PDA

View Full Version : проблем с батерията на телефона



love1234
06-14-2014, 15:20
Здравейте! Имам проблем с батерията на телефона. Първо си помислих, че ще мине, но не се получи така. От една седмица батерията на телефона ми пада адски бързо, даже нищо да не правя пада. От два дена като излизам си го оставям вкъщи с половин батерия, а като се върна няма и 1% Какво да правя? Нова батерия ли трябва да купя? Без дори да правя нищо пада супер бързо и два пъти ми излезна надпис, че батерията е достигнала максимална температура и че трябва да я махна. Какво да правя?

change_to
06-14-2014, 18:15
къв телефон
Иди в диспеичера на батерията или нещо подобно беше виж ко ти яде батерията
DELETE на приложения който можеш и са ненужни
спираш блутути вифита гпси авто синхорнизаций и всичко ненужно

love1234
06-14-2014, 18:36
къв телефон
Иди в диспеичера на батерията или нещо подобно беше виж ко ти яде батерията
DELETE на приложения който можеш и са ненужни
спираш блутути вифита гпси авто синхорнизаций и всичко ненужно

Това вече го направих, нещата са до минимум и пак пада.

aaster23
06-14-2014, 18:45
Занеси телефона в сервиз! Не е от батерията, а от самият телефон. Ако може кажи модела на телефона и колко милиампер-часа ти е батерията!

change_to
06-14-2014, 21:19
кажи къв е телефона кога си го взел..
ако няма гаранция сложи му един къстъм ром
или ако вече си сложил смени го щот и аз имах един такъв телефона седи без да го пипам и му пада батерията :D

JDeel
06-15-2014, 12:38
Въпреки всичко някоя батерия може да откачи изведнъж, ако е била нещо дефектна. Рядко, ама става. А и това с максималната температура нещо не ми харесва... ако по някаква причина наистина е топла, отървавай се от нея веднага, да не стане като в Казанлък :) Иначе може и нейната електроника да се е повредила и да дава грешни данни, щото всяка батерия има една малка платка.
Общо взето ми намирисва на хардуерен проблем, ама знае ли се. Ако можеш да пробваш друга батерия на същия телефон или същата батерия на друг телефон - това ще докаже проблема :)

RapExotic
06-15-2014, 18:36
Пробвай да сложиш друга батерия и виж дали ще прави същия проблем. Така ще разбереш дали е от батерията или от телефона. Според мен е от батерията.

atanaspach
06-21-2014, 19:40
ако си с андроид...
Отиди в settings --> battery и виж какво ти яде батерията.
Спираш синхронизацията на всякакви акаунти - гугълският, пощенските, локацията и т.н.
Триеш фейсбука.
Спираш си GPS-а и локацията, както и 3G-то докато телефонът ти е заключен и не правиш нищо.