PDA

View Full Version : Да стана баща... на 22?!



MuTuTyYy
06-13-2014, 09:59
Темата е изчерпана.

MuTuTyYy
06-13-2014, 10:03
2-3 думи :D

bilqnavod
06-13-2014, 10:17
Ще сключвате ли граждански брак?
Ако не, после да не мрънка момичето да става булка. Нищо ще бъде булка с дете, няма лошо.
От това, което прочетох за вас, ми стана ясно, че се обичате. Ами имате всички възможности - опитайте! :)

MuTuTyYy
06-13-2014, 10:22
bebe

xoxi
06-13-2014, 11:29
Ако знаеш колко мило ми стана, докато ти прочета романа... :D
Но едно ми направи впечатление.
Първо казваш, че НЕ си готов да бъдеш баща, а после пък казваш, че знаеш, че ЩЕ бъдеш добър баща. Може да вярваш в способностите си, но след като не се чувстваш готов, защо бързате толкова? Искате да имате дете, обичате се евентуално, представяте си бъдещето заедно, но защо точно СЕГА?
Да, детето е радост, но е и огромна отговорност. Непрекъсната грижа, нерви, разходи, болести... какво ли не. Не гледай само хубава страна страна на нещата.

MuTuTyYy
06-13-2014, 11:50
bebe

sometimes_
06-13-2014, 11:58
Митко, Митко... Странна работа е тая история.
Ама дете само с любов не се гледа. Изискват се пари, грижи, усилия и много отговорност. Добре е хубаво да си поговорите. Щом смятате, че сте готови - добре, но помислете за всичко, което идва след раждането. Аз може би не съм най-подходящият човек, който да дава съвети по тая тема, защото съм на 25 и ми се струва много, много рано да имам дете, въпреки че много искам. Просто гледането на дете ми се струва трудна работа - не знам как бих издържала в моментите, когато се разболее, когато падне, когато поиска нещо, което не мога да му дам. Всички казват, че ставаш готов за родител в момента, в който детето ти се роди. Но все пак е добре да се обмисли всичко предварително...

dimitar_ak
06-13-2014, 12:10
Сами ли се издържате, имате ли къде да живеете? Можеш ли да поемеш самостоятелно издържаката й докато тя е в майчинство и не може да работи?

MuTuTyYy
06-13-2014, 12:42
bebe

DarkTemplar
06-13-2014, 13:16
Според мен разсъждаваш наивно и все още не си готов за родител. И то не от емоционална, а от обективна гледна точка. Нямаш работа и постоянен добър доход, нямаш професия (по средата на висшето си), обаче си тръгнал да ставаш баща. Гледам те, че си си го навил на пръста и убеждаваш себе си и околните как "желанието > момента", обаче твоята визия за нещата е много по-различна от реалността. Еми за мен не е сериозно.

Cloud9
06-13-2014, 13:39
Според мен разсъждаваш наивно и все още не си готов за родител. И то не от емоционална, а от обективна гледна точка. Нямаш работа и постоянен добър доход, нямаш професия (по средата на висшето си), обаче си тръгнал да ставаш баща. Гледам те, че си си го навил на пръста и убеждаваш себе си и околните как "желанието > момента", обаче твоята визия за нещата е много по-различна от реалността. Еми за мен не е сериозно.

Може и да е прав,а може и след седмица да е на друго мнение.Аз напълно подкрепям DarkTemplar и смятам че им е рано.Не се изхранвате сами,нямате доходи,обичате се ,ама...това не те грее зимата.хубаво е че мислите за тези неща,но гледането на едно дете не е само хубавите моменти,игрите и сладките крачета.то е и мнооого пари,страшна отговорност до живот и в общи линии край на вашия личен живот.Аз съм омъжена,на 25 съм и все още мисля,че ми е рано и до 2 години не планувам деца.Живеем заедно,работим и двамата и се издържаме сами,но не съм готова за тази крачка.Хората ми казват че съм егоист и бездушна,но защо да раждам дете без да го искам.та така и вие не трябва да си правите дете само защото искате.Помислете,млади сте още,имате време да си се радвате само двамата на връзката ви.пък ако стане-стане

MuTuTyYy
06-13-2014, 13:40
bebe

MuTuTyYy
06-13-2014, 13:56
bebe

golemiq_korab_minava
06-13-2014, 14:06
И кво ще му усигориш на това дете с тези 300- 600 лв.
Значи се сравняваш с тези по квартирите, които хващат двата края едвам?
Ми те и циганите в гетото има е много добре, ако ги питаш..
Тва дете да не живее само на пюрета и вода? Като порасне кво правим? На детски помощи ли?
Без кола, без забавления.

