PDA

View Full Version : Непълнолетен да шофира



bobi982
06-13-2014, 13:52
Зправейте бихте ли ме посъветвали за следното тъй като вече около 4 5 месеца почнах редовно да се качвам на колата и шофирам със часове и ми е на мерак ако ме хванат куките какво ще е следното на 16г съм и до сега не са ме хванали куките та ако ме хванат какво може да се случи колата я карам без документи даже не си взимам лична Та ако ме хванат ще имам ли шанс да им дам рушвет ако не да не прибират колата майка и баща ми са в чужбина аз живея с дядо и баба и те знаят че шофирам нищо не ми казват от 7 години почнах да се уча и в 12г карах из малата и от там толкова мерак до сега вече даже вече не ми се шофира но ми остана като навик

LadyDi
06-13-2014, 15:19
ми изкарай си книжка бе
трябва да имаш навършени 16 г. и 9 месеца

bobi982
06-13-2014, 22:13
Най много за това попитах да не стане някъв фал с патрулките ако ме хванат

RapExotic
06-14-2014, 07:04
трябва да имаш навършени 16 г. и 9 месеца

Не бяха ли 17 г. и 9 месеца?

На тази възраст можеш да изкараш единствено категория АМ. Последствията от каране без книжка не са много приятни. Най-малкото глобите са трицифрени. Ако колата е без документи, то тя е потенциално крадена (нищо че е на вашите) и могат да я конфискуват до установяване на собственика. А това, че си без лична карта е още едно нарушение, за което могат да те задържат за 24 часа до изястняване на самоличността.

an7raks
06-14-2014, 08:32
За нещастие, в България нищо няма да ти направят... Принципно, би трябвало да ти смачкат муцуната от бой само за мисълта да даваш рушвети. Отделно още една гора бой за каране без книжка + конфискуване на колата...
Не бой се, дори и да убиеш някого на пътя, пак нищо няма да ти направят.

Moneyweather
06-14-2014, 09:45
Много мразя е такива...лайна
Дано те хванат по-скоро:)

LadyDi
06-14-2014, 17:16
Не бяха ли 17 г. и 9 месеца?

На тази възраст можеш да изкараш единствено категория АМ. Последствията от каране без книжка не са много приятни. Най-малкото глобите са трицифрени. Ако колата е без документи, то тя е потенциално крадена (нищо че е на вашите) и могат да я конфискуват до установяване на собственика. А това, че си без лична карта е още едно нарушение, за което могат да те задържат за 24 часа до изястняване на самоличността.

16 г. и 9 м., категорията е Б1 за управление на малка кола

RapExotic
06-14-2014, 17:43
16 г. и 9 м., категорията е Б1 за управление на малка кола

Да, но колата му трябва да е с маса до 550кг. Сигурен съм, че тази на баща му е по-голяма, а за нова едва ли има пари. Освен Смартмобил, Трабант или KTM X-bow не се сещам каква друга кола може да кара с тази категория. Освен това ще се набута сега да кара курс Б1, а след 1-2 години пак да кара за Б (въпреки, че има привилегии като е изкарал Б1).

an7raks
06-15-2014, 18:37
Трабанта не влиза в категорията, Смарта май и той не влизаше...

bobi982
06-15-2014, 21:13
Ти шофираш ли вообще

bobi982
06-15-2014, 21:15
Значи колата е БМВ 325/2.5

anonymous908491
06-15-2014, 22:07
16 г. и 9 м., категорията е Б1 за управление на малка кола

С две или максимум три колела

an7raks
06-16-2014, 08:07
Ти шофираш ли вообще

аз ли? :lol:

bobi982
06-16-2014, 11:26
:D Не Moneyweather

dimitar_ak
06-16-2014, 13:58
Хлапак без книжка с мощно BMW. Много върви нали? Я вземи си седни на задника и се занимавай с нещо друго докато станеш правоспособен. Точно такива като теб ги пишат по новините.

an7raks
06-16-2014, 14:02
Хлапак без книжка с мощно BMW. Много върви нали? Я вземи си седни на задника и се занимавай с нещо друго докато станеш правоспособен. Точно такива като теб ги пишат по новините.

