PDA

View Full Version : Как стоят нещата с кандидатстването след 7 клас?



bad25
06-17-2014, 16:46
Момиче съм, от София
Интересуват ме някои неща относно баловете и класирането.

Да кажем, че балът ми е 31,500, а училището, в което искам да вляза е с бал 32. Има ли шанс да ме приемат?
Също така смятам да си поставя това училище на 1во място.
Идея си нямам как вървят нещата с класирането. Например, ако не ме приемат в желаното училище след 1во класиране, шансовете да вляза в някое от другите, в които са ме приели, отпада ли, ако чакам до 2ро?
И струва ли си да чакам до второ класиране, за да ме приемат във въпросното училище, което съм поставила на 1во място? :?

OoVasKoO
06-17-2014, 18:11
Ако в това училище най-много искаш да влезнеш, пиши го на 1-во място. ;)
Понеже си от София, ето минималните балове след 2 класиране от миналата година:
http://www.regalia6.com/ucRegalia/regalia_files/kand_7kl_2013_mon/min_max_po_paralelki_2klasirane.pdf

bad25
06-17-2014, 20:09
Мерси, ще го пиша на 1во място. Надявам се да вляза. :D

Yogurt
06-17-2014, 21:43
Ще използвам темата за да задам друг въпрос.Например се класирам за някое училище, но то е на много по-долен ред от първото желание.Така намалява ли се шанса да вляза в това, което ми е на първо желание??

bad25
06-18-2014, 04:21
Мисля, че не.

hristo99
06-18-2014, 18:42
Хора вие нямате ли си класни ръководители? Не сте ли си купили справочници? Системата е такава, че компютърът стига до теб, проверява дали твоят бал е достатъчно висок, спрямо останалите кандидатстващи, че да те класира още за първо желание. Стига - класирана си. Не стига - проверява второ желание. Балът ти стига за второ желание - класирана си, не стига - проверява трето желание и т.н. и т.н. докато не успее да ти намери място. Ако си класирана с 3 желание на първо класиране, на второ класиране може да се преместиш на 2-ро желание или дори на 1-во желание, но от 3-то желание на 4-то желание и надолу не. Мястото, на което си се класирала, не можеш да изгубиш. Сред училищата, участващи в общото класиране, можеш да бъдеш приета само в едно. Отделно има училища с индивидуално класиране. Ако кандидатстваш в едно или повече от тях, тогава ще можеш да бъдеш приета в две или повече училища. Такива училища със собствено класиране, за които съм чувал, са ТУЕС, НГДЕК, НУКК и други.