PDA

View Full Version : Galaxy S4



Vanchhh
06-15-2014, 17:03
Здравейте. Имам малък проблем с тел-а, за който съм виновен аз. Искам съвет какво да направя.
Бях си оставил телефона на една маса и заваля дъжд и въобще съм отцепил, че съм го зарязал там. Като го видях колко е мокър, веднага кърпи, сешоари, и всичко наред, обаче предната камера явно е влязло вода там и сега е замъглена. Като я изсуша с сешоара изчезва за малко и после пак се появява. Някакви идеи? Благодаря предварително!

OoVasKoO
06-15-2014, 17:12
НИКОГА НЕ ПРАВЕТЕ:

1. Изсушаване на телефона със сешоар, тъй като по този начин, освен наличието на влага в телефона, ще бъде повдигната температурата и по този начин условията за корозиране на елементите в устройството стават далеч по-добри, което означава, че дори водата да не накара устройството да даде накъсо, то корозията ще се погрижи да не заработи повече.



1. Обезателно изключете устройството. Това трябва да се случи максимално бързо, като препоръчителното време е това да стане в рамките на няколко секунди. Целта е да се намали силата на водата, преди тя да има шанса да повреди схемата и да направи късо съединение.

2. Подсушете устройството. За целта използвайте кърпа, като първо подсушете отворите, а след това разглобете устройството, изкарайте батерията му, ако имате тази възможност и го разделете на колкото се може повече части, разбира се ако устройството позволява, все пак няма нужда да го чупите. След това подсушете отделните части.

3. Поставете мокрото устройство в чанта с цел, която напълнете със силикагел. Не се безпокойте от странното име, всеки един от нас е виждал въпросното вещество, тъй като при всяка покупна на обувки, раници или чанти то е при стоката. Представлява малко пакетче с наглед пластмасови топчета. Тези топчета са именно то силикагел, който има много добри абсорбиращи свойства и гарантирано ще събере по най-бързия начин водата от телефона или таблета ви.

4. Изчакайте търпеливо поне 72 часа, през който не пипайте устройството и след това сглобете всичко. Включете и заредете устройството си. Ако сте успели да направите всичко достатъчно бързо, то вероятността устройството ви отново да работи е изключително голяма. Не забравяйте обаче, че въпреки, че водата е била за кратко в телефона или таблета ви, не е изключено тя да е предизвикала корозия и скоро устройството да не работи по обичайния и очакван начин.

.

Vanchhh
06-15-2014, 17:17
Грешката ми е, че съм го сушил с сешоар.
Телефона работи, камерата също, просто е замъглена, това ми е проблема..

OoVasKoO
06-15-2014, 17:19
нищо, пак може да пробваш със силикагел

change_to
06-15-2014, 20:39
бе тоя телефон няма ли няква водоустойчивост :D

OoVasKoO
06-15-2014, 20:46
S4 няма такива екстри :D

change_to
06-15-2014, 20:51
как може да има 100 ядрен процесор 10 видеоускорителя 60 гб рам ром 100 мегапиксела още 1 тон екстри и като го оплюеш и да спре да работи :(

OoVasKoO
06-15-2014, 21:01
вече има няколко по-добри от s4, които са водоустойчиви и прахоустойчиви, но s4 не е от тях
такъв е животът :D

Mozzela
06-16-2014, 05:59
Водата от камерата ще се абсорбира или изпари след време. Сложи го в купичка ориз за 2 дни и не го пипай! Преди време имах същият проблем с един телефон и си мислех, че е дал фира.. Оставих го на един шкаф, след около седмица и половина си работеше, явно водата се е изпарила, но с ориз ще стане много по-бързо!

Vanchhh
06-16-2014, 13:41
Благодаря на всички отзовали се, може да изтриете темата!

OoVasKoO
06-16-2014, 18:20
може да изтриете темата
надявай се :D

Mary_Jane_69
06-20-2014, 18:49
Аз пък имам друг проблем, за да не пускам друга тема, нищо че не е такъв телефон, имам чувството че музиката се чува по-слабо от преди. Не знам до колко е внушение и какво може да се е случило - Boomsound - които са х2

OoVasKoO
06-20-2014, 19:38
^ мокрен ли е телефонът?
с кой HTC си?

Mary_Jane_69
06-20-2014, 21:45
Опасявам се :) като е валяло и съм си сменяла песните, при стабилно криене и 601