PDA

View Full Version : Какви морски свинчета да си купа <3



anonymous895156
06-11-2014, 19:14
<3

tori
06-11-2014, 19:26
Хах, розетките са зли - един път почти ми отхапа пръста едно такова. Тия дългокосместите са като ходещо мъничко Йети. :3 А пък тия другите не ги знам даже какво представляват. Снимка може ли?

an7raks
06-11-2014, 19:29
Ядливи.

Lilanda
06-11-2014, 19:34
Бели.

anonymous895156
06-11-2014, 20:02
А пък тия другите не ги знам даже какво представляват. Снимка може ли?

http://forum-obiavi.com/download/file.php?id=304&mode=view/1303923968-2.jpg

an7raks
06-11-2014, 20:04
Защо ще даваш пари за плъхове? Просто слез в мазето на средностатистическа панелка...

golemiq_korab_minava
06-11-2014, 20:42
Защо ще даваш пари за плъхове? Просто слез в мазето на средностатистическа панелка...

оф... ти само телешко варено ли ядеш?

И змията се нуждае от по-вкусни деликатеси все пак...

an7raks
06-11-2014, 20:47
оф... ти само телешко варено ли ядеш?

И змията се нуждае от по-вкусни деликатеси все пак...
Иска ми се само телешко да ям, ама нъц... :D
Дето имаше един изрод, дет си хранил змиите с малки котенца... О.о

socareless
06-11-2014, 20:50
be mryvka li e - qde se;]

golemiq_korab_minava
06-11-2014, 20:50
щастливи змии от щастливи котета

те и нашите вкусни прасета на мезета да им завиждаш ли. :Д

an7raks
06-11-2014, 20:52
Подяволите, кой яде котянца?! ;{

socareless
06-11-2014, 20:54
da,siurno sa mn gadni na vkus,bati izvratenite....

golemiq_korab_minava
06-11-2014, 20:55
Орлици, вълчици

а кой яде врабчета, папагалки, гълъбици?

an7raks
06-11-2014, 20:55
da,siurno sa mn gadni na vkus,bati izvratenite....

То не си заслужава обезкостяването, направо...

socareless
06-11-2014, 20:56
а кой яде врабчета, папагалки, гълъбици?

nqkoi mn gladen trqa da e

golemiq_korab_minava
06-11-2014, 21:02
за вкусното ще има желаещи ест

socareless
06-11-2014, 21:07
za vseki vlak si ima pytnici

golemiq_korab_minava
06-11-2014, 21:13
и за всяка релса също

anonymous708973
06-11-2014, 21:22
Отвратителни сте.

Аз имах розетка, много ми допадаше, че е такова рошаво! Ама и гладко да беше, наполовина гладко и наполовина рошаво, пак щях да си го обичам много. Какво значение има? Отиди в магазина и ги огледай - това, което ти "проговори", е твоето.

an7raks
06-12-2014, 11:18
това, което ти "проговори", е твоето.

Нда... взимаш го и отивате на четвъртия километър да си лафите...

Lilanda
06-12-2014, 12:45
(...) гълъбици?
Ма той умрял ма!

bilqnavod
06-12-2014, 13:23
Гледам трето поред. Както пантерата каза, отивай в магазина, винаги има едно от всички, което се различава от другите - то е твоето. На мен все се случва да купя, това което най-много бяга в клетката, бута другите, вре се навсякъде... Тези животинки са кротки по природа. Дори да си купиш най-палавото от цялото котило, давам ти гаранция, че поразии няма да ти направи. Не бягат, стоят си в клетката, не хапят, не дерат, ядат доста...

an7raks
06-12-2014, 19:23
Гледам трето поред.
Ще гориш в АДА! :(

bilqnavod
06-13-2014, 12:38
Пхахаха. Що бе! Първото си го купих на 13, второто на 19, третото преди 3 месеца :)

an7raks
06-13-2014, 17:34
Пхахаха. Що бе! Първото си го купих на 13, второто на 19, третото преди 3 месеца :)

Погребала си 2 невинни животинки... :/
Мите, нали си някакво природозащитниче, я ми разясни защо измъчвате животинките, като ги държите в клетка до живот? Щото при хората доживотната присъда е най-тежка...

anonymous895156
06-13-2014, 17:52
Мите, нали си някакво природозащитниче, я ми разясни защо измъчвате животинките, като ги държите в клетка до живот? Щото при хората доживотната присъда е най-тежка...

