PDA

View Full Version : Любов/висше образование .



Miniclubman
06-15-2014, 18:53
Здравейте : ) Момиче съм и нова в форума.
Седим с приятели и приятелки и обсъждаме една наша съученичка и решихме да ви питаме следното :
Тя е от малък град и си има приятел там от 2 години. Сега завършва и иска да отиде в по-голям град, за да може да учи, тъй като в нейния град няма университети. Момчето от своя страна има работа и взима малко над 1000лв и явно не иска да ходи никъде и я все и предлага да остане тя тук без работа и образование и уж той щял да я гледа. Ясно е че с 1000 лв малко трудно би се издържало младо "семейство" ...... Та, искаме да ви попитаме вие какво бихте избрали : любовта или работа/пари/образование. ???

Andjyy
06-15-2014, 19:45
И ако(като) я зареже след време,защото тръпката вече я няма,тя какво ще прави?

HollyGolightly
06-15-2014, 22:01
Ако наистина държеше на нея, щеше да я насърчава да се развива. Нека приятелката ти сама да си реши кое е по-важно за нея

DarkTemplar
06-15-2014, 23:01
Всеки нормален човек би избрал личностното си развитие пред подобна любов и зависимост от някого.

PimKie
06-15-2014, 23:04
Имам приятелка, чието гадже изкарва доста пари, има прилично количество къщи и апартаменти и въпреки това не иска ограничена жена-домакиня, която по цял ден да чисти, да готви и да гледа децата. Както казаха по-горе - ако някой ден се разделят, какво? Тя остава на улицата без образование и работа, която да може да я издържа. За мен НЕ е вариант.

HollyGolightly
06-15-2014, 23:10
Това, че някой е решил да си остане в къщи и да се грижи за семейството си, което си е работа 27/7 без почивни дни, не го прави "ограничена домакиня"

Hilary_
06-16-2014, 07:15
Това, че някой е решил да си остане в къщи и да се грижи за семейството си, което си е работа 27/7 без почивни дни, не го прави "ограничена домакиня"
Ако е в семейство с мъж и деца, го прави зависим и безперспективен, защото е прекалено зает да се грижи за всички останали, вместо за себе си.


Споделям един любим цитат, който отговаря на въпроса какво бих избрала:

“Some women choose to follow men, and some women choose to follow their dreams. If you're wondering which way to go, remember that your career will never wake up and tell you that it doesn't love you anymore.”

sometimes_
06-16-2014, 07:41
Тоя тип явно е доста глупав. Аз не бих допуснала гаджето ми дори да си помисли да ми предложи такъв вариант. А тя ще е още по-глупава ако се съгласи.

DeHu
06-16-2014, 08:55
Това, че някой е решил да си остане в къщи и да се грижи за семейството си, което си е работа 27/7 без почивни дни, не го прави "ограничена домакиня"

Ами за мен лично такива жени са точно "ограничени домакини".

bilqnavod
06-16-2014, 09:15
Всеки нормален човек би избрал личностното си развитие пред подобна любов и зависимост от някого.

+ това тя би могла да го убеди, че дори и да учи, пак могат да останат гаджета, какъв е проблема?

HollyGolightly
06-16-2014, 12:11
Ами за мен лично такива жени са точно "ограничени домакини".

Еми, да, друго си е да се развиваш професионално, докато 6 седмичното ти дете пребивава в крайпътната детска градина. На това му се вика преуспяла жена

LadyDi
06-16-2014, 12:41
Бъркате, ако смятате, че "ограничена домакиня" и "преуспяла жена" са антоними.
Първо, жените, които избират да се грижат за семейството си, вместо да градят кариера, не могат да бъдат определени с лека ръка като "ограничени". Това, че ние не разбираме техния избор и не бихме го направили за себе си, не значи, че те са по-глупави и смотани от нас. Явно съвремието ви научи да бъдете цинични. Има причина жената да си остава вкъщи и да се грижи за децата, докато мъжът работи и носи храната на масата. За щастие, никой не очаква от вас да го разберете, докато не станете майки.

an7raks
06-16-2014, 12:54
Бъркате, ако смятате, че "ограничена домакиня" и "преуспяла жена" са антоними.
Първо, жените, които избират да се грижат за семейството си, вместо да градят кариера, не могат да бъдат определени с лека ръка като "ограничени". Това, че ние не разбираме техния избор и не бихме го направили за себе си, не значи, че те са по-глупави и смотани от нас. Явно съвремието ви научи да бъдете цинични. Има причина жената да си остава вкъщи и да се грижи за децата, докато мъжът работи и носи храната на масата. За щастие, никой не очаква от вас да го разберете, докато не станете майки.
+
Значи да разбирам, че би ви било готино да сте на 5/примерно/ и да се виждате с вашите само за вечеря? Майките ви да те прибират в 8 капнали от работа и носейки някаква готова храна, колкото да има... Да получавате внимание, свеждащо се до това да сте живи и здрави...
Не виждам какво прави една жена домакиня "ограничена", като се грижи за семейството си, щом имат достатъчно средства, за да си го позволят.

