PDA

View Full Version : СПГЕ Джон Атанасов или ТУЕС



Kalo77
06-20-2014, 12:46
Тази година кандидатствам и скоро ще разбирам къде са ме приели. Искам да знам кое от двете училища е по-хубаво,ако има хора от училищата да пишат

Madness.
06-20-2014, 13:20
Съществена разлика между двете гимназии е балът. В СПГЕ определено се влиза по-лесно и ги събират от кол и въже.
Та, по темата - имам няколко приятели от ТУЕС, и те са адски доволни спрямо обучението, което получават. Но по думите им, това не е училище, което е фокусирано само и единствено върху професията. Другите предмети също се учат доста засилено - особено математиката и физиката. Пък и мисля, че са започнали с промените относно външният вид и фасадата, което е добре.
За СПГЕ мога да кажа само, че познавах един човек, който завърши миналата година. Той, както и едно 90% от випуска, се пренасочиха към коренно различни специалности от преподаваните в гимназията. Със сигурност това не е чак толкова показателно, но все пак е един вид наблюдение...

hristo99
06-20-2014, 18:13
Джонката въобще не може да се сравнява с ТУЕС по критерий "успех на учениците", но пък там ще ти е по-лесно. В ТУЕС ще трябва да се поизмъчиш. Аз не знам какво имаш на предвид с "по-хубаво", може ученето да не ти допада и по-лесното за теб да е по-хубавото.

Kalo77
06-20-2014, 21:21
Ами да не съм се изразил ясно. Имам предвид обстановката там ,а не колко се учи въпреки че и това е доста важно.

Graffa
06-20-2014, 23:47
ТУЕС