трол

igaydarov
06-13-2014, 14:07
хах

DarkTemplar
06-13-2014, 14:15
Ами те точно бебешките неща са сериозен разход. Като се започне от раждането (избори на екипи и т.н.), мине се през всичките консумативи, необходими за отглеждането на едно бебе, храни, пюренца, бебешки дрешки и т.н. Един мой приятел от детинство наскоро стана баща и ми разправяше, че само разходите покрай бебето стигали до 1000 лв месечно. А той има собствено жилище, стабилна работа и доходи. И е пестелив човек, не е грандоман.

Желанието ти да станеш баща е напълно разбираемо, просто изчакай да си довършиш образованието, да започнеш доходосна работа, въобще да си стъпиш на краката и тогава действай. Според мен все още не си готов.

MuTuTyYy
06-13-2014, 14:29
bebe

MuTuTyYy
06-13-2014, 14:30
bebe

igaydarov
06-13-2014, 14:45
Хах

MuTuTyYy
06-13-2014, 14:55
bebe

shmatarok
06-13-2014, 14:55
Аз не разбирам ти какво си седнал да ни убеждаваш нас колко ти е време да ставаш баща. Като си решил да дундуркаш бебе - еми прави си го, сам ще си го гледаш така или иначе, няма ние да му сменяме памперсите и да го приспиваме вечер :) .
Несериозно звучиш обаче, отделно - не разчитай толкова на близки и роднини - прави ми впечатление, че ги споменаваш редовно, един съвет от мен - не си прави сметките без кръчмар. В един момент да не се окажеш с изнервена приятелка, ревящо бебе и празен джоб.

shmatarok
06-13-2014, 14:56
MuTuTyYy MuTuTyYy е на линия
Фен
Регистриран на
Nov 2009

Имаше една мацка на времето, която се пишеше BeHuTyYy и много я харесвах. :D Истинската ми регистрация е Dimit1rM ако не се лъжа, но не помня паролата.

Изказваш се супер малоумно и годините не те правят мъж. Напълни и путето и не знам си какво. И на 30 да станеш сигурно пак няма да искаш да си баща, защото си боклук. Не съм ти искал мнението за това дали мога или не мога да гледам едно дете. Смятам, че имам достатъчно акъл в главата, че да пресметна кое как може да стане и да поема риска ако преценя. Винаги ще има риск да станеш баща. Дали по-малък или по-голям. Не съм искал мнение за финансовото ми положение. Ти не си баща и след като не искаш да ставаш... ами явно не можеш да разбереш. Твоето мнение не ме вълнува особено. Такива хора като теб по-добре да не стават родители никога. След като за теб тоя въпрос се състои в това дали ще и напълня путето и не знам си какво. Мога да звънна един телефон и започвам работа на 700-800 лева първоначална и моята приятелка учи за програмист и от вкъщи може да работи и учи. Не ме плаши нищо. Аз не се притеснявам дали на детето ще му липсва нещо, защото НЯМА. Ти не можеш да разбереш. И бъбрек ще продам ако трябва. Нека съм несериозник. Не пиши повече нищо, защото се изнервям. Явно сме коренно различен тип хора и не искам да ти чета простотиите.

Защо пусна темата тогава като не си тръгнал да искаш мнение? :)

igaydarov
06-13-2014, 15:00
хах

statasjaf[a
06-13-2014, 15:23
Като гледам как се обиждате ... се съмнявам дали някога сте се замисляли да ставате бащи... изглеждате по на 14 години

MuTuTyYy
06-13-2014, 15:24
bebe

Light_Dreamer
06-13-2014, 18:56
Така стана и с моите родители. На по 23, 24 направиха сватба, заради мен.

bilqnavod
06-14-2014, 18:02
bebe

Защо си заменил коментарите си?
Като гледам, май вече си станал баща????????????????
Изпуснах темата не можах да хвана нещата, които си писал.

NissaN
06-16-2014, 10:59
Защо не един набор без да иска стана баща на 18 (по-скоро ще става).

NissaN
06-16-2014, 11:02
Защо не един набор без да иска стана баща на 18 (по-скоро ще става).

Сега вместо да събира пари за книжка,за джип(кола) да си гледа кефа ще гледа дете а още не е завършил 11 клас.Поне детето ще се роди след 7-8 месеца.