PDA

View Full Version : Кличко срещу Пулев



Moneyweather
06-18-2014, 09:30
К2 спечелиха вчера търга за 7,250,000 милиона. Срещата ще е в Хамбург на 6.09.14.
Как мислите дали Пулев има шанс ?

yakuza_
06-18-2014, 09:36
не, изглежда ми малко прехвален нашия

BaffaLsc
06-18-2014, 09:43
Естествено, че има! Оня се кри, кри и защо? Защото знае какво го чака :D

Moneyweather
06-18-2014, 09:44
В България - да, но в чужбина е доста подценен ( но това е мнение по боксовите форуми) :D
Със сигурност няма да излезе и да нокаутира Влад в 1 рунд, но може доста да го затрудни.

Moneyweather
06-18-2014, 09:45
Естествено, че има! Оня се кри, кри и защо? Защото знае какво го чака :D

Да, доста се скатаваше, но не ми стана ясно защо :D

DarkTemplar
06-18-2014, 09:45
Ще подкрепяме Кобрата, пък каквото стане. Дано денят на Съединението му донесе късмет.

yakuza_
06-18-2014, 09:59
http://www.silnabulgaria.com/wp-content/uploads/2013/10/660_2cd79767754f71013faf059cea5fb644.jpg

VS

http://i.frognews.bg/images/stories/portreti/andrea_kubrat.jpg

Moneyweather
06-18-2014, 20:27
http://media3.onsugar.com/files/ed4/2010/01/53/192/1922398/36689PCN_Haydenbf47wtmk.jpg

VS

http://www.boxingscene.com/uploads/68912/pulev-thompson%20(1).jpg

Moneyweather
06-18-2014, 20:29
Нали знаеш, че това е бокс и размера няма значение ;) Кличко има загуби от големи ботове и то в 1ви рунд. Разбира се, че Влад има много опит и знае какво прави, но въздухът му свършва страшно бързо и играе доста в клинч. Което е плус за Кубрат понеже е по-силен и с по-добра борба :)

Didko_Beats
06-18-2014, 20:40
Нашия ще яде доста бой , ама все пак има шансове 8-)

BaffaLsc
06-18-2014, 20:52
Да, доста се скатаваше, но не ми стана ясно защо :D

Казах ти защо! :D

FAKE IT
06-18-2014, 21:14
Щe e интересно. Кличко не държи много на бой, на Кубрат му трябва само един точен удар и всичко свършва. Пулев има много здрава, дървена кратуна и държи на бой, виждал съм го да отнася сериозни удари, без даже да залитне.

Другото, което е в полза на нашия е, че Кличко предимно играе с опоненти, които са с поне 5+ см по-ниски от него и цялата му игра е изградена около това да се възползва от ръста си, като ги държи на разстояние, изморява ги и ги причупва. Кубрат е 1,94 см, Кличко 1,98 см ,разликата в reach-а отново е в полза на украинеца /reach представлява дължината на ръцете и се измерва от кокалчетата на едната ръка, до кокалчетата на другата, докато ръцете са изпънати настрани/ 202 см за Пулев и 206 см за Кличко, но въпреки това не е толкова фрапантна в сръвнение със средностатистическия опонент на украинеца / последния му опонент беше с 190 см reach, което е с 12 см по-малко от кубрат/. Това значи, че ще трябва да си промени играта и да използва различен стил срещу нашия и няма да плува в свои води, дефанзивната му стратегия, която използва в началото на всеки двубой няма да е толкова ефективна. Като се прибави към това слабата му брада се сещате защо избягваше Пулев толкова време.

Струва ми се, че като бързина, Кобрата пак е по-напред.

От друга страна, физиката на Владимир е много по-добра и удара му е по-тежък. Ако нашия си съдере задника за оставащите месеци и си подобри физиката (в пъти) ще има голям шанс. Повечето боксьори на годините на кличко вече са били в пенсия или не са ставали за нищо, възрастта му също ще е фактор.

До колкото разбирам от интервютата с нашия, той смята да си съдере задника и да се укрепи физически, точно както трябва и да направи.

Нашия има сериозен шанс, пичове.

