото.

Испанският е втори по говоримост в света след английския. Ако ще се гледа по това, той би му бил най-от полза. Но той си знае за себе си кое му е нужно.

Всъщност най-говоримия език не е английски ;д

AnarchyBoy
06-16-2014, 14:15
Илия испански ми е резерва.. ето всичко опростено ;д


Френският МИ ХАРЕСВА, ИМА условия за развитие, но ми е ТРУДЕН ;/
Немският НЕ МИ ХАРЕСВА, ИМА условия за развитие, не ми е ТРУДЕН..
Испанският МИ ХАРЕСВА, НЯМА условия за развитие, не ми е ТРУДЕН..

тук говоря само и единствено спрямо себе си и вижданията си.. 8-)

LadyDi
06-16-2014, 14:28
Всъщност най-говоримия език не е английски ;д

Да, ама най-говоримите езици са концентрирани в собствените си държави...
Английският е най-разпространен.
Испанският би ти бил полезен, ако си хвърлил око на Централна или Южна Америка (с изключение на Бразилия). В САЩ също е доста разпространен...
Френският е доста по-разпространен от немския, така че ако ти харесва, моят съвет е да учиш него. Нищо, че ти е труден. Ще свикнеш :)

Lilanda
06-16-2014, 14:46
Всъщност най-говоримия език не е английски ;д
ВТОРИ ПО ГОВОРИМОСТ СЛЕД АНГЛИЙСКИЯ. Какво разбираш под това?

Английският е първи, да. Испанският втори.

LadyDi
06-16-2014, 15:40
ВТОРИ ПО ГОВОРИМОСТ СЛЕД АНГЛИЙСКИЯ. Какво разбираш под това?

Английският е първи, да. Испанският втори.

Той ти казва, че НЕ е. Чети де.

Вие да не сте пак разделени?

AnarchyBoy
06-16-2014, 18:17
мда

fUcKsMiLe
06-16-2014, 18:46
Така е, и по-голямата част от официалните документите на ЕС изобщо не са френски, неее. 8-) В световната политика и дипломация този език също не се използва. ;)

И това за Канада изобщо не е вярно. В Квебек, най-голямата канадска провинция и втората по население и икономическо развитие, френският е официален език.

И накрая един съвет към Цветомир - започни с испанския, френският ще те озори доста и само ще си създадеш негативни емоции от и спрямо него.

'Щото нали знаеш, сигурен си, че ще стане политик/дипломат и всичките му документи ще са на френски, плс. В Канада, да - говори се(все пак на 1/3 мисля, че им е баш роден), ама той едва ли ще мръдне от тук в близките години(освен ако не му се отвори възможност, което пожелавам на всеки офц.), заради ученето. Иначе си прав, че френския е зор. И аз все още си държа на думата - немски според мен е най-добре.

Пък аз ако трябваше да избирам м/у тия езици, тъй като имам малък опит с два от тях, щях да ги захвърля и да прелетя чак то Китай. ЛейдиДи си е доста права.

ПС; Лейди, доста си назад с инфото. Ъпдейтвай по-често. :D

LadyDi
06-16-2014, 18:55
ПС; Лейди, доста си назад с инфото. Ъпдейтвай по-често. :D

Бях заета да следя "Съдби на кръстопът" :))))

Какво се случи с тоя сериал тука? Някой да ме упъти към някоя тема?

Wednesday666
06-18-2014, 17:55
Ох, толкова ненужния френски..
Как пък е толкова ненужен, че и една Швейцария си го е сложила за официален..
Пу, ама че е ненужен!
И Франция е една държава, една плюнка голяма, че за к'во ти е френски?!?!
8-)
Боже, ама че си умна..
Канада, Франция, повечето бивши френски колонии, Швейцария, Белгия, всичките тези имат френския като официален език, викам, че бая се ползва, не само във Франция.
Да не говорим, че не случайно всички документи на ЕС са на френски, как Илия спомена.

pandabear
06-18-2014, 18:13
#дасиполиглот

LadyDi
06-18-2014, 18:42
Да не говорим, че не случайно всички документи на ЕС са на френски, как Илия спомена.

Документите на ЕС, които подлежат на разпространяване сред гражданите се изготвят на всеки от 24-те официални езика. Ежедневната работа в институциите на съюза, обаче, се върти около трите работни езика - английски, френски и немски. От тези трите, най-разпространен и често ползван е английския, а най-малко ползван - немския.

DisappointedDreamer
06-18-2014, 19:02
LadyDi - #дасизавършилмеждународни тношения

AnarchyBoy
06-18-2014, 19:07
дами, сбийте се.

