PDA

View Full Version : Huawei Ascend p7- Мнения



elitovt
06-19-2014, 19:32
Здравейте. Искам да ви питам, тези които го имат или вече са го имали или пък ваши познати имат този телефон Huawei Ascend p7 http://products.globul.bg/catalogue/mobile-communications/huawei-ascend-p7
Добър ли е този телефон? Доволни ли сте от него? Има ли някакви проблеми? Какви са му положителните и отрицателните качества? Какви са вашите мнения относно този телефон. Много ще се радвам ако получа отговори! :) :)

OoVasKoO
06-19-2014, 20:25
За разлика от миналия им флагман Huawei Ascend P6, при P7 има подобрения. Процесорът и графичния процесор са перфектни за всякакви игри и програми. Едва ли има приложение, което да не ти тръгне. Дизайнът е страхотен, може би затова си избрал този смартфон. За разлика от P6, P7 е със защитно стъкло Cornilla Glass 3, най—доброто cornilla glass в момента. По производителност и бързина е на нивото на Nexus 5, който е с по—мощен процесор. Интерфейсът на телефона се нарича EMUI 2.3 и си е направо бижу, после ще сложа снимки да видиш.

други предимства:
- увеличен е диагонала на дисплея в сравнение с предшественика, повишена е резолюцията на дисплея до Full HD, увеличен е капацитета на батерията



Има обаче два недостатъка, няма как да не те предупредя:

— сега може да си с най—новия Android Kitkat 4.4.2 и да му се кефиш, но след време при наличието на по—нова версия ще имаш големи проблеми. За пример мога да дам себе си като собственик на Ascend P6. Официалният ъпдейт Киткат трябваше да излезе още през януари, а го получихме преди седмица. xD Това е типично за Ascend серията — перфектни смартфони, но ужасна поддръжка. Така че имай го в предвид. ;)

— поради своята тънкост много често ще загрява при продължително използване на програми, сърфиране в нета или пък игри. Неизбежно е, все пак отстрани е с алуминий, но можеш да си вземеш калъфче.
Абе общо взето това е супер телефон, препоръчвам ти го. Освен тези два недостатъка горе, не виждам какво друго ще ти създава проблеми.

тук можеш да четеш още:
http://reviews.kaldata.com/ревю-на-смартфона-huawei-ascend-p7-revu446.html

koko95
06-21-2014, 17:41
А аз какво да кажа като съм с още 4,1,2 :D ахаха и няма ъпдейт за смартфона ми samsung galaxy express i8730

Mary_Jane_69
06-21-2014, 19:50
Какво има да казваш? Нищо, не се намират култови разлики между ъпдейта и желито.

nicollowa
07-02-2014, 09:04
И аз съм се спряла на този телефон и затова искам да попитам дали се ъпдейтва андроида? Камерата е добра, но ме притеснява, че на p7 няма Dolby Digital Plus, поради което може да се чува по-зле звука, а пък и четох, че браузърът е бавен, но с това мога да се примиря. В крайна сметка искам да знам дали телефона си заслужава, или не. :)

OoVasKoO
07-02-2014, 10:16
P7 ти идва директно с Android 4.4.2 KitKat, засега за P7 по-нов няма. В бъдеще ще има ъпдейти, не се притеснявай.
Кой ти каза, че няма Dolby Digital Plus, я виж тук:
http://www.gsmarena.com/huawei_ascend_p7-6124.php

Вграденият браузър може да е бавен, но това не ти пречи да си свалиш някой друг от Google Play Store-а.

nicollowa
07-02-2014, 13:10
Ясно, благодаря! Спряла съм се и на още няколко модела - HTC Desire 816, Sony Xperia M2 и Huawei Honor 6 (още не е излязъл на пазара), но засега най ми допада p7. Надявам се, ако скоро се сдобия с този модел, да остана доволна. Още един път - Благодаря! :)

OoVasKoO
07-02-2014, 14:26
M2 по принцип е добър телефон, но p7 е с класи над него. Същото важи и за HTC Desire 816...