Пишат ги със заглавия "Дете открадна колата на баща си и уби човек. Последици отново няма да има"...

LadyDi
06-16-2014, 14:12
Пишат ги със заглавия "Дете открадна колата на баща си и уби човек. Последици отново няма да има"...

Има и друг вид заглавия...


БМВ се заби в стълб посред бял ден, съобщи varnautre.bg. При навлизане в десен завой, непълнолетен и неправоспособен водач изгубил контрол над управляваната от него кола, изхвърчал от пътя и се спрял в електрически стълб.


Непълнолетен шофьор загина при тежка катастрофа на пътя от Враца за квартал "Кулата", пострадали са още
четирима младежи


Момче на 15 години и 21-годишен мъж са загинали при катастрофа край тервелското село Векилски, съобщиха от полицията. 15-годишният неправоспособен водач от с.Орляк, община Тервел, е управлявал лек автомобил „Опел Вектра”. Тийнейджърът изгубил контрол над колата заради несъобразена скорост и се ударил в крайпътно дърво. В резултат на катастрофата на място са починали шофьорът и пътуващият на предната седалка 21-годишен жител на с.Зърнево.

И т.н... you get the point...

an7raks
06-16-2014, 17:32
Има и друг вид заглавия...







И т.н... you get the point...

Да, ама на почти никого не му пука, че някакъв идиот се е качил на колата без книжка и се е убил... Лошото е, когато заради него загине невинен.

yakuza_
06-16-2014, 23:14
подкарай совалка и тогава се хвали

bobi982
06-19-2014, 11:19
Хлапак без книжка с мощно BMW. Много върви нали? Я вземи си седни на задника и се занимавай с нещо друго докато станеш правоспособен. Точно такива като теб ги пишат по новините.
Ми за BMW то Да върви и доло виждам сумати интриги за катастрофи и само спамите но никой не пита дали спазвам правилата как шофирам колко км си позволявам, Колата не е играчка не е за всеки и не всеки става шофъор аз да не съм луд че градски да летя с Бавареца всеки който е карал БМВ знае за какво става дума и още карам вече 4 месеца и половина съм с бавареца и до сега нямам никъв проблем, А и тези който имат книжка ще ги признаете ли че спазват правилата когато се качат на кола която има 170 k.c и книжката не кара колата. ;)

JuStElly
06-22-2014, 17:45
Хлапак без книжка с мощно BMW. Много върви нали? Я вземи си седни на задника и се занимавай с нещо друго докато станеш правоспособен. Точно такива като теб ги пишат по новините.

А ти вземи научи какво е правоспособност, защото човек е правоспособен от момента, в който се ражда... -.-

LadyDi
06-22-2014, 17:55
А ти вземи научи какво е правоспособност, защото човек е правоспособен от момента, в който се ражда... -.-

Нали се сещаш, че има разлика между гражданска правоспособност и правоспособност за управление на МПС? Или просто обичаш да се хващаш за думички без оглед на релевантността им спрямо настоящия казус?

JuStElly
06-23-2014, 16:51
Нали се сещаш, че има разлика между гражданска правоспособност и правоспособност за управление на МПС? Или просто обичаш да се хващаш за думички без оглед на релевантността им спрямо настоящия казус?

Отлично знам разликата, не се притеснявай, прочети поста и на теб може би ще ти стане ясно, че думата не е използвана удачно...

LadyDi
06-23-2014, 17:16
Прочети темата и ще разбереш, че е удачно.
Не вади постовете от контекста на темата.

an7raks
06-23-2014, 17:21
Ми за BMW то Да върви и доло виждам сумати интриги за катастрофи и само спамите но никой не пита дали спазвам правилата как шофирам колко км си позволявам, Колата не е играчка не е за всеки и не всеки става шофъор аз да не съм луд че градски да летя с Бавареца всеки който е карал БМВ знае за какво става дума и още карам вече 4 месеца и половина съм с бавареца и до сега нямам никъв проблем, А и тези който имат книжка ще ги признаете ли че спазват правилата когато се качат на кола която има 170 k.c и книжката не кара колата. ;)

4 месеца и половина?!? Та ти си виртуоз някакъв, бе! Роден талант! Детето-чудо! Имаш бензин във вените! Нямаш сърце, а карбуратор!