П.С:


Нали знаеш, че това е бокс и размера няма значение

Ако се занимаваше с подобен спорт, щеше да знаеш от колко голямо значение е ръста, ако този който го притежава знае как да се възползва от него. От огромно значение е.

Moneyweather
06-19-2014, 08:50
Ако се занимаваше с подобен спорт, щеше да знаеш от колко голямо значение е ръста, ако този който го притежава знае как да се възползва от него. От огромно значение е.

С всичко казано от теб съм съгласен, но виждам къде е проблема с ръста. Килограмите са от значение, но ръста със сигурност не е :) Ако знаеш как да скъсиш дистанцията ще си справиш. Има много бойци в тежката с ръст около 1.80. И те се справят доста добре.

anonymous708973
06-19-2014, 10:17
Пфуууу, нямам търпение, отсега усещам как ще се паркираме пред ТВ-то с треньорите по бокс + разни съотборници!
Малеее, да вземе нашият да бие, ще пукна от кеф.

Moneyweather
06-19-2014, 10:38
Аз си мисля направо да ида до Хамбург, но много път... Да беше в Мюнхен - ок.

FAKE IT
06-19-2014, 13:27
С всичко казано от теб съм съгласен, но виждам къде е проблема с ръста. Килограмите са от значение, но ръста със сигурност не е :) Ако знаеш как да скъсиш дистанцията ще си справиш. Има много бойци в тежката с ръст около 1.80. И те се справят доста добре.

Според мен, единствения от тези бойци, които визираш и го бива в скъсяване на дистанцията е Тайсън. От тогава не съм видял и един нисък боксьор в тежката, който да може да му стъпи на малкия пръст, от гледна точка на подвижност. Дори и на него обаче му беше трудно да скъсява дистанция срещу Ленокс Левис (тогава Тайсън беше далеч от прайм тайм-а си, но въпреки това, тогава беше в пъти по-добър и подвижен от сегашните ниски бойци). Стила на Левис е подобен на братята Кличко. До колкото знам, след последната си загуба Владимир започна да тренира с треньора на Левис и от тогава си изгради нов стил, основаващ се върху използването на jab-а и задържане на дистанция, от тогава е и непобеждаван.

Нисък боец има шанс срещу хора от калибъра на Кличко и Кубрат, (включвам Кубрат, защото и неговия стил включва честото използване на jab-a и задържането на дистанция срещу по-ниски боксьори) само ако има поне 80% от уменията на Тайсън в прайм тайма си, а дори и тогава ще му е трудно.

Moneyweather
06-19-2014, 13:49
След Тайсън нисък е Джоунс :)
Сега обаче значение няма понеже са на един и същи ръст. Не мисля, че на Владимир ще му е лесно срещу Пулев, но на нашия му трябва нокаут за победа :)

Jacques
06-19-2014, 13:56
Нашия трябва да нокаутира Кличко,щото иначе трудно ще спечели по точки!
Дано да издържи на напрежението,пък знаете ли...... :)

FAKE IT
06-19-2014, 14:53
Jones играеше в средна категория, където ръста му беше перфектен, там нямаше загуба. После мина към полу-тежка (ръста му отново беше добър за тази категория, повечето му опоненти бяха на неговата височина), най-високият от там е с 8 см над него и му направи две поредни победи (Антонио Травер). Дори не говорим за фрапантна разлика от сорта на 14+ см, каквато можеше да има в тежката категория, едва ли щеше да се справи добре, като Тайсън.

Иначе да, сега разликата между Кобрат и Кличко не е голяма. Кличко ще му играе със стила, с който игра срещу Томпсън (Защитата му беше много зле тогава, пробваше да прави някакви ескимажи, които бяха мнооого некадърни, не блокираше ударите правилно, използваше крачки назад за защита, за офанзива си изпъваше лявата ръка напред, да пречи на томпсън да вижда и да си прикрие десния прав зад нея, което проработи.) За разлика от Томпсън, Кубрат ще си използва jab-a повече, който между другото е светкавичен, много трудно се парира (особено ако Кличко играе с защитата си от мача с Томпсън) и при такъв сценарий, най-вероятно ще видим повторение на мача между Александър Устинов и Кубрат Пулев.