LadyDi
06-18-2014, 19:26
LadyDi - #дасизавършилмеждународни тношения

:lol:

AnarchyBoy
06-19-2014, 19:37
За сега оставам с немския, а след време ако все още искам /ще искам/ ще уча и гадния як фреенски ;д

KrisiGerasimova
07-09-2014, 21:38
Немският. Много би помогнал, ако искаш да работиш в държавата с най-развитата икономика в Европа.
П.С: Немците търсят безнадеждно много чужда работна ръка

krey
07-27-2014, 18:59
Според мен от всички варианти немския (http://logos-bg.com/course/lang/german/) ще ти бъде доста по-полезен от останалите езици. Испанският е разпространен основно в Южна Америка ( като изключим Испания), френският се говори в Канада и доста африкански държави, което не знам дали може да е в плюс, а също така Белгия, Монако и Люксембург. Немският е официален език в Австрия и Швейцария, които са силни икономики, да не говорим за Германия. Ако идеята е за местене в държава, в която официален език е един от трите, аз със сигурност ще избера немския.

AnarchyBoy
08-17-2014, 11:01
Да се похваля, че напредвам с немския, а от другата седмица, ще започна с Френски / самостоятелно / някой да ме упъти към уроци, самоучители, упражнения.. Ще съм много благодарен..

ПП; За немски ми помага едно момиче, което е учило в гимназията швабски 8-) И криво ляво се справям, но не знаех, че е толкова труден.. Ако знаех сигурно нямаше да почна.. :D
Като нагазих в по-дълбокото схванах за какво ми е говорила Ина.. ;д

Evterpa
08-17-2014, 11:17
Какво учиш в момента? И кое за теб е 'дълбоко'? :)

AnarchyBoy
08-17-2014, 11:32
A2-B1 + / По скоро B1 + 8-)
А Френския ще го захвана от абсолютната нула.. Знам малко от брат ми, но ще карам наред ;д

kalpazanka
08-17-2014, 11:35
Гониш ли сертификат по немски?

AnarchyBoy
08-17-2014, 11:36
По принцип искам, но съм далеч от това.. Уча само от няколко месеца.
И все още някои неща ги гледам като теле.. Но се напъвам и си давам зор.. 8-)

kalpazanka
08-17-2014, 11:48
Не е зле да си помислиш къде ще го държиш този изпит за сертификат, да се запознаеш с критериите и типа упражнения и да започнеш да решаваш по някое време и примерни изпитни комбинации.

AnarchyBoy
08-17-2014, 11:53
Аз имам нещо в главата си вече, но още не съм се подготвял по-сериозно. Иначе ще го карам сигурно там дето карах тоя по английски, но не смятам, че скоро ще мога да покрия /спокойно/ някое от сериозните неща. Още съм пресен в езика, а ся като почна и френски ще ми се отели вола.. Но пък ми е яко да се напрягам и да си изпробвам способностите, дори и да се проваля грандиозно няма да съжалявам, че си гоня целите и мечтите, а ако успея, ще съм адски задоволен и себе-обичащ се човечец. 8-)

kalpazanka
08-17-2014, 11:55
Проучи сертификат от коя институция ще ти върши работа, за да не се окажеш в ситуация да имаш претенции, пък да развяваш хартийка заместник на тоалетна хартия. :)

anonymous708973
08-17-2014, 12:21
Да се похваля, че напредвам с немския, а от другата седмица, ще започна с Френски / самостоятелно / някой да ме упъти към уроци, самоучители, упражнения.. Ще съм много благодарен..

ПП; За немски ми помага едно момиче, което е учило в гимназията швабски 8-) И криво ляво се справям, но не знаех, че е толкова труден.. Ако знаех сигурно нямаше да почна.. :D
Като нагазих в по-дълбокото схванах за какво ми е говорила Ина.. ;д

Ахах, трогната съм.
Затова послушай Ина - с френски сам няма да стигнеш доникъде, честно :д Доста по-труден е от немския. Аз съм в началото и вече го знам, даже тоя семестър ще пропусна френския и ще започна руски.
Френския ми беше зор да го науча на доста добро ежедневно ниво, защото исках да карам чужд семестър във Франция, но сега не искам, та ми е загуба на време да се хабя за момента.

