PDA

View Full Version : Много съм слаб!



Supryme
06-16-2014, 14:42
Здравейте, малко бързам и затова ще карам накратко. Значи имам един огромен проблем на 14 години съм висок 161 и тежа 39кг. Идва лято, мене ме е срам да си покажа клющавите ръце и крака. Не ям по много, дори от скоро забелязах, че губя апетит , абе като цяло искам да кача, ако може някакви съвети ще съм ви много благодарен !!!

aaster23
06-16-2014, 16:13
Започни за похапваш чипсове и да си губиш по 2-3 часа на ден вкъщи. Вечер се храни 1-2 часа преди лягане. Общо взето се храни по-мазно...

girlwithblueeyes
06-16-2014, 16:41
Започни да качваш с качевствена храна.И яж по големи порции.Консумирай полезни мазнини.Хапвай риба,месо,маслини,зеленчуц .Банани
И тренирай адекватно с подходяща тренировка нещата ще станат още по добре.
И не,не яж чипсове и др junk с тях ще качиш .Но не по начина по които трябва.

Supryme
06-16-2014, 17:54
И двамата ми казвате различни работи, единия да ям чипс и да не спортувам толкова много а другия да спазвам диета и двете звучат добре, но едва ли ще ги комбинирам.

Ospi
06-16-2014, 18:09
Дададададада да яде сланина направо и да стане един скини-фат плужек, или по-вероятно да няма промяна. Такова ти е тялото и ще бъде трудно да качиш мускули, но ако искаш промяна е нужно да ходиш на фитнес. Хубавото е, че сигурно си много релефен. Лошото е, че ще качваш маса трудно. Тренирай с тежко, прави го както трябва, не слагай килограми само за да се изфукаш. Самият факт, че правиш нещо за тялото си е много по-важен от това колко кила вдигаш. Трябва да ядеш мнооооого и правилна храна. Ако не ходиш на фитнес няма да станеш по-голям, такъв ти е метаболизма.

nqmaznacheniee
06-17-2014, 08:24
на такъв тип тяло само щангите помагат да качи килограми.. Ама пък ти ми се виждаш малък и с крехка физика за фитнес, така че може да изчакаш 1-2 години, а през това време да спортуваш нещо друго. Пък и все пак си на 14 до 1-2 години сигурно ще дръпнеш с няколко килограма, не се знае как ще те удари пубертета :D За сега гледай да похапваш стабилно и да спортуваш нещо, то като се изморяваш редовно няма начин да не ти дойде апетита.

an7raks
06-17-2014, 10:09
Дададададада да яде сланина направо и да стане един скини-фат плужек, или по-вероятно да няма промяна. Такова ти е тялото и ще бъде трудно да качиш мускули, но ако искаш промяна е нужно да ходиш на фитнес. Хубавото е, че сигурно си много релефен. Лошото е, че ще качваш маса трудно. Тренирай с тежко, прави го както трябва, не слагай килограми само за да се изфукаш. Самият факт, че правиш нещо за тялото си е много по-важен от това колко кила вдигаш. Трябва да ядеш мнооооого и правилна храна. Ако не ходиш на фитнес няма да станеш по-голям, такъв ти е метаболизма.

Ахам, да, на 14, 160 висок, 40кг да вдига тежко... Чудесен съвет да си докара една камара травми и да не може да спортува с години после...

Ospi
06-17-2014, 10:29
За него тежко е относително брат.

Supryme
06-17-2014, 14:29
Хора физика имам много бърз съм 50 метра-6.7 сек, скок от място 2.20, 600метра-1:57 всичко това е 6-ца за моята възраст но не мисля ,че да дигам толкова тежко е добра идея, а и колкото да съм издръжлив и жилав нямам достатъчно сила за щанги, все пак хора съм 40 кила, относно метаболизма ми да доста е бърз понякога ходя дори по 2 пъти на ден, и да релефен съм но не това е работата едни плочки всеки слаб ги има искам да стана поне едно 50-55 кила да съм на положение малко... Ако още някой може да ме съветва ще съм му благодарен

tori
06-17-2014, 16:31
Пич, споделям ти мъката, само дето ти звучиш още по-плашещо от мен. :хх

an7raks
06-17-2014, 17:27
За него тежко е относително брат.
Да, ама се сещаш, че няма да иде и да хване женските гирички, а ще се направи на корав...

Ospi
06-17-2014, 17:49
"Тренирай с тежко, прави го както трябва, не слагай килограми само за да се изфукаш."

Аз затова му го писах... :D


Хора физика имам много бърз съм 50 метра-6.7 сек, скок от място 2.20, 600метра-1:57 всичко това е 6-ца за моята възраст но не мисля ,че да дигам толкова тежко е добра идея, а и колкото да съм издръжлив и жилав нямам достатъчно сила за щанги, все пак хора съм 40 кила, относно метаболизма ми да доста е бърз понякога ходя дори по 2 пъти на ден, и да релефен съм но не това е работата едни плочки всеки слаб ги има искам да стана поне едно 50-55 кила да съм на положение малко... Ако още някой може да ме съветва ще съм му благодарен

Дигай женските гирички!

skatew
06-18-2014, 11:54
Започни за похапваш чипсове и да си губиш по 2-3 часа на ден вкъщи. Вечер се храни 1-2 часа преди лягане. Общо взето се храни по-мазно...
Как може да даваш такива малоумни съвети

