PDA

View Full Version : Журналистика?



BlackDahlia
06-12-2014, 18:37
Здравейте, догодина ще се наложи да кандидатствам и съм се насочила към журналистика. Може ли да ми кажете кой университет в България предлага най - добро обучение по специалността. Също така ако може някой да ми каже за какви теми трябва да се подготвям за изпита по журналистика, какво по точно трябва да напиша ще съм много благодарна.

Jaune
06-14-2014, 12:08
СУ.
Няма теми. Дават рандъм тема около обществено-политическия живот, води се есе по актуална тема, но може да не го обвързваш с политика. Общо взето изпитът няма ник'ви критерии. :Д
И има и устен, на който пак питат по такива актуални въпроси.

BlackDahlia
06-15-2014, 05:20
Благодаря. А трябва ли текса да е написан като статия или просто есе?

Barbie47
06-15-2014, 06:18
Не, не мисля, че трябва да е статия. Пишеш есе по зададената тема - тази година на редовния мисля, че се падна "Професия трол". Плюс това - не можеш да отидеш на устен, ако не си минал писмения, мисля с 3.50 мин.

Jaune
06-15-2014, 13:53
Свободна прозаична форма, както гласи сайтът на СУ. Можеш да го напишеш и приказка. Ама се изтърка това. :Д

BlackDahlia
06-15-2014, 17:48
Благодаря много!

sexa_na_kompleksa
06-16-2014, 16:28
Препоръчвам НБУ, но пък и съм пристрастна - уча там и съм повече от доволна. Има огромна разлика между държавно и частно, особено когато става дума за образование. В НБУ лесно се влиза - тест с по 10 въпроса от 10 категории. Противно на широкоразпространеното мнение обаче, трудно се излиза. Ако учиш, разбира се, няма да имаш никакви проблеми.