VikkyNirvana
07-03-2014, 08:31
Не съм много близко до тебе,но имам Huawei Ascend G 600.Но те са горе долу на един принцип.Андроидът ми е 4.0.4 .Камерите правят жестоки снимки.Много съм доволна.Обаче са адски чупливи.Вече имам един с размазан дисплей.Обожавам факта,че свири изключително силно.Друг факт е,че без Clean Master си загубен.Бъгва паметта яко понякога.Не цепи особено често на игри.

Supermassive____
07-03-2014, 09:01
HTC Desire 816 dual мисля да си взема такъв в най-скоро време. Който разбира, нека да каже някоя друга дума относно телефончето.

Supermassive____
07-03-2014, 09:31
И още нещо, с абонамент към глобул го дават за 309 лв. Така най ме устройва. :) Иначе свободната му цена е към 550 +. http://products.globul.bg/catalogue/mobile-communications/htc-desire-816

nicollowa
07-04-2014, 11:18
Да, аз точно с абонамент на глобул ще си взема, тъй като са горе-долу на половин цена, но се чудя между HTC Desire 816 и Huawei Ascend P7.

OoVasKoO
07-04-2014, 11:56
кво има за чудене
P7
- има в пъти по-добро качество на дисплея
- повече RAM памет
- повече вътрешна памет(16GB, при HTC e 8GB)
- по-добър процесор
- много по-добър графичен процесор(видеокарта), което значи, че ще ти вървят по-добре игрите и HD филмите, клиповете...

недостатък на 816 е твърде големият екран, не виждам как ще ти е удобен телефон 5,5 инча
поне P7 е 5 инча

nicollowa
07-04-2014, 20:17
Прав си. :)

xXxAngerfisTxXx
07-04-2014, 20:27
Не съм много близко до тебе,но имам Huawei Ascend G 600.Но те са горе долу на един принцип.Андроидът ми е 4.0.4 .Камерите правят жестоки снимки.Много съм доволна.Обаче са адски чупливи.Вече имам един с размазан дисплей.Обожавам факта,че свири изключително силно.Друг факт е,че без Clean Master си загубен.Бъгва паметта яко понякога.Не цепи особено често на игри.

аз съм с y551 ли ко беше... 1.3 двуядрен 512 рам... през колонката на телефона свири много силно, ама вържеш ли слушалки и... на макс се 1 ти шепнат в ухото. Така беше с със старата xperia... къвто и да е плеър, през слушалки звука е отврат

OoVasKoO
07-04-2014, 20:49
Huawei Honor 6 (още не е излязъл на пазара)

излезе официално на пазара на 24 юни
процесорът, който е използван, засега показва най-добрите резултати в света
но докато го пуснат в България ще мине бая време, сигурно ще е следващата година...
въпреки тва телефонът си заслужава, ако имаш възможност можеш да си го поръчаш онлайн от сайтове като aliexpress.com, tinydeal.com, minideal.net и т.н.
за момента е най-добрият в света
но за теб най-важното е какво ти върши работа, така че твое е решението

nicollowa
07-04-2014, 20:55
Така е, но до другата година не мога да чакам, тъй като съм с един телефон от 5 години, който вече е издал багажа. А колкото до сайтовете, нямам им доверие, а и финансово не ми се отдава възможност.

mladen2576
07-27-2014, 17:02
аз го имам от 1 месец.взех го от глобул на изплащане.невероятни снимки,много лек и красив.но пуста батерия всеки ден я зареждам.трудно изкарва и 2 дни само това мога да отбележа като недостатък.

vanesa12
12-15-2014, 13:23
супер телефон. Имам го от 3 месеца. взех го на изплащане от глобул. много лек и елегантен. камерата е просто уникална.много е бърз и със страхотен дисплей.батерията също е добра. просто страхотен телефон. Не се чуди взимай го.