PDA

View Full Version : Не ми се живее, поради страх от живота и нараняването.



nika8888
06-20-2014, 11:24
Замислих се наскоро, че просто не ми се живее този живот. Имам си семейство, приятели (от които само на 1 мога да споделя проблемите си и т.н), приятел. Имала съм и много отвратителни моменти, които съм преживявала доста време, поради факта, че съм адски чувствителен човек, който държи на човека до себе си и приятелите си. Но просто вече не мога да живея нормално, защото ме е страх от трудностите и нараняването. Имам вече много слаба психика, заради проблеми със семейство, ''приятели'', влюбване, нараняване и т.н. Ще си помислите, че съм още малка - да може и така да е тепърва ще навършвам 17 и мисля, че не е нормално това, което се случва с мен и в главата ми. Имам приятел от 3 месеца почти към който изпитвам доста силни чувства. Може и да е поради факта, че е първото момче с което съм и съм силно убедена в чувствата си. Много дълго исках да намеря такова момче. Не, че съм нямала възможност да си имам гадже просто съм от момичетата, които не искат да имат човек до себе си просто, защото им трябва, а исках човек с който да е истинско. Страх ме е от това, че ще дойде деня в който ще ме нарани и всичко ще приключи. Това не е, защото му нямам доверие просто знам, че аз винаги съм по-привързаната и накрая аз страдам. Искам да се разболея от някоя смъртоностна болест и просто да умра. Често започнах да пуша. Успокоявам се и започвам да мисля по-положително, но не мисля, че това е начина за щастлив живот. С много слаба психика съм наистина и малко ми трябва да направя някоя глупост. Дайте някакви мнения или съвети...

bilqnavod
06-20-2014, 11:28
Тези мисли от страх да не загубиш момчето ли са? Или просто си в депресия? Не можеш да намериш смисъла на живота? Огледай се, животът има хубави страни, щастието се крие в малките неща, които не забелязваме.
Ще се оправиш, това е период в живота ти и точно се дължи на възрастта ти.

AnarchyBoy
06-20-2014, 11:35
Стегни се.

yakuza_
06-20-2014, 11:38
лекувай се

DarkTemplar
06-20-2014, 11:41
Твърде много драми. Намери си полезно занимание, което да ангажира времето и мисленето ти (работа, езикови или други курсове, все тая), защото явно имаш твърде много свободно време за размишления и самосъжаления. Ако и след това параноята продължава да те тресе, отиди при някой добър психолог.

Andjyy
06-20-2014, 11:56
Обърни се към специалист

Fisherman
06-20-2014, 12:44
Стегни се.

по-малоумен моля

Cloud9
06-20-2014, 13:05
Познато ми е.почти де.При мен не е в любовен аспект страха,а просто ме е страх от де що е човек че ще ме нарани.Не мога да ти кажа как да се справиш,защото и аз не знам.Просто се впускай в приключението и стискай палци да успееш.Иначе може да отидеш на психолог след време ако нещата се задълбочат,защото това странене от хората не е хубаво за теб самата.

Sweet_Дони
06-20-2014, 13:23
Повярвай ми няма наечие на колко си. Аз съм на 12 и тези мисли ми се въртяха в главата още от около 10 годишна възраст, но накрая реших ''Ехо аз съм нещастна сега, но какво толкова. Ще има толкова много хубави моменти, животът е пред мен'' и сега се чувствам много добре от това че не съм се отказала от живота. Просто човека е създаден така че да има всякакви изпитания в живота му. Макар и ти да си мислиш, че вече не можеш да живееш и че всичко което те е наранявало те е направило по.слаба то ти грешиш. Всичко което ни наранява и мачка ни прави по-силни макар и ние да не го осъзнаваме. Ти просто трябва да се стегнеш и да си живееш живота.

Sweet_Дони
06-20-2014, 13:25
А ако е заради момче, то има мнооооого други момчета и не всички биха те наранили. Трябва да си един нещастник зза да причиняваш нещастие на други хора.