Ghosterche
06-18-2014, 16:56
Аз съм точно на 13 висок съм около 1.57 а тежа около 35. Моля отговорете и тук:(същия сайт)
http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/566659-%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC-%D0%A1-%D0%9F%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%81%D0%B0

Ghosterche
06-18-2014, 18:05
Как може да даваш такива малоумни съветиСъгласен съм.Трябва да се храни повече, като мен, но здравословно, а и да тренираш щом казваш че си хилав, аз сум супер хилав но имам доста мускули много здрав корем И ГОЛЕМИ мускули на краката спорт,повече ядене, но пак си учи уроците, е да сега сме в ваканция...

stunkaa
06-24-2014, 17:55
Да знаеш да имаш проблеми с панкреаса , черния дроб ( това важи най-ве4е пр ядене , но ненаддаване на тегло) , принципно не е много нормално да няма6 никакъв апетит , може да е на психологи4еска основа.

stunkaa
06-24-2014, 17:57
Храни се късно вечер. Доказано е , че от среднощната закуска се дебелее, яж мазно и така

skatew
06-24-2014, 21:58
stunka с тоя съвет го попий в олио и си го хапни... как ще му казваш да яде мазно, за да дебелее. По-добре хилав от колкото дебел. По-добре на хероин от колкото дебел хаха

Здравословен режим на хранене + тренировки му е майката, ник'ви чипсове

SHPAIdURmeN
06-24-2014, 22:22
По-добре на хероин от колкото дебел хаха

Луд :razz: :razz: :lol: :razz: :razz:

skatew
06-25-2014, 07:20
хахахаха ми да :D

girlwithblueeyes
06-25-2014, 07:26
Храни се късно вечер. Доказано е , че от среднощната закуска се дебелее, яж мазно и така

Повечето билдъри си правят нощни хранения с цел мускулен растеж.Но не съм сигурна дали ядът мазно а по -скоро яйце или мляко .В случая автора не е такъв и такива съвети са му тотално ненужни . Ама щото много знаете чак и диагнози се правят
skatew правилно е казал добър хранителен режим включващ и мазнини и протеин и въглехидрати най-вече от ориз и картофи и хубави тренировки .

kaRamella
06-26-2014, 18:55
Потърси някакви добавки за маса :)

Kukuto
06-26-2014, 21:01
ne

girlwithblueeyes
06-27-2014, 12:30
Потърси някакви добавки за маса :)

Ма да бе на 14 ще ми бие добавки
Не че са вредни но на тази възраст може и с хубава храна и здрави тренировки да постигне нещо
След 1-2 години вече би имало много по голям смисъл..

golemiq_korab_minava
06-27-2014, 12:57
Виж, сега, започни да тренираш силови упражнения в къщи - малко тежести, лицеви и тнт.. Поне се пробвай. Знам, че някой хора нямат характер и желание за спорт, но отначало нищо не се знае, много е трудно и не трябва да се предаваш. Няма да се срамуваш от другите хора, защото на 14 всички сме били така, ти си дете. Забрави чипсовете и вредните храни. Научи се да готвиш сам в къщи, та да можеш когато ги няма вашите, да ядеш, а не да чакаш мама и тате да се приберат, за да те напоят. Да качваш маса е същот толкова трудно, колкото да сваляш. На теб не ти се яде, ама трябва да ядеш на сила.
И недей прави кардио, тоест, недей да прекаляваш с упражнения за отслабване като бягане. Помни, че колкото повече се потиш, толкова повече трябва да ядеш и то разнообразни храни. Не прекалявай с млякото и течностите. От много пиене се слабее...

Chimairah
06-28-2014, 11:28
Рибено масло - отваря апетита още повече, бирена мая също ...
Но за твоята възраст е нормално да имаш по-бърз метаболизъм.. не се притеснвай, с времето ще се оправиш! :)

igaydarov
07-04-2014, 08:52
Консултирай се със специалист диетолог или спортист, примерно Лазар Ангелов.

vikAy
07-10-2014, 14:46
Виж сега. Предполагам, че обичаш Мак Доналдс или KFC. Не е лошо, ако започнеш да ги ядеш често, защото нали искаш да качиш маса, а точно в този период организма ти е в бърза метаморфоза. Другото нещо да качиш маса е да ходиш на фитнес - трябва да отидеш при треньор и да ти направи програма и следователно да си купиш протеин за качване на мускулна маса.
Ако си от София, мога да ти предложа фитнес, на който да ходиш 3пъти в седмицата, и ако следваш съвета ми, ще станеш около 50 кила до 4 месеца.

golemiq_korab_minava
07-10-2014, 15:43
Виж сега. Предполагам, че обичаш Мак Доналдс или KFC. Не е лошо, ако започнеш да ги ядеш често, защото нали искаш да качиш маса
ако следваш съвета ми, ще станеш около 50 кила до 4 месеца.

Ako slusha teb, shte umre.

yakuza_
07-10-2014, 18:18
яж повече картофи, ориз, макарони, спагети, яйца

относно това за хероина, да не звучи така, все едно някой от темата го е измислил
https://imagizer.imageshack.us/v2/249x332q90/29/29180610150471777984008.jpg