PDA

View Full Version : Гаден проблем..



low_3
06-21-2014, 15:15
Здравейте, нова съм тук. Трябва ми съвет, но не знам дали е подходящия раздел..
Направо на въпроса: Пред други хора, които не познавам от години премерно, не мога да обеля и дума.. просто не знам за какво да говоря и как да се включа в разговора.. страш ме е да не кажа или направя нещо тъпо и да се смеят. На моята възраст се "лигавим" ами аз не знам как да го правя всъщност. Не мога да съм забавна(как да бъдеш забавен?) затова и нямам много приятели. Тази година съм в нов клас и просто не можах да се впиша.
Вчера например излезнахме аз и една моя много добра приятелка с нейн приятел, който съм виждала 5 пъти. Е, той е един от най- "отворените" хора в града. Те по едно време започнаха да се бият по приятелски с едни много пухкави пръчки, а аз стоя и гледах, беше неловко, не знаех дали да се включа, все пак те се познават от много дълго, а аз се запознах с тях едва тази година. И той каза нещо на приятелката ми и тя само извика ако те чуе направо ще те пребие, после ме питаха дали съм чула нещо.. беше гадно, чувствах се просто ужасно..
Предлагам само някакви тъпи идеи..
Може ли да ми дадете някакъв съвет? Къде ми е проблема, как да се справя? Ще бъда много благодарна ако ми помогнете.
Момиче на 15.

JuStElly
06-21-2014, 15:19
Просто се отпусни и не му мисли толкова какво ще кажат другите или какво ще си помислят. Бъди себе си. Ако искаш да се биеш с пръчки, бий се с пръчки (това не прозвуча както трябва ;д), ако не ти харесва и не искаш, просто недей... Всеки намира за забавно нещо различно, за едни може да не си забавна, а за други да. Въпроса е да намериш правилните хора, с които няма да се спичаш и ще можеш да бъдеш себе си без много да му мислиш.
И най важното - не очаквай другите да те приемат и харесват, ако ти не се приемаш каквато си!