PDA

View Full Version : проблем с USB-тата на лаптопа, помогнете



ankata
06-19-2014, 08:56
Здравейте, преди няколко дни ми сменяха харда. Онзи ден решавам да свържа телефона с лаптопа, за да си кача музика, но не стана, пробвах с друг телефон пак не стана, смених кабела-същата работа. Звъннах в сервиза и ми казаха да го занеса и там ми минаха с оправданието, че трябвало програма или диск за телефона,за да се свърже. Обясних им, че преди не ми е искало такива неща и ставаше със всеки телефон, естествено онези ми се направиха на интересни, скарах се и си тръгнах. Прибрах се и решавам да пробвам с мишка- и тя не тръгва, нищо не тръгва,а USB-тата работят, тъй като ми пише, че не е инсталирано успешно което и да е устройство като сложа. Същия проблем имам и с картата памет- и нея не отчита. Къде може да е проблема и защо така става имате ли идея? Проверих за драйверите има ги.
А да не говорим, че като го изключвам и накрая се чува едно бучене, все едно се зори лаптопа и не е бучене от вентилатора,а май е от въпросния хард диск...

npp
06-19-2014, 09:01
каква е операционната система

ankata
06-19-2014, 13:26
Windows 7

atanaspach
06-20-2014, 18:19
Какъв е лаптопа ?
На много модели USB-тата от другата страна са свързани чрез лентов кабел и ония идиоти са забравили да го свържат като са го сглобявали обратно. А нямаш ли поне един работещ порт ?
Ако нито един не работи, значи интегралната схемичка в чипсета за USB-тата е дефектирала и трябва да се сменя чипсета, като той е запоен на дъното и трябва да се нагрява на машина за да се извади и постави друг чип.
А някога давал ли си на късо на някой USB порт ? Принципно на дъната на лаптопи слагат диоди около портовете за тая работа и ако наистина си давал на късо, то трябва тези елементи да се сменят, за да работят отново.

doomkillerr
06-24-2014, 22:04
По скоро "хората", дето са инсталирали операционната система са забравили да ти инсталират драйверите за USB-тата. На някой лаптопи така става. Имам пресен спомен от същия случай. Може да пробваш дали с всички USB-та го прави проблема, защото може само на тези които са USB 3.0 само да не работят!