PDA

View Full Version : Самочувствие



tnprblm
06-14-2014, 09:19
Значи проблема ми е, че страдам от ниско самочувствие. Изчел съм бая теми по този въпрос но никоя от тях не помага. Пишеше да намерим положителните си черти и да не гледаме само отрицателните, но аз така и не мога да открия положителните си черти. Усмивката ми е дебилска почти колкото смехът ми, нашите не са богати, имам много пъпки, имам и проблеми с общуването с противоположния пол. Повечето момичета ме отрязват много бързо. Имам няколко приятелки момичета, които са много красиви и с приятен характер, но само приятелки нищо повече. Тренирам всеки ден лостове от около месец - два. Моля ви да ми кажете как да повдигна самочувствието. Благодаря предварително.

Ospi
06-14-2014, 09:59
Много просто, пич. Ако нямаш положителни черти (което съм сигурен, че не е вярно) си създай такива. Продължавай да тренираш, направи си хубаво тяло. Отнема време, но веднъж направиш ли го ще ти скочи самочувствието. Също така самото трениране ти помага. Грижи се за тялото си, къпи се, поддържай си прическа, хигиена... Ще си по-привлекателен и уверен. Спри да се къпеш няколко дена и ще усетиш как ти пада самочувствието.
Бъди успешен в задълженията си - училище, например. Намери си хоби, не е нужно да е спорт. Може би ще ти допадне рисуване или стрелба с лък. Когато си успешен в една сфера, ти ставаш успешен и в други. Продължавай да четеш, намери нещо за пик ъп. Ще те разчупи и ще си по-социален, макар и да не става веднага.
Бъди себе си. Намери си свои хора, обличай се както ти си искаш. Никога не спирай да правиш нещо, което ти харесва само защото може да не те харесат за него. Цялата идея като цяло е да се докажеш на себе си. В момента ти вярваш, че си някой тип без положителни черти с дебилска усмивка, отрязван от момичетата. За да накараш подсъзнанието ти да повярва в нещо друго, ти трябва да изложиш реални доказателства, че не си гореспоменатият човек. Един вид няма да стане нито бързо, нито лесно, но след няколко години това, че не си се отказал в момента ще ти вдига самочувствието още повече. Другият вариант е да вдигнеш едно самочувствие без покритие, ама това ще е измама, през която хората ще виждат. Не е хубаво :).

Andjyy
06-14-2014, 10:48
Спри да се къпеш няколко дена и ще усетиш как ти пада самочувствието.

Щеше да е хубаво да се отнася за всички,но уви...

Ospi е написал основните неща :)

RapExotic
06-15-2014, 19:53
Започни да пиеш бира. Помага във всички аспекти изредени по-горе.

TCM-->
06-15-2014, 21:21
:( Като бях колкото теб .. бях в същото положение , но ето ме сега след 3 години , вече не само аз заглеждам момичетата , но и те мен , за 1 лято си направих тялото което исках да имам , все още имам някоя друга пъпка по лицето :D ама споко и те ще изчезнат ... вече се приемам такъв какъвто съм и не ме е срам от нищо и от никои ..
Да не ти пука , истинската любов идва по късно в живота и то тогава когато наи малко я търсиш ... не ти трябва момиченце на 15,16 години дет ще караш с нея 1 седмица ...