RapExotic
06-20-2014, 18:01
Обърни сериозно внимание на психическото си състояние, преди тези лоши мисли да са се превърнали в действия. Консултирай се с психолог. Не е страшно - ще ти помогне.
Преди време съм бил с момиче с лабилна психика и знам какво е да се страхуваш, че човекът, когото обичаш може да си посегне на живота. Доста момчета биха се отказали да се занимават с такова гадже. Гледай да не отблъснеш момчето с този песимизъм и отчаяние, с което подхождаш към нещата. Момчетата не обичат такива драми.

fenastz
06-20-2014, 18:22
http://en.wikipedia.org/wiki/Suicide_methods

horacio
06-20-2014, 18:29
http://en.wikipedia.org/wiki/Suicide_methods
Не се ебавай с тва...в един форум точно по този начин едно момче каза, че иска да се самоубие, след което последваха разни подобни коментари и подигравки... ми после го гледаха лайв стрийм на камерата как се беси. Може с лекота да приемаш подобни коментари, но човек със слаба психика просто би си теглил ножа, дори заради най-голямата глупост. Много млади хора са си отнели живота заради подобни лекомислени изцепки.

fenastz
06-20-2014, 18:58
Не се ебавай с тва...в един форум точно по този начин едно момче каза, че иска да се самоубие, след което последваха разни подобни коментари и подигравки... ми после го гледаха лайв стрийм на камерата как се беси. Може с лекота да приемаш подобни коментари, но човек със слаба психика просто би си теглил ножа, дори заради най-голямата глупост. Много млади хора са си отнели живота заради подобни лекомислени изцепки.

Значи е бил олигофрен. Има хора, които живеят в пълна мизерия и бедност, има хора, които живеят с неизлечими болести ама не си теглят куршума, напротив - живеят и се радват на всеки един момент.

Щом тъпата пикла ще ми изпада в депресии и не цени живота си - да мре бе, прав ѝ път, мен кво ме ебе?

fenastz
06-20-2014, 19:05
Един приятел преди 3-4 години се държал по същия начин като путка, крещял на родителите си как иска да умре, как ги мрази. Баща му го изкарал навън в минусовите температури, съблякъл го чисто гол и такъв бой му теглил, че целия го посинил. И кво му е викал - "Искаш да умираш ли - стой тук и умри". А познайте дали тоя същия приятел не се е върнал обратно у дома си, дали сега не уважава родителите си, хората,които са го дарили с живот и дали не е най-позитивния човек, който познавам.

galaxy29
06-20-2014, 20:24
стани bubble girl

xoxi
06-20-2014, 20:27
Освен да говориш с психолог, друго не виждам какво можеш да направиш, за да си помогнеш.
Не си единствената на този свят, който минава през трудности, страхове, паранои и депресии. Но при човек със здрава и стабилна психика, тези трудности ще са само в плюс в изграждането на по-силен характер и устойчивост. Също така човек може да си извлече полезни уроци от тези неща. Нито е дошъл края на света, нищо ще дойде с нашите проблеми. На няма и 17 години да мислиш, че пушенето успокоява и да мислиш, че искаш да умреш... айде, моля ти се. Удари се един шамар и се осъзнай.

Andjyy
06-20-2014, 20:32
Щом тъпата пикла ще ми изпада в депресии и не цени живота си - да мре бе, прав ѝ път, мен кво ме ебе?

Лелеее...................
Моли се теб да не те сполети нещо подобно...

lisi4ety
06-21-2014, 07:06
Стегни се.

Абсолютно, какво е това самосъжаление. Не си единствената със слаба психика и такива страхове, ако хванем всички да драматизираме, какво правим?

Illusion772
06-21-2014, 11:44
Значи е бил олигофрен. Има хора, които живеят в пълна мизерия и бедност, има хора, които живеят с неизлечими болести ама не си теглят куршума, напротив - живеят и се радват на всеки един момент.


