PDA

View Full Version : Втори чужд език - Руски или Немски



matza99
06-18-2014, 13:26
Кой език бихте ми препоръчали да уча като втори чужд език? Майка ми много настоява на уча немски ,защото много се искал.Аз искам да уча руски , но майка ми ..... . Какво бихте ме посъветвали ?

Yogurt
06-18-2014, 14:14
Аз бих те посъветвала да учиш немски, защото шансовете ти за реализация са по-големи.Можеш да заминеш и да учиш в Германия след 12ти клас.Там заплатите са много добри и въобще са на светлинни години пред нас.Така че не се чуди и избери немски език.Но все пак имаш право на избор, каквото най-много ти се учи-учи го! :)

Ouroboros
06-18-2014, 19:01
Немски!

Dagichka
06-18-2014, 19:31
колко години ще го учиш тоя втори език? винаги ми е било смешно като почнете така като че ли ако учиш еди-си-кой език видиш ли после направо можеш да се пренесеш да живееш и работиш в държавата, хах. та те там без сертификат (който не се получава от даскало) въобще не ги трогваш, че си го учил 1-2 годинки в кварталната гимназия.
зависи от учителя и теб самия де, но принципно ученето на втори език в даскало е пародия, малко часове са, гаранция, че след тия 2 години ще можеш да казваш нещо повече от auf wiedersehen/досвидания - никаква. така че учи това, което ти харесва като звучене и мислиш, че ще ти е интересно.

psych0
06-18-2014, 21:38
немски.

YonaToxic
06-19-2014, 00:15
Има много руска литература, която може да ти е от полза.

nickeyy97
06-19-2014, 06:05
И аз съм за немски.

MirCa1
06-19-2014, 10:44
Немски. :))
Всеки език е богатство, но немският се зачита малко повече в днешно време според мен...

The Cheetah
06-19-2014, 11:28
колко години ще го учиш тоя втори език? винаги ми е било смешно като почнете така като че ли ако учиш еди-си-кой език видиш ли после направо можеш да се пренесеш да живееш и работиш в държавата, хах. та те там без сертификат (който не се получава от даскало) въобще не ги трогваш, че си го учил 1-2 годинки в кварталната гимназия.
зависи от учителя и теб самия де, но принципно ученето на втори език в даскало е пародия, малко часове са, гаранция, че след тия 2 години ще можеш да казваш нещо повече от auf wiedersehen/досвидания - никаква. така че учи това, което ти харесва като звучене и мислиш, че ще ти е интересно.

Напълно съм съгласна, втория език няма да го научиш добре, така че си избери един, който ще ти е по- приятен.

IcyHeart
06-19-2014, 14:28
По принцип съм за немски, но всеки си има различни предпочитания. Ако тоя език ще го учиш 2 години само в училище няма да научиш много така или иначе.. Само основните не неща, които ако отидеш в Германия ще седиш и ще ги гледаш тъпо, ще разбереш по я има, я няма 2 думи. И ако не се занимаваш се езика допълнително няма голяма полза.
А майка ти като е искала тя да си го учи :д Това си е твой избор.

anonymous708973
06-19-2014, 14:42
Каквото и да избереш, ако искаш да го научиш добре, ще ти трябват курсове или уроци. Само с училище няма да стане.

Starless
06-20-2014, 14:24
Немски.

Hidayet
06-20-2014, 21:35
Не че ще научиш кой знае колко, но определено немски. Твой избор е, ти си прецени, но тъй като си решил да се консултираш, мисля че трябва да послушаш майка си.

Hayashi
06-20-2014, 21:43
За трети чужд аз имах избор между руски и немски и избрах руски. Въобще не съжалявам. При мен е специфична ситуацията, но часовете по руски са ми възможно най-любимите.

Graffa
06-20-2014, 23:47
Руски