PDA

View Full Version : Проблем със СД/ДВД устройство



Evanescense
06-12-2014, 08:54
Здравейте, моля за малко помощ. :)
Наскоро гледах филм от диск на компютъра, двд устройството си вървеше нормално и всичко беше наред. Преди няколко дни включвам отново диск за да гледам филм и устройството ми не го чете. Когато го отворя и после затворя без диск издава много силен шум, а когато у сложа диск шума не е толкова силен и не показва че има диск вътре.
Можете ли да ми помогнете как да го оправя, някаква програма или какво да направя ?
Благодаря предварително :)

aaster23
06-12-2014, 10:53
Ако си с Windows 7 Моят Компютър- Свойства - Диспечер на устройства - DVD/CD-Rom и прати снимка!
Ако искаш ми пиши на skype first_banned и със Team Viewer мога да ти помогна :)

npp
06-13-2014, 06:53
претърпявало ли е някакъв механичен удар?

JDeel
06-13-2014, 12:57
Абе не знам ама през годините съм натрупал разни дискови устройства, кое CD, кое DVD, кое четачка, кое записвачка... ненавиждам ги тия устройства, винаги се скапват дори и да не се използват. Може и аз да имам някаква черна аура спрямо тях, ама мисълта ми е че явно не са много надеждни устройства :) Още по-ненадеждни са пък дисковете.

Тъй че моето предложение е да минеш на нещо по-модерно - външен хард, USB флашки, SD карти... от тоя сорт. И няма какво да му се чудиш на дисковото, явно си му е дошло времето :)

Evanescense
06-13-2014, 15:41
Мии, не не е претърпявало никакъв механичен удар, така все едно от нищото стана този проблем.

doomkillerr
06-24-2014, 23:14
Хора - моля Ви се не гледайте филми директно от CD-DVD-то. Както каза "JDeel" те се скапват и без да се ползват, пък камо ли ако върти и чете 2-3 часа до като гледате филма. Най-добре си копирайте филма за 10 минути на харда и го гледайте от там.