PDA

View Full Version : Начини за обезкосмяване, малко хелп??



sunny_girlll
06-17-2014, 09:08
Здравейте! Това е тема с която се обръщам към момичетата във форума. Искам да ви попитам какви марки интимни продукти ползвате и кои смятате, че са най-качествени (ако ползвате такива де)? Другият ми въпрос е можете ли да ми кажете ефективни начини за обезкосмяване на интимните зони (цялостно обезкосмяване)? Но без кола, защото изпитвам някакъв срам да отида и да се съблека пред козметичката ми (досега карах със самобръсначка, но така растат много бързо)? Примерно има ли депилиращи кремове за интимни зони (само, че за цялостно обезкосмяване)?

Много моля, без обидни коментари. Питам, защото ми е много важно в момента и ще се радвам ако някой помогне. :)

alskdjfhg
06-17-2014, 09:39
http://static1.framar.bg/product/seba-med-intim.jpg

Няма от какво да се срамуваш. Козметичката със сигурност е прави интимна кола маска и на други жени, няма да е виждала само твоята.. И все пак, епилация и кола маска. Бръснене - не.

baby_baby
06-17-2014, 12:58
Няма от какво да се срамуваш тва са си нормални неща отиди на кола маска и ще ти е много по-добре

sunny_girlll
06-17-2014, 15:05
За козметик, хм не е само срама (който някак си мога, може би да превъзмогна), но и в нета четох, че боли ужасно и могат да се получат възпаления. Цитирам следния коментар от един форум: "Майка ми дълго време ходеше НА кола, но постоянно получаваше от недобре пробили косъмчета - възпаления, и то сериозни. На скоро си взе спрей-дипелатоар на Стреп (за интимните зони) и е много доволна от него. И аз се каня да го пробвам скоро."

Та, някой ползвал ли е такива спрейове-депилатоари или само депилатоар примерно на Вийт бях гледала в един козметичен магазин, че продават за интимни части (но не знам дали е за цялостно обезкосмяване)? Ще се радвам ако някой, който е пробавал други методи освен кола да пише. Трябва ми повече инфо от личен опит (колкото и тъпо да звучи). :D

The Cheetah
06-17-2014, 15:32
Ехх тая болка, голяяямата болка вече... айде стегни се.
А това за тия възпаления изобщо няма да го коментирам..

И не,не е срамно да отидеш на козметик, това наистина си е нормално нещо..
Плюс, че и е трайно- поне 2 седмици ти държи. Можеш и от аптеката да си вземеш за лев, лев и нещо и да си я направиш сама вкъщи, не е сложно.

sunny_girlll
06-17-2014, 16:55
Хмм или ще е с крем-депилатоар или накрая ще се ходи при козметик, няма отърване :D

The Cheetah
06-17-2014, 17:12
Крем- депибатора е същия като самочръсначката, пак ще ти растат бързо.

sunny_girlll
06-17-2014, 17:19
Ами аз ползвам крем за ръцете (на Вийт е) а космите на ръцете са ми същите както преди. Не стават груби или по-тъмни както е със самобръсначка, но да наистина израстват след около 4 дена макс.

sunny_girlll
06-17-2014, 18:59
А пропуснах да попитам, проблем ли е за козметичката, че преди това съм ги махала само със самобръсначка? (аз смятам да и кажа предварително де)

Lumia
06-17-2014, 19:39
ако си ги махала със самобръсначка, ще ти се кара много козметичката. Не искам да те плаша, но имайки предвид, че си ги махала по този начин, е възможно на колата да те боли малко повечко от обикновеното. В крайна сметка става въпрос да изтърпиш 5-6 секунди, а както всички казаха, колата е най-добрият начин а професионалистите имат опит. След време като почнеш да ходиш на гинеколог /ако не си почнала вече/ , пак ли ще те е срам? няма сми

sunny_girlll
06-19-2014, 08:29
Ами не на гинеколог не съм, защото съм още девствена, но поне ако ида няма да ме е срам, защото ще си се обезкосмя преди това. А за колата съм чела, че трябва да са поне 0.5 мм.