Хората карат по 10 години и навъртят хиляди километри преди да си повярват...

DeHu
06-23-2014, 19:07
Глупак,научи се да пишеш!

tori
06-23-2014, 22:11
И кво - много си як и момиченцата от даскало ти пускат само като видят бавареца? Браво, следващия стълб е твой. Едно е дядо да ти дава да караш по черните пътища на село и на полигона, друго - да си потенциален убиец из града. Само не знам с кой акъл баба и дядо ти дават колата, това не е нормално. Вземи им обясни, че ако продължават, може да получат солена честитка при евентуална проверка, щото колкото и застреляни да са ни законите и „Родната полиция“, няма да пропуснат да си търсят паричките.

bobi982
06-23-2014, 22:56
4 месеца и половина?!? Та ти си виртуоз някакъв, бе! Роден талант! Детето-чудо! Имаш бензин във вените! Нямаш сърце, а карбуратор!

Хората карат по 10 години и навъртят хиляди километри преди да си повярват...

Em .. :)

bobi982
06-23-2014, 22:57
[QUOTE=DeHu;11113221]Глупак,научи се да пишеш![/
Да не си ми учител уе

bobi982
06-23-2014, 23:04
И кво - много си як и момиченцата от даскало ти пускат само като видят бавареца? Браво, следващия стълб е твой. Едно е дядо да ти дава да караш по черните пътища на село и на полигона, друго - да си потенциален убиец из града. Само не знам с кой акъл баба и дядо ти дават колата, това не е нормално. Вземи им обясни, че ако продължават, може да получат солена честитка при евентуална проверка, щото колкото и застреляни да са ни законите и „Родната полиция“, няма да пропуснат да си търсят паричките.

:Д Не много често карам колата вече хванаха го приятела глоба 300лв и 3 год няма право да се явява за шофъорски изпит :D

an7raks
06-24-2014, 17:23
:Д Не много често карам колата вече хванаха го приятела глоба 300лв и 3 год няма право да се явява за шофъорски изпит :D

Ебати якото, вече е и бадасс с досие! Сигурен съм, че всички пички са лапнали по него.

Тори, ще се учудиш всъщност колко точно са ни застреляни законите и родната полиция...

tori
06-24-2014, 22:57
Тори, ще се учудиш всъщност колко точно са ни застреляни законите и родната полиция...
Мъш ми, колкото и да са застреляни, никой няма да пропусне да си обере паричките. Съученичка бутна две коли и сега е с акт, чиято сума още не е известна никому. Полицаите казват, че с по-малко от 200 кинта няма да олекне.

girlwithblueeyes
06-25-2014, 14:41
И кво - много си як и момиченцата от даскало ти пускат само като видят бавареца? Браво, следващия стълб е твой. Едно е дядо да ти дава да караш по черните пътища на село и на полигона, друго - да си потенциален убиец из града. Само не знам с кой акъл баба и дядо ти дават колата, това не е нормално. Вземи им обясни, че ако продължават, може да получат солена честитка при евентуална проверка, щото колкото и застреляни да са ни законите и „Родната полиция“, няма да пропуснат да си търсят паричките.

А може и в моргата да ги пратят да го търсят.

an7raks
06-25-2014, 20:26
Мъш ми, колкото и да са застреляни, никой няма да пропусне да си обере паричките. Съученичка бутна две коли и сега е с акт, чиято сума още не е известна никому. Полицаите казват, че с по-малко от 200 кинта няма да олекне.

Няма кви парички да оберат, като дришльото каже, че е откраднал ключовете, а родителите го потвърдят...

tori
06-25-2014, 21:22
Няма кви парички да оберат, като дришльото каже, че е откраднал ключовете, а родителите го потвърдят...
И мислиш, че някой родител ще си остави чавето да се влачи по ТВУ-та и съдилища?! При евентуална катастрофа, дори и палангоза да е откраднал ключовете за колата, всеки родител ще си замълчи и ще се признае за виновен. Едно е детето ти да попадне в тая система, съвсем друго да си платиш и да забравиш за всичко. Вчерашния епизод на Съдби на кръстопът даже се въртеше около тая работа, намери си резюме в сайта на нова.

draid
06-25-2014, 22:25
4 месеца и половина?!? Та ти си виртуоз някакъв, бе! Роден талант! Детето-чудо! Имаш бензин във вените! Нямаш сърце, а карбуратор!