По темата: Тъпо е да разчиташ, че този човек ще е винаги до теб и ще изкарва тези пари... Замини си да учиш, пък после можете пак да се съберете/едва ли/.
В случай, че се чудиш що ти говоря във второ лице... Никой не се регистрира във форум, за да пусне тема за "съученичка", която е обсъждал с приятели... ;)

baby_baby
06-16-2014, 13:02
Определено бих избрала работата

LadyDi
06-16-2014, 13:05
Не виждам какво прави една жена домакиня "ограничена", като се грижи за семейството си, щом имат достатъчно средства, за да си го позволят.
Не е въпросът само в средствата, а и в личния избор на жената. Има жени, които могат да си позволят да стоят вкъщи, но избират да не го правят. Този избор също трябва да бъде уважен.
Всяка жена трябва да има правото да избере как да протича живота ѝ - било то избор на съпруг, избор на кариера и избор на дали и колко деца да има.
За мен лично е важно детето да има връзка с майката и тя да е до него през първите няколко години. След това присъствието ѝ трябва да намалява постепенно, за да се учи и детето на самостоятелност. За това се започва с детска градина, училище и т.н.
Та в тоя ред на мисли, аз не разбирам изцяло нито кариеристките, които хвърлят детето на бабите и дядовците, нито призваните домакини, чиято единствена радост е домашния уют. Но това, че не ги разбирам, не означава, че тези жени са ограничени.
Друг е въпросът, когато майката не може (чисто финансово) да си позволи да прекарва колкото време иска с детето си.

girlwithblueeyes
06-16-2014, 13:15
Тоя тип явно е доста глупав. Аз не бих допуснала гаджето ми дори да си помисли да ми предложи такъв вариант. А тя ще е още по-глупава ако се съгласи.


Това.

RapExotic
06-16-2014, 15:11
А не може ли да съчетае двете неща? През седмицата ще е в големия град и ще учи, а през уикендите и ваканциите ще е при приятелят си.

marilyn
06-17-2014, 11:00
Тук не става въпрос за домакиня. Тя явно е на ~19 години, никой не е писал, че иска да ражда деца и тн. Въпросът е друг. Ще докаже, че е ограничена, ако се съгласи на това, което е предложил приятеля й. Тя след 5 или 10 години може да реши, че иска да е домакиня, да гледа деца и къща, но ще бъде с образование, с работа и ще може да изкарва пари, ще познава интересни и готини хора, ще е преживяла нещо, наречено "студентски години", а това е един от най-сладките периоди в живота.

Не бих се съгласила на такъв вариант, за мен образованието и работата ми са важни.

yakuza_
06-17-2014, 11:17
Майка ми има 2 висши и е родила брат ми на 19. Ако човек иска, винаги ще намери начин.

granger
06-17-2014, 12:04
Тук не става въпрос за домакиня. Тя явно е на ~19 години, никой не е писал, че иска да ражда деца и тн. Въпросът е друг. Ще докаже, че е ограничена, ако се съгласи на това, което е предложил приятеля й. Тя след 5 или 10 години може да реши, че иска да е домакиня, да гледа деца и къща, но ще бъде с образование, с работа и ще може да изкарва пари, ще познава интересни и готини хора, ще е преживяла нещо, наречено "студентски години", а това е един от най-сладките периоди в живота.

Не бих се съгласила на такъв вариант, за мен образованието и работата ми са важни.

съгласна!

DeHu
06-17-2014, 21:29
За мен лично е важно детето да има връзка с майката и тя да е до него през първите няколко години. След това присъствието ѝ трябва да намалява постепенно, за да се учи и детето на самостоятелност. За това се започва с детска градина, училище и т.н.

Именно,не е добре,когато детето не може една домашна работа да напише без помощта на мама.
Не бива да се изпада в крайности в крайна сметка и никой не е казал,че щом една жена работи докато гледа дете,то задължително "оставя 6-седмичното си дете в крайпътната детска градина".Това беше супер тъпо изказване по ред причини :D Бих искала да поясня аз какво значение влагам в понятието ''ограничена домакиня''.За мен това единствената ти работа е да поддържаш дома чист,да готвиш,да учиш с децата и прочие типични дейности е леко несериозно,най-малкото,защото може да вложиш времето си в нещо ,което да развива собствените ти качества и да носи полза както на теб,така и на семейството ти.Тук не говоря за жените,които работят денонощно и се виждат за по час дневно със семейството си,развивайки някаква брилянтна кариера.По-скоро става дума за това,че всеки човек трябва да е относително независим и самостоятелен и колкото по-ефективно се съчетаят гледането на семейството и развитието на личните качества,толкова по-добре е за всички.

LadyDi
06-17-2014, 21:42
За мен това единствената ти работа е да поддържаш дома чист,да готвиш,да учиш с децата и прочие типични дейности е леко несериозно,най-малкото,защото може да вложиш времето си в нещо ,което да развива собствените ти качества и да носи полза както на теб,така и на семейството ти.
Смяташ, че да отгледаш и възпиташ стойностен човек е несериозно? Евала.

ShtrudeL
06-17-2014, 22:07
За него е ясно, че е спрял да еволюира, но тя все още има шанс.
+ това не смятам, че ще мине дълго време преди да тя осъзнае това. Ако все пак мине, просто ще е прецакана. Но това осъзнаването определено ще дойде. :Р

anonymous908491
06-17-2014, 22:12
За него е ясно, че е спрял да еволюира, но тя все още има шанс.


хахахахаха, висшистите сте показател за обратна еволюция, а и тя е тръгнала по същия път.

marilyn
06-18-2014, 07:55
Не знам защо намесихте домакинстването, гледането на деца и тн, като тук авторката не е споменавала такова нещо. До колкото аз разбрах, той ѝ е предложил тя остане в техния град, да не работи дори, а той да я издържа. Деца никой не е споменавал. Изместихте фокуса на темата и започнахте да спорите "за" и "против" жените домакини.

DeHu
06-18-2014, 16:11
Смяташ, че да отгледаш и възпиташ стойностен човек е несериозно? Евала.
Не,но смятам,че може и е по-добре възпитаването на стойностен човек да се съчетае и с друга дейност.
Вярно се отклоних от темата.