PDA

View Full Version : Правец или ПМГ Хасково ?



atanaspach
06-20-2014, 18:06
Здравейте !
Искам да се занимавам с компютри. Хардуерът най-много ме влече, но все си мисля, че няма много хляб там и е по-добре да се занимавам с програмиране. Аз планирам да изучавам много добре математиката и да изкарам много добри оценки на ДЗИ-то, ако това стане, мисля да отида в ФМИ-то в София. Там асъл се става истински програмист.
В Правец имат много профилирани предмети - информатика, системно програмиране, ИТ и т.н. но оставят математиката на заден план - доста по-малко предмети по математика имат отколкото ПМГ-то в Хасково. И все си мисля, че е по-добре да се отдам изцяло на математиката, защото програмиране без математика - не става, доколкото знам.
Дори часовете да са по-малко, като цяло как и на какво ниво е обучението по математика в Превец ? Учителите строги са, дават ли много домашна и уроци, изобщо как е ?
Ако отивам в Правец, ще отида в паралелката по програмиране, а другата по хардуер не мисля, че има смисъл, защото там преподават твърде елементарни неща и само ще си губя времето. Разгледал съм им програмата.
Ако искам да се занимавам истински с програмиране, кое от двете е по-добре да избера ?
Вече сме подали документи към двете, но аз още не мога да реша кое от двете да избера, ако евентуално ме приемат и в двете.
Благодаря предварително за отговорите и искам да се извиня за странните писаници, и неправилното подреждане, и задаване на въпроса, объркан съм.