За мен няма смисъл да караш ниските сертификати по немски, които дори не ги знам кои са :D :D
Стреми се към TestDaf - ниво B2-C1 e :)

kalpazanka
08-17-2014, 12:23
Пантер, на мен не ми вършеше работа ДАФ. Искаха ми най-вече B2 и тук-там мернах TELC.
Затова и казах да проучи предварително. ;)

anonymous708973
08-17-2014, 12:50
А какъв изкара?

kalpazanka
08-17-2014, 12:51
B2. Стори ми се най-масово изискване.

anonymous708973
08-17-2014, 12:58
Ама B2 не е езиков сертификат, а е ниво на език по европейската езикова рамка.
Или има и такива сертификати, които просто олицетворяват покриването на това ниво?
С четири четворки на Даф нямаше да те върнат.

kalpazanka
08-17-2014, 13:01
Да, така е, Б2 по европейската езикова рамка. Моя грешка, че не уточних.
Не исках да рискувам с други формати, при положение че си бяха описали Б2 от Гьоте институт. Тук-там срещнах TELC. По разните интервюта и трудови борси един от първите въпроси беше именно притежавам ли въпросния сертификат Б2 точно от Гьоте. Затова държах изпит именно за него.

Hayashi
08-17-2014, 14:48
Явно само аз си мисля, че френският е лесен. Единственият реален проблем на мен ми е, че френският, който аз учих почти никой не го говори. И, че колегите ми заявиха, че звуча подобно преведената версия на Спок.
Граматиката и начинът ми на писане не са по-зле от средностатическия завършил bac французин. Често в официалната им писменост имат едни структури, които са толкова сложни и невероятни, че дори няма как да се преведе на български, защото ще звучи супер комично. Но тези неща се научават, на мен ми се отдават езиците и въобще не съм имала такива проблеми. И диктовките не са трудни, според мен, просто трябва да имаш логичното мислене коя от всички 10 думи звучащи така ти казват.

Проблемът наистина е когато трябва да говориш с някого. И ако е доста интелегентен човек ще те разбере и самият той ще ти говори по-стандартно. Но ако е някой по-тъпичък или от гетото ще видиш голям зор. Грамотността на младите е потресаващо зле, много от тях дори не знаят как е правилно да се пише.

Waaazzaaaap
08-17-2014, 21:35
Избери немски, дава ти много възможности.

AnarchyBoy
08-18-2014, 08:17
Hayashi препоръчай ми няк'ви помагала и учебници /от самото начало/ моля. :p

До Шефката и Пинко - И аз мисля ДАФ, ако тря и TELC.. Но първо да достигна що годе нормално ниво 8-)

Hayashi
08-20-2014, 02:46
Аз съм учила по Echo. Те си ъпдейтват учебниците постоянно (на всеки 2-3 години май), така че е хубаво, че работиш само с възможно най-актуална информация що се отнася статиите, писмените упражнения и лексиката. Имам всичките от A1 до B2. Не знам от къде се поръчват обаче. Но ако се свържеш със френският институт съм сигурна, че ще те помогнат и ще ти обяснят как да си ги поръчаш.

Хубаво е, както предполамаг знаеш, поне да си намериш някой, който говори достатъчно добре френски, за да ти проверява упражненията. При граматиката не е чак от такова ключово значение, но при писменните е важно, защото българите имаме склонността много да си побългаряваме структорите и дори да ни се струва граматически правилно, всъщност никой не би го казал по този начин.

Само някои бързи примери ти давам.

Je vous prie de croire, Madame/ Monsieur le Préfet, en l'assurance de mes respectueuses salutations.
Буквален превод - Моля ви да повярвате, Госпожо/ Господине Префект, в осигуряването на моите уважителни поздравления.

Je vous prie d'agréer, Madame le procureur/ Monsieur le procureur, l'expression de ma plus haute considération.
Буквален превод - Моля ви да се съгласите, Госпожо / Господине Прокурор, с изразяването на моето най-голямо внимание.

Гарантирам ти, че никога няма да ти хрумне да го напишеш така. А в официалната кореспонденция се ползват много такива изрази. Французите са големи снобари, никога не става с английското "best regards" или нещо кратко и ясно.