Личи си колко си запознат с морските свинчета и нуждите им.

Lilanda
06-13-2014, 17:55
:lol:

Мите, т'ва е малко като "След расизма, най-много мразя негрите". :lol:

an7raks
06-13-2014, 18:30
Личи си колко си запознат с морските свинчета и нуждите им.

Е, просветли ме, де! Клетката, предполагам, им е основна нужда... В природата само в клетки седят...

anonymous895156
06-13-2014, 18:48
Е, просветли ме, де! Клетката, предполагам, им е основна нужда... В природата само в клетки седят...

надявам се да се шегуваш
Одомашените морски свинчета са опитомени преди близо 7000 години от някакви южноамерикански племена, за толкова време са се променили из основи и не могат да оцелеят в дивата природа дори ден. Не ги бъркай с кучетата и котките.
Естествено, малка клетка и само морско свинче, което излиза рядко от нея, си е грозна картинка.

an7raks
06-13-2014, 18:51
надявам се да се шегуваш
Одомашените морски свинчета са опитомени преди близо 7000 години от някакви южноамерикански племена, за толкова време са се променили из основи и не могат да оцелеят в дивата природа дори ден. Не ги бъркай с кучетата и котките.
Естествено, малка клетка и само морско свинче, което излиза рядко от нея, си е грозна картинка.
А знаеш ли с каква цел са опитомени от тези племена?
Ми, те и прасетата, кокошките, овцете и козите са опитомени... Нали ми обясняваше как било по-хубаво едно животно да го няма, вместо да го използваме и да "страда"?

anonymous895156
06-13-2014, 19:02
А знаеш ли с каква цел са опитомени от тези племена?
Ми, те и прасетата, кокошките, овцете и козите са опитомени... Нали ми обясняваше как било по-хубаво едно животно да го няма, вместо да го използваме и да "страда"?

Знам защо са опитомени и това е ужасно :Д важното е, че тази практика е приключила и стопаните на морски свинчета в днешно време не закусват с тях
Вадиш непробиваема логика, както обикновено. Наистина е по-добре за едно животно да не съществува, ако ще се използва от хората за безсмислени забавления, храна и т.н. и няма да бъде щастливо, в случая обаче нито ще готвя бъдещите две свинки, нито ще ги поставям в неприятни за тях условия, точно обратното. Не мислиш ли, че едно домашно животно може да се чувства добре, ако за него се полагат необходимите грижи и му се отделя достатъчно внимание?

an7raks
06-13-2014, 19:08
Знам защо са опитомени и това е ужасно :Д важното е, че тази практика е приключила и стопаните на морски свинчета в днешно време не закусват с тях
Вадиш непробиваема логика, както обикновено. Наистина е по-добре за едно животно да не съществува, ако ще се използва от хората за безсмислени забавления, храна и т.н. и няма да бъде щастливо, в случая обаче нито ще готвя бъдещите две свинки, нито ще ги поставям в неприятни за тях условия, точно обратното. Или за теб едно такова животно не може да се чувства добре?
Не са ги яли, а са ги използвали за ритуали.
Е, това твоето смислено забавление ли е? Да почукваш по стъклото и да се хилиш като идиот е безкрайно смислено забавление... Никое животно не може да бъде щастливо, ако е затворено в пространство 4-5 пъти по-голямо от него. А силно се съмнявам, че ще му заградиш градинката пред блока... Това животно никога няма да види слънцето, нито ще има възможността да бяга на свобода. И всичко това просто, за да му е забавно на Митето...

anonymous895156
06-13-2014, 19:19
Е, това твоето смислено забавление ли е? Да почукваш по стъклото и да се хилиш като идиот е безкрайно смислено забавление... Никое животно не може да бъде щастливо, ако е затворено в пространство 4-5 пъти по-голямо от него. А силно се съмнявам, че ще му заградиш градинката пред блока... Това животно никога няма да види слънцето, нито ще има възможността да бяга на свобода. И всичко това просто, за да му е забавно на Митето...