Хората карат по 10 години и навъртят хиляди километри преди да си повярват...

Първо на първо, карбуратора е умряла работа вече, само Хамериканците го тачат още.

Второ, хората които имат достатъчно опит никога не влизат във фаза "повЕрвах си" това обикновено се случва с каращите от няколко месеца до година-две.

Автора няма какво да го коментирам, очевидно е че си вярва че може да кара. Какво ще стане ако те хванат ? Почти сигурно ще те приберат заедно с колата, а колата ще трябва да дойде да си я вземе тоя на чието име е за да му съставят и на него акт, в твоя случай ще мине доста време. Напишат ли ти акт няма как да вземеш книжка без да си го платиш, а може и да не ти дадат за известен период от време.


И мислиш, че някой родител ще си остави чавето да се влачи по ТВУ-та и съдилища?! При евентуална катастрофа, дори и палангоза да е откраднал ключовете за колата, всеки родител ще си замълчи и ще се признае за виновен. Едно е детето ти да попадне в тая система, съвсем друго да си платиш и да забравиш за всичко. Вчерашния епизод на Съдби на кръстопът даже се въртеше около тая работа, намери си резюме в сайта на нова.

Надали ще влачат по съда непълнолетен. Застреляни са ни полицаите доста, ама за такива неща в повечето случаи си вършат работата.

an7raks
06-26-2014, 07:52
Първо на първо, карбуратора е умряла работа вече, само Хамериканците го тачат още.

Второ, хората които имат достатъчно опит никога не влизат във фаза "повЕрвах си" това обикновено се случва с каращите от няколко месеца до година-две.

Е, хубу, де, кво да му кажа - нямаш сърце, а инжекцион?! :D
Имах предвид, че след като си натрупал опит, тогава можеш да се почувстваш по-уверен, а не че ставаш магьосник.

teodor2315
01-18-2016, 18:43
Ами ако ме хванат на 14 години да карам кола в София?

gimli
01-18-2016, 21:43
Актове, глупости, може и цял живот да не изкараш книжка. Аз поне досега каквото и да съм карал, винаги е без книжка, или документи, обаче има една подробност- ако карам карам само на село по стари или черни пътища, а в София на някой полигон, не искам да си правя експерименти, при които могат да пострадат хора, обаче имам доста повече опит от други хора с книжки, поне по мой наблюдения.

cheficha
07-26-2016, 12:19
От 2011 карам с Б1, и след тая зима ще изкарам златен талон (минимум 6 години без наказание). Истината е, че заради Б1 се научих да не съм джигит на пътя, щото ако ударя някого, ще ми скъсат трътката, а ударят ли ме, пак аз съм виновен. Сиреч винаги гледам да избягвам рискови ситуации. Сега си взимам книжка от САЩ ($20 долара струват там), и ще си карам с нея, вместо да давам по 50 лева за изпит на тия чикиджий от ДАИ за Б1.

baby_baby
07-27-2016, 11:08
Изкарай си книжка за да ти е по-спокойно и да не стане някой гаф

Не е трудно

football_guy11
07-27-2016, 12:56
Е, хубу, де, кво да му кажа - нямаш сърце, а инжекцион?! :D
Имах предвид, че след като си натрупал опит, тогава можеш да се почувстваш по-уверен, а не че ставаш магьосник.

Сърцето му бие в ритъм с 4 такта, но явно бордовия му компютър дава грешка, щом на 16 години си джитка из "махалата" и му е през оная работа. :D Аз съм на 15 и на мен бащата веднъж ми даде да карам от село до града, което са си сериозните 11 км. Добре, че нямаше много трафик и не се наложиха много усилия, ама си беше страшно. :D Никога не бих се навил да карам из града колата, дори да съм с баща ми. Т'ва си е сериозно начинение и ако не си карал курсове с инструктор, инцидента е просто въпрос на време...