AnarchyBoy
08-20-2014, 08:31
Разбирам.
Иначе брат ми ще ми проверява, а като цяло схващам доста / дори и това, което го написа/ щото езика е романски, а аз знам латински. :D
Не казвам, че ще е лесно много добре знам в какво се забърквам, но т'ва е, което искам.. ;д
Мерси иначе, ще потърся информация за т'ва, което ми каза. Вчера след работа ходих до една библиотека / от която си вземам разни неща на фарси, английски, латински, руски, немски/ специализирана за езиковеди. Намерих няколко учебника и помагала по френски от самото начало, но бяха доста морално остарели, разбирай ~ 1990 г. за това и не ги взех. 8-)
Новичките им са взети за около година напред.
Та ще си купувам всичко май.. Или ще го сваля от нета, ако го има.

vladislavcheto
08-20-2014, 11:43
Разбирам.
Иначе брат ми ще ми проверява, а като цяло схващам доста / дори и това, което го написа/ щото езика е романски, а аз знам латински. :D
Не казвам, че ще е лесно много добре знам в какво се забърквам, но т'ва е, което искам.. ;д
Мерси иначе, ще потърся информация за т'ва, което ми каза. Вчера след работа ходих до една библиотека / от която си вземам разни неща на фарси, английски, латински, руски, немски/ специализирана за езиковеди. Намерих няколко учебника и помагала по френски от самото начало, но бяха доста морално остарели, разбирай ~ 1990 г. за това и не ги взех. 8-)
Новичките им са взети за около година напред.
Та ще си купувам всичко май.. Или ще го сваля от нета, ако го има.
Къде е тази библиотека?

AnarchyBoy
08-20-2014, 12:47
Кюстендил, но е мъничка и доста морално остаряла.. А новите неща са почти винаги заети.

today_was_a_charytale
08-22-2014, 06:25
Аз много искам да уча френски, но училището ми предлага само немски, испански и май беше руски.Испански съм учила за една година, но учителят ми писа 3 по милост.Немски сега ще уча.Аз ако бях на твое място бих избрала френски, защото много ми харесва като език и много ми харесва френската култура.

AnarchyBoy
08-22-2014, 09:45
^
От опит ти казвам хващай немски и запиши руски / ако може /
Единият съм го учил и го знам на няк'во най-нормално задоволително за говорене-четене-писане ниво, а в момента се мъча върху другия. Заслужава си, пък и двата езика са доста перспективни.

Он топик: Започвам да уча френски от понеделник брат ми ще ми даде няк'ви учебници. които са по системата Caramel /Някой ако знае да ме светне дали е много остаряла?/
А като напредна малко ще си купя; La Grammaire Des Premiers Temps 1 & 2
Т'ва е за сега..

Hayashi
08-22-2014, 13:06
http://i4.helikon.bg/products/6250/01/16250/16250z.jpg

Купи това, май се продава в книжарниците даже. Започва се от най-елементарните упражнения къде се пише мъжки и женски род и как се съгласуват прилагателните и накрая вече може да докараш добро A2. Аз съм я минавала три пъти и всеки път ми е била супер полезна. Има и зелена за по-горното ниво, но тя е вече много сложно и съм сигурна, че повечето французи ще сгрешат много от упражненията.


До мацката, която иска да учи френски. Ако едва си минала испанския е много вероятно да стане същото и с френския. Френсаката граматика е по-трудна, но си приличат достатъчно много да разбира едно 50% от писмената реч на испански.

AnarchyBoy
08-22-2014, 17:13
:p

SimsonS50
08-22-2014, 18:21
По-добре изучавай немския, защото Германия има доста по-добра развита икономика, пък и германците са по приятен народ.

kalpazanka
08-23-2014, 08:35
^Понеже пък Швейцария и Австрия са за изхвърляне...

AnarchyBoy
08-23-2014, 09:16
^Стига уе к'ви са тия треторазрядни държавици..
Аз например искам да емигрирам в Уганда или Зимбабве.
Идеята да стана бушмен също ме радва. ;с

Пп; приятелката се опитва да ме зариби на испански вместо френски /ама няма да се предам :D / Казах френски, френски ще е. 8-)

pandabear
08-23-2014, 09:42
легендарен полиглот

vladislavcheto
08-23-2014, 12:20
http://i4.helikon.bg/products/6250/01/16250/16250z.jpg

Купи това, май се продава в книжарниците даже. Започва се от най-елементарните упражнения къде се пише мъжки и женски род и как се съгласуват прилагателните и накрая вече може да докараш добро A2. Аз съм я минавала три пъти и всеки път ми е била супер полезна. Има и зелена за по-горното ниво, но тя е вече много сложно и съм сигурна, че повечето французи ще сгрешат много от упражненията.


До мацката, която иска да учи френски. Ако едва си минала испанския е много вероятно да стане същото и с френския. Френсаката граматика е по-трудна, но си приличат достатъчно много да разбира едно 50% от писмената реч на испански.
Точно обратното.Испанската граматика за мен е по-трудна.На френски е най-трудна частта да се научиш да пишеш и да говориш,за което пък си има правила (в някои случаи :Д).