Не мога да съм по съгласен с теб.
Извинявам се , ама на тази тема не издържах!
Момиче всичко ти е наред - имаш приятел които очевидно те обича - какво повече искаш.
"Дали ще ме нарани , дали няма да ме нарани? " - то по тая логика дай да лягаме в гроба , щото ще умрем някои ден. Защо по дяволите не се насладиш на момента?
След 10 години в съзнанието ти няма да остане кой те е зарязал и защо , а спомените с тия хора.
Живей си живота и стига глупости!

Hilary_
06-22-2014, 15:00
Консултирай се с психолог.

HellMoon
06-22-2014, 19:49
1-Имаш семейство (а колко много нямат)
2-Имаш приятели (няма значение, че само на един разчиташ истински /представи си колко по-зле би било без него, значи е цяло съкровище)
3-Имаш човек до себе си, на когото държиш (нямаш му доверие? -за 3 месеца НОРМАЛНО да нямаш, търпение и пак търпение)


Та извинявам се, но не разбирам проблема? Според мен се терзаеш напразно, проблема е само в главата ти. Отдай се на нещо, което те радва.

horacio
06-23-2014, 17:33
Значи е бил олигофрен. Има хора, които живеят в пълна мизерия и бедност, има хора, които живеят с неизлечими болести ама не си теглят куршума, напротив - живеят и се радват на всеки един момент.

Щом тъпата пикла ще ми изпада в депресии и не цени живота си - да мре бе, прав ѝ път, мен кво ме ебе?
Всеки човек си приема проблемите по различен начин. Евала на хората, че не се предават, но това не омаловажава болката на другите, колкото и малка да ви изглежда тя. Приемете просто, че всеки човек е с различна психика, очевидно, това момиче има слаба психика и е податливо към депресии. Това, че някой има по-голяма болка от теб, не ти отнема правото да страдаш, нито те прави по-малко човек... има хора много по-щастливи от нас, това значи ли, че нямаме право да се зарадваме на нещо малко?
На момичето и трябва помощ, такива неща не бива да се подценяват. Както казах, подобно подценяване води до много лоши неща.

horacio
06-23-2014, 17:36
На авторката й предлагам да си напише на едно листче всички неща, които я правят щастлива, хобита, разни умения, както казаха по-нагоре - имаш семейство, приятели...
Всеки ден си пиши на листчета какво те е направило щастлива през деня (ако е станало нещо интересно и т.н. примерно - времето е хубаво, чувстваш се красива, някой ти е направил комплимент и прочие) и си ги събирай в бурканче. Така винаги като тръгнеш да изпадаш в такова състояние си ги прочитай. Помага :)

yakuza_
06-23-2014, 17:53
На авторката й предлагам да си напише на едно листче всички неща, които я правят щастлива, хобита, разни умения, както казаха по-нагоре - имаш семейство, приятели...
Всеки ден си пиши на листчета какво те е направило щастлива през деня (ако е станало нещо интересно и т.н. примерно - времето е хубаво, чувстваш се красива, някой ти е направил комплимент и прочие) и си ги събирай в бурканче. Така винаги като тръгнеш да изпадаш в такова състояние си ги прочитай. Помага :)

вероятно лекува и рак

MsMiracle
06-25-2014, 23:53
Имаш нужда от помощ. Съвсем сериозно го казвам. Аз лично не видях да имаш някакъв реален проблем, освен този в главата си?! Всеки е бил влюбен на тези години и е бил нараняван, възрастта е такава.

Хубаво е, че си имаш приятел. Разбирам и че имаш чувства към него. Защо не се опиташ просто да бъдеш щастлива? Притеснението ти, че все някога ще скъсате е глупаво, съжалявам че ти го казвам. Щом си сигурна, че ще те нарани, защо тръгна с него? Сама обричаш връзката си на неуспех.

Живота ти тепърва ще става по-труден. Ако отсега "огъваш кънките", после ще е още по-трудно. Вдигни я горе тази глава, усмихни се и си помисли за всички хубави неща, които имаш. Ще се окажат повече, отколкото си мислиш.