А другото което е някой случайно да знае кой интимен гел е по-добър? Този на Себа мед или на Флоражин? И вярно ли е, че от интимните гелове се получават гъбички? :О Защото четох, че доста хора имат този проблем..

sunny_girlll
06-19-2014, 09:25
Ааа и пропуснах да попитам, малко тъп въпрос ноо, знаете ли дали изобщо съществуват крем депилатоари за цялостно обезкосмяване? Защото в нета чета, че са само за триъгълника?

The Cheetah
06-19-2014, 10:55
Ами не на гинеколог не съм, защото съм още девствена, но поне ако ида няма да ме е срам, защото ще си се обезкосмя преди това. А за колата съм чела, че трябва да са поне 0.5 мм.

А другото което е някой случайно да знае кой интимен гел е по-добър? Този на Себа мед или на Флоражин? И вярно ли е, че от интимните гелове се получават гъбички? :О Защото четох, че доста хора имат този проблем..

С две ръце за този http://www.sfatulzilei.info/wp-content/uploads/2009/10/lactacyd-femina-1024x1024.jpg

Започни да мислиш логично. Според теб как може от интимен гел да се получат гъбички?! Ти изобщо знаеш ли защо се появяват гъбичките? Прочети малко, в нета информация колкото си искаш.

И си събирай мислите малко.

sunny_girlll
06-19-2014, 13:17
Ами да, точно защото мисля логично попитах. В един форум няколко (не едно!) момичета бяха писали, че са получили гъбички точно от интимните гелове. И аз се стреснах първоначално, защото ми се видя абсурдно. Все пак това е средство за измиване няма как от него да се получат. И точно за това попитах и тук. Мерси за отговорите все пак.
П.П. В кайна сметка си взех гела на Себа мед, защото има много положителни мнения за него.

Hilary_
06-19-2014, 14:08
Искам да ви попитам какви марки интимни продукти ползвате и кои смятате, че са най-качествени (ако ползвате такива де)?
Sebamed - измиващ гел
Другият ми въпрос е можете ли да ми кажете ефективни начини за обезкосмяване на интимните зони (цялостно обезкосмяване)? Но без кола, защото изпитвам някакъв срам да отида и да се съблека пред козметичката ми (досега карах със самобръсначка, но така растат много бързо)? Примерно има ли депилиращи кремове за интимни зони (само, че за цялостно обезкосмяване)?
Кола маската е единствения най - ефективен начин (за мен)! А тези депилиращи кремове са пълни с химия и повярвай ми - не искаш да си ги слагаш там долу. Колкото до срама - нито ще си първата, нито последната, която ще види, а и жената не е като да не знае какво имаш между краката, така че притеснението ти го намирам за крайно неоснователно.
.....

fUcKsMiLe
06-19-2014, 14:46
Тия кремове са пълна простотия. И какво като те види козметик отдолу?
Нали знаеш, че пред козметик и гинеколог няма смисъл да показваш срам.
Толкова полови органи виждат всеки ден, че не им прави впечатление.

Единствения добър начин за бързо обезкосмяване са самобръсначаката и кола маска.
Епилатора също става, но с него боли адски много(поне така е при мен).




Бтв, винаги ми е било интересно какви пари ви вземат за кола маска (цялостно) в другите градове?

CookieJoKey
07-13-2014, 12:02
Кола маската е най ефективна и може да се приложи върху голяма част от тялото :)
Иначе за интимните части ползвай крем депилатоар, много е удобен, но космите порастват много бързо.
Той ги премахва до корен, а кола маската ги оскубва :) това е основната разлика

marilyn
07-13-2014, 19:27
Повярвай, козметичката си мисли как да ти вземе парите, претръпнала е от вида на голи хора.

Няма как да получиш гъбички от интимен гел, избери си някакъв хубав, качествен и го ползвай, защото е много вредно да се миеш там със сапун или душ гел.

Депилаторите са кофти, особено ако имаш чувствителна кожа, можеш да получиш възпаление. Като цяло са си химия, не знам колко е удачно да се епилираш там с крем. Най-добре е да ходиш на кола маска, ако единствено те притеснява срама от козметичката, просто трябва да се отпуснеш. Както ти казаха, някой ден на гинеколог ще отидеш, как ще си свалиш бельото тогава?