PDA

View Full Version : Ужасната кожа.



Yola16
06-22-2014, 12:37
Знаете ли някакво лечение против черни точки , пъпки , червени петна , мехурчета и белези? И как мога да ги премахна за около 2 месеца :( Вече съм с тях от много дълго време и искам да ги премахна , някой знае ли как? Благодаря предварително :)

marilyn
06-22-2014, 13:01
Отиди на дерматолог, щом имаш такива сериозни проблеми. Нормално е акнето да "си отиде" с пубертета, но е важно да почистваш кожата си добре сутрин и вечер и да използваш подходяща козметика за проблемна кожа. Колко време ще ти отнеме да се справиш с проблема, няма как да знаем. :)

paradosou
06-22-2014, 14:43
И нека ти направят хормонални изследвания. Има случаи, в които външният проблем в голяма степен е предизвикан от вътрешното състояние :).

Hilary_
06-22-2014, 15:34
Консултирай се с дерматолог за това какви са причините. Иначе се махат при козметик с подходящите средства.

Andjyy
06-22-2014, 16:55
A иначе дерматолога не може ли да прави манипулации или той само казва какви са причините?

marilyn
06-22-2014, 16:58
Дерматологът е кожен специалист. Той може да ти направи изследвания и въз основа на тях да ти предпише лекарства и козметика.

Hilary_
06-23-2014, 05:22
A иначе дерматолога не може ли да прави манипулации или той само казва какви са причините?
Той диагностицира и предписва медикаменти за лечение, докато козметиците нямат право да поставят диагнози, камо ли да лекуват на своя глава.

Andjyy
06-23-2014, 11:31
Той диагностицира и предписва медикаменти за лечение, докато козметиците нямат право да поставят диагнози, камо ли да лекуват на своя глава.

Не си ме разбрала...
Дерматолозите освен да диагностицират те И провеждат манипулации. Лечението/почистването при дерматолога е къде,къде по-препоръчително от това при кварталната козметичка.

Hilary_
06-23-2014, 16:46
Не си ме разбрала...
Дерматолозите освен да диагностицират те И провеждат манипулации. Лечението/почистването при дерматолога е къде,къде по-препоръчително от това при кварталната козметичка.
По принцип не се занимават с това. Лекуват кожни болести, а не пъпки.

Христина
06-23-2014, 17:02
За белези съм използвала Витасин-козметичен крем,Контратубекс и мас и невен.Имах белег на лицето от пъпка,мазах се известно време с мас и невен и наистина ми помогна :)

Andjyy
06-23-2014, 17:16
По принцип не се занимават с това. Лекуват кожни болести, а не пъпки.

Ауе недей бърка момичето. По ПРИНЦИП акнето,белезите,мехурчетат а не са ли КОЖНИ ЗАБОЛЯВАНИЯ??? Виж отново какво е писала авторката. Има много некадърни козметици и дерматолози,но има страшно голяма разлика м/у това да учиш дерматология и това да изкараш един курс.

Hilary_
06-23-2014, 17:40
И точно, защото има разлика между двете, едните се занимават с кожни заболявания обхващащи цялата кожна повърхност (понякога животозастрашаващи), а другите - с тийн пъпки по лицето. Никой не твърди, че не могат да го почистят, но не за това учат години наред.

Runaway11
06-23-2014, 18:17
Козметичките само изстискват пъпките- това не е решение на проблема! Дерматолозите ги лекуват :)

Andjyy
06-23-2014, 18:25
Козметичките само изстискват пъпките- това не е решение на проблема! Дерматолозите ги лекуват :)

И аз това казвам. Ще вземе това изстискване да и докара такава инфекция,че ще се чуди после как да се оправя. Момичето говори за пъпки,петна,мехурчета и белези,а не просто комедони. Пфу аман...

Pamaa
06-23-2014, 19:47
Хранителни добавки.
Аз съм много доволна от цинк и биотин.

Hilary_
06-24-2014, 06:00
Козметичките само изстискват пъпките- това не е решение на проблема! Дерматолозите ги лекуват :)
Ако твоята козметичка само ги изтисква без последваща манипулация - лошо както за теб, така и за нея. :)

kalpazanka
06-24-2014, 07:41
Значи, купуваш си от аптеката Акне аут активен лосион и нанасяш отначало до 4 пъти дневно с памучен тампон. За 28 дни трябва да си видяла резултат, защото за толкова време се *обновява* кожата на лицето.
Не е моментът сега да се бориш с белезите, тъй като химичният пилинг пък носи със себе си риск от хиперпигментация, а не върви да се затвориш у вас цяло лято. ;)

lisi4ety
06-27-2014, 09:50
Не разбирам като имате толкова сериозни проблеми с кожата защо не отидете на лекар, ами търсите съвети в тийн форум..
Дерматолог.

supersonic0
06-28-2014, 01:15
Това, което е написано звучи доста сериозно, не знам как може при такива проблеми да не се посещава лекар. Едва ли има маска или нещо подобно, което би помогнало за белези и "мехурчета" .....