PDA

View Full Version : Управлявате ли личните си финанси



KumchoValcho
06-12-2014, 16:06
или харчите без много да мислите колко имате и как харченето ви се отразява

ByK
06-12-2014, 16:16
Винаги си правя сметка на парите и къде, колко и за какво съм похарчила. Или си правя съответно планове колко ще ми трябват за нещо :D
Честно казано не симпатизира на т.н "безразборно пилеене" на пари, винаги всичко трябва да е с мярка и пресметнато.. :д

Ivaaaaa
06-12-2014, 18:09
никога не съм си правила разпределение, бюджети или там както се казва. мн мразя такива сметкаджийски истории. квото ми трябва, отивам и си го взимам без да го мисля.

fUcKsMiLe
06-12-2014, 18:11
Зависи. За бала изхарчих хипер малко пари, но тъй като имах пари, си купих доста неща и за след бала, които пак ще ги ползвам доста време. Общо взето взимам си неща, които ще ми трябват. Рядко си купувам адските глупости.
Иначе съм много организирана, във времето, финансите. Пазя си касовите бележки и си смятам за месеца колко съм изхарчила и се старая да е по-малко другия месец, защото са все за глупости(визирам сладоледи, снаксове, безалкохолни, като мога да мина и без тях примерно).

MissSun
06-12-2014, 19:48
Водя си колко съм изхарчила всеки месец. Събирам си касовите бележки и накрая смятам.

sifon4o
06-12-2014, 23:55
кво ти пука

Moneyweather
06-13-2014, 09:15
Да :)
http://24.media.tumblr.com/358c5530cb0ae55ed055f7fdc60dc522/tumblr_n56kkfyIqY1tvkyubo1_500.jpg

sometimes_
06-13-2014, 09:46
Май харча безразборно. Като имам - харча, като нямам - се съобразявам. Но и аз не харесвам разни сметкаджии. Не обичам да се лишавам от нищо, като ми се яде нещо - купувам си го, като си харесам нещо - мое е. Разбира се, не си купувам супер скъпи неща. Докато мога да си позволявам тоя начин на живот, ще го правя. Определено не съм пестелива. :D

TheNormalGuy
06-13-2014, 11:19
Зависи. За бала изхарчих хипер малко пари, но тъй като имах пари, си купих доста неща и за след бала, които пак ще ги ползвам доста време. Общо взето взимам си неща, които ще ми трябват. Рядко си купувам адските глупости.
Иначе съм много организирана, във времето, финансите. Пазя си касовите бележки и си смятам за месеца колко съм изхарчила и се старая да е по-малко другия месец, защото са все за глупости(визирам сладоледи, снаксове, безалкохолни, като мога да мина и без тях примерно).

Недей лъга хора бре, паласпур. ;д

Иначе, научил съм се, да не харча много и гледам да нося малко пари в себе си, така и да искам да пилея пари, няма как да стане.

KumchoValcho
06-13-2014, 15:31
ОК

fUcKsMiLe
06-13-2014, 18:51
Недей лъга хора бре, паласпур. ;д
Тоз пък къде се слага.

ОР
06-13-2014, 21:21
Сичко на минава на екселска таблица и след тва на пай чарт.

Тъпото е, че знам един пич от курса на 36 и майка му още му управлява финансите :/

golemiq_korab_minava
06-13-2014, 21:59
идеална тема за тиин форум с 90 процента непълнолетни деца, издържащи ги родители.
който ,,не обича'' ,,сметкаджийски истории'' не живее ли ден за ден ?

KumchoValcho
06-14-2014, 05:44
идеална тема за тиин форум с 90 процента непълнолетни деца, издържащи ги родители.
който ,,не обича'' ,,сметкаджийски истории'' не живее ли ден за ден ?
Това, че ни издържат родители е още по-удобно, за да се научим как да си управляваме парите и да спестяваме

Да, много е противно да живееш от заплата на заплата, или просто от ден за ден, без никаква перспектива. За съжаление нямаме никаква финансова грамотност и аз тепърва навлизам в тази свера

Ewok
06-14-2014, 08:15
"в тази свера"
свера


Правя си някакъв план за задължителните ми плащания за месеца и съответно колко пари ще ми останат след това и оттам нататък нямам никаква идея за какво са ми другите разходи :д
Като ми трябва нещо си го купувам, като ми намалеят парите се ограничавам и така.

Май трябва и аз да започна да си правя някакви по-големи сметки :/

golemiq_korab_minava
06-14-2014, 08:24
Това, че ни издържат родители е още по-удобно, за да се научим как да си управляваме парите и да спестяваме

Да, много е противно да живееш от заплата на заплата, или просто от ден за ден, без никаква перспектива. За съжаление нямаме никаква финансова грамотност и аз тепърва навлизам в тази свера

така е, трябва малко подготовка да имате, макар че парите, които ви дават родителите са с цел задоволяване на нуждите ви според техните представи, желания и възможности. Големи сметки с джобните не може да се правят. По-добре е да надникнете или попитате за управлението на бюджета на родителите.

fUcKsMiLe
06-14-2014, 13:19
Учете се, докато мама и татко ви издържат иначе има вероятност, ако сте от по-разпиляните да не ядете някой друг месец, заради глупави покупки. Аз почнах, защото живея при баба ми, а тя смята всяка стотинка (баби, какво да ви кажа). Всеки ден ме известява колко пари остават и как ще ги разпредели, колко пари ще ми даде за деня, колко остават да спести... Не, че е приятно, ама свикнах. И последната година с всички курсове и простотии, които трябваше да направя, почнах повечко сама да си смятам.

KumchoValcho
06-14-2014, 15:16
"в тази свера"
свера

да