"Това моето" не е забавление, а грижа.
Картинката, която описваш ти, е често срещана при недобросъвестни стопани на всякакви видове домашни любимци. Не виждам причина да ме причисляваш към тях, когато дори не знаеш какви са подбудите ми и как ще ги отглеждам (за твое успокоение, няма да бъде нито в аквариум, който е истинско мъчение за животното, нито в пространство, 4-5 пъти по-голямо от него.) Освен това, морските свинчета трябва да се изкарват за час-два от клетката всеки ден и да се разхождат, затова няма да прекарат живота си на едно място.
Ако го пусна да бяга на свобода, едва ли някога ще го видя отново, защото ще стане храна за бездомно куче или граблива птица. Пак ти казвам - нищо не пречи на едно домашно животно да е щастливо, стига да се обгрижва, да е сред други от вида си и да получава ежедневни грижи. Това не е лъв.

an7raks
06-13-2014, 19:22
.

an7raks
06-13-2014, 19:23
"Това моето" не е забавление, а грижа.
Картинката, която описваш ти, е често срещана при недобросъвестни стопани на всякакви видове домашни любимци. Не виждам причина да ме причисляваш към тях, когато дори не знаеш какви са подбудите ми и как ще ги отглеждам (за твое успокоение, няма да бъде нито в аквариум, който е истинско мъчение за животното, нито в пространство, 4-5 пъти по-голямо от него.) Освен това, морските свинчета трябва да се изкарват за час-два от клетката всеки ден и да се разхождат, затова няма да прекарат живота си на едно място.
Ако го пусна да бяга на свобода, едва ли някога ще го видя отново, защото ще стане храна за бездомно куче или граблива птица. И пак ти казвам - нищо не пречи на едно домашно животно да е щастливо, стига да се обгрижва, за е сред други от вида си и да получава ежедневни грижи.
Би ли ми разяснил подбудите си, че ми стана интересно! Предполагам така помагаш на негърчета в Африка...
Я ми обясни къде ще го гледаш? Ще го пуснеш да си щъка из хола?
Може ли, като го вземеш, да направиш един клип как изглежда разходка с морско свинче в парка? Моля те!

anonymous895156
06-13-2014, 19:28
Я ми обясни къде ще го гледаш? Ще го пуснеш да си щъка из хола?
Може ли, като го вземеш, да направиш един клип как изглежда разходка с морско свинче в парка? Моля те!

Има достатъчно просторни видове клетки за тази цел, важното е да не наблъскаш 2-3 свинчета в нещо малко или средно по размер, най-добре е да са в отделни жилища. Обмислям и вариант за C&C cage:
http://www.guineapigcagesstore.com/resize/Shared/images/products/single-level-kits/Largeangle.jpg?lr=t&bw=780&w=780&bh=780&h=780
http://www.kathyskritters.com/tales/pgallery/images/cages/clean01.jpg
Ха-ха, имах позната, която наистина изкарваше морското си свинче в парка (с нагръдник) и го пускаше да пасе трева. 8-)

an7raks
06-13-2014, 19:32
Има достатъчно просторни видове клетки за тази цел, важното е да не наблъскаш 2-3 свинчета в нещо малко или средно по размер, най-добре е да са в отделни жилища. Обмислям и вариант за C&C cage:
http://www.guineapigcagesstore.com/resize/Shared/images/products/single-level-kits/Largeangle.jpg?lr=t&bw=780&w=780&bh=780&h=780
http://www.kathyskritters.com/tales/pgallery/images/cages/clean01.jpg
Ха-ха, имах позната, която наистина изкарваше морското си свинче в парка (с нагръдник) и го пускаше да пасе трева. 8-)
Все пак е клетка на закрито... :/
Не ми каза за подбудите си и за това как/къде ще го разхождаш...

anonymous895156
06-13-2014, 19:38
Все пак е клетка на закрито... :/
Не ми каза за подбудите си и за това как/къде ще го разхождаш...

