PDA

View Full Version : MОЛЯ ЗА ПОМОЩ 9-то, 10-то, 11-то и 12-то КЛАСНИЦИТЕ И ЗАВЪРШИЛИТЕ!!!! СПЕШНО Е!



Vicki19996
06-16-2014, 14:19
Така проблемът ми е, че не знам в коя паралелка да се запиша(за 9-ти клас съм) - В профилираната(А паралелка)- с повече математика и информатика или в общообразователната(Б паралелка). Училището ми е много отхлабено и не мисля, че във Б паралелка НЕ мога да науча нещата, които мога в А, защото в Б не се влиза в часове и като цяло е по отхлабено. Но аз искам в Б, но знам, че когато отида да уча за висше ще ми е много трудно, защото няма да съм се научила да уча. Аз искам да стана актриса, но знам че е труден пробива и мисля за нещо друго като стюардеса или нещо по-интересно. Та въпросът ми е в коя паралелка според вас ще ми е по-добре и каква е разликата между А и Б и ще мога ли да стана стюардеса, актриса или модел ако съм в А паралелка? Много ви моля, помогнете ми, много съм объркана...

RapExotic
06-16-2014, 15:22
Все едно е. Така или иначе за 5 години ще си смениш мнението за това какво искаш да работиш и учиш поне няколко пъти. Важното е да изкараш хубави оценки за да те приемат по-лесно в университет после.

sexa_na_kompleksa
06-16-2014, 16:25
Професиите, които си избрала, не изискват кой знае какво образование, така че от тази гледна точка няма никакво значение коя паралелка ще запишеш. Както каза RapExotic обаче, до тогава вероятно ще си промениш мнението многократно. Затова моят съвет е да си помислиш хубаво какво искаш - да бъдеш на място, където лесно се минава, може да бягаш от часове, да си пропилееш 4 години от живота, в които не правиш нищо смислено и т.н. или да отидеш на място, където се учи малко повече, ще придобиеш знания, които ще ти помогнат по-късно, ще свикнеш на малко самодисциплина и т.н.

UnkNoWn12
06-16-2014, 18:04
Колкото и странно да звучи, ако мислиш сериозно за тия професии, наблягай повече на визията. Не, че искам да ти разбивам мечтите, но като актриса доста трудно би пробила. За модел образование не ти трябва, но то ти е нужно като цяло, за да се развиеш като личност. Също не всеки може да стане модел - да си красива не е достатъчно, в много случаи трябва да полегнеш с някой определен. Стюардеса - визия, но и езици.

Като цяло, съветът ми е "А" клас. По-трудно може да ти е, но както казаха, ще се научиш на дисциплина, а и ще се запознаеш с по-подходящи хора.