Moneyweather
06-20-2014, 08:48
Джоунс има срещи в тежката, че даже и титла :) Чак светкавичен ляв не мисля, но е добър

FAKE IT
06-20-2014, 18:06
Light Heavyweight и Heavyweight би трябвало да са две различни неща. Поне в спорта, който практикувам (муай-тай - кикбокс) , полу-тежката върви до 91 кг или до 95 кг, от там нагоре е тежка.

Не знам как е точно в бокса, но би трябвало да са идентични. Титлите на Roy Jones са именно в полу-тежката, за това и не е имало фрапираща разлика в ръста между него и опонентите му. Когато говорим за ръст от 190+ см, обикновенно говорим и за тежка категория.

Това със светкавичния ляв май съм го пресилил малко, но със сигурност е по-бърз от този на Кличко.

Moneyweather
06-21-2014, 07:24
Да, в кикбокса имаш още няколко категории :) Тук е малко по-различно -
Средна - 72,5кг
Супер средна-76,2кг
Лека тежка( light heavyweight демек) - 79,3
и тежката си е 90+

Докато в кикбокса са ти 71,75,81,86,91. Поне така бяха докато се биех там, сега не знам как е.

Кубрат има и по-голяма и здрава глава от кличко, което е голям плюс :)

igaydarov
06-22-2014, 14:09
Хубава тема!
За нашия съм и смятам, че той ще победи. Има и опит и техника и сила + това няма да подцени опонента си. Както видяхме вече детайлния анализ на Фейк Ит, опонентите са равностойни, като нашия има преимущества, но и голям хъс и желание да спечели.
Всеки шампион рано или късно се измества от друг. Да не забравяме че българите сме машини (метафорично казано) на бокс/борба/тенис/шах и други спортове.

tcetco82
07-28-2014, 09:45
Razpolagam s 2 bileta za boxoviat mach na 06.09.2014 v Hamburg.Mestata sa tsentralni zad Vip lojata. pri interes skype:avtana009

Waaazzaaaap
08-11-2014, 11:22
Дано нашия да го победи, но ще бъде много трудно меле.

AngelBelchev
08-12-2014, 12:01
Кличко упорито отказва допинг тест, а Кубрат няма проблеми всеки ден да го тестват. Това ДАЛИ е слаба проява от страна на украинеца??

Vanchhh
08-12-2014, 12:04
Кобрата ще го смачка!

AngelBelchev
08-12-2014, 12:14
Кобрата ще го смачка!

А дано!

FAKE IT
08-12-2014, 16:32
Кличко упорито отказва допинг тест, а Кубрат няма проблеми всеки ден да го тестват. Това ДАЛИ е слаба проява от страна на украинеца??

To, че има голяма вероятност Кличко да използва допинг - има. На всички боксьори им е ясно това. Също им е ясно, че няма как и да го докажат. В това число е и Кубрат, не мислете, че е заблуден. Това е част от психологичната битка преди мачът. Така един вид Кубрат казва на Кличко "Без допинг-а си кръгла нула и всичките ти заслуги са благодарение на него, докажи ми че греша?". Идеята на този вид нападки е да понижат увереността на боксьора от среща, понеже точно увереността и психиката са 80% от този спорт. Боксът си е битка на воля, увереност и постоянство.

Проблема е, че и двамата са технически боксьори, играят стратегически и предпазливо, не поемат много рискове. За да нокаутираш отсрещния трябва да поемаш рискове и да излезнеш от зоната си на комфорт, а на Кубрат му трябва точно нокаут или няколко нокдауна. Това е и причината много от професионалните боксьори да мислят, че Кубрат няма да се справи с Кличко, според тях ще се стигне до съдийско решение.

anonymous708973
08-12-2014, 16:57
Е, какво значи "няма как да го докажат" :D

TIFOSO
08-12-2014, 18:24
Е, какво значи "няма как да го докажат" :D

Кличко е империя, т.е. хората, които стоят зад него определят правилата. За жалост единствено нокаутът оправя Кубрат. В този мач всичко ще е срещу него, но при такива тежки удари всичко може да се случи.