Идва лято, нищо не ми пречи да изнеса клетката на терасата.
А длъжен ли съм да ти казвам? Ако да, няма проблем, ще ти разкажа с всички подробности.

an7raks
06-13-2014, 19:39
А длъжен ли съм да ти казвам? Ако да, няма проблем, ще ти разкажа с всички подробности.
Да. ;)

anonymous895156
06-13-2014, 19:52
Да. ;)

Окей.
Винаги съм искал да имам домашен любимец, за който да се грижа, но не от желание да се забавлявам с него и да го ползвам за топка за гушкане, уважавам животните и ги приемам за нещо много повече. Никога обаче съм не съм имал възможността да отглеждам животно, защото родителите ми са били против, а и аз съм бил прекалено малък. Преценил съм, че мога да се грижа най-добре и да осигуря подходяща среда за развитие точно на морско свинче, затова от известно време чета за него и сериозно обмислям да купя две женски. Още не съм решил дали да го направя, в последните дни везните клонят към против, но ще видим.

Тук се говори повече за разходката на морското свинче, мисля, че това е най-правилният метод http://forum.zoomania.org/viewtopic.php?f=203&t=7562

golemiq_korab_minava
06-13-2014, 19:52
Между другото за китайците Морсите свинчета са много вскусен деликатес

http://www.webmiastoto.com/wp-content/uploads/2012/06/pe4eno-morsko-svin4e.jpg
http://www.webmiastoto.com/wp-content/uploads/2012/06/magare6ki-i-ov4i.jpg :(

golemiq_korab_minava
06-13-2014, 19:57
иначе
Ако отгледаш малко гарванче и го пуснеш на вънка да живее... то винаги ще се пребира като е отворен прозореца, ще възпирема твои команди.. само като му свирнеш и си някъде в квартала ще идва при теб.
ме лъжа, много са умни.

an7raks
06-13-2014, 20:04
Окей.
Винаги съм искал да имам домашен любимец, за който да се грижа, но не от желание да се забавлявам с него и да го ползвам за топка за гушкане, уважавам животните и ги приемам за нещо много повече. Никога обаче съм не съм имал възможността да отглеждам животно, защото родителите ми са били против, а и аз съм бил прекалено малък. Преценил съм, че мога да се грижа най-добре и да осигуря подходяща среда за развитие точно на морско свинче, затова от известно време чета за него и сериозно обмислям да купя две женски. Още не съм решил дали да го направя, в последните дни везните клонят към против, но ще видим.

Тук се говори повече за разходката на морското свинче, мисля, че това е най-правилният метод http://forum.zoomania.org/viewtopic.php?f=203&t=7562

Значи пак става въпрос за чисто егоистични подбуди без значение какво иска животното.
Е, това е разходка, колкото соята е месо... Разходка в хола, баси...
А най-тъпото знаеш ли кое е? Че не виждам никъде анкетирани морски свинчета с въпроса "Щастливо ли си?".

golemiq_korab_minava
06-13-2014, 20:08
Значи пак става въпрос за чисто егоистични подбуди без значение какво иска животното.
Е, това е разходка, колкото соята е месо... Разходка в хола, баси...
А най-тъпото знаеш ли кое е? Че не виждам никъде анкетирани морски свинчета с въпроса "Щастливо ли си?".
кво , нещастни били морските свинчета ли хахахахаа хаахха хахаха хахах хах ха
това че се казва морско, не означава, че му е кеф в откритите води

anonymous895156
06-13-2014, 20:09
Значи пак става въпрос за чисто егоистични подбуди без значение какво иска животното.

Това е философската дилема, която ме спира да отида в зоомагазина. Но ако се замислиш, същото е и с децата и родителите им, особено когато става въпрос за осиновяване.

galaxy29
06-13-2014, 22:09
защо ли ми беше да отварям ;/

an7raks
06-14-2014, 07:19
кво , нещастни били морските свинчета ли хахахахаа хаахха хахаха хахах хах ха
това че се казва морско, не означава, че му е кеф в откритите води
Ми, то и свинете не е много сигурно, че са нещастни, ама Митко е против отглеждането и консумирането им...

