PDA

View Full Version : Идва ми по 2-3 пъти в месеца? (женски проблеми)



MsLostTreasure
06-20-2014, 13:44
Здравейте, искам да споделя проблема си с вас и да помоля за съвет или информация, тъй като все не намирам време за гинеколог. Преди година, година и половина ми спря цикъла напълно, не направих нищо по въпроса, тъй като си ми беше екстра и си мислех че има и такива моменти, в които спира тъй като съм млада. Помислих си че ще се оправи от самосебе си, но сгреших и все пак не направих нищо по въпроса, докато не дойде април(преди 3 месеца). След като видях че близо година не ми беше идвало се притесних, записах си час при гинеколог, прегледа ме, каза че всичко си ми е наред и ми изписа някакви хапчета (ще ви излъжа за името). Пих ги 1 седмица, след което ми дойде, добре хубаво оправихме 1 проблем, но започна друг... Идва ми за 1 седмица, свършва, след което се минават 4-5 дни и отново ми идва. И това е в продължение на 3 месеца вече, хем че е досадно, хем че не е нормално. Искам да попитам дали това се е случвало на някой от вас? Имате ли представа какво трябва да пия? Чувала съм, че ако пия противозачатъчни за месец ще се нормализира, но няколко мои приятелки ми каза че последиците от тези хапчета не са били хубави, дебелеело се, увеличавало се окосмяването по тялото и пр. Ще бъда много благодарна ако някой ми каже дали тези странични ефекти наистина се получават? Благодаря предварително !

sometimes_
06-20-2014, 14:01
Колко сериозен трябва да е един проблем, за да отидеш на лекар? Това маловажно ли ти се струва? Най-добре отиди на друг лекар, щото не може да не ти идва една година и "всичко да е наред". Може да имаш кисти или нещо подобно, от къде да знам. Но положението е за лекар, а ти си луда да не отидеш толкова време.

MsLostTreasure
06-20-2014, 14:09
На мен си ми идва и то твърде често... Прочети по-надолу, идва ми 2 или 3 пъти в месеца дори ! За това моля за съвет...

Mary_Jane_69
06-20-2014, 14:15
Много ми е интересно как така нямаш време да отидеш на гинеколог за подобно нещо?

sometimes_
06-20-2014, 14:34
На мен си ми идва и то твърде често... Прочети по-надолу, идва ми 2 или 3 пъти в месеца дори ! За това моля за съвет...

Имах предвид периода, през който не ти е идвало и не си посетила гинеколог. Няма по-безотговорно отношение!
Само ще ти кажа, че когато на мен ми дойде два пъти в месеца, се установи, че имам киста, която трябва да се отстрани оперативно.
Разбира се, това не значи, че и твоят случай е такъв. Опитвам се само да ти обясня, че ходенето на лекар е наложително и оправдание от рода на "нямам време" е възможно най-тъпото.

Red_Hair
06-22-2014, 17:37
Ами това са си хормонални проблеми, но има много диференциални диагнози за полименореята.Така че, отиди на гинеколог, който да ти направи изследвания, и да ти постави диагноза, защото причините за тези чести менструации са много, и някой от тях не са най-приятни.

HellMoon
06-23-2014, 21:49
Искам да попитам дали живееш някъде извън България или си се местила скоро? Майка ми е в Кипър, а там са страшни горещини и започна да и идва по 2 пъти в месеца. Оказа се, че всички нейни колежки са така заради жегите. Наистина си изчакала много дълго, но отиди за 2ро мнение. Така ще бъдеш по-спокойна и сигурна.

kalpazanka
06-24-2014, 08:31
Не е задължително да пиеш противозачатъчни, за да се регулират нещата. Пропуснала си да кажеш на каква възраст си, откога менструираш, дали имаш промяна в теглото/съпътстващи заболявания/etc.

marilyn
06-25-2014, 11:03
Добре, може ли да не ти дойде една година и ти да се кефиш, че нямаш менструация, а изобщо да не се чудиш това нормално ли е? Отиди на лекар, може да имаш хормонален проблем, изследвай се и разбери какво се случва.