PDA

View Full Version : Кое училище да избера



Game_Defender
06-15-2014, 21:03
Здравейте от Пловдив съм и съм си харесал няколко училища, а именно: ПГЕЕ- Компютърни мрежи; Компютърна техника и технологии и Микропроцесорна техника. ПГБТ- КОМПЮТЪРНИ МРЕЖИ и КОМПЮТЪРНА ТЕХНИКА И ТЕХНОЛОГИИ.
ПГМТ- Системно програмиране. Имам бал 27,02! Според вас къде биха ме приели най-лесно, къде е най-хубаво и къде ще получа най-голяма реализация!? Бих искал и да ми посочите най-добрата специалност от изброените такива в съответните посочени от мен училища

Madness.
06-16-2014, 08:45
Мисля, че за всяко от изброените училища и паралелки ще ти стигне балът - в най-лошия случай ще останеш на второ класиране, но пак ще влезеш. От тези варианти, бих избрала ПГЕЕ - не е нещо особено, но е най-малкото зло. В Компютърни мрежи е доста интересно, имам приятели, които учат точно тази специалност в това училище, и са си доволни. Но иска много учене, плюс завиден брой тестове по някои предмети. Ако ще издържиш постоянното набиване на информационни и математика - отивай там.
Съвсем друг е въпросът, че ако се беше понапънал малко и беше изкарал приличен бал над 33, можеше да влезеш в Математическата гимназия, чиято паралелка Системно програмиране е с класи над всички останали.

Game_Defender
06-16-2014, 09:12
За мен няма проблем, винаги съм харесвал информационните технологии, а за математиката ще се постарая!

мила
06-16-2014, 10:14
За момента не е от значение после университета е важен.

Madness.
06-16-2014, 10:40
За момента не е от значение после университета е важен.

Дали обучението му ще е от някаква полза, или дали ще е важно - зависи само и единствено от него. Едно е да си учил в, например, хранително-вкусов техникум, и да решиш, че искаш да следваш информатика, съвсем друго е да имаш познания, които в университета да надграждаш. Всеки може да се научи, но правилният избор на гимназия е предимство.