Не, не е същото. Никой/почти/ не държи децата си до живот в клетка за собствено забавление.

golemiq_korab_minava
06-14-2014, 07:35
Ми, то и свинете не е много сигурно, че са нещастни, ама Митко е против отглеждането и консумирането им...

Не, не е същото. Никой/почти/ не държи децата си до живот в клетка за собствено забавление.

да, ама Митето няма да коли мишката....

или да бе.. щеше да я дава на змията ..

an7raks
06-14-2014, 07:40
да, ама Митето няма да коли мишката....

или да бе.. щеше да я дава на змията ..

И кво значение има дали ще живее 1 година в клетка и ще го заколят или ще живее 2 години в клетка и ще умре от естествена смърт? Щото мен, ако ме накарат да избирам между доживотна и смъртна, бих предпочел смъртна...

golemiq_korab_minava
06-14-2014, 07:50
то се е родило в клетка, няма мозък на човек, че да разбира какво е бял свят. Нито прасето изпитва някви тъжни чувства от тва. За него щастието се състои в тва да се наяде и напие.

golemiq_korab_minava
06-14-2014, 07:51
виж, ако го вземеш от дивата природа - няма да се чувства добре , но като е опитомено от 2000 години..

yakuza_
06-14-2014, 07:51
мъртви, по-лесно се гледат

an7raks
06-14-2014, 07:59
то се е родило в клетка, няма мозък на човек, че да разбира какво е бял свят. Нито прасето изпитва някви тъжни чувства от тва. За него щастието се състои в тва да се наяде и напие.

Ама на мен не ми го обяснявай... Използвам доводите на Митко, за да му покажа колко е нелепо да се говори за чувствата на животните...

golemiq_korab_minava
06-14-2014, 08:03
Ама на мен не ми го обяснявай... Използвам доводите на Митко, за да му покажа колко е нелепо да се говори за чувствата на животните...

то чувства има, ама самосъзнанието им е друго... те са свикнали с условията си и не искат повече... обича стопани на си и всичко е наред.

an7raks
06-14-2014, 08:05
то чувства има, ама самосъзнанието им е друго... те са свикнали с условията си и не искат повече... обича стопани на си и всичко е наред.

Ама то и прасето си обича стопанина и си грухка щастливо... накрая даже не разбира от къде му е дошло и всичко е наред...

anonymous895156
06-14-2014, 09:42
Ама то и прасето си обича стопанина и си грухка щастливо... накрая даже не разбира от къде му е дошло и всичко е наред...

в кланиците прасетата са много любвеобвилни, да знаеш

an7raks
06-14-2014, 10:11
в кланиците прасетата са много любвеобвилни, да знаеш

Ти кога последно посети кланница?

golemiq_korab_minava
06-14-2014, 11:57
Ама то и прасето си обича стопанина и си грухка щастливо... накрая даже не разбира от къде му е дошло и всичко е наред...

Така е. Грижите са много важни. Но за съжаление прасетата в огромните животновъдни ферни в някои държави не се отглеждат в райски условия. Натрупани и наблъскани на гъсто в огромни клетки, без никакво спокойствие и отношение. После обаче ЕС от България ще изисква екологични реформи за животните, за които нашите селяни нямат пари и средства.. ХаХАха.

bilqnavod
06-14-2014, 15:00
Погребала си 2 невинни животинки... :/
Мите, нали си някакво природозащитниче, я ми разясни защо измъчвате животинките, като ги държите в клетка до живот? Щото при хората доживотната присъда е най-тежка...

Стигааааааааа деееееееееееее...
Ужасен си... Двете преди починаха от старост, знаеш ли колко ми беше тежко? Затова си купувам ново...

golemiq_korab_minava
06-14-2014, 16:01
хайде до дълбока старост да доживее ;д

bilqnavod
06-14-2014, 18:14
хайде до дълбока старост да доживее ;д

А дано!

NaOH
06-14-2014, 18:46
Абе ти Биляна с доматите ли си?

an7raks
06-15-2014, 17:52
Стигааааааааа деееееееееееее...
Ужасен си... Двете преди починаха от старост, знаеш ли колко ми беше тежко? Затова си купувам ново...
Това не са негри, че да си купуваш нови... Имай малко човечност!