PDA

View Full Version : Българските деца имат мечти



BDIM
06-20-2014, 08:31
Здравейте ! Направих тази тема , за да споделим какво мислим за всичко около нас и туко-виж някой ни чуе ..
Всеки мечтае , но малко се борят .. защо ? Какво ни спира да преследваме мечтите си ? Ние сме силен народ и историята ни го доказва , но нещо ни пречи да се борим ! Да изтощени сме , но какво от това ? Да не би предците ни да не са били изтощени от тормоза ,който са проявявали турците върху тях 500 години .. не 100 , не 200 .. а 500 !!! Те са имали воля и са се освободили .. освободили са нас ! Представете си ,ако сега все още сме под турско робство дали ще можем да се виждаме с приятели , да пишем в този блок ?
Сега се замислете .. ако нашите предци са успели да освободят нашата България и да умрат за нея .. ние защо да не я развием ? Не говоря за още хотели и множество заводи .. не ,точно обратното !
Ще ви разкажа за едно мое преживяване ,преди около 2-3 месеца ... разхождах се по плажа и се наслаждавах на природата и изведнъж хотели наредени един до друг .... плажната ивица е претъпкана ..махнах се от там .. отидох в гора .. от гората почти не бе останало нищо .. унищожена е , за да се направи хотел ... Това за мен не е развита държава , а страдаща .. убиваме природата и после спим спокойно .. абе хора бе , ние дишаме с помощта на дърветата .. ако всички дървета са отсечени какво ще правим ?! Ами заводите ,който ни тровят .. защо си го причиняваме ?
България е най-хубавата държава , но най - лошата за живеене :( Тъжната истина ..
Ние си го правим .. позволяваме на хората , които ни управляват да ни унищожат .....
Нека се обединим и променим това , което можем ! Един човек може много , а повече от един всичко ! Вярвайте и ще успеем ! Имам приятели , които мечтаят , но не вярват и не се борят .. нека променим това ! Да трудно ще ни е ,но ще успеем , ако сме единни ... представете си години по-късно , как нашите деца говорят за нас , за волята ни и искат да приличат на нас .. нека да дадем пример така както освободителите ни на нас !!!
Ще ви помоля да споделите мненията и мечтите си ... Моята мечта е да съм актриса .. винаги съм желала да се съберем деца и да покажем ,че можем ..
Ваш ред е :)

sometimes_
06-20-2014, 08:42
Айде пак...

BDIM
06-20-2014, 09:08
kakvo znachi tova ?

sometimes_
06-20-2014, 10:26
Че през последните години се начетох на подобни писания. Всички сте големи родолюбци и си умирате да пропагандирате някаква любов към България и природата. Особено пък като намесите и историята и предците ни, вече съвсем се "просълзявам от умиление".

Supermassive____
06-20-2014, 14:30
Навсякъде се за това говорят и пишат. И вече ми е писнало да ги слушам и да чета подобни.. Били сме велик народ, били сме. А сега сме нищо. Защото ни управляват мърши, мислещи само за себе си, а не за народа. И май само с писането по форумите ще си останем.

anonymous895156
06-20-2014, 14:46
Представете си ,ако сега все още сме под турско робство дали ще можем да се виждаме с приятели , да пишем в този блок ?


да

Темата е банална и безсмислена, откажи се. :(

RapExotic
06-20-2014, 19:12
Да трудно ще ни е ,но ще успеем , ако сме единни ...

Тази думичка обезмисля целият проблем. Ако сме единни и имаме ясна цел .. НО не сме.

Тук всеки е родолюбец пред компютъра или на по чашка, но в реална ситуация предпочита да избяга от проблема вместо да го реши. Когато става въпрос да мразим някой - турци, цигани, политици сме много задружни в каузата си, но когато става въпрос да обичаме родината си и да правим добри дела за нея никакви ни няма. Така, че няма как да стане работата.

tori
06-20-2014, 23:34
да пишем в този блок ?
Вход „В“ викам е моя, приятно ви писане.

anonymous908491
06-21-2014, 13:13
България е най-хубавата държава
Моята мечта е да съм актриса ..


Следващата Нина Добрев, на акъл си като нея, ако и външно си приличате, ще трябва да работиш главно с уста в клекнало положение.

FAKE IT
06-21-2014, 14:23
Тва е болна работа :D
Не стигаха дъртите да намилат и да мрънкат колко зле е всичко, как ни мачкат политиците и колко велик народ сме били едно време ... А ся и хлапетата почнаха. Баси театъра :D

EinGutesKind
06-21-2014, 22:03
Авторът на темата е уцелил най-правилното място - тийн форум :D

Иначе не съм съгласен, че България е най-лошата за живеене страна. Навсякъде има бедни и богати, просяци и престъпници. Една Сомалия или Иран е хиляди пъти по-зле, ама на българина му дай да се оплаква. Като толкова искате да завалят пари от небето, не пишете по форумите а направете нещо в РЕАЛНИЯ свят... макар и да не се сещам какво би могло да е това нещо. В една Австрия да речем парченце торта (много по-малко от тукашните) беше 8 евро най-евтиното ... 16 лева тук е цяла торта.

tori
06-21-2014, 23:11
Насе, нали си наясно, че там заплатите са бая по-различни от тукашните? Освен тва примера ти не струва - моя позната е в Германия и пазарува като за световно, защото цветна тениска със щампа ти струва 2 евро, два душ-гела от масова марка, позната и тук пак ти струват 2 евро.