FAKE IT
08-12-2014, 18:28
Означава, че не се изразих разбираемо. :D

Принципно всеки боксьор сключва договор с някоя боксова федерация за професионалната си кариера. Всяка боксова федерация си има собствен правилник и изисквания. Договорът на Кличко е с немската федерация по бокс и по нейните правила, Владимир е длъжен да дава проба само СЛЕД всеки свой мач. Съответно никой не може да го задължи да даде пробата преди това (между другото една такава проба излиза към 60 000 лв., болна работа е, но пък за Владимир тези пари са като 6 лв). Договорът на нашия е с австрийска федерация, а по нейния правилник Кубрат е длъжен да дава проби в различни периоди от подготовката си (примерно всяка седмица, на всеки 3 дни и т.н.).

Това имах предвид под "никой не може да го докаже", по-точното е "никой не може да го задължи", но и в първото има много истина. ^^

SurfSky
08-13-2014, 14:54
На мен пък Кличко ми изглежда прехвален ...

anonymous768631
08-14-2014, 01:06
Само аз ли мисля, че нашият ще покаже колко е израсъл през годините и ще спечели по точки?

nqmaznacheniee
08-27-2014, 09:14
ее шоуто се отлага :D На Кличко обаче трябва да му се признае, че освен добър играч на ринга е такъв и извън него. И все пак.. може пък наистина да се е контузил. Иначе предполагам, че от щаба на Пулев са предвидили и този вариант и са подготвени, все пак не му е за първи път на кличко да отлага мач.

AngelBelchev
08-27-2014, 09:26
Изчакайте Кличко да си намери топките и мача ще го бъде.

FAKE IT
08-27-2014, 17:23
Иначе предполагам, че от щаба на Пулев са предвидили и този вариант и са подготвени, все пак не му е за първи път на кличко да отлага мач.

Такива неща трудно могат да се предвидят, но дори и да е така, няма и какво толкова да се направи по въпроса. Последните дни преди мача подготовката е най-интензивна и буквално си смазваш задника от тренировки по цял ден, психиката ти е изострена на максимум и броиш часовете преди срещата, изцяло си погълнат от предстоящото. Когато нещата се отложат в последния момент, след месеци подготовка, оставаш на сухо. Влиянието върху психиката е голямо и имаш чувството, че си си скъсал задника за едното нищо. Освен това се дават огромно количество пари за тренировъчни лагери, хотели, спаринг-партньори, треньори, зали от щаба на Пулев, които в случая са хвърлени на вятъра и трябва да се дадат повторно. Сега Кубрат трябва да прекъсне нацяло тренировките си за известно време, за да не рискува претрениране, което може да доведе до евентуална контузия и лоу перформънс и след това да започне всичко от начало. Не искам да съм на негово място.

Не се случва за първи път на Кличко да отлага среща, но в случая има шанс и контузията да е реална. Никога не знаеш. Едно че боксът е рисков спорт и подготовката е страшно интензивна, друго че Кличко е вече на 38 години /което за боксът си е пенсионерска възраст/, а с годините рискът от травма се увеличава значително. Ако наистина се е контузил, една такава контузия се лекува за около месец, а дори и след нея значителното натоварване на такъв мускул не е най-добрата идея, което значи, че Владимир ще има проблеми с подготовката си.

Мисля че за мачът си с Чисора през 2010, Владимир се беше контузил отново /разкъсан коремен мускул/ и то ден преди срещата им. Говори се, че от щаба на Кличко са отложили двубоя, понеже са видяли в каква форма се намира Чисора. Насрочи се нова дата, обаче и тя се отложи в последния момент и се насрочи за 2011 г. В крайна сметка, двубоя така и не се състоя и вместо това Кличко игра срещу Дейвид Хей. В последно време Кличко наблюдаваше прогреса на Пулев по време на тренировките му и си пращаше хора наляво-надясно, възможно е да е видял, че формата на Кубрат е сериозна и е нацапал гащите.

В случая хубавото е, че Владимир не може да си позволи да бяга още дълго време, понеже от IBF ще го изядат с парцалите. Достатъчно вече отлагаше мачът и това му е последния опит, преди да му нашарят стабилни глоби. Няма къде да мърда.

Julli_siatkowka
08-27-2014, 19:34
симулация му е майката...

anonymous768631
09-03-2014, 05:49
Не се случва за първи път на Кличко да отлага среща, но в случая има шанс и контузията да е реална. Никога не знаеш.
Нали знаеш приказката за лъжливото овчарче...